PDA

View Full Version : Най-доброто решение за връзка от разстояние



psihqsala
10-29-2010, 22:39
С приятеля ми сме на 250 км разстояние един от друг,но не можем да се виждаме особено често. Аз започвам да го ревнувам много яко. Обичам го този човек,но не издържам вече и виждам,че така само ще съсипя връзката ни,която без това е крехка,защото не се виждаме. Адски наивно е да се поддържат такива отношения,не знам на практика възможно ли е. Не можем да правим секс(а като го правим е страхотен),когато си поискаме,не можем да се видим,когато най-много имаме нужда един от друг,съвсем взех да се сдухвам. Страх ме е да не почне да си търси сериозна приятелка и аз да отпадна като ''вариант'' още от преди това... В същото време искам да запазим уважението един към друг. Искам да държим един на друг. Той ми е много близък,споделям почти всичко с него,знае най-много за мен. Има ли начин без да сме наранени да поддържаме връзката си и какво е най-правилното решение ? Искам да го обичам,но как само по телефона ? Искам да съм с него,но как,като той е на километри и не можем да се виждаме често,защото и 2мата учим сериозно ? (а той мисли и работа да си хваща). Как да направя така,че да запазя свързването помежду ни,без да има наранени,да си останем близки ?

roshkors
10-29-2010, 23:53
Ти вече изпитваш нещо към него, щом да пишеш тази тема :) поговрете сериозно колкото се може по-бързо, обясни му какво мислиш.

kiki1991
10-30-2010, 05:26
от мен един съвет и го запомни...вразка от растоянние не може да издаржи много!!!...колкото и да се заблуждаваш...просто едно че единя от двамата може да не издаржи друго че се пробъркваш от мисли...каде е,с кой е,какво прави,изневерява ли ми и т.н.!!!

mechtaq_za_teb
10-30-2010, 07:00
Едно нещо се случва, когато искрено вярваш, че ще се случи. Ти имаш доста големи съмнения за бъдещето ви и е напълно нормално!
Според мен, за да просъществува такава връзка трябва да има изградено доверие, което отнема доста дълго време. Отделно няма как да се мине без критичните моменти, в които не можеш да спреш да мислиш къде ли е, с кого ли е и т.н. И все пак всичко е възможно.
Лично аз познавам двама човека, които издържаха на 300 км разстояние един от друг почти 3 години и сякаш това не им пречеше, защото и двамата искаха да бъдат заедно. Всичко зависи от вас... Ако наистина искате от тази връзка да излезе нещо, трябва желанието да е и от двете страни.

Wednesday666
10-30-2010, 09:11
Нормално е да имаш такива мисли и съмнения, но ако искаш връзката да просъществува не трябва да им се поддаваш, иначе всичко е обречено .. Ако се обичате истински всичко ще бъде наред :)

Jessie
10-30-2010, 10:24
Ако сте сериозни един към друг едва ли разстоянието би било проблем. :) Най-добрият ми приятел тази година /лятото/ си хвана приятелка за пръв път в живота, а вече са цели .. хм .. 4 месеца заедно, при положение, че той е от Павликени; учи в Плевен, а тя е от Раднево (Старозагорско) и учи в София. И все пак разстоянието си е сериозно, а тя вече два пъти му идва на гости за по цял уикенд, а сега е пак тук от четвъртък до понеделник /е, това вече зависи от свободните ви дни д/. :)

Ходете си на гости, когато можете, мобилни телефони имате, нали? Компютри с интернет - скайпове, мейли, фейсбук, а-у. :) Има ли желание - има и начин, няма ли желание - намираме оправдание. :)

DREAM95
10-30-2010, 12:40
Нормално е да имаш такива мисли и съмнения, но ако искаш връзката да просъществува не трябва да им се поддаваш, иначе всичко е обречено .. Ако се обичате истински всичко ще бъде наред :)
:)

xKiFlA
10-30-2010, 16:44
Да не те плаша ама бъди сигурна че ще си намири приятелка..ако вече не е намерил :D връзка от разстояние неможе да има

psihqsala
10-30-2010, 21:23
Добре,моят въпрос е как да предпазя и 2ма ни от евентуално разочарование ? Как да направя така,че всичко да е наред? Да запазя отношенията ни,но да не му давам прекалени аванси,за да не ме нарани..? Както и аз него..? Идеи ?

valdesbg
10-30-2010, 21:26
Най-доброто решение за връзка от разстояние

...е тя да се прекрати преди да е започнала.

Безболезнен начин няма. Хем така, и хем иначе не става.

PoRcHeTaTa1
10-30-2010, 21:26
от мен един съвет и го запомни...вразка от растоянние не може да издаржи много!!!...колкото и да се заблуждаваш...просто едно че единя от двамата може да не издаржи друго че се пробъркваш от мисли...каде е,с кой е,какво прави,изневерява ли ми и т.н.!!!

Съгласна съм !!! :)

psihqsala
10-30-2010, 21:44
Добре де,всичките се изредихте да казвате,че такова нещо не може да се поддържа и т.н.-ок,разбрахме го това,аз обаче търся съвет как да постъпим,за да се отървем ненаранени и неограбени,а никой не казва нищо по този въпрос. Идеи?

valdesbg
10-30-2010, 21:48
Авторке.. няма начин. Една раздяла, по какъвто и начин да е поднесена,колкото и индиректно да е казана.. винаги боли еднакво. Ако не за двамата, то за единия е сигурно.

Що се смятате за всевишни?

psihqsala
10-30-2010, 21:51
Друг начин освен раздяла няма ли? :S

valdesbg
10-30-2010, 21:53
Друг начин освен раздяла няма ли? :S

Може да се самозалъгвате с безброй други неща, обаче истината си остава една и съща - 250 км ви делят, виждате се по график, нямате време(достатъчно) и не можете да сте заедно когато имате нужда от това.

И както и да го въртим.. сте просто приятели, които се лъжат един друг с празни обещания.

Ако тая реалност ти харесва - може и без раздяла.

Макар че.. пак е същото, само че с други думи казано.

RoSKo0o0
10-30-2010, 21:57
Най-добрия начин е да скъсате. Тъпи путки!

BaffaLsc
10-31-2010, 08:05
Няма такова решение. :)

Sa4kiSabiram
10-31-2010, 08:30
хах повярвай ми точно вчера разбрах,че връзка от разстояние не може да съществува след като изхващах моя в крачка..а беше заминал само преди месец и половина...просто рано или късно идва момента в който ще осъзнаеш,че не можеш да подхранваш огън,който е далече от теб...хората са казали "невиждани очи се забравят"