PDA

View Full Version : Проблем с гърба



chepa681
10-28-2010, 17:06
Здравейте, имам проблем с гърба. Не мога да разбера защо плешките ми изчакат супер много. Попринцип съм леко гърбав, но ходих на упражнения 3 месеца и вече съм изправен, но тези плешки не се прибират. Срам ме е да отида на басейн. Един път ходих на басейн и чух някакъв глас да казва"Виж му на тоя гърба". Майка ми казва, че нямам някакви си мускули си на гърба. Дайте някакъв съвет как да влязат навътре или не знам. ХОДИХ на лекар, а той ми каза отивай на упражнения- и ето, че ходих 3 месеца, но те помогнаха да ходя с прав гръб.
Благодаря предварително

programings
10-28-2010, 17:58
По принцип тези плешки, както ги наричаш ти, на всеки човек до някаква степен са изкочили, и на всеки според генната идентичност са различно изкочили!

chepa681
10-28-2010, 18:28
Е те са много изкочили.. трябва да си дам рамената напред за да се приберат.. обаче така съм изгърбен

batkodoki
10-29-2010, 12:35
Здравейте, имам проблем с гърба. Не мога да разбера защо плешките ми изчакат супер много. Попринцип съм леко гърбав, но ходих на упражнения 3 месеца и вече съм изправен, но тези плешки не се прибират. Срам ме е да отида на басейн. Един път ходих на басейн и чух някакъв глас да казва"Виж му на тоя гърба". Майка ми казва, че нямам някакви си мускули си на гърба. Дайте някакъв съвет как да влязат навътре или не знам. ХОДИХ на лекар, а той ми каза отивай на упражнения- и ето, че ходих 3 месеца, но те помогнаха да ходя с прав гръб.
Благодаря предварително

ВЪЗРАСТ?!

отчасти е генетично предиспозирано, отчасти се дължи на лоша двигателна култура.
по правило с малко усилие от твоя страна с израстването ще го преодолееш.

p.s. не слушай Майка си в случая. едва ли нещо ти липсва. щръкналите кокалести лопатки са често явление сред съзряващите момчета, трябва и малко активност от твоя страна - плуване, колоездене, или каквото изобщо ти харесва. не като "спорт", а като активност за удоволствие.
и..нали си даваш сметка - за 100 дни нов човек не може да се направи, а ти искаш за толкова готов да поправиш :) ....малко повечко време трябва за това ....:)

SwEeTMuFFiN
10-29-2010, 17:49
По принцип тези плешки, както ги наричаш ти, на всеки човек до някаква степен са изкочили, и на всеки според генната идентичност са различно изкочили!
и на мен са ми много щръкнали !! спох :)