PDA

View Full Version : Бригада до САЩ или Англия?



C2H5OH
11-01-2010, 12:57
Някой може ли да ми даде повече инфо относно как е бригадата в тези двете държави - колко пари се дават, колко се печелят, как е живота там и т.н.?

OldSchoolRebel
11-01-2010, 13:02
Абе, ако не ме лъже паметта, там основното ти заплащане е това, че имаш храна и квартира, и не съм сигурен доколко си струваше...

OldSchoolRebel
11-01-2010, 13:35
Абе, ако не ме лъже паметта, там основното ти заплащане е това, че имаш храна и квартира, и не съм сигурен доколко си струваше...

Къде точно е това?

:lol:

Предложиха ми да ходя на бригада в Шотландия преди няколко години. Бране на ягоди или нещо подобно.

MakeMeLaugh
11-01-2010, 14:35
В САЩ се изкарват по-малко пари, ако работиш на 1-на работа от Англия, но е по-цивилизована, не е на къра.
Затова повчето, които ходят в САЩ за да спечелят пари бачкат на 2 места.

В англия се изкарва повече пара... ама буквално на къра.
Мой познат сееше ореше с трактор ;д и въпреки кризата за 6 месеца се прибра с 10-15 хиляди лв (като махне парите, които е вложил, плащал сметките си там и т.н., а бе чисти пари).

Зависи какво бачкаш най-вече - ягодите били едни от най-убийствените заради постоянно навеждане, а бе ужас, ама и се изкарват повече пари от горните.

В Аляска е истината... не всеки може, но на ден печелиш по около 150-200 лв (пак зависи на какво си). Почиваш 1 път в седмицата, сметни си сам парите за месеца, а после и за 6-те месеци.
Ако си качен на кораб - парите са доста повече, ама там ще плачеш за мама.

Това е инфо от изминалата година-две. Сега би трябвало да е малко по-добре. В чужбина нали се усеща вече някакъв ръст слд кризата.

Работа на корем, пари също, стига д аимаш желанието и да си издръжлив и самодисциплиниран.

BioX
11-01-2010, 15:42
мой познат тая година вече за 4ти път ходи до щатите на бригада-явно е доволен
а за англия не съм чувал добри думи за студентските бригади..може би само за доброто обучение в университетите им 8-)

machoka
11-01-2010, 21:05
Мой познат сееше ореше с трактор ;д и въпреки кризата за 6 месеца се прибра с 10-15 хиляди лв (като махне парите, които е вложил, плащал сметките си там и т.н., а бе чисти пари).

АХах, е това ли са ви 'бригадите'.. тия пари и тука се правят за 6 месеца, да не кажа и повече ако се напънеш и само работиш, без да правиш друго.

Ако е така, единствената оферта да идеш някъде е да 'видиш свят', а в Щатите май това е най-добре да преживееш.

MakeMeLaugh
11-02-2010, 09:01
Някои хора я нямат тази възможност. Примерно в малките градове или села си е алтернатива за тях, замисли се.
За останалите няма много смисъл, да :)

anonymous708973
11-02-2010, 12:07
Абе, ако не ме лъже паметта, там основното ти заплащане е това, че имаш храна и квартира, и не съм сигурен доколко си струваше...

Къде точно е това?

:lol:

Всъщност, не се хили неподготвен. Този вариант съществува.
В Германия например ти предлагат да си доброволец в нещо като Червен Кръст за едната година преди да започнеш университета. Заплащането стига за квартира+храна, наистина не можеш да спестиш. Целта е да научиш език, а не да печелиш пари.

isubr
11-06-2010, 18:57
В Англия може би е по-добре.
Поне по-евтино излиза като инвестиция.
Иначе чети brigadiri. com

yakuza_
11-06-2010, 19:02
Една позната беше ходила, не помня колко и струваше, но накрая се прибра с 2000 лв. като там са си ходели из града да разгледат.