PDA

View Full Version : Някой ми краде от нета.



Greennight
11-01-2010, 11:25
Ами преди няколко дни ми пратиха някакъв файл (вирус) my pictures му е името,който се оказа някакъв вирус.Изтрих го,но оттогава нета ми е много слаб по 30 секунди(минимум) зарежда една страница и единственото,което ми дойде наум е,че някой ми краде от нета.Понякога си работи перфектно,но обикновено това не трае повече от 20 минути,а през останалото време....нета е ужасен.Имате ли някаква идея как да премахна проблема ?

van1
11-01-2010, 11:57
Звучи като псведнорутерен вирус.
С безжичен рутер ли си?
През кабел... няма как да ти крадат интернета.
Само саитовете ли зареждат бавно? Или всичко. Възможността да ти крадат нета е минимален, да не кажа нулев.
Преди да пишеш темата сканира ли си компютъра?

GregoryHouse
11-01-2010, 23:08
Не ти крадат нета...просто някоя гадинка ти го претоварва. С каква антивирусна си? Изтегли си Malwarebytes от ОФИЦИАЛНИЯ САЙТ и си сканвай компа. Изчисти го от вируси и си жик-так :)

То за да ти се забави така скоростта нещо умишлено задръства рал'тата... Тука сме 5 компа на 1 рутер...1 с ЛАН кабел и 4 Wireless и да ти кажа сички си джиткаме страници без delay. Само ако някой реши да дърпа торенти с по 5MBps става бавно, ама затова си го ограничаваме :P

Greennight
11-02-2010, 08:49
С Avira съм,и имам в нас рутер,но вмомента никой не го използва,само моя компютър използва интернета.Иначе на моменти нета си е перфектен,на моменти е много зле,обикновено след като го рестартирам се оправя за кратко.

go6o78
11-03-2010, 11:31
я пробвай с това
http://support.kaspersky.com/viruses/avptool2010?level=2
но го направи на максимална чувствителност

сложи си и някой firewall да видиш как са ти портовете

koko95
11-03-2010, 19:33
я виж някой да не ти краде от нета.За уиндолс хп е така.Отваряш My Network Places---->View Workgroup computers--->Microsoft Windows Network---->и там гледаш когато ти е бавен нета дали е твоя компютър само,и дали няма други пс-та вързани към ли-фи-а ти

koko95
11-03-2010, 19:37
или другия вариант да ти е бавен нета може да е че кабела се е огънат на места,че е леко одскубнат,може да не е наред самия кабел.Може рутера да ти прави базици на моменти и от него да ти е бавен нета.

ThEKiNgG
11-04-2010, 11:07
или другия вариант да ти е бавен нета може да е че кабела се е огълан на места,че е леко одскубнат,може да не е наред самия кабел.Може рутера да ти прави базици на моменти и от него да ти е бавен нета.Коко пак си същия не се научи какво е това огълан немога да разбера има оголен и няма начин да е от кабела то ако е от кабела то тогава нямаше да можеш да ползваш интернет. Ха и тва че от мойте места в мрежата можеш да разбереш дали някой ти краде интернет от там неможеш да разбереш щот аз там имам много пц а не живея в блок проста така е построена наща интернет мрежа и интернета е изключително бърз. Освен от рутера могат да ти крадът няма друг начим ааа всъщност има но не го вярвам някой да дойде да слага кабели към твоя интернет. Добре че хаус е тука да ви оправя проблемите