PDA

View Full Version : волейбол ..



mimityy34
10-30-2010, 19:00
Здравейте .. В училище в час по физическо играем волейбол .. Аз съм висока,слаба .. но не мога да играя . Много ми е гадно и си понижавам самочувствието .. явно нямам толкова сила да ударя топката ли , незнам . Аз съм си слаба генетично . Родителите ми също са слаби , така и аз съм наследила това нещо ( казвам го , случайно някой да не каже , да ям повече за да надебелея и да имам сила ) .. Сега реших тука с майка ми да отида да тренирам волейбол че да заякна и да мога да се представям по добре в училище по физическо така че да не ми се подиграват Mad .. Но проблемът не е само това .. аз съм висока 178 см и не искам да пораствам повече .. даже съм си прекалено висока де .. обаче ме е страх да не порастна още ако тръгна да тренирам .. защото ако се пораства няма да отида да се науча да играя .. а толкова ми се иска .. А и колко е нормалната височина на едно момиче което тренира волейбол ?
Благодаря ви 8-)

LifeFitness0
10-30-2010, 19:36
Не спомена годините.Иначе не ,че нямаш сила-нямаш техника.Едно момче(пак слабо) не можеше да прехвърли мрежата,а сега като се записа е най-добрия ,а пак е 50-52 кила.За ръста-нищо няма да промени волейбола.Колкото ти е заложено-толкова.Той е в плюс даже. :)

ZipFail
10-30-2010, 19:47
И яж месо ;)

TheManTheLegend
10-30-2010, 19:58
За ръста не се притеснявай. Ако това те кара да се срамуваш, значи по принцип имаш ниско самочувствие. Не трябва да се записваш само за да се представяш по-дорбе в даскало, а ако се записваш го направи защото играта ти харесва.

shinkyokushin
10-30-2010, 20:02
както си слаба генетично така е и с ръстта много трудно да станеш по-висока от вашите :)

AiiHafteee
10-31-2010, 05:16
^ Значи на всички волейболисти родителите им са по 2 метра?
/Запиши се на волейбол, не мисля че си прекалено висока, даже ако си решила да се занимаваш с това, ръста много ще ти помогне :)

TheManTheLegend
10-31-2010, 06:36
Вие генетика не сте ли учили в даскало? Когато родителите ти са ниски шанса да си нисък е по-голям но има вероятност и да станеш 30см по-висок от тях!

mimityy34
10-31-2010, 06:55
Хех .. на 15 години съм .. Еее понеделник отивам да се запиша и не е само заради училището просто искам да спортувам нещо .. минали години все нещо правех , но все бяха изкуства .. тоест балет , танци , изобразително , фотография , китара , пиано .. всичко съм изредина но и сега и сега от всичко опитвам .. но мисля че трябва да стана по-силна и да участвам на повече места .. иначе спорта си е готин ,.. и баскетбола ми харесва .. даже 2 пъти ме гонега енми момичета докато бях в Кауфланд да съм тренирала баскет .. ама тогава нещо нямах желание .. :D

TheManTheLegend
10-31-2010, 07:12
Баскета е по-хубав и интересен спорт ;)
Волейбола е само с едно докосване и ме дразни :o

LifeFitness0
10-31-2010, 07:25
За момичета по-добре волейбол,иначе и аз съм много запален по баскета.

shinkyokushin
10-31-2010, 07:42
волейбола е много добър спорт и най-прогресиращ в България :)

mimityy34
10-31-2010, 07:52
За момичета по-добре волейбол,иначе и аз съм много запален по баскета.
И аз смятам така .. иначе бакетбола е супер .. ама да си момче :-D

YVKsport
10-31-2010, 10:02
Тренирай си и да не ти гърми хич.Спортът изгражда духа и тялото!И не се сдухвай,а натискай в тренировките,за да наваксаш.Поздрави и успех!

mimityy34
10-31-2010, 11:31
Благодаря ви :)

Zoki
11-18-2010, 19:45
Спокойно, няма да пораснеш много :D Аз тренирам от 5 години даже вече 6 и съм пораснала точно с 4 см :-D . Както и да е. Иначе добре си се ориентирала. Волейбола е много хубав и красив спорт. Аз лично го предпочитам, защото няма пряк контакт с противниковия отбор освен при блокадите ама мене не ме бърка много.. По физкултура играем и баскетбол и футбол и аз естествено се правя на голямата спортистка и се включвам да играя. Като дойде топката при мене и като видя как 5-6 човека са се засилили към мене и искат да ми я вземат я хвърлям и бягам :D :D . Във волейбола това няма как да стане 8-) . Успех с тренировките от мен :wink:

whitebunny
11-24-2010, 14:27
просто даскала в училището не те учи както трябва инче не е до сила толкова колкото до техниката на удряне тя прави всичко. Щом си решила да се запишеш направи го няма да съжаляваш :-)