PDA

View Full Version : Крием ли се от другите?



CookieMonster
10-31-2010, 10:22
Замислих се дали се крием от приятелите и близките си в това интернет пространство? Пишем неща, които не искаме да разберат другите; слушаме музиката, която не искаме да разберат, че харесваме и др. Защо не искаме те да знаят какви сме всъщност? Това ли сме истинските ние или се преструваме пред тях?

Whoopdedoo
10-31-2010, 10:24
Тва ако важи за теб, не важи за всички.

Rashugun
10-31-2010, 10:26
WTF Изобщо не се крия.

слушаме музиката, която не искаме да разберат, че харесваме О_____________________________________О''''''''' ''''''''''
нямам какво да кажа.

yakuza_
10-31-2010, 10:49
\______ 8-)

Dopeass
10-31-2010, 10:50
интернет пространството го възприемам по-скоро като място за споделяне.

OldSchoolRebel
10-31-2010, 11:04
Хората се уповават на анонимността за да разкриват части от себе си, които биха им навредили наживо.

SuNsEt
10-31-2010, 16:04
интернет пространството го възприемам по-скоро като място за споделяне. И аз съм на същото мнение.

Pliok0019
10-31-2010, 17:24
Когато бях в разни по-размирни години имах огромна нужда да споделям в Интернет. Сега, като имам проблеми... са си мои. Може би анонимността помага донякъде да избягаш и от чувството да си самотен. Да правиш неща, които ти харесват, но пречат да другите да те възприемат така, както би искал ти самият.

iLovePussyJuice
10-31-2010, 21:09
аз лъжа. 8-)

OldSchoolRebel
10-31-2010, 21:21
Аз не лъжа, аз иронизирам.

SolemnityOfDeath
10-31-2010, 22:31
ние толкова често се крием от себе си, кво остава за другите тъй или иначе.

Disrespect
11-01-2010, 08:57
ние толкова често се крием от себе си, кво остава за другите тъй или иначе.

даммммммм, дам, дам, дам, дам......... damn...

realantisocial
11-01-2010, 09:03
ние толкова често се крием от себе си, кво остава за другите тъй или иначе.

даммммммм, дам, дам, дам, дам......... damn...

Нали няма да плачете сега ?

OldSchoolRebel
11-01-2010, 09:14
Щото мога да предложа салфетка...

...напоена със сода каустик...

WinstonSmith
11-01-2010, 09:26
Защо пък да се крием точно в интернет пространството? Ако някой се крие в интернет пространството си представям какъв е в реалния живот...

За мен точно интернет пространството е мястото, където човек може да "бъде себе си". Именно затова се нарича и виртуална реалност - реалност, лишена от физическия контакт и общуване.

Независимо дали си срамежлив, самотен или пък социално изолиран по някакъв начин, тук комуникацията се води на едно съвсем различно ниво. Ако не искаш да общуваш с някого, може да го направиш само с 2 клика.

Донякъде го няма това чудене "оффф ами сега той какво ще си помисли", "дали да го кажа", след като знаеш, че винаги можеш да излезеш от разговора по най - различни причини и после внимателно да обмислиш и анализираш ситуацията.

Чрез изграждането на твоето "онлайн - аз", много лесно може да избягаш от реалния свят и всичките му трудности, емоционални и житейски проблеми.

Тук се проявява и другата крайност - всеки може да бъде такъв, какъвто иска да бъде всъщност, но това е обект на други разсъждения...

OldSchoolRebel
11-01-2010, 09:28
Стига бе човек, аз само се шегувам. :(

Disrespect
11-01-2010, 09:50
ние толкова често се крием от себе си, кво остава за другите тъй или иначе.

даммммммм, дам, дам, дам, дам......... damn...

Нали няма да плачете сега ?

То и за плачене не е :)

130995
11-01-2010, 13:21
Защо пък да се крием точно в интернет пространството? Ако някой се крие в интернет пространството си представям какъв е в реалния живот...

За мен точно интернет пространството е мястото, където човек може да "бъде себе си". Именно затова се нарича и виртуална реалност - реалност, лишена от физическия контакт и общуване.

Независимо дали си срамежлив, самотен или пък социално изолиран по някакъв начин, тук комуникацията се води на едно съвсем различно ниво. Ако не искаш да общуваш с някого, може да го направиш само с 2 клика.

Донякъде го няма това чудене "оффф ами сега той какво ще си помисли", "дали да го кажа", след като знаеш, че винаги можеш да излезеш от разговора по най - различни причини и после внимателно да обмислиш и анализираш ситуацията.

Чрез изграждането на твоето "онлайн - аз", много лесно може да избягаш от реалния свят и всичките му трудности, емоционални и житейски проблеми.

Тук се проявява и другата крайност - всеки може да бъде такъв, какъвто иска да бъде всъщност, но това е обект на други разсъждения...+1

CookieMonster
11-01-2010, 13:27
Защо пък да се крием точно в интернет пространството? Ако някой се крие в интернет пространството си представям какъв е в реалния живот...

За мен точно интернет пространството е мястото, където човек може да "бъде себе си". Именно затова се нарича и виртуална реалност - реалност, лишена от физическия контакт и общуване.

Независимо дали си срамежлив, самотен или пък социално изолиран по някакъв начин, тук комуникацията се води на едно съвсем различно ниво. Ако не искаш да общуваш с някого, може да го направиш само с 2 клика.

Донякъде го няма това чудене "оффф ами сега той какво ще си помисли", "дали да го кажа", след като знаеш, че винаги можеш да излезеш от разговора по най - различни причини и после внимателно да обмислиш и анализираш ситуацията.

Чрез изграждането на твоето "онлайн - аз", много лесно може да избягаш от реалния свят и всичките му трудности, емоционални и житейски проблеми.

Тук се проявява и другата крайност - всеки може да бъде такъв, какъвто иска да бъде всъщност, но това е обект на други разсъждения...
Имах предвид, че използваме интернет пространството, за да се крием от останалите. Ние споделяме всичко повечето пъти тук, отколкото на живо пред хора.

WinstonSmith
11-01-2010, 17:20
При мен пък не е така. Въпреки, че има известни преимущества, които изброих, виртуалното общуване трудно може да замени физическото такова.

А самото "криене" също зависи от това дали сме някъде, където човек може да запази анонимността си (например форум), или пък някъде, където се подвизаваме с истинската си самоличност (например фейсбук).

deFakto
11-01-2010, 18:31
всеки човек си има лично пространство и колкото да сме заобиколени от приятели ние подсъзнателно си го пазим , нета е нещо като импровизиран начин да си го спасим малко от малко

определено не става въпрос за криене

SchoolSucks
11-01-2010, 18:41
Много глупости пишете, тя си пита в абсолютно буквален смисъл защо се криете - например защо не си слагате снимките от личната карта за аватар и адресите в подписите. Ами защото така всеки има свободата да пише простотии и после да няма последствия. 8-)

deFakto
11-01-2010, 19:10
Много глупости пишете, тя си пита в абсолютно буквален смисъл защо се криете - например защо не си слагате снимките от личната карта за аватар и адресите в подписите. Ами защото така всеки има свободата да пише простотии и после да няма последствия. 8-)щото не е хубаво да си пускаш личните данни в обществено достояние ,камо ли в и-нет
Ако няма риск от злоупотреба с тях ,не ми е проблем да си ги сложа и най-малко ми пука че като пиша примерно простотии в нета някой ше ме намери ,да заповяда да дойде в посочения от мен адрес , да го вържа без храна в избата долу ... не е там проблема

не се слагат снимки от личната карта , ама виждаш има теми за снимки , в който се пускат добре виждащи се разпознаваеми снимки на лицата което е идентично

даденото лице пуска снимка открива се пред останалите и говори/пише неща които и на живо би приказвал

къде видя криене в цялата история ?

Whoopdedoo
11-01-2010, 20:48
Много глупости пишете, тя си пита в абсолютно буквален смисъл защо се криете - например защо не си слагате снимките от личната карта за аватар и адресите в подписите. Ами защото така всеки има свободата да пише простотии и после да няма последствия. 8-)

Мноу си прост уе братлье.

нищо чудно, че ника ти е такъв, всъщност, тя точно си пита за комплексираните имбецили, които ги е срам от същността им (най-вероятно и тя е една от тях).

SolemnityOfDeath
11-01-2010, 20:52
Абе сладур, тя не знам каква е, ама ти имаш нужда от спешно понижаване на нахакаността.

Whoopdedoo
11-01-2010, 20:59
отивам да се режа, грубиянин!

assd
11-02-2010, 12:15
не се крием бре, интернетО е място където се правим на такива каквито искаме д абъдем, за справка оня от ямбол, което ме подсеща - къде та якултова тема? :shock: 8-)