PDA

View Full Version : Как да се готвя сама за CAE ?



psihqsala
10-29-2010, 13:52
Искам да взема Certificate Advanced Englih,но не искам да ходя на курсове,а да се подготвям сама. Идеи за това какви учебници да си купя и откъде точно? На кое издателство ? Мерси.

bebe7o
10-29-2010, 15:38
Оооооо никакъв шанс да се подготвяш сама и да искаш да го вземеш... или ако ще го вземеш то най-много със С. Просто материала за Advanced е толкова по-различен,обемен,гаден,труд н от това, което си учила до сега, че без уроци няма как да стане. Аз ходя на курсове и съм с учебниците на Macmillan Ready for CAE. Много са хубави, обаче без обяснения на учител няма как да стане. :wink: Лично мнение.

FlowerPower
10-29-2010, 16:02
А какво е толкова различното? :(

bebe7o
10-29-2010, 16:26
А какво е толкова различното? :(


Ами миналата година като се готвих за First и към средата г-жата ни вика "Ще отидете догодина на Advanced и ще видите, че въобще не знаете английски." При което всички бяхме ей така :shock: :shock: :shock: . И то кво се оказа... Идва тая година.. почваме курса... И то едни думи, едни изрази, едни сложни фрази,изисквания,пък формата какъв е направо си ебало майката. Давам прост пример. На FCE за Readinga трябва да покриеш 1500 думи. На Advanced sa 3000 само за 15 мин повече. Няма да коментирам видовете писма или пък Listeninga ... Направо се почувствах тъпакато видях. Не е невъзможен де.. ама без уроци няма как да стане.

psihqsala
10-29-2010, 17:01
bebe7o, от кой град си и на какви курсове ходиш точно ? Знаеш ли за хубави такива в София,Варна,Велико Търново ? Ще съм благодарна,ако дадеш инфо, мерси предварително.

victimofpain
10-29-2010, 17:49
bebe70, на колко си години?Интересно ми е, че представяш някакъв толкова прост изпит като нещо уникално трудно.

bebe7o
10-29-2010, 17:49
bebe7o, от кой град си и на какви курсове ходиш точно ? Знаеш ли за хубави такива в София,Варна,Велико Търново ? Ще съм благодарна,ако дадеш инфо, мерси предварително.


От Бургас съм. Ходя на училища "Европа". В по-големите градове няма как да няма. Имат кабинети в цялата страна. Ходя там от 1 ви клас. Имат много добра подготовка. Миналата година си взех First s 78%, обаче се издъних на Listeninga.. Там или го чуваш или не. И като се притесниш.. и кофти.. Но откъм другите неща нямат грешка. Таксата е около 800лв. на година. Учебниците са около 70 (учебник + тетрадка). Ммм друго, другоо не се сещам. Ако има нещо питай. Ще помогна ако мога. :)

bebe7o
10-29-2010, 17:51
bebe70, на колко си години?Интересно ми е, че представяш някакъв толкова прост изпит като нещо уникално трудно.

На 16. Те първа ми почнаха уроците. Юни съм на изпит. От това което видях до сега не ми се струва "Толкова прост". След време може да си променя начина на мислене. Както казах по-горе - лично мнение. :wink:

Et4etoo
10-29-2010, 18:43
bebe70, на колко си години?Интересно ми е, че представяш някакъв толкова прост изпит като нещо уникално трудно.
Да е прост..колко да е прост. Нали се сещаш , че САЕ е по-труден от TOEFL и IELTS. Не мисля , че се изказваш много намясто.

Колкото до psihqsala мноого трудно ще ти е да се подготвиш сама. Напълно съгласна съм с bebe7o най-малкото няма да има с кого да се упражняваш за speaking- a , а с readinga и граматиката ще ти дойде нанагорно :-D

psihqsala
10-29-2010, 20:13
А други освен училища Европа знаете ли в големите градове (които изброих) ? Някой,който ходи или е ходил и е доволен ?

Crazytu
10-30-2010, 08:43
Фондация "Св. Св. Кирил и Методий" имат центрове във Варна и София. Сестра ми ходи там на курсове и беше доволна.

psihqsala
10-30-2010, 11:02
Знаете ли цената на един такъв курс ? За фондация Св.Кирил и Методий?

Crazytu
10-30-2010, 13:15
Ето ти страницата на фондацията за курсовете:
http://highedu.uchenik.com/camcert.php
Но не знам каква е цената, можеш да звъннеш и да питаш.

gilotinator
10-30-2010, 16:14
И аз мисля,че щи е доста трудно,аз 2 години се готвих,от 2рия път го взех и то пак със C имах 73%,но съм доволен мн нещо научих,само да не го забравя :Д успех

psihqsala
10-30-2010, 16:31
Ами аз уча английска филология 2ра година и затова си мисля,че мога да си позволя лукса да си уча сама. Някакви др. идеи за учебник,който да ми свърши работа ? Мерси.

Crazytu
10-30-2010, 17:00
Еее вие го изкарахте хипер труден. За 9 клас може и да е труден, но ти след като си и Английска филология ще успееш да се подготвиш сама. Доста мои приятелки сами са се подготвяли и са го взимали, сега и аз се подготвям. Има най-различни учебници, на мен ми донесоха CAE practice tests plus и Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency. Учебниците Gold на Longman също са хубави. Но предимно трябва да се набляга на лексиката.

anonymous708973
10-31-2010, 09:11
За учебници не мога да ти помогна, знам, че една приятелка на курсовете за по Голд-а на Лонгман.

А по това, което каза Бебето... училище Европа не ми изглежда никак добре.
Аз ходя на английски в Lingua Mundi - Пловдив, не знам дали го има в твоя град, но преподавателите са млади, готини и начетени :) Като цяло не обичам уроци, не са подходяща практика за мен, затова си ходя на курсове винаги по каквото и да е.
Другия декември ще взимам първия, на 16 съм. Малко съм закъсняла сякаш, защото едва това лято се заех сериозно с английския. Записах Интермидиът интензивен през август, изкарах го. Сега ходя на Апър-а до януари и от февруари се записвам за подготвителен, който е веднъж седмично и свършва октомври и декември съм на изпит.
Втория сертификат не ми трябва, ще уча в Германия, но ако ми щукне нещо, ще взема и него :)

Slave4You
10-31-2010, 12:48
Ами аз уча английска филология 2ра година и затова си мисля,че мога да си позволя лукса да си уча сама. Някакви др. идеи за учебник,който да ми свърши работа ? Мерси.

http://eltcatalogue.pearsoned-ema.com/Course.asp?Callingpage=Catalogue&CourseID=AF

Пробвай този учебник доколкото знам е добър.
Правиш упражненията, после гледаш отговорите, записваш си грешките, учиш ги и така. Но за Speaking-a не мисля, че може самичка да се подготвиш, за това се иска и малко от малко тренинг:) Успех! Изпитът не е от най-лесните наистина. Ако просто искаш да го вземеш (т.е. да изкараш С) ще можеш и сама. Но ако имаш амбиции за В или А по-добре си е да се запишеш на някаква школа:)

Chacho
10-31-2010, 19:50
Еее вие го изкарахте хипер труден. За 9 клас може и да е труден, но ти след като си и Английска филология ще успееш да се подготвиш сама. Доста мои приятелки сами са се подготвяли и са го взимали, сега и аз се подготвям. Има най-различни учебници, на мен ми донесоха CAE practice tests plus и Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency. Учебниците Gold на Longman също са хубави. Но предимно трябва да се набляга на лексиката.

Това е, Longman са перфектните учебници за CAE. Аз се готвих по тях (вярно че ходих на курсове), изпита ми беше песен, не съм писал домашни, не съм учил редовно и в крайна сметка го взех с B на границата на А. Нивото ми всъщност не е нещо впечатляващо, по-скоро утвърждава, че си посредствен английскоговорящ човек. Щом си с англ. филология и то 2ри курс вече, най-вероятно ще ти трябва само да се запознаеш с формата на изпита, а не да трупаш знания. Има и един сайт flo-joe.co.uk в който имаше безплатни упражнения като тези на изпита.

Между другото Лонгман учебниците ги ползват и в СУ по английска филология, така че не е само мое мнение, че са качествени.

Успех в начинанието!

OldSchoolRebel
10-31-2010, 20:45
Много cartoon network и никакви домашни. Аз така го взех.

enenen
11-25-2013, 06:46
az si vzeh cae practise tests plus na longman, no sa bez otgovori.... 6te ti byda mnogo blagodarna, ako imash otgovorite i mi gi pratish, zashtoto sega prosto nqmam polza ot tqh...