PDA

View Full Version : Пърхот :(:(



sun93
10-29-2010, 17:03
Някой използвал ли е шаmпоанът на Garnier (Avocado oil and Shea butter) или лака за коса на Nivea(volume sensation 4)?Защото като започнах да ги използвам и се появи ужасен пърхот :(.Не мога да разбера от кое е.И някой знае ли някаква маска нещо против пърхот :-o :(

psych0
10-29-2010, 17:06
ползвах шампоана,но спрях,защото ми се омазняваше много бързо косата от него.

sun93
10-29-2010, 17:08
А пърхот имаше ли? :-o

MegiBoOm
10-29-2010, 17:16
В момента го ползвам и съм изключително доволна! Уникален шампоан...

ПП. Ами нее нито пърхут нито омазняване :P

j_adore2
10-29-2010, 17:23
Според мен е от лака и на мен от лак за коса много често ми излиза,не конкретно от Нивеа,но все пак всяка кожа е различна.
Вземи си Клиър,за да ти се махне пърхота :)

MegiBoOm
10-29-2010, 17:39
Според мен е от лака и на мен от лак за коса много често ми излиза,не конкретно от Нивеа,но все пак всяка кожа е различна.
Вземи си Клиър,за да ти се махне пърхота :)

+1

psych0
10-29-2010, 18:53
А пърхут имаше ли? :-o

нямаше

Spider4eto
10-29-2010, 19:39
И аз ползвах шампоана. Появи ми се пърхот и го спрях.

kindergarden
10-29-2010, 19:59
вземи си низорал за пърхота
ползвала съм го и наистина помага :)

BaffaLsc
10-30-2010, 08:53
вземи си низорал за пърхота
ползвала съм го и наистина помага :)
+1..

Rebirthing
10-30-2010, 13:45
На братовчедка ми и се беше появил пърхут от някакъв шампоан на Garnier, не помня дали беше същия. Нито ампули, нито специални шампоани и подействаха, та, накрая някой и казал да смеси малко ябълков оцет с вода и като си измие косата да я изплакне с това. В крайна сметка и помогна, пък и придава блясък :).

cherry97
11-08-2010, 12:35
И аз имах доста пърхот, но започна да ми се изчиства и то засега доста добре.Преди използвах всякакви скъпи продукти против пърхот от аптеката, но нямаше никакъв резултат.Сега използвам един шампоан на Syoss против пърхот и съм доволна от него :grin:.

FuckingFreak
11-08-2010, 14:43
вземи си низорал за пърхота
ползвала съм го и наистина помага :)

фъкин пърхут. и на мен ми се появи от лятотоо ;@@@@
Преди ми се беше оправил точно с низорал. Ама не го бях купувала аз, а мама. И сега какво да си купя - шампоан нали? Не искат рецепта нали? Всъшност имам и още един въпрос : Понеже сега чета листовката му и там пише за профилактита на пърхут. Тоест преди като се измих няколко пъти и отшумя, но после пак се появи. Следователно пълно излекуване няма, а трябва да го използвам редовно така ли? Също последен въпрос. На листовката пише, че лечението му е съпроводено с косопад. Сега значи задължително ще ми пада косата така ли ? :o В момента използвам един шампоан от аптеката на Selsun и засега нямам косопад, използвам ог от лятото, коса ми пада - около 5 косъма на ден като се има в предвид колко е голяма косата ми :-D

ParisHilton
11-08-2010, 19:46
Най-добре не ползвай и двата продукта. Лак за коса - използвай черен "TAFT", а за шампоана вземи си "CLEAR'' или "Низорал" (против пърхот) или на професионалната марка "KEUNE".

kindergarden
11-08-2010, 20:22
вземи си низорал за пърхота
ползвала съм го и наистина помага :)

фъкин пърхут. и на мен ми се появи от лятотоо ;@@@@
Преди ми се беше оправил точно с низорал. Ама не го бях купувала аз, а мама. И сега какво да си купя - шампоан нали? Не искат рецепта нали? Всъшност имам и още един въпрос : Понеже сега чета листовката му и там пише за профилактита на пърхут. Тоест преди като се измих няколко пъти и отшумя, но после пак се появи. Следователно пълно излекуване няма, а трябва да го използвам редовно така ли? Също последен въпрос. На листовката пише, че лечението му е съпроводено с косопад. Сега значи задължително ще ми пада косата така ли ? :o В момента използвам един шампоан от аптеката на Selsun и засега нямам косопад, използвам ог от лятото, коса ми пада - около 5 косъма на ден като се има в предвид колко е голяма косата ми :-D За жалост отърване от себореята няма!Трябва профилактика(да речем един-два пъти на месец-два или, когато забележиш,че се появява отново пърхот),а за падане на косата не е задължително да започне да ти пада.Ако това те притеснява вземи си шампоан и лосион себомакс http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=3
В момента използвам лосионът и съм доволна и при него трябва профилактика,която се изразява в използването на лосионът веднъж на 3-4 седмици.Препоръча ми го козметичката и даже мисля,че като премахва пърхота помага за подобряването на здравето на скалпа,а това води до подобряване състоянието на косата.По-малко омазняване и предполагам няма да се появи косопад.По-скоро съм склонна да мисля,че косопадът се появява от пърхота.
п.п. За нито един от тези продукти не ти трябва рецепта. :)