PDA

View Full Version : Боядисване



art
11-01-2010, 19:50
Здравейте на всички! Една моя приятелка се боядисва и косата й е лъскава и не цъфти. Изкарала е курс за фризури и разбира от коса като цяло. Тя ми каза, че когато косата е боядисана един вид се бетонира и става по-здрава и не цъфти. Искам да попитам и вие ли мислит така? :)

vagarious
11-01-2010, 19:59
:lol: Съдейки по боядисаните коси на приятелките ми и най-вече по моята коса - не, не съм съгласна с твоята приятелка.
Даже отдалече познавам, че нечия коса е боядисана.Смятай за какво си говорим. :wink:
Да, вярно е, че ако се грижим правилно за боядисаната коса, няма да е чааааак толкова зле, но пък да се заздрави и да не цъфти :? ъ,ъ .. мне.

n3zabrawiimaa
11-02-2010, 12:50
Боядисването е един вид увреждане на косата.. А пък една коса НЕМОЖЕ да не цъфти...хах..щом нейната "не цъфти" какво ознчава,че не се подстригва ли? Така косата израства. Глупости-боята още повече ти уврежда косата..а лъскавото в косата й...ами използва такива шампоани или пък нещо за след като си направи прическата,за да лъщи..не знам...дай снимка...

3oPuTy
11-02-2010, 13:01
Подобен ефект е по-вероятно да получиш с къна,а не с боя :)
Е,разбира се,всеки е индивидуален и различните препарати му действат различно.Аз,например,се боядисвам от около 6 месеца и определено косата ми започна да цъфти по-малко.От друга страна познавам момиче,чиято коса започна да цъфти като луда ... Ходи 2 пъти в месеца за да й премахват крайчетата ... :? Просто е ужасно!

Rebirthing
11-02-2010, 14:20
Една коса може да НЕ цъфти :), боядисването може би един вид запечатва косъма, но уврежда косата, защото си е химия все пак.

LipSy
11-02-2010, 14:54
При самото боядисване косата става просто по-твърда както и връхчетата и се уврежда. Невъзможно е една коса да не цъфти! Всяка коса расте по различен начин. Една расте по-бързо, апък друга много по-бавно. Явно твоята приятелка е със 2-я вид коса (расте доста по-бавно и цъфти по-бавно) и затова ти е казала, че при боядисването се получава така! Апък ако е руса...то няма да си личи кога й е нацъфтяла, така че...направи си сама сметка! :)

art
11-02-2010, 19:01
Не е руса. С черна коса е