PDA

View Full Version : Че Гевара- мнението ми за него



avitoholbg
10-30-2010, 09:23
Първо се извинявам ако темата ми не е в правилната графа или нещо подобно.
Сигурно всички знаете за Че Гевара. Но сигурно повечето от вас просто знаят клишираните изрази и мнения за него от типа, че бил борец за свобода, че бил най добрия човек на света и, че едвали не е бил светец или нещо подобно. Дори наскоро чух, че някои хора го сравнявали с Левски. Абе пълни глупости.
Сега да ви кажа, че тоя същият Че Гевара е избил над 100 човека и то без да му мигне окото. Избил ги е заради целите на революцията и заради идеите на комунизма и тн. Нещото което напълно ме втрещява е, че има доста модни аксесоари с неговото лице. Много се ядосвам като видя как някое лапе носи тениска с лицето на Гевара и почва да му се кефи а нищо незнае за този човек. И въобще неподозира, че на гърдите си носи един масов убиец. Все едно аз утре да облека тениска с лицето на Хитлер и да се разхождам с нея.
Че Гевара дори не е кубинец а е аржентинец. Всички клишета викат, че се е борил за справедливост и за свобода и за равенство и незнам си какво още. Ама нали се досещате, че Гевара е комунист. Еми каква свобода носи комунизма ми кажете?!
При комунизма няма свобода а има диктатура. Ето пример- Фидел Кастро е начело на държавата вече 40 или 50 години.
Всички протестиращи за свобода и тн. носят образа на Гевара обаче незнаят, че ако бяха в Куба и Гевара беше още жив веднага щеше да ги разстреля с калашник защото протестират.
Самият Че Гевара към края на живота си се разочарова от комунизма. Накрая разбира, че СССР и 5 пари недава за Куба и, че я приема просто за пьонка на САЩ. Той и затова после заминава за Боливия (май там беше) където го убиват.
Така, че преди да викате " Да живее Че" обмислете малко нещата, прочетете нещо за него и си съставете собствено мнение вместо да гледате останалите хора.
Моето мнение е, че Че Гевара е просто един убиец и садист който накрая се е разочаровал от идеите на комунизма. И, че просто на снимка е изглеждал вдъхновяващо. И нищо повече.
Пак казвам всеки има мнение, това е моето. Така, че не ми пука дали ще ме критикувате или не. (То няма лошо и в критиката де) :)

darkPaladin
10-30-2010, 09:32
комунизма закриля работническата класа и дава на всеки каквото е нужно като отхвърля това някой да е над другия

не носи диктатура просто е добра идея с лошо изпълнение

Левски също е убивал и точно за това не го признават за светец но като питат какво ще прави след като освободи България той казва че ще освободи и другите поробени страни ама не успява да види страната си свободна

НО Че Гевара успява да освободи куба и отива да освобождава и аз не мога да се сетя коя страна беше но за негова изненада хората там си живеят добре и не искат да се бунтуват и много бързо го хващат и му резват зелката

сега разбра ли защо го сравняват с Левски

а Куба за ссср е идеалното място за нападение срещу САЩ

според мен не знаеш много по темата също като мен

DirtySouth
10-30-2010, 10:46
xxx.

avitoholbg
10-30-2010, 11:10
Че Гевара е приемал Русия за приятел обаче накрая разбира, че на руснаците не им пука за едно малко островче. А и истинският комунизъм е невъзможен. Защото доста от идеите му са утопични а за утопия са нужни съвършенни същества- каквито не сме. Можеби на руснаците донякъде им е пукало за Куба но само от стратегическа гледна точка, а не за самият народ. Точно от това се разочарова Че Гевара. Мисли комунизма за съвършенната идеология но после разбира що за кърваво проклятие е тя. Според Маркс тези народи които не са достигнали дори и капитализъм трябва да бъдат унищожавани. А и не всички хора са равни. Все има някой по равен от мен или от вас. Комунизма си е най голямото зло. Или както някои го наричат юдео-комунизъм (първите комунисти са били евреи)
Голямо сравнение между Гевара и Левски неможе да се прави защото:
1. Че Гевара избива над 100 човека без да се разкайва затова, все пак е комунист и а те невярват в Бог. Когато убива първият човек в живота си (убива предател) после не се разкайва а пише в дневника си- "Вечерта след като го убих (дадения човек) нямах астматичен пристъп и спах спокойно"
2. За каква свобода ми говорите като Фидел заедно с Че обявяват диктат в Куба, тоест хората не са свободни. Дори малко след като Че се допира до власт в Куба има много бунтове които са кърваво потошавани. После той разбира, че е по добре да си прави партизанските движения.
Левски:
1.През живота си е убил само един човек за което се разкайва до гроб. Те и затова неискат да го канонизират. Убил е даденият човек защото той е щял да го предаде. Така, че ако Левски се беше добрал до власт и освободил държавата едвали щеше да обезглавява всеки трети предател.
2.Все пак Левски е вярвал в Бог и е бил дякон, за разлика от Че.
3. А и по негово време комунистическите идеи тепърва са се зараждали.
4. Левски си е българин а Че е аржентинец.

DirtySouth
10-30-2010, 11:34
xxx.

avitoholbg
10-30-2010, 11:49
Това казвам, че Че Гевара и Левски са пълни противоположности, имат си някои сходни черти но те са твърде малко.
Една страна неможе да бъде напълно свободна, дори и икономически. Камоли пък една малка Куба която се намира близо до гиганта САЩ. Дори и сега когато Куба е комунистическа пак е зависима до някаква степен от САЩ. Затова Кастро направи Куба туристически рай, все пак трябва да се вливат пари от някъде. Преди Куба беше само роб на САЩ но сега е и роб на Кастро. Все пак да си 50 г. на власт това си е диктатура отвсякъде. Няма напълно свободна страна и народ. Все сме зависими от някого който е по голям- Дали ще е САЩ или Русия или друга страна.
Така, че няма я тази утопична свобода на социалистическите маси за която си е мечтал Че Гевара.
Комунизма като цяло е дал милиони жертви, извършени са доста холокости заради тоя режим, сега не ми се обяснява колко украинци и други са измрели заради Сталин. Ако Че Гевара беше още жив сигурно щяхме да говорим за нов холокост.
(Не, че вярвам в холокоста като цяло- едвали са загинали толкова много евреи)
Прочети малко книги за комунизма и за неговите "герои" пък тогава ми разправяй за Че Гевара. Негледай тези американски пропагандни филми.
Аз и демокрацията неудобрявам (по скоро лъжливата демокрация) тя си е чиста анархия, поне в България.

DirtySouth
10-30-2010, 12:36
xxx.

darkPaladin
10-30-2010, 12:59
Че Гевара никога не е управлявал Куба с това твоите аргументи отиват в коша

а това което каза за комунизма го чувам за първи път

комунизъм не е равно на диктатура убийства и диктатура

avitoholbg
10-30-2010, 14:11
Казах, че американците правят много пропагандни филми или поне много често са субективни и нямат нищо общо с действителноста.
Аз съм против лъжливата демокрация която съществува в България а и в много други страни. Зажалост повечето хора тук вместо свобода си мислят, че демокрацията е свободия и правят каквото си искат, тоест пълна анархия.
Сега като чуем за холокост веднага си представяме избиване на евреи. Под думата "холокост" поне аз подразбирам- голяма маса хора които са умрели за броени дни. Във Втората Световна са умрели много повече руснаци и германци отколкото евреи но това си е друга тема.
И казах "Ако Че Гевара беше стъпил на власт" а не, че се е домогнал до такава. Доколкото знам отначало са му предлагали но той се е отказал просто защото е бил най добър в партизанските движения (въпреки, че е от образовано семейство)
Самите идеи на комунизма гласят, че всички били равни и тн. обаче равни хора на тая земя няма. Винаги има някой по кадърен от теб, който ще печели повече и който ще дава повече за държавата. Чрез фразата "всички са равни" самите комунисти прекриват недъзите си и мързела си. Искат въпреки, че мързелуват да вземат точно толкова колкото и един трудещ се човек.
Аз Че Гевара го сравнявам повече с Ботев защото е бил един свръх идеалист (но идеални неща няма).
При почти всеки режим се намира по някой дегенерат или корумпиран глупак който да осере нещата.
Имам грешки защото не съм свикнал да пиша на клавиатурата.

darkPaladin
10-30-2010, 14:45
демокрацията е правото да направиш неправилния избор нищо повече
за свободата на всеки му е ясно че сме номер но не и имена капка в дъжда и тн не откриваш Америка

При комунизма няма свобода а има диктатура

ти каза че комунизма е диктатура не извъртай

научи повече по темата все още нямаш точно мнение

DirtySouth
10-30-2010, 14:52
xxx.

avitoholbg
10-30-2010, 15:12
Аз нищо не съм споменавал за социал-демократите. Защо пък намеси и тях в темата?! Естествено, че знам какво е "холокост". Просто исках да намекна, че евреите не са толкова невинни за колкото се имат.
Комунизмът си е диктатура (не си извъртам думите) заявявам, че си е такава. Сталин не е ли бил диктатор?!!!! Не е ли избивал хора предимно от своя народ (знам, че е от части грузинец и евреин, но под "своя народ имам предвид всички граждани които се намират в СССР). Ако не се лъжа по негова заповед са избити чрез гладуване около 6 милиона украинци. Виж в интернет има бая снимки на масови гробове направени от саветски войници. Когато саветската армия влиза в България избива около 3 хиляди българи (най вече интелегенция), опожарява църкви и много къщи, установява диктат в страната и навсичкото отгоре се обявява за освободител на България от фашистко робство.
Е това не е ли диктат и лицемерие!!!!!!

darkPaladin
10-30-2010, 16:06
ех не въприемаш

обеснявам като за идиот

напиши в гугъл комунизъм

напиши в гугъл диктатура и виж разликите

това че комунистическите лидери са били диктатори не значи че комунизма е вид диктатура

DirtySouth
10-30-2010, 18:25
xxx.

ZipFail
10-30-2010, 18:59
Комунизма и на теория и на практика е супер идиотско нещо ;)

А това "Ама то социализма е готин, ама нещо не се получи"(и затова за били избити 100 милиона души по света между другото), е като да скочиш от 5тия етаж и да пробваш да полетиш..идеята е готина, ама е невъзможно, сеш се ;)

Самия комунизъм се основава на неправилна логика и начин на разсъждение, няма как да се получи нещо качествено като гледаш нещата само от едната страна и игнорираш всичко друго..

mitternacht
10-30-2010, 19:57
Абе ако искате паметник си направете на Че Гевара на терасата.Само не го сравнявайте,дори слагайте в едно изречение с Васил Левски...

DirtySouth
10-30-2010, 20:05
xxx.

DirtySouth
10-30-2010, 20:12
xxx.

ZipFail
10-30-2010, 21:12
Между немския/датския/норвежкия социализъм и социализма на Маркс и компания разликата е от земята до небето ;)

mitternacht
10-31-2010, 09:20
Митернахт, явно мисловния процес ти идва пряко сили. Фридрих Рацел ги е писал тия неща за да ги четат хора с акъл, а не пубертетни плазмодии като теб... митернахт :-D :-D :-D

Абе лапе, казвам ти, че не бива дори да се слага името на някакъв комуняга редом с името на Левски, ти се правиш на Ентелигент.
Ако няма да казваш нищо умно- мълчи.

darkPaladin
10-31-2010, 20:17
Митернахт, явно мисловния процес ти идва пряко сили. Фридрих Рацел ги е писал тия неща за да ги четат хора с акъл, а не пубертетни плазмодии като теб... митернахт :-D :-D :-D

Абе лапе, казвам ти, че не бива дори да се слага името на някакъв комуняга редом с името на Левски, ти се правиш на Ентелигент.
Ако няма да казваш нищо умно- мълчи.

прочети ми първия пост

DirtySouth
11-03-2010, 18:35
xxx.

Nam3less3
11-04-2010, 06:21
Че Гевара е комунист-идеалист, борел се е за да освободи южноамериканските държави от американското корпоративно и икономическо влияние, и да даде по-добър живот на хората. Бил е толкова комунист, колкото са били Ботев и всички интелектуалци. А по време на войни и революции всички са убийци. Заради това Че Гевара е толкова национален герой за Южна Америка, колкото и Левски за България. Фактите са си факти, и колкото и прозападно да е всичко днес, те не се променят. Така че стига сте се опитвали да правите евтини манипулации. За времето, през което е живял Че Гевара, никой не е знаел в какво всъщност ще се превърне комунизма.

Greennight
11-04-2010, 09:11
И Цезар е бил масов убиец,лъжец,манипулатор виновник за гражданска война и убиец на милиони,но до ден днешен е мислен за велик и справедлив човек.Историята доста изопачава.Иначе съм съгласен,че повечето,които носят тениски с образа на Че,не знаят за какво се е борил.

assd
11-10-2010, 07:05
абе всчики говорят за Че и са големи специалисти, ама малцина знаят, че не се казва Че, а Ернесто. смятайте, кой колко знае за него.

Nam3less3
11-10-2010, 08:17
абе всчики говорят за Че и са големи специалисти, ама малцина знаят, че не се казва Че, а Ернесто. смятайте, кой колко знае за него.Знам квото ми трябва да знам, името му няма никакво значение за делата му, а в момента тях коментираме :booooomb:

Diam0nD
11-13-2010, 16:25
Автора на темата е на :
http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/hs344.snc4/41579_101365263251519_1050_n.jpg