PDA

View Full Version : абе некой разбиращ от ММА



fatrat
10-31-2010, 12:04
:o ей мадафакас кво става? :D
Абе един приятел тренира ММА и ми е викал да прайм спарингче ,обаче аз граплинг не тренирам та ме е страх.И г/д как са правилата в ММА по официалните ли се играе (кикбокс да речем) или си е баш спаринг? абе общо взето може ли човек тренирал 2 години и половина да има некъв шанс с/у ММА-ец от 1 година? Щото да не ми изглежда после усмивката такава 8-)

ZipFail
10-31-2010, 12:23
Не знам за кой път го казвам, но...стига сте гледали стиловете и годините, гледайте собствените си умения. Може да си тренирал и 10 години и пак да те счупи, може да си тренирал половин година и да го размажеш. Всичко зависи от личната потготовка. Естествено, че ако се биете по ММА правилата той ще има предимство, но това нищо не значи.
Ще победи по-тренирания и по-силния психически, дали си тренирал 2-3 или 5 години няма значение, значение има дали си тренирал качествено ;)

fatrat
10-31-2010, 12:25
и досега нищо общо! Г/д еднакви категории сме !

TheManTheLegend
10-31-2010, 16:31
По правилата на мма ли ще играете? Това кой какво тренира няма голямо значение. Гледай само да го държиш на растояние че си ибало мамата ако ти влезе 8-)
Имай предвид че повечето момчета които тренират поне в моята зала наблягат на страйкинга-кикбокс и бокс а граплинг много малко играят. Разбира се при по-възрастните не е така. Мисля че освен мене, още 1-2ма да има на моята възраст които да тренират граплинг. Но навсякъде е различно ;)
Във всеки случай недей да му тестваш уменията в граплинга, със сигурност ще са по-добри от твоите 8-)






пс: Абе фатрат мишок такъв ти нали самбо тренираше бе, да те изнасили цял катун негри, кво се притесняваш от граплинг 8-)

yakuza_
10-31-2010, 16:40
Един авер за 3 месеца кик бокс на турнир беше станал 1ви.

fatrat
10-31-2010, 17:12
По правилата на мма ли ще играете? Това кой какво тренира няма голямо значение. Гледай само да го държиш на растояние че си ибало мамата ако ти влезе 8-)
Имай предвид че повечето момчета които тренират поне в моята зала наблягат на страйкинга-кикбокс и бокс а граплинг много малко играят. Разбира се при по-възрастните не е така. Мисля че освен мене, още 1-2ма да има на моята възраст които да тренират граплинг. Но навсякъде е различно ;)
Във всеки случай недей да му тестваш уменията в граплинга, със сигурност ще са по-добри от твоите 8-)






пс: Абе фатрат мишок такъв ти нали самбо тренираше бе, да те изнасили цял катун негри, кво се притесняваш от граплинг 8-)
кикбокс тренирам бря ,пак си се объркал! Няма къде да запиша ММА иначе ... ще видим другата седмица отивам в мейна таун да напраа 1 спаринг.Пича е кикбокс/бойно самбо май ама не съм сигурен :D

BiboW
10-31-2010, 18:27
Е кво нали е спаринг не си е бой. Ти май не знаеш какво е спаринг? Ако ще и 5 години да си тренирал и те е страх няма смисъл ;)

fatrat
10-31-2010, 18:58
спаринга като поначало си е свободен бой,в каратето така са ни учили! Никъде не съм споменал ,че ме е страх! Питах има ли изобщо смисъл да се пускам!

TheManTheLegend
10-31-2010, 19:02
Ние не можем да знаем има ли смисъл. Нито те знаме тебе на кво ниво си нито пък него :D За 1 година едва ли е станал супер машина.

fatrat
10-31-2010, 19:08
ж съ пуснъ пък квото му е късмет!

Chacho
10-31-2010, 19:56
Много ясно, че трябва да се пробваш. Дали ще победи или не, голяма работа, важното е, че ще научиш доста от спаринга. Не отиваш за световната титла, а на приятелска среща. Успех се пак!

bilky
10-31-2010, 20:53
Зависи страшно много от това в какви категорий сте,какви стилове владеете и какви правила ще спазвате.Аз лично не удобрявам спаринг/среща между два различни стила.

ПС.И да не забравите да използвате гуми/протектори/ръкавици :D

shinkyokushin
10-31-2010, 21:01
най-важното е да не те е страх от боя, а и пича щом мачка ММА дръж го на разстояние с ритници и удари че паднеш ли на земята играта за теб бързо приключва :)

fatrat
11-01-2010, 07:22
най-важното е да не те е страх от боя, а и пича щом мачка ММА дръж го на разстояние с ритници и удари че паднеш ли на земята играта за теб бързо приключва :)
the jab и правите са ми спасение :D . Иначе знаем ,че може да стане напечено ако падна и той май това ще ме кара да права. Ще видим днеска :)

TheManTheLegend
11-01-2010, 07:50
Искам видео после да ти се смеем :oops: :grin:

Базикам се успех :-D

fatrat
11-01-2010, 13:20
факт! Спукахме се от сопа :D той победи деба тъпанара :D
накара ме да се tapoutn-а сиреч откажа. :D

TheManTheLegend
11-01-2010, 14:14
Яяяя кажи къв субмишън ти направи :D

fatrat
11-01-2010, 14:59
ми незнам май арм бар го водат! Смис фана ми ръката и ми я изви :D

TheManTheLegend
11-01-2010, 15:26
Армбар е да ти я хванат изправена и да ти натиснат лакътя в смисъл ако не се предадеш направо да ти го обърнат :D
http://vbox7.com/play:53cc4214 може и от друга позиция да се направи :D
Кимурата е друго нещо
http://vbox7.com/play:fd8094d2 -пак може от други позиции, тва дивжение с краката не е задължително ами кимура е само извиването на ръката, може и като си отдолу :D

LastFN
11-04-2010, 13:15
кажи къде правихте спаринг, че съм се навил с няколко пича да си спретнем 1 турнирче, има ли някъде зала, където може да си платим и да се мелим

HHristov
11-06-2010, 19:58
Един авер за 3 месеца кик бокс на турнир беше станал 1ви.

От колко души в категория ? :D

Rakshy
11-09-2010, 23:21
Нещо видео, ала-бала :-D

navar
11-12-2010, 12:48
ако някой търси зала за пловдив -мога да помогна

LastFN
11-14-2010, 06:52
да,аз търся зала в пловдив,в която ти дават ракавици и протектори и си правиш свободен спаринг.(ще си платим колкото трябва)