PDA

View Full Version : И тя пада ли... пада



Moderatorius
10-31-2010, 13:36
Здравейте. Имам проблем с косата. Мда, ясно ми е, че през есента е нормално косата да пада. Ама тя пада вече 2-3 месеца без спирка. Пада, пада, пада. Мазах я с разни глупости против сезонен косопад, но тя продължава да пада. Скоро наистина ще остана без коса. Преди, като малка имах гъста косичка, а сега е станала супер рядка и гадна. На пръв поглед е добре, нормална коса, но като я изкъпя, например, само аз си виждам колко ми е малко косичката :/ Иначе нищо не я правя - никакви преси, маши и такива работи. Дори сама си съхне. Никога не е боядисвана. Лятото си бях взела тривитаминол, но падаха шепи коса /от него, предполагам О.о/, после юли-август бях на почивка и там въобще и въздухът и водата бяха по-различни и нямах проблеми с косата. Обаче като си дойдох, започна училище и всичко се повтори. Може би е от стреса, защото наистина съм подложена на стрес в училище :D Не успявам да се наспивам, постоянно се притеснявам за изпит/контролно. Пък и вече съм на 18, скоро ми предстои кандидатстване и ако наистина е от стреса, до година ще остана без коса. Предложете нещо, някакви масла, маски. Наистина си искам предишната коса :/

Minerva
10-31-2010, 13:43
Мацка, вчера писах в темата за падаща коса с мен какво беше и какво ми помогна. Не знам дали си я погледнала, ето линк, за да не се повтарям. http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=245326&start=735

Но ако е толкова зле положението,задължително първо дерматолог.

edit. От тъпия "тривитаминол" и моята коса започна да пада.

thinkgreen
10-31-2010, 14:54
Отиди на лекар , щом е сериозно не се занимавай с някакви бабини глупости маски с яйца и тем подобни простотии . Лекарите най-добре ще знаят как да ти помогнат , не някакви хора във форум, защото точно тука хвалеха този тривитаминол и ето сега какво става почнаха да падат косите на момичетата ... :(

koni
10-31-2010, 15:04
С масла и маски няма да стане. Лекарят може и да помогне. Зависи от специалиста и от причините. Ако е от стреса иди на релаксиращи масажи - помагат на много хора. Първо иди на преглед и дано се ориентират каква е причината.

fuckme
10-31-2010, 15:21
спроед мен трябва да отидеш на дерматолог.

neeDaBosS
10-31-2010, 15:34
дерматолог.
+1

spopi
10-31-2010, 15:37
дерматолог.
+1
+2 \:D/

SuNsEt
10-31-2010, 16:20
И аз имам точно такъв проблем и моя е от доста време,но единственото,за което се сещам е че пада от пресата (преди си я изправях почти всеки ден).Майка ми казва,че е от неядене,а приятелите от стрес-според мен не е нито едно от 2те,не се чувствам стресирана и си ям както винаги до сега.
Майка ми вчера купи специален шампоан на Natur Vital hair loss shampoo ,greasy hair и маска на същата фирма иии ще видим.

Тиамфеникол и Тривитаминол едно и също ли е защото днес си намазах косата с Тиамфеникол

Coke
10-31-2010, 16:36
И аз имам такъв проблем,поради няколко причини.. Дерматолога ми каза да си купя шампоана Defluval. Наистина помага,а косата става мн мека и седи добре. :)

ValLoveYa
10-31-2010, 17:02
И аз имам точно такъв проблем и моя е от доста време,но единственото,за което се сещам е че пада от пресата (преди си я изправях почти всеки ден).Майка ми казва,че е от неядене,а приятелите от стрес-според мен не е нито едно от 2те,не се чувствам стресирана и си ям както винаги до сега.
Майка ми вчера купи специален шампоан на Natur Vital hair loss shampoo ,greasy hair и маска на същата фирма иии ще видим.

Тиамфеникол и Тривитаминол едно и също ли е защото днес си намазах косата с Тиамфеникол


http://www.vetprom.com/products.php?Product=&ID=53

Явно не са едно и също

MegiBoOm
10-31-2010, 17:20
лелеее стреснахте ме с тая хининова вода :D така де аз сега за първи път ще ползвам да не земе да ми опада косата? ;д

SuNsEt
10-31-2010, 17:21
Мойто изглежда така http://www.shop.zoomagazini.com/application.php?appLoad=watermark&tableMap=main&imageType=thumbnail&imageId=1165 само че пише Тиамфеникол ,а не Тривитаминол .Малко се постреснах като прочетох,че от 2то пада много косата :shock:

MegiBoOm
10-31-2010, 17:56
Мойто изглежда така http://www.shop.zoomagazini.com/application.php?appLoad=watermark&tableMap=main&imageType=thumbnail&imageId=1165 само че пише Тиамфеникол ,а не Тривитаминол .Малко се постреснах като прочетох,че от 2то пада много косата :shock:

ама тва не е за хора, даже ако се загледаш в картинките ще видиш че е за животни... :shock:

SuNsEt
10-31-2010, 18:07
Да бе знам и Тривитаминол е за овце 8-) Не ме интересува стига да ми помогне.

Minerva
10-31-2010, 18:19
И двете са имена на едно и също нещо. Просто го произвеждат различни фирми или е различни партиди и затова името му е различно. Има го и в едни шишета без някакво спец. име - пише само Витамин А, Д3, Е . То са само витамини и някаква мазнина е сложена, защото са мастно разтворими, обаче са в много големи концентрации, които не на всеки се препоръчват и действат добре. И на опаковката на витамин Ц ако прочетете ще видите, че от предозиране могат да се получат страшни неща. Има разлика между човека и овцата все пак.

MegiBoOm
10-31-2010, 18:20
Да бе знам и Тривитаминол е за овце 8-) Не ме интересува стига да ми помогне.

ааами ! аз като питах в аптеката тя каза че си е точно за подпомагане на разстежа на косата! ;)

koni
10-31-2010, 18:54
Проблема е да не се предозира, че в един друг форум пищяха от последиците при предозиране.

WaterLilly
10-31-2010, 19:01
Проблема е да не се предозира, че в един друг форум пищяха от последиците при предозиране.
Предозиране, предозиране, ама за да предозираш с витамин Ц примерно трябва да се нагълташ с 10 хапчета.
На мен ми паднаха обезпокоително много косми при първия път, който си правих маската с Тривитаминол, и не е да кажеш, че съм сложила различно количество от това, което е писано в рецептата.

Наистина най-добре иди на дерматолог. Сега като се замисля майка ми имаше същия проблем и ползваше някакви ампули, но не се сещам за името.

koni
10-31-2010, 20:23
Ампули има колкото искаш видове, но амо от мазане ефект почти няма. Питала съм дерматолог и проблема бил, че кожата ни може да поеме само много малко от цялото количество. За да го вкараш в дълбочина трябва специализирана козметична апаратура. А ние си даваме парите за всякъкви продукти.