PDA

View Full Version : Главоблъсканици



wonderfull
11-01-2010, 21:07
Главоблъсканици

Така тази тема е за загадки. Преди време с приятелите пред блока изнасяхме лист и химикал и чертаехме някакви работи със загадки. Ако някои от вас си спомня някоя нека я сподели. Аз се досещам само за една, там имаше някакви релси пък някакъв мексиканец на тях .. Та сега ви задавам една..

В пустинята лежи умрял мъж. Няма жива душа около него. На гърба си има раница, а на кръста вода. Как е умрял ? .. Подсказка – какво имал в раницата ? ~Приятно главоблъскане ](*,) ](*,) и не ровете в google !!

Greennight
11-02-2010, 07:36
Получил е слънчев удар ?

В едно далечно царство-господарство управлява цар Минай I. Владетелят бил благословен с трима сина - Мухамаха, Махамуха и Мухаха, които били тризнаци. За съжаление при раждането се получило малко объркване и не било ясно кой от тримата е първородният син на Минай I. Това затруднявало избора на наследник на короната, и поради тази причина бащата бил принуден да постави изпитание пред синовете си, изхода от което да реши кой да седне на престола. Тестът бил простичък и целял да провери почтеността и честността им - всеки от синовете получава по парче земя и кесия със семена. Старият владетел пожелал от децата си да се погрижат за получената земя и да му отгледат цветя, на които да се радва през пролетта.

Пролетта дошла и царя отишъл да провери кой как се е справил със задачата. Градината на Мухамаха била изпълнена с прекрасни цветя. В градината на Махамуха цветята също били чудесни. А в градината на Мухаха имало само кал и малко трева.

На следващият ден Минай I събрал синовете си в тронната зала, които със затаен дъх очаквали решението на баща си. Царят заявил, че негов наследник на престола ще е Мухаха.

Защо Минай I е взел такова решение?

BlueMushroom
11-02-2010, 09:45
А може би просто Мухаха не е бил гей като братята си и е щял да се занимава с по-важни задачи,като воюване и печелене на територии,вместо да сади цветя! :-|

wonderfull
11-02-2010, 13:08
Не е умрял от нищо подобно.
Ама айде ако искате първо да отговориме на тази и който е откговорил вярно той да задава следващата, че иначе става много оплетено :)

Serseri91
11-02-2010, 13:14
Раница, вода на кръста, пустиня и мъртъв човек :-o

Парашутист ? Струва ми се, че водата и околната среда са само за заблуда.

wonderfull
11-02-2010, 13:18
Раница, вода на кръста, пустиня и мъртъв човек :-o

Парашутист ? Струва ми се, че водата и околната среда са само за заблуда.

Правилно ! Ти задавай следващата :) :)

Serseri91
11-02-2010, 13:39
Мхмм ... сега търся нещо по - различно да задам.Предполагам може да преобразувам някаква история във вид на главоблъсканица ?

wonderfull
11-02-2010, 13:49
Мхмм ... сега търся нещо по - различно да задам.Предполагам може да преобразувам някаква история във вид на главоблъсканица ?

Може :)

Serseri91
11-02-2010, 14:03
Here we go.


Мъж на видимо 50 годишна възраст е намерен мъртъв на 150 метра от дома си.След аутипсията, причината за смъртта била определена като хипотермия.
По време на полицейското разследване, в дома на мъртвеца са намерени приспивателни хапчета и много на брой празни алкохолни шишета.


Какво е довело човека до смърт от хипотермия на 150 метра от дома му ?


Това го преиначих от една реална история, така че може да не е много сполучливо 8-)

Joc
11-02-2010, 14:11
котки му изяждат краката?

Serseri91
11-02-2010, 14:26
Така ?

Иначе по този начин, както съм го написал, също може да е уловка.То отговора да го пише, но да търсиш друга причина 8-)

Joc
11-02-2010, 17:59
хипотермията е когато температърата на чпвешкото тяло падне под 36.5 (поне така мисля) или до толкова, колкото не могат да се осъществяват нужните процеси в тялото ( кой гледал Беър Грилс бе! 8-) )

за 150 метра има шанс да умре не докато излиза, а докато се прибира от някъде...

алкохола и хапчетата не могат да го докарат до хипотермия

Greennight
11-02-2010, 18:12
Хипотермията май е под 34 градуса,на мен нормално ми е по 36.2-3 8-) Според мен отговора на оная загадка е,че човека се е напил и докато се е прибирал мъртво пиян към дома си е паднал на 150 метра от него.

Тая загадка е лесна,ама айде да я постна

Един човек излиза всяка нощ да пийне, като се прибира у дома си по тъмно в малките часове всяка сутрин. Без значение колко пие, той никога не страда от махмурлук. Човекът винаги пие едно и също питие, което е много добре известно, но рядко се консумира. Сервира се топло и много прясно, направо от източника. Мъжът никога не плаща за питието си, като се има предвид, че не може да живее без него.

Какво питие консумира човекът?

Greennight
11-02-2010, 18:20
^ Тва е отговора.Ето нещо по-хард.


На един влак пътуват Биволов, Цвятков и Дядинков. Единият от тях е пожарникар, другият е полицай, а третият е галантен американски джентълмен. В същото купе пътуват и три хигиенистки (или просто чистачки), които имат едни и същи имена като нашите герои, а именно г-жа Биволова, г-жа Цвяткова и г-жа Дядинкова.

С помощта на указанията по-долу, можете ли да установите самоличността на галантния американски джентълмен?

1. Г-жа Биволова живее в Варна.
2. Полицаят живее точно по средата между София и Варна.
3. Г-жа Цвяткова печели точно по 10 000 лева на година.
4. Дамата, която живее най-близо до полицая, печели точно три пъти повече от него.
5. Дядинков бие пожарникаря на билярд.
6. Пътничката, чието име е същото като на полицая, живее в София.

WinstonSmith
11-02-2010, 18:22
Хипотермията май е под 34 градуса,на мен нормално ми е по 36.2-3 8-) Според мен отговора на оная загадка е,че човека се е напил и докато се е прибирал мъртво пиян към дома си е паднал на 150 метра от него.

Тая загадка е лесна,ама айде да я постна

Един човек излиза всяка нощ да пийне, като се прибира у дома си по тъмно в малките часове всяка сутрин. Без значение колко пие, той никога не страда от махмурлук. Човекът винаги пие едно и също питие, което е много добре известно, но рядко се консумира. Сервира се топло и много прясно, направо от източника.. Мъжът никога не плаща за питието си, като се има предвид, че не може да живее без него.

Какво питие консумира човекът?

Урина? :razz:

П.П. Деба, пак не познах :(

Serseri91
11-02-2010, 19:24
Така като го чета, едва ли би било възможно да се сети някой :-o Освен Еркюл Поаро 8-)

Ще дам отговора, тъй като смятам, че не е възможно да се познае.
Отговора е, че при комбинация на приспивателни с алкохол може да се стигне до ходене на сън.Следователно човека тръгва някъде на сън и умира от студ на 150 м от дома си.

Мхмм ... определено не би било възможно да се познае :?

ПС: И аз гледам Беърчо :P

Greennight
11-02-2010, 20:07
Така като го чета, едва ли би било възможно да се сети някой :-o Освен Еркюл Поаро 8-)

Ще дам отговора, тъй като смятам, че не е възможно да се познае.
Отговора е, че при комбинация на приспивателни с алкохол може да се стигне до ходене на сън.Следователно човека тръгва някъде на сън и умира от студ на 150 м от дома си.

Мхмм ... определено не би било възможно да се познае :?

ПС: И аз гледам Беърчо :P Хах значи ставаме 3ма 8-) Аз гледам и новото предаване "В най-лошият случай" а това за приспивателните+алкохол е странно,защото човека ако ходи насън няма ли да му стане студено и да се събуди ?

Serseri91
11-02-2010, 20:12
Гледане извън фокуса, така да го кажа.В случая е акцентирано на пустинята, но това няма общо.Има 2 варианта да е стигнал до средата на пустинята - по земя или по въздух.Ако е вървял би следвало да е изпил водата си преди да умре от дехидратация, следователно внезапна смърт - и тука ми хрумна, че може да се е спънал и паднал и после ми хрумна, че има раница - парашут.

Поне аз така стигнах до отговора 8-)

Serseri91
11-02-2010, 20:20
Именно, ако не ми беше хрумнало, можех да мисля с часове и пак да не се сетя, а да съм толкова близо до отговора.



Все пак, някой няма ли по - интересна идея за раздвижване на мозъците ?

LadyDi
11-03-2010, 07:01
Аз намерих името на полицая и заседнах до там :D

Иначе не видях една хубава главоблъсканица в тази тема.

Sham
11-03-2010, 08:08
излезе ми, че гад-а е Д.
//а такава тема не сме имали от времето на Хесус:Д

FockidyFockFock
11-03-2010, 09:07
трай бе, шам.

не преебвай играта на 'ората.


аз не се сещам за главоблъсканици в момента, но преди доста си губех времето с NOTPRON (http://deathball.net/notpron/) и прочее лудости.

http://www.proveyourlogic.com/ - това също е забавно, ама не е голяма философия. даже има ниво, което се решава по сходен начин, с "ГАД"-а

LadyDi
11-03-2010, 09:33
http://www.proveyourlogic.com/ - това също е забавно, ама не е голяма философия. даже има ниво, което се решава по сходен начин, с "ГАД"-а
Тоя сайт го е правил един приятел :) На всяка стъпка ми пращаше да види дали мога да реша задачите...

Sham
11-03-2010, 10:32
трай бе, шам.

не преебвай играта на 'ората.
.( сад:Д

http://www.godtower.com/ //задължителен линк в подобни теми.
ако искате, можем да я играем дружно. (има тъкмо няколко части)

FockidyFockFock
11-03-2010, 10:58
^ тази + нотпрон = социална деградация.

и все пак, играта е суупер интересна.
жалко е, че повечето отговори си ги спомням...

Играя!

Greennight
11-03-2010, 17:04
1)В една чаша е налято вино, а в друга – същото количество вода. От чашата с вино вземаме една лъжичка вино и я преливаме в чашата с вода. След това разбъркваме добре получената смес и връщаме една лъжичка от нея в чашата с вино. Кое е повече – водата във виното в първата чаша или виното във водата във втората чаша?


2)Пренаредете буквите в НАУМ ДАДЕ, за да получите една дума.



3)Трима човека се настанали в хотел. Те платили 30 лева на рецепциониста и се качили в стаята си. Рецепциониста забравил, че в момента тече промоция и цената на стая с 3 легла е 25 лева, а не платените 30.

Извикал пиколото и му дал 5 лева, които да върне на клиентите. Докато се качвал към стаята на гостите, пиколото пресметнало че ще е трудно трима човека да си разделят 5 лева, затова прибал 2 лева, като бакшиш и дал на всеки клиент по 1 лев ресто. Всеки от клиентите е платил по 10 лева и е получил ресто от 1 лев.

В такъв случай всеки е платил по 9 лева, или общо 27 лева. Пиколото е прибрало 2 лева, които като прибавим 27-те лева, които са платили клиентите прави 29 лева.

Къде е губещия се лев?


Айде да не замира хубавата темичка

8-) Третата загадка не е лоша,мен лично доста ме затрудни.

FockidyFockFock
11-03-2010, 18:24
т'ва с виното и водата...

след дълги размишления, ако предположим, че плътността на водата и виното са еднакви, то би трябвало водата в първата чаша, да е равна на виното във втората.
ЛУДОСТ!

LadyDi
11-03-2010, 18:27
Виното във водата във втората чаша трябва да е повече от водата във виното в първата чаша...
И това е едно много тъпо изречение :)

FockidyFockFock
11-03-2010, 19:27
Не.
Сигурен съм в това, което казвам!

Няма да се обосновавам сега, за да не ви развалям задачката;д

dead_princess
11-03-2010, 19:51
М, на 11-то ниво с книгата и страниците, някой може ли да ми каже какъв е отговора или да даде жокер ? 8-)

baceto
11-03-2010, 20:11
3)Трима човека се настанали в хотел. Те платили 30 лева на рецепциониста и се качили в стаята си. Рецепциониста забравил, че в момента тече промоция и цената на стая с 3 легла е 25 лева, а не платените 30.

Извикал пиколото и му дал 5 лева, които да върне на клиентите. Докато се качвал към стаята на гостите, пиколото пресметнало че ще е трудно трима човека да си разделят 5 лева, затова прибал 2 лева, като бакшиш и дал на всеки клиент по 1 лев ресто. Всеки от клиентите е платил по 10 лева и е получил ресто от 1 лев.

В такъв случай всеки е платил по 9 лева, или общо 27 лева. Пиколото е прибрало 2 лева, които като прибавим 27-те лева, които са платили клиентите прави 29 лева.

Къде е губещия се лев?
тука си е левчето!

25 взима рецепциониста 2 взима пиколото и по 1 левче ресто...

т.е. всеки клиент плаща по 9лв за нощувка, а дава по 10, получава 1лев ресто, а рецепционистът лъже клиентите и дава на пиколото(понеже е клошар) 2лева...

Whoopdedoo
11-03-2010, 20:23
М, на 11-то ниво с книгата и страниците, някой може ли да ми каже какъв е отговора или да даде жокер ? 8-)

999 май беше

Serseri91
11-03-2010, 21:14
М, на 11-то ниво с книгата и страниците, някой може ли да ми каже какъв е отговора или да даде жокер ? 8-)

999 май беше

Да, 999, защото като съберем 1 - 998 + 1000ната страница стават точно 999 лъжливи страници.

Serseri91
11-03-2010, 21:17
2)Пренаредете буквите в НАУМ ДАДЕ, за да получите една дума.





Отговора е една дума :) Това е като "Напиши нещо" 8-)

go71n
11-03-2010, 22:30
тоя модератор квото не може да измисли отговор го изкарва като тъпотия и колко тъпо е зададен въпроса и колко хиляди отговора има

ето ти нещо ясно и точно

Ромео се прибрал след пиянски запой и си легнал до Жулиета. През ноща се сабудил жаден напипал някакъв съд с вода на шкафа до него изпил водата и пак заспал. на сутринта като се събудил Жулиета била мъртва. пита се защо е умряла Жулиета?? 8-)

п.п 100 процента съм сигурен, че мода пак ше ревне, че за да я решиш трябва да мислиш като автора 8-)

Serseri91
11-03-2010, 22:52
:-o :-o

Жулиета умира, защото Ромео й е изпил водата ... хммм :-o Не може за една вечер да умре от дехидратация... :-o Ще го мисля тази вечер ! 8-)

LadyDi
11-04-2010, 06:08
go71n, за твое добро е да си запазиш саркастичния и жлъчен тон за друго място.

Greennight
11-04-2010, 07:10
И тва за златната рибка не е много коректно :o Възможно е да им е спряла водата,а Жулиета да е имала спешна нужда да си изпие лекарствата....

Serseri91
11-04-2010, 09:11
Хахаххаха :lol: бахти малоумното е това с рибката :lol:

go71n
11-04-2010, 09:26
:razz: :razz: :lol: :lol: :lol: ladyDi това имах предвид, тази загадка я знам от около 4 години и отговора е ' защото е рибка ' .. но ето на серсей му е тъпа загадката, този път модератора не знам как се досети просто или е проверил в гугъл или я е знаел преди това, но в никакъв случей загадката не беше логична и се иска изкривено мислене ( точно това модератора уплю в предишните си 4 поста в тая тема ), но тук го приложи и не каза ' абе тая загадка е много тъпа трябва да мислиш като автора '

п.п не съм съркастичен просто отбелязвам фактите ; ]

go71n
11-04-2010, 09:27
съжалявам за спама ето ви нова загадка

Ходят си двама археолози през пустинята и попадат в една пещера. В тази пещера намират 2 голи трупа на мъж и жена, легнали по гръб. Поради специфични условия в пещерата и двете тела били перфектно запазени - с плътта, с всичко.
Единият учен казал:
- Това са Адам и Ева.
Другият веднага се съгласил с него.

Как са разбрали двамата учени, че това са именно Адам и Ева?

LadyDi
11-04-2010, 09:29
Това, че загадките са тъпи не означава, че "модераторът" (който между другото си има никнейм) не може да ги реши.

Когато кажеш, че даваш загадка, до чийто отговор трябва да се стигне с логическо мислене, това означава логическо мислене, а не субективните разсъждения на автора и на някой друг, който случайно приема същите радио вълни.

И тия задачки, дето сте се затапвали с тях в шести клас... малко не са за тук, не мислиш ли?

go71n
11-04-2010, 09:35
Това, че загадките са тъпи не означава, че "модераторът" (който между другото си има никнейм) не може да ги реши.

Когато кажеш, че даваш загадка, до чийто отговор трябва да се стигне с логическо мислене, това означава логическо мислене, а не субективните разсъждения на автора и на някой друг, който случайно приема същите радио вълни.

И тия задачки, дето сте се затапвали с тях в шести клас... малко не са за тук, не мислиш ли?

ника му е прекалено сложен за да го запомня и напиша, някак си не ми се занимава. защо към теб не се обръщам ' с тая модераторката ' а си пиша LadyDi?
а относно логическата загадка тая загадка е толкова стара и съм я виждал из толкова форуми в теми от типа ' логически загадки/главоблъсканици ', че направо е смешно казаното от теб.нищо лично, но загадката си е много добра и не е няква супер сложна просто трябва човек да се замисли над това ' напипал някакъв съд с вода и изпил водата ' то е ясно каде е акцента и каде е ключа за решаването

п.п в този форум се регистрирах 2008 година защото във фън фън и пак фън имаше тема точно логически загадки с около 100 страници..

Serseri91
11-04-2010, 10:48
30 см. не са много, и на прима виста би ми хрумнало да засмуча с уста тръбата. :-o

go71n
11-04-2010, 10:50
дори не я прочетох до край защото я знам, ще уринира в дупката топчето ще изкочи и така ще излезе ; ]

а това с адам и ева няма как да си сетил просто хич не е лесна, но уви да гугъл знае всичко ;x

дай някоя която има минимален шанс да ме затрудни


а това колко съм грамотен, не си ми учителя по БЕЛ та да си доказвам знанията по пунктуация и граматика!

Serseri91
11-04-2010, 10:52
Ми и бъдещият ти шеф, няма да ти е учител по БЕЛ, но ще трябва да се доказваш пред него :)

go71n
11-04-2010, 10:55
Ми и бъдещият ти шеф, няма да ти е учител по БЕЛ, но ще трябва да се доказваш пред него :)

леко, ще се разтечеш :?

LadyDi
11-04-2010, 10:55
Ааа задачката с пинг-понг топчето 8-)

manliftingbanner, дай някоя наистина свястна.

go71n
11-04-2010, 10:58
мамка му защо се постна 2 пъти тоя коментар може да се изтрие :x

go71n
11-04-2010, 10:59
отивам на даскало надявам се да измислите наистина интересна и трудна задачка :-o

ladyDi не я ли знаеше задачката с пинг-понк топчето?
отговора е малко гнусен, но ... 8-)

Serseri91
11-04-2010, 11:04
Двама мъже.Единият рибар, другият ловец.И двамата си имат дни в които лъжат и дни в които казват истината.
Рибарят лъже понеделник, вторник и сряда.
Ловецът лъже четвъртък, петък и събота.
Днес те казват, че вчера и двамата са лъгали.
Кой ден е днеска ?

go71n
11-04-2010, 11:12
:lol: :lol: :lol: лесна е днес е четвъртък значи отговора е четвъртък, това е нещо като ' ти си пилот на самолет в Париж се качили 534895 човека в Лондон слезли 432949 бла бла бла ' на колко години е пилота?

поне моята логика е така, тази не я бях чувал :?

Serseri91
11-04-2010, 11:14
Да ти серем на логиката тогава :lol:

go71n
11-04-2010, 11:19
Да ти серем на логиката тогава :lol:

ей газиран палячо, не се прави на забавен просто кажи ' не е това отговора ' и готово.

макар, че в момента друго не мога да измисля като отговор, нещо неделята я няма в условието, но рибаря е далеч от дните в който е лъгал та да тварди, че вчера е лъгал...

Serseri91
11-04-2010, 11:23
Ми ше сера, щот не вкарваш грам мисъл.Все някакви готови отговори.Тази задача не е нито уловка, нито нещо друго.Просто трябва да помислиш върху даденото.

go71n
11-04-2010, 11:27
:lol: готов отговор? отговора сам си го измислих кое му е готовото не знам ся ми хрумна друго, но пак се спирам на четвъртак...

рибаря казва истината, тоест вчера ( сряда ) е лъгал а ловеца лъже, че вчера е лъгал, но нали днес му е ден за лъгане. така че и това ми се струва като решение?

go71n
11-04-2010, 11:33
и пак отговора би трябвало да е четвъртък

вчера е лъгал тоест в сряда 2 дни след утре пак ще лъже тоест утре ако е петък 2 дни още събота неделя и идва понеделник пак ден за лъгане

за мен отговора е четвъртък

Serseri91
11-04-2010, 11:37
Тази ми отне доста време.


Излизаш на разходка и виждаш Иван, който се връща от риболов.
-Колко риби хвана, Иване ?
- Бях на риболов с Петър и Стоян, моите братя, и събирахме всичко уловено в една кофа, но аз се изморих и реших да преброя рибите и да си взема дяла.След като ги преброих видях, че не се делят на 3 и затова изхвърлих една, взех си дяла и си тръгнах без да кажа на братята ми.

След малко срещаш Петър, който също се връща от риболов.
- Здравей ! Колко риби хвана ?
- Бях на риболов с Иван и Стоян, моите братя, и събирахме всичко уловено в една кофа, но аз се изморих и реших да преброя рибите и да си взема дяла.След като ги преброих видях, че не се делят на 3 и затова изхвърлих една, взех си дяла и си тръгнах без да кажа на братята ми.

След още малко срещаш Стоян и пак по същият начин:
- Хей, Пешо ! Колко риби улови ?
- Бях на риболов с Иван и Петър, моите братя, и събирахме всичко уловено в една кофа, но аз се изморих и реших да преброя рибите и да си взема дяла.След като ги преброих видях, че не се делят на 3 и затова изхвърлих една, взех си дяла и си тръгнах без да кажа на братята ми.

Колко риби са били уловени, когато Иван е решил да си тръгне?

go71n
11-04-2010, 11:42
Четвъртък е отговор, който е...

грешен, защото задачата не е решена логически, а с напасване... :)

омг и кой е верния отговор? и не я напасвам,а просто обяснявам защо посочвам четвъртък щото ако кажа само едно ' четвъртък ' после ако е верен отговор ще има ' ти налучкваш и т.н ' аз друго вече наистина не мога да измисля, ще изчакам докато някой даде верния отговор щото ми стана интересно ето нещо лесно от мен.

Семейство живее на осмия етаж в жилищен блок.При изкачвaнe синът ползва асансьора до петия етаж.Оттам до осмия етаж се качва пеша.При слизане влиза в асансьора от осмия етаж и слиза на партера.Защо при изкачване синът не ползва асансьора от първия до осмия етаж?

go71n
11-04-2010, 11:57
серсей смятах смятах и стигнах до 283

283-1 = 282
282/3 = 94
94-1 = 93
93/3 = 31
31-1 = 30
30/3 = 10
така всеки от 3мата е мислел, че оставя по равен брой риби на братята си

тоест 3тия е взел 10 риби, 2рия е взел 31 риби а първия е взел 93

това ли е отговора 283?

Serseri91
11-04-2010, 12:06
Как го сметна, че получи толкова голямо число :shock:

go71n
11-04-2010, 12:11
Как го сметна, че получи толкова голямо число :shock:

да разбирам ли, че 283 не е верния отговор?

ето как сметнах

тръгнах от зад на пред

реших, че накрая са останали 31 риби 3тия е извадил 1 и са станали 30 взел е 10 и е оставил по 10 на братята си.

от там умножих 31х3= 93 добавих +1 = 94 броя риби които втория брат е заварил в кофата не е могъл да ги раздели извадил е -1 = 93 риби и е взел е 31 риби охх тука се уплетох остават 62 риби в кофата ох не знам колко е верния отговор първия път като смятах 283 ми се стори логичен отговор :lol: :lol: :lol: :lol:

LadyDi
11-04-2010, 12:26
25 риби е имало първоначално.
От тях Иван изхвърля 1, остават 24, от които той си взима 8.
Когато се сбужда Петър, в кошницата има 16 риби. Той изхвърля 1, остават 15, от които си взима 5.
Когато се събужда Стоян, в кошницата има 10 риби, от които той изхвърля 1. Остават 9, той си взима 3 и за останалите братя остават по 3.

Та... верния отговор (според мен) е 25.

Serseri91
11-04-2010, 12:27
Да, ама ти не се броиш 8-) 'щот я знаеш задачата !

LadyDi
11-04-2010, 12:30
Ако имах скенер, щях да ти покажа листа със сметките :D

Serseri91
11-04-2010, 12:40
Е Д Т Ч П Ш С О Д ...

Коя е следващата буква ?

Pwnmaster
11-04-2010, 12:53
У!

Serseri91
11-04-2010, 12:57
Не ! Как стигна до този отговор ? :-o

Pwnmaster
11-04-2010, 13:02
К тогава

WinstonSmith
11-04-2010, 13:15
Д - десет 8)

Поне да имаше някаква прогресия...

Pwnmaster
11-04-2010, 13:24
Ааа, браво!
Добра логика.

WinstonSmith
11-04-2010, 13:28
Муахахахаха.

Само да си намеря стария материал от комбинаторика и вероятности и ше има истински главоблъсканици.

Sham
11-04-2010, 14:13
понеделник
//искам още, с повече лъжещи персонажи<3

Serseri91
11-04-2010, 14:17
Аре и другите давайте въпроси, бе :)

FockidyFockFock
11-04-2010, 14:42
аз си играя на godtower, вие си се занимавайте с глупости...

Greennight
11-04-2010, 17:25
Мъдрец живеел в планината над едно малко градче. Бил известен с мъдростта си и често жителите на градчето идвали при него, за да разгадава сложните им пъзели и загадки. Един ден двама шегаджии решили да го направят на глупак. Взели един гълъб и се заизкачвали към дома на мъдреца. Достигнали дома му и единият шегаджия попитал:

"Кажи ми умни човече, гълъбът който държа зад гърба си жив ли е или е мъртъв?"
"Не мога да отговоря на твоят въпрос" - отвърнал мъдрецът.

Въпреки, че знае състоянието на гълъба, защо мъдрецът е отговорил по този начин?


П.П Тия математическите задачки не ми се решават,тая с лъжите съм я решавал с Хитър Петър и Настрадин Ходжа

Serseri91
11-04-2010, 19:09
Аз ако бих искал да "надхитря" мъдрец, бих удушил гълъба, ако каже, че е жив и обратното, за това и го държи зад гърба си.

Поне според мен е така.

AcrossYourFace
11-04-2010, 19:39
Greennight



Точно защото е мъдрец, може би знае какво са намисли и отговаря така, за да не се направи на глупак...
Никаква логика не намирам :-o

Serseri91
11-13-2010, 19:10
Никога не пита, но винаги отговор чака.Какво е това ?