PDA

View Full Version : Униформи...



shokoladchety
11-01-2010, 07:00
Трябва ми само един бърз отговор,че пиша за един вестник дай те само по едни глас в анкетата.
Ще съм ви много благодарна.
П.С.-Знам,че има много такива теми,спестете си тъпите,ненужни,прости,обид и коментари,както за темата,така и за пръвуписъ...

CookieMonster
11-01-2010, 07:15
Аз съм против. Разбирам, че така училищата искат да се развият и да покажат, че са най-добрите но всеки си има личен стил. На училище може би срещаме най-много хора и това е начинът да покажем какви сме.

anonymous708973
11-01-2010, 07:17
Не ти трябва анкета.
В статията можеш да напишеш, че както обикновено, монетата има две страни. Че основния коз на поддръжниците на униформите е, че сплотяват учениците и по този начин се изпъква с акъл, а не със дънките за 200 лв.
Противниците на униформите смятат, че не е честно/редно да се потиска правото на собствен стил и избор как да идваме облечени. И прочее, и прочее.
Като заключение можеш да добавиш, че едва ли униформите ще успеят да изравнят учениците, след като винаги ще има хора, които да блеснат с телефон за хилядарка - примерно. Това, естествено, ако е разрешено да изразяваш лично мнение. :)
В общи линии е това.

SmilezZz
11-01-2010, 08:52
С две ръце съм за "ЗА"..
Ние отиваме на УЧИЛИЩЕ,а не
в някакъв нощен клуб - за да дойдем с
доста дълбоко деколте и мега късите
поли..
Да,всеки си има личен вкус - но униформите
са само за училище,след даскало - можеш да се
облечеш отново както си искаш..

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-01-2010, 09:57
Начин да изпъкнеш не е посредством дрехите.Или другояче казано съм ЗА.

SwEtyy
11-01-2010, 10:07
Се ми е тая. :-D В нащо даскало има. Дадоха ни едни дънки и един суичър. Секи носи само суичъра (включително и аз ) и в един магазин има допълнения към униформата :D Ама не може на даскало да отидеш със 15 санта ток, неква блуза с дълбоко деколте, както казаха по-горе. Туй е училище, не си на модно шоу. Нищо няма да ви стане да носите униформата 5 дни, като може и да минете 1-2 дни и без нея на даскало. Като ще излизате след училище се прибирате, преобличате и тръгвате. Ко му е трудното?

xWandereRx
11-01-2010, 10:23
ако са готини - за

minionka
11-01-2010, 11:01
ЗА!! Знам, че всеки си има собствен стил. Но някои стилове на обличане са просто брутални-меко казано. Все пак не всички тийнове имат моите или на някой друг възможностите за маркови дънки и обувки. Защото има много в училище, които само коментират как е облечен еди кой си. С две думи му се подиграват. От тази година съм с униформа и нямам нищо напротив. Не си мислете, че съм от хората които ги нямат възможностите за хубави дрешки, напротив. Но ...все пак..за някои хора трябват и граници. :) :)

xKiFlA
11-01-2010, 12:25
Аз съм против..
но същото време ми изглежда мнн сладко момиче с униформа и вчера видях една :oops:
нещо съм странна :D

SladkaZagadka
11-01-2010, 12:33
Много хора искат, но чак като видят колко са гадни се осъзнават .
100 процента полиестер, 170 лева, всеки ден с риза, пола, през зимата умираш от студ . Полата с ужасни шарки, не можеш да съчетаеш с жилетка, под коленете . Ризата от ужасен, предизвикващ алергии плат . Сако от полиестер и мн други излишни глупости . Ако има, поне да са качествени . Аз съм "ПРОТИВ", защото НЯМА дреха, която да седи добре на всички .

Di
11-01-2010, 12:50
против

SwEtyy
11-01-2010, 13:13
Много хора искат, но чак като видят колко са гадни се осъзнават .
100 процента полиестер, 170 лева, всеки ден с риза, пола, през зимата умираш от студ . Полата с ужасни шарки, не можеш да съчетаеш с жилетка, под коленете . Ризата от ужасен, предизвикващ алергии плат . Сако от полиестер и мн други излишни глупости . Ако има, поне да са качествени . Аз съм "ПРОТИВ", защото НЯМА дреха, която да седи добре на всички .

Ние пък нямаме такова нещо. Май много филми гледа ,а? Нашите са само суичър и дънки и си купува там други блузи и тениски отделно, ако искаш. И имаме една официална дет трааа я носим на 24 и 15.

Foreverbg
11-01-2010, 16:07
Кви сте ботове само... Ае дайте 200лв за униформа и ходете всеки ден с нея да видим... Аз тези 200лв всичко друго ще направя ама за униформи няма да дам!

MissNothing
11-01-2010, 16:20
Се ми е тая. :-D В нащо даскало има. Дадоха ни едни дънки и един суичър. Секи носи само суичъра (включително и аз ) и в един магазин има допълнения към униформата :D Ама не може на даскало да отидеш със 15 санта ток, неква блуза с дълбоко деколте, както казаха по-горе. Туй е училище, не си на модно шоу. Нищо няма да ви стане да носите униформата 5 дни, като може и да минете 1-2 дни и без нея на даскало. Като ще излизате след училище се прибирате, преобличате и тръгвате. Ко му е трудното?
Да, но въпреки това в нашето училище продължавам да виждам момичета с къси полички, 15 см токчета и дори БЕЗ сутиен.. :o
В нашето училище имаме униформи, надолу може да сме си с наши дънки. И така горе-долу става.. не че се носи много-много де, и аз не я нося напълно винаги, но общо всето отговорът им е колебая се.

SwEtyy
11-01-2010, 16:52
Се ми е тая. :-D В нащо даскало има. Дадоха ни едни дънки и един суичър. Секи носи само суичъра (включително и аз ) и в един магазин има допълнения към униформата :D Ама не може на даскало да отидеш със 15 санта ток, неква блуза с дълбоко деколте, както казаха по-горе. Туй е училище, не си на модно шоу. Нищо няма да ви стане да носите униформата 5 дни, като може и да минете 1-2 дни и без нея на даскало. Като ще излизате след училище се прибирате, преобличате и тръгвате. Ко му е трудното?
Да, но въпреки това в нашето училище продължавам да виждам момичета с къси полички, 15 см токчета и дори БЕЗ сутиен.. :o
В нашето училище имаме униформи, надолу може да сме си с наши дънки. И така горе-долу става.. не че се носи много-много де, и аз не я нося напълно винаги, но общо всето отговорът им е колебая се.

И ние можем да носим наши дънки, просто да носим горнището. То е най-важно.

SmilezZz
11-01-2010, 17:11
Много хора искат, но чак като видят колко са гадни се осъзнават .
100 процента полиестер, 170 лева, всеки ден с риза, пола, през зимата умираш от студ . Полата с ужасни шарки, не можеш да съчетаеш с жилетка, под коленете . Ризата от ужасен, предизвикващ алергии плат . Сако от полиестер и мн други излишни глупости . Ако има, поне да са качествени . Аз съм "ПРОТИВ", защото НЯМА дреха, която да седи добре на всички .При нас няма такова нещо - така,че помисли преди да сложиш всички под общ знаменател..

Lucho
11-01-2010, 17:39
С две ръце съм за "ЗА"..
Ние отиваме на УЧИЛИЩЕ,а не
в някакъв нощен клуб - за да дойдем с
доста дълбоко деколте и мега късите поли..

А те с униформите не го ли правят същото ? Скъсяват полите и пак стават мега късите поли с дълбоко деколте... е ? Същата работа.

Иначе съм ЗА. Като цяло по-удобно е.

SladkaZagadka
11-01-2010, 18:34
Много хора искат, но чак като видят колко са гадни се осъзнават .
100 процента полиестер, 170 лева, всеки ден с риза, пола, през зимата умираш от студ . Полата с ужасни шарки, не можеш да съчетаеш с жилетка, под коленете . Ризата от ужасен, предизвикващ алергии плат . Сако от полиестер и мн други излишни глупости . Ако има, поне да са качествени . Аз съм "ПРОТИВ", защото НЯМА дреха, която да седи добре на всички .

Ние пък нямаме такова нещо. Май много филми гледа ,а? Нашите са само суичър и дънки и си купува там други блузи и тениски отделно, ако искаш. И имаме една официална дет трааа я носим на 24 и 15.

Определено :) Гледам филма , наречен "МОЯТ ЖИВОТ" . При нас са такива, и честно да ти кажа не се чувствам НИКАК комфортно през зимата, когато трябва да си обувам чорапогащник, пола, риза, тънка колкото парче шунка , сакото от този гнусен, неприятен плат, който предизвиква изпотяване и все пак да съм горда с големия надпис на сакото, прикрит от зимното палто с името на училището ми . Е трябва ли? При вас може да си много удобни униформите, суичърчета и дънки .. но при нас не са като в другите страни, при нас са грозни, нискокачествени , скъпи , неудобни и непрактични . Още повече, че приличат на униформи в девическо училище .

babyy123
11-02-2010, 15:56
зависи какви са униформите ... в моето училище всеки си плащаще пуловера (който е най-обикновен ,но струва 30 лв ) и униформите за момичета и за момчета са едни и същи и нито момичетата имат поли нито момчетата ,имат дънки :-o

DaNGeRousLy
11-02-2010, 16:03
Колебая се ..

В моето училище имаме униформи, но за 2те години от които съм там съм я слагал 1 път. :(

thegamer
11-02-2010, 16:33
Не наще са нямам думи ГРОЗНИ :o :o

VikitoRia
11-02-2010, 22:16
зависи какви са униформите ... в моето училище всеки си плащаще пуловера (който е най-обикновен ,но струва 30 лв ) и униформите за момичета и за момчета са едни и същи и нито момичетата имат поли нито момчетата ,имат дънки :-o
при нас имаме блуза (за 20) и пуловера (не си спомням) и отдолу с дънки... но и има някой "примадони" които се правят на интересни и си идват на училище като излязли от бардак

DieselBlood
11-02-2010, 22:42
Твърдо против.Стига с тия глупости,че с униформите всички сме равни.Дали ще сме равни,ако някой изкочи със маратонки от 350 лева??Дали ще сме равни,ако някой дойде със ролекс за без пари-само 1000 лева??Ай сиктир.Писна ми да слушам подобни глупости.

arizona
11-03-2010, 07:17
аз съм против,защото 1-во е скучно цялото даскало да сме с едни и същи дрехи,2-ро много са скъпи тия униформи :( ,а за де не се носят каси полички и т.н. просто да забранят такова облекло в училище :)

Tempest
11-03-2010, 10:45
скучното не е оправдание..


против съм, защото нищо не променят униформите. Поколението е такова, че не разбира същността на прилагането им... щом не го разбира, защо да носи такава? И не става с обясняване.. просто демокрацията ни е*а майката.. happy now?

wasser
11-03-2010, 13:55
Аз съм ''ЗА'' уноформите.Да,харесва ми да се обличам с дънки,тенски,сутчер,но предпочитам в училище да не възникват спорове за това кой с какво е облечен.Единственото,на което държа е да си ходя с кецове.

SiSi7yYy
11-06-2010, 09:38
Аз попринцип съм за :) :) . Миналата година в нашето училище бяха изложили униформите които щяхме да носим .. беше нещо ужасно :D за момичетата розова тениска с дантелки :o :o :o само надпис Барби липсваше :D + допълнение горнище което беше в един кафяв цвят .. (няма да споменавам на какво ми прилича ) :D .. беше ужасно грозно :D :D предпочетам да нося риза и вратовръзка отколкото това :D :D :D

smiirnoff
11-06-2010, 10:44
Твърдо против съм за униформите. В моето училище няма униформи, за което учителите ги уважавам, че са взели това решение.
Първо, твърдението, зад което повечето стоят за униформите - ''правят ни равни, защото някои могат да се обличат по един, а други по различен начин'' - за мен това е пълна глупост. Точно пък в моето училище на абсолютно никого не му пука другите как се обличат. От класа ми има както хора, които примерно носят кецове Supra за по 300 лева, така и хора, които носят гуменки за 10 лева. От лични наблюдение не съм забелязала някой да се е оплакал или да са ставали кавги кой как и защо се облича. Едните имат повече, другите по -малко. Говорели сме си в класа - никой не се е оплакал. Същото е и в другите класове и випуски.
Второ, с тия униформи половината ученици се чувства толкова глупаво (все пак зависи и от униформата). Някой да се е замислял примерно, че униформата ще създаде комплекси на някого. Пример: да речем едно пълно момиче си е намерило дрехи по свой вкус, които от друга страна малко или много я карат да се чувства по - добре и донякъде прикриват някое килце (така да се изразя :Д). И после някой и лепва една гадна униформа, примерно прилепнала по нея - еми момичето ще се чувства цифра зле. о.О
Трето, всеки си има собствен стил и идентичност. В училище по психология ни учат да бъдем различни от другите по възможно повече начини, да се изградим като отделни личности и т.н, а в същото време с еднакви униформи к'во се постига? Нито учениците ще вземат училище на по - сериозно (даже напротив - ако не има харесат униформите ще почнат още повече да се бунтуват), нито ще им се повиши успеха, нито нищо хубаво ще се случи. Най - много, както казах в предното изречение, да тръгнат да се "бунтуват", което ще наярави ситуацията още по - зле. о.О Просто сегашното време не е времето преди 30 години. Тогава едва ли са се дразнили толкова много от униформите.

=> Аз лично съм против униформите и няма да си променя мнението.
Но все пак нищо не зависи от мен или от вас.

dob4y
11-06-2010, 15:24
Аз съм за...

tarlyo
11-06-2010, 15:28
Против съм, макар че са ни задължили да ги носим. |( Шибани униформи, мразя ги!!! :smt097

sToyAncHo
11-06-2010, 18:08
На нас ни сложиха адски грозните сиви избелели дънки :? и едно горнище, което е сиво и червено - раирано ПУКЕ . Затова съм против :)

bastiFan
11-07-2010, 07:29
Аз съм определено ЗА, то ние и без това ще имаме. Поне ние си ги избираме и моделите, и всичко 8) .

DesireToFire
11-07-2010, 12:35
Аз съм определено ЗА, то ние и без това ще имаме. Поне ние си ги избираме и моделите, и всичко 8) . Ооо да, ама разбира се. Все си мисля как 200+ човека ще изберат 1 модел, които ще се хареса на всички.

Spikeey
11-07-2010, 12:45
В нашето училище щяхме да имаме, ама се събрахме и ударихме един протест :lol: и се отказаха от идеята... Само знаехме, че ще има униформи, не знаехме как изглеждат, ама съм сигурен ,че щяха да са доста мизерни

nevermind1313
11-10-2010, 16:54
Аз съм против защото:
а) както казаха, няма дреха или цвят, който да подхожда на всички.

б) на презентациите винаги изглеждат убийствено, а иначе са... нашата униформа беше супер на видеото, уж красиво синьо, стилна лента по ръкавите и яката, половерче с риза (което е много яко), дънкова пола и панталон. ок, ушиха ги. и какво да видим! половерът е във възможно най- гадното, натрапчиво и циганско турско синьо, панталоните стоят като потури (на мен ми се закопчаваха чак до гърдите :razz: ), ризата се мачка и от най- лекото докосване, полата боядисва... прецакване отвсякъде

в) това е всеки ден пране, гладене, оглеждаш се постоянно да не си изцапаш ризата или полата, материите предизвикват алергии и дразнят.

г) мисля, че най- добрият вариант за всички е- джинси, тениска в цвета, който се изисква и суичър. няма как да се носи цялата униформа, ъпсурт. всяко гъзарче ще си сложи лъскава тениска по ризата или ще навлече маркови дънки, наблъскано отгоре с дизайнерски чушки... по- добре да се вписваш в обстановката, но без да изневеряваш толкова на стила си. аз няма стил, за това не ми е проблем :-P

мисля, че дадох много убедителни причини против униформите. опровергайте ме 8)