PDA

View Full Version : Как да накарам родителите да ми вземат куче???



smile4eto
11-01-2010, 18:54
Здравейтеее! :)
Имам едно проблемче!Искам куче,НО родителите ми не ми разрешават!Получих много съвети от много хора,от много места!ПРОБВАХ ВСИЧКО! Но нищо... :( Искам да питам,ако някой от вас е имал такъв проблем,тогава как го е решил?Благодаря! 8-[

SmilezZz
11-02-2010, 08:15
Няма как да ти помогнем..
Поговори с тях,обясни им,че много
искаш да имаш куче и да се грижиш за
него..Не знам..
УСПЕХ

OldSchoolRebel
11-02-2010, 08:48
Кажи им, че ако ти купят куче, няма да се сърдиш ако се разведат. :D

xoxi
11-02-2010, 11:11
А казвали ли са ти защо не искат ?

Fx1
11-02-2010, 11:15
Защо не искат?
Готов/а ли си да се грижиш ИЗЦЯЛО за него - разходки 2 пъти на ден следващите 12+ години, храна, водене на ветеринар?

elenka3
11-02-2010, 11:59
ми аз също имах този проблем ... и си купих ку4е сама .. татко се примири с това и ве4е 3 ти месец ку4ето е вкъщи и вси4ки много го оби4аме 8-)

DREAM95
11-03-2010, 17:14
:-D кажи ,че ти ще го купиш и ще видиш как ще се навият :P ...

rns92
11-03-2010, 17:21
Коледа, нова година, рожден ден - Кажи и, че искаш куче за подарък. :)

LipSy
11-03-2010, 20:06
Като им го натякваш всеки ден най-накряая ще им писне да ти слушат и ще се навият само и само да ги оставиш намира! :D

elenka3
11-04-2010, 16:12
Като им го натякваш всеки ден най-накряая ще им писне да ти слушат и ще се навият само и само да ги оставиш намира! :D

едвали :D

DREAM95
11-04-2010, 18:32
Спам.
kalpazanka

smile4eto
11-06-2010, 19:10
Благодаря за ценните съвети.Родителите не са навити,защото се притесняват,че те ще се грижат за него,че няма да можем да го разхождаме(особенно в моя град :x ) и т.н. От сега започвам да ги обеждавам.А и проблема не е там,че не съм отговорна-не само мен ме е хванал пубертета ми и те нещо са прихванали :razz: .

An4i7yy
11-07-2010, 10:51
Здравейтеее! :)
Имам едно проблемче!Искам куче,НО родителите ми не ми разрешават!Получих много съвети от много хора,от много места!ПРОБВАХ ВСИЧКО! Но нищо... :( Искам да питам,ако някой от вас е имал такъв проблем,тогава как го е решил?Благодаря! 8-[ амии..на мен ми отне мн време аз го искам от 2-ри клас а сега съм 6-ти ноо са мо обещали за рд-то което е след по-малко от месец а инъче с повече мрънкане става поне при мен де при вс е различно

ParisHilton
11-08-2010, 18:55
Спам.
kalpazanka

thelux
11-10-2010, 13:33
трябва да настояваш,и да им кажеш,че ще се научиш на отговорност и че само ти ще го гледаш :)

programings
11-10-2010, 16:28
Толкова за едно псе ли си?

cholakova54
11-12-2010, 12:57
ами примири се,че няма да ти вземат.... :razz: сериозно говоря! :)

art
11-12-2010, 14:49
Здравей! Аз имах същия проблем. НМрънках почтипостоянно. Исках с куче с години и под години имам предвид поне 5. После нашите (и по-точно май беше мама), чеако е мини пинчер и го платя аз може. Сега имам парите и остава само да намеря кученце, което да е мини. Успех и дано да успеешда ги убедиш! :)

krisito0
12-20-2010, 18:33
Аз искам да си имам дакелче но мама не ми дава когато е на работа аз всеки път плача но тя не го знае пробвала съм с всичко.. преди 1 2 седмици написах много дълго и убедително писмо..тя става по рано за работа а аз ставам след нея.. аз се събудих от нея (писмото беше под възглавницата ми)и аз бързо го сложих но леглото и тя го прочете и ме целуна по челото пробвала съм и с молби и с още много неща но...НИЩО :( :-# :smt022 давайте идеи как да я убедя и пишете вие как сте убедили родителите си да ви вземат куче... :) аз и казах че за Коледа искам куче но пак нищо... :( БЛАГОДАРЯ

svetly0o0
12-21-2010, 07:53
Ами съветвам те да им покажеш снимка на бездомни кученца в интернет,които са много сладки и може да се смелят не знам

kalpazanka
12-21-2010, 08:05
Ето ти подобна тема- http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=378751

krisito0
12-21-2010, 11:53
да но искам съвети моля ви помогнете вие как сте убедили родителите си да ви вземат куче пишете

krisito0
12-29-2010, 09:58
Кирилица!
kalpazanka

Adynamia
12-29-2010, 10:34
Примири се.. Няма шанс да ти купят куче.. :D Освен да накараш баба/дядо на някой рожден ден да ти подарят. Тогава няма как да откажат родителите. Ако някой ти го подари - хубаво. Иначе - забрави.. :)

krisito0
12-29-2010, 11:18
Тя каза че иска да ми вземе а скоро ще живеем в Германия а тогава ще имам колкото кучета искам още малко и ще я убедя ще пиша давайте съвети

fanpire
12-30-2010, 15:24
И аз бях на същата вълна тази година някъде към май месец започнах да мръкам на наще за куче ама те не искаха и проблема беше,че аз исах хъски а те стават доста големички.И така аз реших да взема нещата в мои ръце,събрах си пари и казах на тати,че имам пари и от него се очаква само да ми даде позволение.Той попринцип много обича животни и сме имали преди и котки обаче сега не беше съгласен.И една вечер много мрънках мама също го убевдаваше и той накрая се съгласи :D Обаче ако възнамеряваш да го гледаш в апартамент недей си взимай.Защото мойто хъски го гледахме в апартамента и:изяде ми обувките,лаеше рано сутрин и ни будеше,не искаше да спи в коридора и ако не го пуснем в стаята да спи упорито лаеше и да не говорим,че дъвчеше кабели и килими :D Другото което е,куче се възпитава до 6 месеца мойто така и не се научи къде да ходи до тоалетна,голям инат беше.Когато го извеждах не искаше да се изхожда на вън.Иии така не издържахме и накрая го продадохме :[[[ [да не говорим после тати колко часа пра килимите ] :D Не искам да те разубеждавам,но куче се гледа по-добре в двор според мен :)

GossipxGirl
12-30-2010, 18:30
познат проблем :) искам куче от 2 или 3 години през който съм имала 2 котки и рибки :D с котките беше хубавото , че си стоят вкъщи и не искат разходки но сега съм на вълната куче както и ти :D обещах на нашите , че ще се грижа изцяло аз за него и те се съгласиха :grin: и след 3-4 месеца (макар и да не мога да ги дочакам ) ще ми вземааат !!!


Пожелавам ти успех и дано да ги убедиш :)))

WhiteBird
12-30-2010, 18:35
Заплаши ги с нож 8-) Бзк...амии деа знам..може би покажи че си отговорна,аз накарах за кучето нашите като първо си взех риба и се грижех мнг добре за нея,после като умря казах че ще се грижа така и за кучето и те се съгласиха :oops: ама да ти кажа че животните омръзват бързо,така че ако преди си имал/а животно и ти е омръзнало сега няма да ти земат по същата причина

fanpire
12-31-2010, 12:11
Ето ти една страхотна идея която измислих току що ;д Значи ако още не сте направили баницата с късмети взимаш едно листче и пишеш такъв късмет: "Детенцето от куче се нуждае,в противен случай ще нехае." Както си се ровех из нета за късмети случайно попаднах на него и се сетих за тебе 8-)

gugenceto2
12-31-2010, 15:38
Намери пари купи си куче някъде близо до твой имен ден рожден ден или 1-2 дни след него и кажи че някакъв твой приятел ти го е подарил :D :D :D :D

smile4eto
01-08-2011, 15:06
Имам пари! :) Ама това не значи нищо в моят случай... :( Мама се съгласи да си взема мопс...и тъкмо се зарадвах когато разгледах цените на тези животинки в интернет...паднах от стола... :( 500 лева са ми малко множко.Всъщност след 2 месеца ги събрах...НОО баща ми каза,че няма да дам толкова много пари за животно.Все цитираше една умнотия:
„Жива стока,умрял стопанин“
:booooomb: и пак им мрънкам...и те пак отказват...но ще ви послушам и ще си купя сама(може да ми подарят,де :-P )
МНОГО благодаря за съветите,но това не значи,че ви е забранено да спрете :)

simba5
01-08-2011, 15:24
Продължи да настояваш!

smile98
02-06-2011, 20:46
Моите родители са същите! От малка искам куче. Мечтаех /до преди няколко седмици/ за хъски, но те не стават за апартамент. Те са за по-широко пространство (двор). Гледах обяви и видях Мопс. Наистина са доста скъпи. Докато ровя в интернет и гледам обяви се натъкнах на нещо. Обикновенно породата Шар-Пей са на цена 250-300лв. Но аз видях обява на същата порода за 50 лв. Ваксинирано, с паспорт, обезпаразитено. Страхотно! На 2 годинки, с изградени хигиенни навици и всичко останало! Аз попринцип живея с баба си и сестра си в малък апартамент, но майка ми и баща ми не искат животно вкъщи. По-скоро не искат ТЕ ДА ГО КУПУВАТ!!! Направих малък експеримент-питах ги : може ли да си взема хамстер те казахане. Тогава един ден след училище се прибрах с клетка с хамстер. Те не казаха нищо, даже му се зарадваха. Изводът: дават ми, ако сама събера пари за разходите по животното и ако го гледам грижливо. Малкото Шар-Пей скоро ще е при мен :) . Парите лесно се събират - от джобни, подаръци и др. :)

MiTk0_dRuMnbAsS
06-25-2012, 19:06
ЕЕмиии, имах този проблем, но взехме куче! Просто моето е намерено, но е МНОГО ГОТИНО - прилича на сърнист пинчер! Вече 2 години и половина го имаме и нашите, най-вече баща ми отричат, че са искали куче. Аз съм го бил довел, те не са искали |( А ДЕФАКТО стана така, че като го намерих беше колкото шепата на ръката ми, със още 7 дребосъка и ги донесах в един кашон в нас сичките!! Наще в първуя момент реагираха " КВО Е ТВА БЕ " и аз им обясних, че като неискат да дават пари за куче, им нося няколко безплатно, намерени.. Трябваше да се грижат в клиника известно време за тях, след това като по-пораснаха ни ги върнаха и бяха 8 малки дребоса, които неспираха да се борят, играят и каквото се сетите.. Избрахме едно и баща ми каза да му мисля име.. О.О Майка ми беше против, но баща ми беше много ЗА! Сега той отказва да е казвал нещо такова, а аз и майка ми полагаме грижи за него, баща ми само му се кефи.. Другите ги пораздадох на роднини и познати :) Абе да си намериш куче е най-оферта!!

Supermassive____
06-25-2012, 19:15
Всяко едно животно изисква особенно много грижи.. Ето в твоя случай ти искаш куче,дори и да си голям човек всяка сутрин рано трябва да го разхождаш,следобед пак,вечер пак.. трябва да се храни,да се чисти,да не говорим ако се разболее пък..Това е все едно да се гледа дете,може би за това майка ти и баща ти не искат домашен любимец.. Ти не можеш да поемеш цялата отговорност за отглеждането му а и за разходите,защото такива също ще има.. Успех! :)

emsiii
07-06-2012, 08:59
Сигурно имате роднини или семейни приятели, които имат куче. Като заминат на почивка за седмица - две, ти се грижи за него и покажи, че си отговорна!

druzilla
07-06-2012, 22:46
Темата е доста стара,но все пак ще споделя мнение.Дрънкам се за куче от както бях в детската градина,а сега съм на 14 и най-после имам. 1. Реши каква порода искаш да е.Ако ще го гледаш вкъщи най-добре да е малко. 2.Разрови се в интернет и виж най-важното за породата и за самото отглеждане на куче. 3.Обясни на майка си колко си подготвена,как кучето няма да цапа и т.н. 4.Покажи и че си отговорна като и помагаш в домакинството и не я ядосваш известно време (аз лично просто си оправих леглото 2/3 пъти и им беше достатъчно) 5.Изтъкни колко си самотна и колко имаш нужда от другарче.Кажи им че искаш да се грижиш за нещо (Аз си хванах един скакалец и го гледах в буркан 3 дни и им казах,че щом няма да имам куче ще си хващам разни животни и ще ги нося у нас :D ) И така след около месец и половина вече бяха съгласни.

emsiii
07-08-2012, 15:06
Темата е доста стара,но все пак ще споделя мнение.Дрънкам се за куче от както бях в детската градина,а сега съм на 14 и най-после имам. 1. Реши каква порода искаш да е.Ако ще го гледаш вкъщи най-добре да е малко. 2.Разрови се в интернет и виж най-важното за породата и за самото отглеждане на куче. 3.Обясни на майка си колко си подготвена,как кучето няма да цапа и т.н. 4.Покажи и че си отговорна като и помагаш в домакинството и не я ядосваш известно време (аз лично просто си оправих леглото 2/3 пъти и им беше достатъчно) 5.Изтъкни колко си самотна и колко имаш нужда от другарче.Кажи им че искаш да се грижиш за нещо (Аз си хванах един скакалец и го гледах в буркан 3 дни и им казах,че щом няма да имам куче ще си хващам разни животни и ще ги нося у нас :D ) И така след около месец и половина вече бяха съгласни.

При теб доста лесно е станало!

Revenger
07-11-2012, 19:59
Исках куче в продължение на поне 10 години , а сега съм на 18. Нещата не са лесни , когато родителите ти са инати. Зависи от положението ти. Ако къщата ти не предразполага гледане на куче , ако вашите се страхуват , че ще го зарежеш и няма да го гледаш, кофти е. Много са навързани нещата , както знаеш вече. Тази година си взех куче, слава Богу. 10 години битка с нашите и аз спечелих. :P Моя съвет е да ги подготвяш дълго време , малко по малко , един ден все ще се поотпуснат. Успех ! ;)

Iivche
07-12-2012, 09:01
Даа .. този проблем и аз го имах .. аз нашите съм ги молила 2 години. Мама изобщо не обича кучета а и ние сме в апартамент нея я е страх от всякакво животно колкото и малко да е то :D нноо за мой голям късмет баща ми след 1-вата година молене нещо и на него му се прииска и така и той ми взе куче мини пинчерче кръстихме го Бъки ии така вече и мама свикна .. но ако родителите ти не са съгласни просто няма какво да направиш не им мрънкай постоянно .. те ако решът ще ти вземат :)))

sweet_girl556
09-22-2012, 09:40
Ot 2 godishna iskam kyche no nashite sa yporiti molila im s1m se i postoqnno sa mi kazwali ,,shte ti wzemem '' ama do sega ne sa mi zimali na rowq se w obqwi w internet i namerix kuchence no neznam kak da ybedq mama tq ne e lesna kat tati molqwi kajete mi kakwo da prawq? :)

sweet_girl556
09-22-2012, 09:42
I moqta maika q e strax ot jiwotni oswen ribki i zaici,a bashtami mn obicha jiwotnite ako obedq nego shte obedq i mama i xem shte i kaja che taka shte i mini straxa ot jiwotni :P

vanis@abv.bg
10-01-2012, 10:03
az iskam mnogo ku4e ot5 godi6en iskam ama na6te sa trunda rabota pretstavqte li si iskal sam mini-pin4er ot 5 godini a na6te ne iskat i da 4uqt za ne6to za kopuvane ili za po4ivka ba6ta mi e saglasen samo da sabera pari i 6te kupq no maika mi e trudna rabota sa6toto semeistvo e na ednata mi lelq neinoto dete e na 15 toi mi e bratov4et i nai-posle mu kupixa a moite roditeli iskat da si izxar4at pove4eto pari za tqx emi mnogo iskam ama moje i da mi kupqt i maika mi da svikne davaite otgovori molq vi

slimbo
10-07-2012, 17:45
Събери си пари , купи си куче за РД, Коледа или нещо дай го на бфф да ти го подари като е подарък искат не искат го взимат

kadil
10-27-2012, 19:06
ooo i az imam problem iskam nov tel no na6ite kazvat 4e trqbva da si go zasluja no kazaha bez takiva dobri ocenki az taka li ina4e trqbvalo da gi izkarvam nqkakvi idei

Amore-Mio*
10-31-2012, 06:59
Пробвала си всичко - не се получава.
И помисли все пак, това може да е за твое добро. Кучетата изискват грижи - да си играеш с тях, да ги чистиш, да ги разхождаш и така нататък. Не всичко опира до искането, а до отговорността - имаш ли я и си се доказала пред родителите си, може да има вероятност.

xxprom-queenxx
11-12-2012, 18:47
И аз много съм мрънкала на нашите за куче...и майка ми, и баща ми обичат животните, но не ми купуват, защото "няма да го гледам аз и ще го зарежа на 2рата седмица"!! Супер много обичам големите кучета ... една приятелка на майка ми ни даде кучето й за някъде седмица - две! За по-малко от 2 дена това куче обърна целия апартамент с краката нагоре. Много, ама много искам куче, но след тази случка не напирам толкова много! Особено кучетата изискват голяма грижа и най-вече време, и средства де :) Та ако мислиш да си взимаш куче хубаво си помисли дали ще можеш да се грижиш за него - не можеш да го оставиш, поразгледай се за породите! УСПЕХ! :)

avi21
02-12-2014, 12:27
Още от много малка винаги съм искала куче.На скоро говорих с мама за домашен любимец но тя каза, ако убедя тати.Аз говорих с него, но той даже не искаше да ме чуе.Как мога да го убедя.

kuchetata
02-13-2014, 18:55
Приятели, моля харесайте страничката. Гарантирам Ви, че тук ще намерите много полезна и интересна информация свързана с нашите любими и верни приятели - кучетата. Нека се съберем всички на едно място и да се превърнем в най-голямото "онлайн общество" от хора отглеждащи и обичащи кучетата! Заедно с Вас ще го постигнем!

Благодаря Ви!

https://www.facebook.com/pages/%D0%9A%D1%83%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0/1417935141761855

alekota
02-14-2014, 22:29
[QUOTE=fanpire;9049190]И аз бях на същата вълна тази година някъде към май месец започнах да мръкам на наще за куче ама те не искаха и проблема беше,че аз исах хъски а те стават доста големички.И така аз реших да взема нещата в мои ръце,събрах си пари и казах на тати,че имам пари и от него се очаква само да ми даде позволение.Той попринцип много обича животни и сме имали преди и котки обаче сега не беше съгласен.И една вечер много мрънках мама също го убевдаваше и той накрая се съгласи :D Обаче ако възнамеряваш да го гледаш в апартамент недей си взимай.Защото мойто хъски го гледахме в апартамента и:изяде ми обувките,лаеше рано сутрин и ни будеше,не искаше да спи в коридора и ако не го пуснем в стаята да спи упорито лаеше и да не говорим,че дъвчеше кабели и килими :D Другото което е,куче се възпитава до 6 месеца мойто така и не се научи къде да ходи до тоалетна,голям инат беше.Когато го извеждах не искаше да се изхожда на вън.Иии така не издържахме и накрая го продадохме :[[[ [да не говорим после тати колко часа пра килимите ] :D Не искам да те разубеждавам,но куче се гледа по-добре в двор според мен :)Личи си ,че нямаш никакъв опит с кучета .Взел си куче което се възпитава страшно трудно защото е своенравно и си му позволил да ти се качи на главата .

alekota
02-14-2014, 22:37
Гледането на куче е голяма отговорност, и са прави да ви отказват ,тъй като са наясно ,че те ще трябва да го гледат след като му се наситите .

..................
04-07-2014, 18:12
и аз имам проблем но по сериозен Проблема е че вече имам зайче и сега искам куче нямам си и на представа как да убедя родителите си

chorbarche1948
04-07-2014, 18:30
Баба и дядо ;) :D Аз така си взех моето . Ревах няколко дена на дядо ми , че искам куче и той милия се примири , даде ми пари и отидохме до зоомагазина да си купя куче :D Всичко стана без да казвам на никой . Същата вечер спах при баба и дядо , а на следващия ден отивам у нас и мама като отвори вратата аз едно миличко казах :
-Мамо , имам си кученце :D
Тя жената няма как да не се примири , като парите вече са дадени :D макар, че още с влизането се изака на плочките :D
Кученцето вече си го имам от 2 години и половина и в нашето семейство то е на първо място :D

jasmin01
05-11-2014, 16:30
Ами може да обича кучето както и аз ги обичам може да иска да си купи!!!

DogLover
06-16-2014, 09:40
Аз имам същия проблем.Имах куче преди но то беше огромно още от 2 месеца.Обаче като порасна още малко се привърза към друг човек а също гонеше котките а ние имахме две.Рошеше градината правеше косми играеше си с едно друго куче което беше огромно в градината и правеше много бели.Но като стана на една година порасна и вече не правеше бъркотии но въпреки това то още обичаше друг а не мен.И от тогава то отиде на село.Сега вече пораснах и знам какво да отгледаш куче чела съм толкова много гледала съм филми имам парите да си взема голдън ретривър а и те обичат всички дори и котки.Баща ми е навит но с мама не съм говорила.Предложете как да говоря с нея!! =[

skatew
06-16-2014, 09:48
Ех, помня преди 7 години, когато и аз имах същия проблем. :д Но не разбирам защо трябва да питате по форумите какво да правите... Вие си познавате най-добре родителите, откъде накъде ние ще знаем как да ги накарате да се съгласят за каквото и да било?

DogLover
06-16-2014, 10:11
Аз имам същия проблем.Имах куче преди но то беше огромно още от 2 месеца.Обаче като порасна още малко се привърза към друг човек а също гонеше котките а ние имахме две.Рошеше градината правеше косми играеше си с едно друго куче което беше огромно в градината и правеше много бели.Но като стана на една година порасна и вече не правеше бъркотии но въпреки това то още обичаше друг а не мен.И от тогава то отиде на село.Сега вече пораснах и знам какво да отгледаш куче чела съм толкова много гледала съм филми имам парите да си взема голдън ретривър а и те обичат всички дори и котки.Баща ми е навит но с мама не съм говорила.Предложете как да говоря с нея!! =[

elka1
06-20-2014, 17:46
Аз имах почти същия проблем,но исках телефон.Все им го натяквах,дори поплаках(направо си ревах).И накрая те ме изненадаха за Нова година.Така,че опитай с това-на мен ми помогна.

Monika24
03-25-2015, 19:28
И аз имах този проблем. Честно да ти кажа няма полза от това сама да събираш пари. В продавалника има и хора, които подаряват кученца, а й нищо не пречи на родителите ти да го подарят на някой или продадат. Аз исках куче от 7 годишна, а баща ми чак сега се съгласи. Аз го молех, молех и нищо в продължение на дълго години. Преди няколко седмици разглеждах един сайт на име vzemime.org и предложих на баща ми да си вземем бездомно куче и той се съгласи. Но после се отказахме, защото не знам колко ще порасне, а й нямаме възможност за голямо куче. До миналата седмица избирахме порода и се спряхме на ши-тцу . Уикенда ще пазаруваме за него. А по твоя проблем не смяташ ли, че може родителите ти да не са в финансово състояние? Примерно на една приятелка и продават кучето за да спечелят малко пари и за да му осигурят по-добър дом.

liubo111
08-07-2015, 18:25
Здравейтеее! :)
Имам едно проблемче!Искам куче,НО родителите ми не ми разрешават!Получих много съвети от много хора,от много места!ПРОБВАХ ВСИЧКО! Но нищо... :( Искам да питам,ако някой от вас е имал такъв проблем,тогава как го е решил?Благодаря! 8-[

Слушай ме моля можеш ли да
1.Ставаш рано сутрин дори през лятото
2.Да му чистиш всичко
3.Дали вашите имат пари за ---Каишка /Намордник/ За самото куче/Храна -40 лв месец попринцип/играчки четка за козината/място за кучето
Ако да тогава ги убеди избягай от вкъщи заплаши ги ако нестане прави сцени реви тряскай абе направи им живота черен

liubo111
08-07-2015, 18:29
ЕЙ мамо с тату шта биим ако не съ съгласиш

Dog_Wolfie
02-25-2016, 04:54
Обещаха ми не съм сигурна дали ще ми вземат съвета ми е:Ще кажа ,че ще се грижа за него ще седи в моята стая ако сте в апартамент ако сте в къща ще седи на двора при мен мина дано и при вас УСПЕХ! <3

Siqna Boneva
04-03-2021, 17:29
Здравейте!
Аз имам този проблем, също. Карам мама и тати за куче но те не искат и да чуят.Моля даите ми съвет как да ги обедя.Пишете.