PDA

View Full Version : Фон дьо тен



munichka95
10-30-2010, 10:06
Препоръчайте ми някой хубав фон дьо тен за суха и чувствителна кожа на някаква качествена марка :)

mimencety9009
10-30-2010, 11:27
аз използвам на виши и сам мн доволна струва 20 и няколко лв но за сметка на това е икономичен мен ме изкарва по 4 5 6 месеца

Infinity
10-30-2010, 11:31
Препоръчвам ти с две ръце на Виши именно за суха и чувствителна кожа. Ако не си доволна от марката или искаш нещо друго пак се ориентирай към медицинската козметика щом си с чувствителна и суха кожа. :)

Rebirthing
10-30-2010, 13:36
L'Oreal True Match е много добър.

Infinity
10-30-2010, 14:11
^ И сравнително тежък. Личното ми мнение , че не е подходящ за всекидневна упротреба , още повече при чувствителна кожа.

koni
10-30-2010, 16:39
Препоръчвам ти да си вземеш професионален каквито използват и гримьорите. Аз си поръчвам при една козметичка която е и гримьорка и цените не са по-високи от магазина, а качеството е невероятно. Иначе търсих същата фирма - Dermacol, но по магазините я няма, а от вносителя за частни лица цените са фантастични.

ri41
10-30-2010, 17:22
моята кожа пък е мазна, по принцип използвам пудри и фдт когато имам пъпки, обаче пудрата седи много неестествено от метри си личи, освен това аз съм със светла кожа, пудрата ми е най-светлия тон, но лицедто ми жълтее от нея, фдт ми харесва повече, но много лъщи на моята кожа, нз кое е най-добре :(

Infinity
10-30-2010, 18:03
ri41 аз бих те посъветвала да използваш нещо без НИКАКВИ мазнини.
Ще ти препоръчам нещо конкретно :
http://www.torba.bg/search.php?tag=%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0%B0&orderby=quantity&orderway=desc
Когато си го купих не обърнах внимание на това , че е крайно неподходящ за суха и чувствителна кожа , но пък го дадох на приятелка със супер мазна кожа , на която и пасна идеално !
Кожата и нито лъщи , нито мазнее .. все едно си има абсолютно нормална кожа. :)

koni
10-30-2010, 21:22
моята кожа пък е мазна, по принцип използвам пудри и фдт когато имам пъпки, обаче пудрата седи много неестествено от метри си личи, освен това аз съм със светла кожа, пудрата ми е най-светлия тон, но лицедто ми жълтее от нея, фдт ми харесва повече, но много лъщи на моята кожа, нз кое е най-добре :(
Бих ти препоръчала да не си хабиш парите за опити на различни продукти, а да отидещ при професионален гримьор да ти препоръча за твойта кожа професионални продукти. Аз така се снабдявам и съм много доволна. Ако си от София мога да ти дам координати.

Shia
10-30-2010, 23:17
Vichy AERA dent е лек и незабележим.

mechtaq_za_teb
10-31-2010, 05:12
Аз ползвам или на Манхатън, или на Севънтийн. Доволна съм.

anonymous708973
10-31-2010, 08:45
Аз съм с един на Афинитон (ония, дето ги рекламират). Още преди да видя рекламата, се бях оплакала на майка ми, че си нямам фдт и тя ми донесе този. Е, родих се! Кожата е идеална като порцелан, но не със същия цвят, слава Богу 8-) , издържа цял ден и струва 10 лева :)

fuckme
10-31-2010, 09:09
^ а с каква кожа си? смисъл мазна, суха...

sladur4etyYy
10-31-2010, 11:03
аз съм доволна от Ла Рош, само че кожата ми не е суха, така че иди в аптеката и кажи какво ти трябва. марката има подходящи за всякаква кожа.

ggb
10-31-2010, 16:37
Аз използвам Maybelline Afiniton и съм доволна.

Infinity
10-31-2010, 16:49
Новия Афинитон определено не е подходящ за суха кожа , защото няма никакви мазнини. Това означава допълнително изсушаване !!
За тези , които имат мазна кожа , обаче вероятно би бил подподящ. :)

ParisHilton
11-08-2010, 13:31
Аз съм с един на Афинитон (ония, дето ги рекламират). Още преди да видя рекламата, се бях оплакала на майка ми, че си нямам фдт и тя ми донесе този. Е, родих се! Кожата е идеална като порцелан, но не със същия цвят, слава Богу 8-) , издържа цял ден и струва 10 лева :)

+1 :)

Bunbl3be3
11-08-2010, 13:41
То си е до кожа. Много е индивидуално. Доста хора хвалеха стария Affiniton и реших да си го взема , но не останах доволна и сега така си седи.. Сега се влюбих в един фдт на Vichy oт мостра в Joy но ми идва скъпичък и ще трябва да почакам малко докато се опари1а за да си го взема 8-)

koni
11-08-2010, 18:10
Че е индивидуално си права. Всяка кожа е различна.

beyonce2121
11-09-2010, 18:41
Аз съм с един на Афинитон (ония, дето ги рекламират). Още преди да видя рекламата, се бях оплакала на майка ми, че си нямам фдт и тя ми донесе този. Е, родих се! Кожата е идеална като порцелан, но не със същия цвят, слава Богу 8-) , издържа цял ден и струва 10 лева :)


абсолютно същото! :)

tItEufFf
11-09-2010, 20:57
Афинитон изобщо не ми харесва на мен. Просто не е подходящ за моята кожа.
На мен ми харесват фон-дьо-тените на основа на крем като Буржоа Хелти Микс . Само че нюансите му са много тъмни

ri41
11-10-2010, 07:58
а примерно на светла кожа(не много светла, чак бледа де) подходящо ли е по-тъмен фдт, за да изглежадм по-загоряла или ще е като маска

iiordanova
11-10-2010, 08:47
Изпозвам и аз Афинитон.
Имам и минералния , и другия.
Определено минералния е по-добър! ;-)

j_adore2
11-10-2010, 14:45
а примерно на светла кожа(не много светла, чак бледа де) подходящо ли е по-тъмен фдт, за да изглежадм по-загоряла или ще е като маска
Ще изглеждаш оранжева,а още по - лошо ще е ако го слагаш само на лицетоа, пък врата ти е бял.ФДТ не се слага,за да ви смени света на кожата,а за да прикрие евентуално някоя пъпка.Слага се НАЙ - много 2 тона по - тъмни от кожата.

ri41
11-10-2010, 15:09
а примерно на светла кожа(не много светла, чак бледа де) подходящо ли е по-тъмен фдт, за да изглежадм по-загоряла или ще е като маска
Ще изглеждаш оранжева,а още по - лошо ще е ако го слагаш само на лицетоа, пък врата ти е бял.ФДТ не се слага,за да ви смени света на кожата,а за да прикрие евентуално някоя пъпка.Слага се НАЙ - много 2 тона по - тъмни от кожата.
точно де, повече не ми трябва, искам да съм малко по-черна, но има доста време до налято, море и тн., а това оранжевото много ме дразни отвратително, неестетическо, поразително, мега смешно, не желая този ефект
http://lisichka.net/images/andrea6.jpg

j_adore2
11-10-2010, 15:27
а примерно на светла кожа(не много светла, чак бледа де) подходящо ли е по-тъмен фдт, за да изглежадм по-загоряла или ще е като маска
Ще изглеждаш оранжева,а още по - лошо ще е ако го слагаш само на лицетоа, пък врата ти е бял.ФДТ не се слага,за да ви смени света на кожата,а за да прикрие евентуално някоя пъпка.Слага се НАЙ - много 2 тона по - тъмни от кожата.
точно де, повече не ми трябва, искам да съм малко по-черна, но има доста време до налято, море и тн., а това оранжевото много ме дразни отвратително, неестетическо, поразително, мега смешно, не желая този ефект
http://lisichka.net/images/andrea6.jpg
Това е от солариум.Еми просто отиди,пробвай разни цветове,виж кой ти стои добре,но не прекалявай :)

shanell1
11-10-2010, 16:42
А ще може ли да ми препоръчате на мен някой.. ддз мисля нещо за L`Oreal, Vichy, Seventeen или може би нещо на Manhattan. Чудя се, защото фдт-те на тези марки предлагат за суха, за мазна, за проблемна кожа.. а моята е нормална и се чудя кой точно да избера :?