PDA

View Full Version : Малка нужда от помощ re: Доктор Тийн ВИЖ МИ ТЕМАТА ! :І



nqkafsi_tam
11-02-2010, 22:40
Др. Тийн Здравейте Сър :) Имам един проблем, който лесно решавам в мислите си, но трудно реализирам някакъв успех в живота си... Проблема ми се състои в поредица от проблеми, във всякакъв аспект от живота, като започнем с въпроса "Има ли смисъл?", стигам до "Има ли значение?",
"Има ли смисъл, когато няма значение?", винаги търся логичното и намирам най-доброто решение за всеки проблем, но въпреки всичко това имам чувството и усещането, че имам нужда от помощ и наистина не съм убеден към кого мога да се обърна или по-скоро кой може да ми я даде...
В залеза на тийнерджерските си години съм, скоро се дипломирам и трябва да поема своя нов път към неизвестното, имам някакви идеи и планове, но последно време взех да се съмнявам дори и в себе си... Появата на здравословни проблеми е част от големия проблем, опитвам се да се боря и да се излекувам, но всякаш целият свят е срещу мен и зад мен са само хората, които държат на мен, но някак си не могат да ми помогнат. Започнах да усещам накъде отиват нещата, че съм спрял да живея, а просто умирам и не искам това, знам го, осъзнавам го, но нещо ме спира, всякаш съм в капан, от който не мога да се измъкна. Замислям се за света като цяло, всеки ден и всяка вечер и осъзнавам на къде отиват нещата, започнах да се чувствам отговорен за много неща, които ако бях повече от това, което съм днес можех да променя и в края на деня затварям тази страница от живота си и отварям нова търсеики само позитивното било то приятели, любов, семейство или просто някакви малки неща като хубава музика, добър филм, неща които водят до позитвното мислене в мен, мисленето за бъдещето , като едно ново днес, което ще бъде по-добро от вчера и все пак малко или много стигам до старото положение... Отново търся отговори, намирам ги , не ми харесват или просто не съм способен да ги извърша опитвайки всичко...

Постоянно някой има някакви очаквания за мен в някакъв момент и този човек с неговите очаквания, никога не се поставя за един малък миг в моето положение, в най-добрия случай просто ме избива на чиста агресия, някак си ме поддържа във форма за действие и реакция, в други случай на депресия, брутални мисли като тези по-горе, който споменах :-o , а понякога и чисто щастие в приятните моменти общо взето приливи и отливи нонстоп в последните няколко месеца...

И общо взето пълен съм с проблеми и тръгнали да разправям за тях, всеки бяга от мен, защото всеки взе да търси позитивното, а не да го гради :(

Доктор Тийн ако можеш да ми помогнеш, ще ти бъда благодарен много, защото този път не знам дали мога да си помогна сам, а наистина имам нужда...
Може би това е "урокът", който трябва да науча, че вече не съм тийнеиджър и каквото и да става, винаги ще съм сам и сам трябва да се оправям, не ми звучи добре, защото мисля че в трудни моменти е по-добре да си помагаме а не да се тъпчем, защото когато всичко ти казва "НЕ!", а сърцето ти "ДА!" е наистина трудно да се справиш със самия себе си...
Няколко фактора повлия ли върху мен през последните 2 години:

1) Изгубих любовта, жестока болка и мъчения, отчаяние, (преодолях го)
2)Изгубих голяма сума пари (Пари се правят, пари се харчат... преодолях го някак си)
3)Изгубих здравето си (Боря се за него и няма да се откажа)
4)Разбрах неща, които не знаех ...

БЛАГОДАРЯ ДОКТОР ТИЙН!!

waller12345
11-03-2010, 06:18
Всичко е много гадно, но така и не разбрах, как си загуби парите, ти да не си некъф псевдобизнесмен и да си фалирал :-o

OldSchoolRebel
11-03-2010, 06:59
Ако споделяш само проблемите с приятелите си, рано или късно ще им писне от теб.

nqkafsi_tam
11-03-2010, 10:58
не не никакъв бизнесмен не съм :), това с парите не знам дали и ми е проблем вече просто го казах, като влияние и от него... общо взето доста неща се насъбраха накуп и затова така става, но живота продължава...
Това за приятелите е вярно, а пак и на кой му трябва да слуша или камоли да си мисли нонстоп за проблеми вместо за решенията им, аз честно ги знам решенията просто е доста трудно, когато даваш всичко от себе си, а отсреща само повече проблеми и "затворени врати", както казах по-горе... все едно съм в капан, от който и да искам и да не искам не мога да изляза жив, дори и да изляза попадам в друг..., започнах и да имам тези сънища, сънувам нещо и то се сбъдва и доста често това ме плаши, защото сънувам доста кошмари... Не знам защо, но научих да оценявам и лошото и доброто в живота, защото лошото макар и лошо е все живот, а живота е опит, преживяване, наистина гадни неща се случват, но идеята, че това лошо може да бъде премахнато ме води само до един извод, който е уникално тревожен и превръщането на не само една нация, а на всичко просто в машини, които нямат избор, а опции и общо взето така да кажа "кофти филми си набивам", ден след ден и сега цялата тази история се опитвам да ви я обясня, за да мога и аз самия да разбера, един вид терапия, точно преценка върху нещата, но и това не се получава, търся някаква помощ, потупване по рамото ако искате го наречете, незнам и аз какво търся, до сега търсех себе си намерих себе си, може би трябва да търся върху любовта или да се концетрирам върху важните неща... незнам и аз по-добре да спра до тук, че ще отнеса голяма критика за несвързания текст, който изписах...

Ако можете, ако искате помогнете БЛАГОДАРЯ! :)
Надявам се, че доктор Тийн ще погледне темата ми и ще даде своето компетентно мнение, за което отново ще кажа, че ще съм много благодарен.

Една нова идея токущо влезе в мен, може би търся свободата си, защото всеки трябва да си я заслужи, свободата не се дава, тя се печели?

nqkafsi_tam
11-03-2010, 15:50
Явно няма да има внимание от страна на доктор Тийн? или греша някой нещо да каже?

nqkafsi_tam
11-03-2010, 17:26
Превъртам вече :o :o :o :booooomb: :x :razz: :-P :P 8-) :shock: :-o :-D :D :) 8) :? :-x :-x :-x :-x

OldSchoolRebel
11-03-2010, 18:26
Не мисля, че се отговоряло от доктора от доста време. И мисля, че може би имаш прекалено много проблеми... Защото им обръщаш повече внимание, отколкото заслужават.

nqkafsi_tam
11-10-2010, 10:44
ari e doktore help

OldSchoolRebel
11-10-2010, 15:10
Докторът не е отговарял от ГОДИНИ. ГОДИНИ. Няма да получиш отговор.

DREAM95
11-10-2010, 15:13
Ако споделяш само проблемите с приятелите си, рано или късно ще им писне от теб. факт...