PDA

View Full Version : Трудно е :(



MadeOfWater
11-03-2010, 12:29
Сега съм 8 клас и уча в езикова гимназия.До тук висчко е добре,но оценките ми са много слаби.Не мога да си обясня защо се получава така.Уча си уроците,пиша си домашните,излизам за 1-2 часа най-много и пак имам двойки. :( Нормално ли е,когато започнеш да учиш нов език и оценките ти да са слаби в началото,защото това наистина ме притеснява :(

tArIkAt
11-03-2010, 12:58
Сега съм 8 клас и уча в езикова гимназия.До тук висчко е добре,но оценките ми са много слаби.Не мога да си обясня защо се получава така.Уча си уроците,пиша си домашните,излизам за 1-2 часа най-много и пак имам двойки. :( Нормално ли е,когато започнеш да учиш нов език и оценките ти да са слаби в началото,защото това наистина ме притеснява :(
напълно нормално е ;)

ameli
11-03-2010, 17:15
И аз така.. уча, пиша, взимам участие в часовете, но по АЕ особено все ще ми намери някакъв косур и ще ми пише 5 :? Чудя се как ли ще свърша годината..

GossipGirl89
11-03-2010, 17:21
Нормално е - и аз бях същата в 8-ми клас. Това е защото голяма част от 1-ви до 7-ми клас учат в училища, където не се дава много зор или просто материала, който се предава е отгоре-отгоре и с минимални усилия успяваш да изкараш максималното... В 8-ми клас вече, когато се разпределите в по-елитните училища и ви става трудно, защото не сте свикнали да си давате много зор и ви трябва време да се адаптирате. Спокойно, още е само началото на учебната година

MadeOfWater
11-03-2010, 17:25
И аз така.. уча, пиша, взимам участие в часовете, но по АЕ особено все ще ми намери някакъв косур и ще ми пише 5 :? Чудя се как ли ще свърша годината..

ако имам 3 поне ще подскачам до небето. :D

fUcKsMiLe
11-03-2010, 17:33
А ако ти кажа, че завърших с отличен успех по английски почти без да съм учила /8-ми клас имах 18 часа само английски през седмицата/ .. в началото е по трудно.. ДА! Ако имаш нови учители /предполагам имаш/, наблюдавай ги и виж как изпитват .. :D Така е най-лесно.. Аз миналата година първите 2 месеца пропуснах страшно много излизания, за сметка на това бях супер добре в даскало .. ама всичко опира до човека :) ..

Ще се справиш .. ;) ..

Бтв, какви езици учиш ? Освен Английски де :lol:

MadeOfWater
11-03-2010, 17:40
А ако ти кажа, че завърших с отличен успех по английски почти без да съм учила /8-ми клас имах 18 часа само английски през седмицата/ .. в началото е по трудно.. ДА! Ако имаш нови учители /предполагам имаш/, наблюдавай ги и виж как изпитват .. :D Така е най-лесно.. Аз миналата година първите 2 месеца пропуснах страшно много излизания, за сметка на това бях супер добре в даскало .. ама всичко опира до човека :) ..

Ще се справиш .. ;) ..

Бтв, какви езици учиш ? Освен Английски де :lol:

За първа година имам 20 часа италиански и 2 руски.В 10 клас стават италиански руски и английски.

fUcKsMiLe
11-03-2010, 17:47
WHAT THE F*CK !?!? .. :shock:

Оле мале .. :lol: получих удар .. Ти къде учиш /град, гимназия/ ?

Сега разбирам .. италианският не е никак лесен език .. :?
Аз уча френски .. :smt007

MadeOfWater
11-03-2010, 17:48
WHAT THE F*CK !?!? .. :shock:

Оле мале .. :lol: получих удар .. Ти къде учиш /град, гимназия/ ?

Сега разбирам .. италианският не е никак лесен език .. :?
Аз уча френски .. :smt007

Варна,VIII СОУПЧЕ (Руското :D )

gofeto917
11-03-2010, 18:35
Туй с двойките си е доста типично явление, и аз 8 клас имах 2ки по немски, въпреки че си учих, имахме 26 часа седмично :Д, скъсваха ни гъза, ама накрая си заслужаваше, защото наистина научаваш нещо :)

MissNothing
11-03-2010, 19:04
Щом учиш италиански предполагам го учиш за първа година, нали? Ако е така, е нормално, непознат език е, още не си му свикнала, после ще се оправи положението.
Но аз осми клас имах много повече часове по езика и оценките ми бяха 5-6. НО все пак беше английски, та си ми беше и познат езика.
Щом имаш проблеми с оценките, сядаш и учиш докато го разбереш. :)

FlowerPower
11-03-2010, 20:03
еми аз в 8 клас навъртях сума ти 3 и 4 (като се има предвид, че преди това се ядосвах на 5), но после всичко си дойде на мястото. Ако си учиш, накрая ще ти се получи ;)

ecstazy
11-03-2010, 20:59
олеле О.О 8 клас е най-лесната и яка година която съм карала до ся (9ти клас съм).. толкова е елементарно и спокойно.. ти чакай да станеш 9-ти клас и ще се видиш у чудо.. ;х

mArMaLaDkA
11-03-2010, 21:07
^ И аз така си мислех, ама не, обратното е. 8 клас ми беше най-омразната година, направо ми писна всеки ден да имам по 5-6 часа испански, имах бая слаби оценки и т.н. Оправих ги по някое време(към март се сетих, че трябва), завърших си с 5,80 и нещо, ама определено не си давах зор. Ама никак. Ако си бях седнала на дупето навреме, тройката ми и петиците, които предимно редях, нямаше изобщо да съществуват.

В 9 клас е мнооого по-различно, поне при мен. В 8. клас бях шапка на тояга, работехме в час адски несистематизирано, нямаше уж по кво толкова да уча, 'щото кажи-речи само испански имах и затова се отпуснах. Тая година супер много съм се стегнала, съвестно си уча, оценките ми са идеални(да чукам на дърво) и т.н., и т.н. Всичко зависи от мотивацията. Не са важни толко' оценките, колкото да ти влезе нещо в главицата. Колкото по се натискаш да помниш и се превръщаш в книжен плъх, толкова по не ти се получава(което не значи, разбира се, учебник да не бутваш). Старай се в час, не се пренатоварвай вкъщи, прави всичко, заради себе си най-вече и отново - нека нещо да ти влезе в главата, защото накрая на годината и изпит ще имаш.

bebe7o
11-03-2010, 21:08
олеле О.О 8 клас е най-лесната и яка година която съм карала до ся (9ти клас съм).. толкова е елементарно и спокойно.. ти чакай да станеш 9-ти клас и ще се видиш у чудо.. ;х


И аз си мислех , че в 9ти е гадно... Оказа се , че в 10ти е още по-гадно. :lol: