PDA

View Full Version : Право на Майчинство



kiki1991
10-30-2010, 06:19
Въпроса не е много за тук но моля който е запознат да ми отговори.Значи тази година завърших и до сега не съм работила нищо никога,искам да попитам ако решим с приятеля ми да имаме дете колко време трябва да работя...че ако забременея да мога да получа майчинство???И друго има ако примерно вместо мен бащата реши да вземе бащинството какви са изискванията?

OldSchoolRebel
10-30-2010, 07:01
Шест месеца трябва да имаш стаж, но май трябва да забременееш на третия или по-нататък, за да те пуснат майчиноство. Трябваше да го питаш това в "Пълнолетник". Също така, това е безсмислено. Ясно ми е, че го правиш, защото те мързи, но замисли се за момент - ако се разделите с приятеля ти, ти оставаш сама с детето, какво ще го правиш? Да не говорим, че детето ще ти взема от времето МНОГО повече отколкото да работиш, и няма даже да печелиш толкова. По-добре просто си работи.

kiki1991
10-30-2010, 07:47
а според теб кой ще го гледа,пък и аз искам аз да си го гледам като всяка майка когато е толкова малко и има нужда от майка си...а не да го оставиш във ясли и на баби.

DREAM95
10-30-2010, 09:57
:-D 9 месеца :D :D :D

mimencety9009
10-30-2010, 10:09
божееееееее божееееееееееееее кога се научихте да правите секс че вече мислите и за деца и като го родиш не забравяи да се присаединниш към "ДЕЦА РАЖДАТ ДЕЦА"!!!!!!!!!!!!

](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

kiki1991
10-30-2010, 10:26
божееееееее божееееееееееееее кога се научихте да правите секс че вече мислите и за деца и като го родиш не забравяи да се присаединниш към "ДЕЦА РАЖДАТ ДЕЦА"!!!!!!!!!!!!

](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

хаха виж кво аз съм на 20 не съм казала че утре ще забременнея,даже напротив на мен ми е рано искам да имам дете до 22-23 години,а не сега!!!..просто се информирам,а това кой кога да има дете не го решаваш ти,ти можеш да отговаряш само за себе си!!!вярно е че има много глупави и наивни момичета който правят глупости и сажаляват цял живот,но аз не съм от тях със сигорност!!

OldSchoolRebel
10-30-2010, 12:13
Толкова рано е голяма грешка, наистина. Но да, минимум шест или девет месеца стаж е. Също така, не че е моя работа, но с приятеля ви на този етап ще ви скара едно потенциално дете. Може би след пет-десет години да го родиш ще е по-подходящо, иначе като имате дете от толкова малки, ще престанете да прекарвате време заедно толкова и т.н.

DREAM95
10-30-2010, 18:03
Толкова рано е голяма грешка, наистина. Но да, минимум шест или девет месеца стаж е. Също така, не че е моя работа, но с приятеля ви на този етап ще ви скара едно потенциално дете. Може би след пет-десет години да го родиш ще е по-подходящо, иначе като имате дете от толкова малки, ще престанете да прекарвате време заедно толкова и т.н. :smt023

TheManTheLegend
10-30-2010, 21:19
Завърши даскало, ами университет?

kalpazanka
10-31-2010, 14:54
Последното, което чух, бе, че трябва да си се осигурявала година и половина. Не съм сигурна дали е прието.
Местя темата в Пълнолетник.

thefreak
10-31-2010, 15:31
Да намериш коректен работодател, който да ти плаща майчинство ми се вижда почти невъзможно, още повече, че никой няма сметка от това да те държи на работа около 1-2 години и след това още толкова да ти плаща за майчинство, едва ли ще бъдат съгласни.
Да кажем, че успееш да намериш такъв, предполагам, че ще подпишете трудов договор на минимална заплата, защото никой работодател не се наема да поема пълните осигуровки, на това което плаща като заплати(поне аз не съм срещал такъв), следователно той ще ти плаща 240 лева на месец за майчинството, а не договорената заплата(така мисля). Отговора е или държавна работа или да работиш от вкъщи според мен.