PDA

View Full Version : Лош дъх



hightopz116
10-29-2010, 19:17
Хора помогнете плс! Мия си зъбите всеки ден и всяка нощ, но 15 след като съм си ги измил отново започва да мириши. Много е гадно. Дъвките помагат само временно. Някакви съвети? :? :o

Moderatorius
10-29-2010, 19:26
Ами не мий само зъбите, ами внимателно измивай и езика, и цялата уста. После изплаквай устата с вода за уста и не мисля, че ще имаш проблеми.

kalpazanka
10-30-2010, 10:03
Зъби лекуваш ли? Да си посещавал скоро УНГ?
Сподели повече неща. Лошият дъх може да идва от къде ли не!

PoRcHeTaTa1
11-01-2010, 23:49
Между зъбите след ядене попадат малки хранителни остатъци, които до няколко часа започват да гният и отделят неприятна миризма. Четките понякога са безсилни да достигнат до всички ъгълчета на устната кухина и храната необезпокояване се разгражда. Вече е модерно да се използват конци за почистване след хранене, но и те трудно могат да се използват към задните редове зъби. Там се намесват клечките за зъби, които внимателно трябва да изкарват малките бели остатъци от храна и така да хигиенизират устата. Не ръгайте безразборно, защото може да нараните венеца или да откъртите парчета от зъбите. Действайте елегантно, но категорично. !!!

vantonova1986
11-02-2010, 12:18
Оправи си развалените зъби, мий ги редовно, храни се редовно, не пуши, провери за инфекции по устната кухина и си ок.

BlackCross
11-03-2010, 12:17
Дъвка орбит...

sanechka
11-07-2010, 09:23
Възможна диагноза: лош дъх в резултат от задържане и загниване на храна в стомаха
От личен опит: поне за няколко седмици яж само сурови плодове, ядки и зеленчуци и от време на време някоя зърнена храна (сготвен ориз, жито, овесени ядки...), а също и бобова (боб, грах, леща (готвени!)). Проблемът е, че месото направо гние в стомаха, и за да се изхвърли по-бързо от организма, червата на хищниците са доста по-къси. Сравни: месоядните животни имат чревен тракт само 3 пъти колкото дължината на тялото им, тревопасните - 10 пъти от дължината на тялото им, плодоядните животни и човекът - 12 пъти от телесната дължина. Освен това стомашната ни киселинност е 20 пъти по-слаба от тази на хищниците. Стомашният сок не може да разгради както трябва месната храна, червата ни не могат достатъчно бързо да се оттърват от месото, което сме изяли, и храната гние в стомаха, ставайки причина за много болести, неразположения и едно от тях е лошият дъх. Само за няколко седмици опитай без месо, мляко и яйца и 100% гаранция, че миризмата ще изчезне. И пий вода не по-малко от 4 литра на ден.
Не се стряскай! Аз съм опитала това и все още съм жива. :) И се чувствам страхотно както никога досега! :---)

autumn666
11-07-2010, 20:24
Каква паста за зъби ползваш? Може да не е достатъчно добра. Повярвай ми, има разлика между пастите, пробвай друга?
Знам че 90% от лошия дъх е следствие на бактерии в устата, които хората приемат чрез храна (не добре измити плодове и зеленчуци, лапане на химикалки и пр.) Влажната среда дава на бактериите възможност да се размножат и да замиришат. :/
Както вече споменаха, измивай добре не само зъбите, но и цялата уста. Ако трябва масивно си купувай дъвки, ъм можеш да ползваш освежител..
Както казах, пробвай различна паста за зъби - отде да знам... ако проблемът продължи.. отиваш при зъболекаря си, питаш го какво можеш да направиш, и тва е. 8-)