PDA

View Full Version : Искам да направя шпагат



Hesinka
11-01-2010, 12:18
Здравейте,на всички :P.Искам да се науча да правя шпагат,но не знам какви упражнения да правя и по колко време.Не съм се занимавала с художествена гимнастика.Просто искам да стана по гъвкава и ще се заема с това.Надявам се да ми помогнете,Благодаря :-D

MissNothing
11-01-2010, 12:56
то постепенно става.. пробвай малко по-малко и се разтягай преди това по някакъв начин. Друго е ако има кой да ти помогнве да ти "натисак" краката надолу, ако ме разбра какво имам предвид.

Hesinka
11-01-2010, 13:14
Ясно .. ма сигугно доста време ще ми отнеме.. Нища започвам и се надявам да има ефект :-)

j_adore2
11-01-2010, 14:59
Внимавай,не го прави рязко,че една приятелка си беше разтеглила сухожилие така.

zoreto
11-01-2010, 15:05
1-2 месеца и си залепнала на подя,но мн трябва да внимаваш ,аз до преди 1 седмижа бях с разтегнато сухожилие и си беше много гадно

Nik0llka
11-01-2010, 16:07
До 4 клас можех ! И изведнъж, когато се опитвам ме заболява ! Сигурно защото не спортувам много ! Иначе ако почна да се разтягам всеки ден пак ще мога

Hesinka
11-01-2010, 16:30
мм доста трудно ми се вижда,ноо дано да ми провърви :P

gabi_94
11-01-2010, 17:02
Преди една седмица и на мен ми дойде тая идея :D Та разтягам се всеки ден сутрин и вечер и да ти кажа има ефект...усещам, че малко по малко все повече се доближавам до резултата....Примерно сядам на земята и се разкрачвам колкото се може повече и стоя така известно време...после се опитвам да направя шпагат и се разтягам колкото се може повече, така че болката да е търпима и стоя пак известно време така...Правя и едни упражнения, които видях в гугъл докато търсих упражнения за шпагат...Та мисля, че за 1 месец, 2, трябва да стане...

Hesinka
11-01-2010, 17:07
емиии дано да нии провърви :D обаждай се от време на време да кажеш как върви ;d; иили се похвали като достигнеш крайната цел :P

Amazingg
04-21-2011, 23:10
Ха-Ха относно това " за 1-2 месеца и си залепнала за пода" можеж да го забравиш :) , при всеки е различно , на мен ми трябваше година и някои друг месец , уточнаявам не си тренирах стретчинг , а от тренировките по карате ( не правихме достатъчно упражнения за стретчинг) всеки е различно разтегнат, а относно това до 4-ти клас го можех,4-ти клас даже е доста добре - точно за това е добре да се почне да се тренира от много малък... не напразно го казват хората :)

BaffaLsc
04-22-2011, 06:06
Няма как да кажеш ' искам ' и да стане,
нали се сещаш ? :lol:
Прави някакви упражнения за разтягане,
упражнявай се нещо и ще успееш, а защо не се
запишеш на някакъв спорт по - добре ?

Nakadah
04-22-2011, 06:52
Е направи го бе. Кво ти пречи? :lol:

dream1707
04-22-2011, 08:03
Когато бях балерина можех да го правя. Просто се разтягаш а някакви упражнения, примерно сядаш на земята с ходила опрени едно в друго и натискаш на долу (на това му викахме жабка когато бях малка ;д).

Като се разтегнеш се пробвай да го направиш... малко по малко ще стигнеш до земята... И ако има някой, който да ти натиска краката на долу също е добре.

skatew
04-22-2011, 08:21
Хах и аз от около 1 седмица се разтягам за да направя шпагат 8-) само че като пробвам самия шпагат достигам едва на една педя над земята и много ме боли, а примерно ако направя това с сядането на земята и ходилата си ги допра, дърпам краката към тялото до макс и си докосвам краката в земята, не усещам никакво разтягане, даже ми е удобно 8-)

FuckingFreak
04-22-2011, 08:23
Аз винаги съм искала да направя женския, но никога не съм можела. Като ходех и аз на балет, правехме същото упражнение, както преди мен казаха, "жабка", също така и други - и така можех мъжкия да го правя във 2ри, 3ти и 4ти клас.. Сега съм на половин педя от земята, не мога повече 8-)

anii123l
04-22-2011, 09:07
Nik0llka абсолютно и аз съм така :) а пък dream1707 и като малка ходех а танци и също правехме жабки :-D

pitfall
04-22-2011, 09:47
лесно ще се разтегнеш, ако си постоянна, разбира се ... освен жабките, по-късно можеш вече да се опитваш да се отпускаш, в смисъл правиш шпагат докъдето можеш и се отпускаш надолу колкото можеш, не знам дали ме разбра

darrie
04-22-2011, 11:00
При всеки е различно.
Аз например никога не бях танцувала. Просто един ден (без никакви упражнения и разтягания) пробвах и стана веднага. :shock:
Докато една моя съученичка, имаше голямо желание, с месеци се упражняваше, но не успя да го направи.

Pamaa
04-22-2011, 11:25
Не мога да ти помогна, но задължително първо се разтегни :-) .

ledenakrasota
04-22-2011, 13:52
Аз не тренирам от близо 8 години, но все още си го мога. 8-) И голям зор не си давам, папам си каквото искам. С малко загрявки и съм готова 8)

JustForFun
04-22-2011, 19:06
Не съм гимнастичка, но винаги съм го правила. Дори и сега (от 2 години не съм пробвала да го правя) след като се разтегнах , го направих. Упражненията, които аз правя за разтягане са следните :
Слагам си единия крак върху по - висок стол и си хващам пръстите на краката без да сгъвам коляното. Задържам около 5 секунди и пускам. Правя го по 10 пъти на двата крака. Също така след това сядам на земята, краката са ми сложени на прав ъгъл и се опитвам с чело да докосна земята. Трудно е, но аз все още го мога. Задържам 10 секунди и го повтарям 10 пъти.