PDA

View Full Version : истинско приятелство=мит



ri41
11-03-2010, 13:30
Ето до този извод стигам аз, точно когато си помислиш, че някой ти е истински приятел той винаги намира начин да ти докаже обратното :( всички ми казваха, че тя не става, че е пълен боклук, но аз си бях навила, че имам способността да променям хората, мислех си, че е по-различна и че е истинска приятелка, да ама не, за пореден път се разочаровам и адски ме е яд на тая курва, тя е използвачка и причината е, че мен няма за какво да ме използва, нито да препише домашно, нито да се движа с нея когато и скимне :? яд ме е и на самата мен, че когато ми казват какви са ми "приятелите" аз съм като кон с капаци.... ако и на вас ви се е случвало, споделете... :-k

n3zabrawiimaa
11-03-2010, 14:03
Много правилно го описа: точно когато си помислиш, че някой ти е истински приятел той винаги намира начин да ти докаже обратното. Вярваш в някого, докато не те нарани. Аз днеска разбрах, че истински приятели НЯМАМ. ;]]

Extremescream
11-03-2010, 14:47
Не,не е мит.Всеки може да бъде прецакан,но това не значи,че нещото само по себе си не съществува.

Tempest
11-03-2010, 15:53
Ето до този извод стигам аз, точно когато си помислиш, че някой ти е истински приятел той винаги намира начин да ти докаже обратното :( всички ми казваха, че тя не става, че е пълен боклук, но аз си бях навила, че имам способността да променям хората, мислех си, че е по-различна и че е истинска приятелка, да ама не, за пореден път се разочаровам и адски ме е яд на тая к***а, тя е използвачка и причината е, че мен няма за какво да ме използва, нито да препише домашно, нито да се движа с нея когато и скимне :? яд ме е и на самата мен, че когато ми казват какви са ми "приятелите" аз съм като кон с капаци.... ако и на вас ви се е случвало, споделете... :-k

виждаш ли Bold-натите части... ето там е противоречието :)

Един приятел ти е истински когато си свикнал с недъзите му и не те притесняват. Да промениш човек, за да е такъв, какъвто ти харесва на тебе - това не е приятелство.

Още едно нещо - ако я смяташе за приятелка, да - нямаше да вярваш, но нямаше да я наричаш с тия думички, които си споменала... аз имам 2ма истински приятели, макар че единия отскоро се доказа.. не можеш да говориш, съдейки от 2-3 човека.. защото с другия сме най-добри приятели откакто се помним.. БУКВАЛНО!

Не си случила на човек... сега е малко късно, но не е невъзможно.. успех в намирането

ri41
11-03-2010, 16:09
въпросът е там, че тя има различно отношение към различните хора и аз исках да съм от хората с които се държи добре, исках да разбере, че за мен е по-различна от другите, но явно съм грешала, вярвала съм сляпо, а после оставам разочарована и за това винаги съм плакала най-много, писна ми да се правя на търпелива и следващ път няма да има, майка ми не веднъж ми е казвала да използвам хората, за да не бъда използвана аз(тя не е такъв човек де) и вероятно това е начина, ще трябва да се науча да живея сама без истински приятели, да разчитам единствено на себе си, както винаги е било и никога да не се доверявам на случайни хора, колкото и да ми тежи това е истината

Tempest
11-03-2010, 16:22
искаш да го чуеш няколко пъти или не искаш да ме послушаш? Приятели има... ако мислиш в труден момент да опираш на използвачите, наричащи се твои приятели - давай, никой не може да ти попречи.. това, че не си намерила точния човек, не значи, че трябва да спреш да търсиш :)

ri41
11-03-2010, 16:27
Надявам се да си прав и за в бъдеще да попадна на такъв човек, но след всяка такъва слкучка буквално ми потъват гямийте

GossipGirl89
11-03-2010, 17:18
Споко, аз съм същата. Все едно чета свое писание в поста ти :)
Попринцип истинско приятелство съществува, но явно не попадаме но точните и подходящи хора за него... До сега всеки, за който съм си мислела, че ми е много добър и истински приятел, рано или късно ме е предавал по някакъв начин... или може би аз съм прекалено дребнава и емоционална и приемам всичко за предателство... :? Има едно момче, с което се познаваме от деца - заедно сме израсли, и само за него смея да твърдя, че ми е истински приятел. И все пак не сме чааак толкова близки, че да му споделям абсолютно всичко. Някои неща - да, но тези по-личните си ги запазвам за себе си.

Ще срещнеш истинска приятелка - може би просто не е дошло времето още. Приемай всичките тези несполучливи приятелства като неща, от които трябва да си изведеш поука и занапред не допускай грешки, които вече си правила

fUcKsMiLe
11-03-2010, 17:26
Охх .. аз имам само една-единствена приятелка .. и ми стига! От 4 годишни сме заедно .. и сега сме винаги една до друга, споделями си всичко и знаем как да се държим една с друга, какво да си кажем или да направим когато едната е тъжна .. или да се смеем и двете, защото това няма да се повтори .. :-) :smt007

Истински приятели МНОГО трудно се намират .. ама МНОГО .. колко съм ги изредила .. и никой не е е такъв приятел колкото това момиче, с което споделям всеки миг .. :smt007

Аз лично, съм страшно недоверчива.. всъщност сега мога да кажа на целият форум това което съм преживяла и какво съм чувствала и ще се почувствам все едно говоря с това момиче. А да тръгна да разказвам нещо за личният си живот на някой познат ... к'во ? Гледаш след няколко дни името ти прехвърча през коридорите на даскалото и се говори какво то и да било за теб .. независимо дали искаш или не .. :? Предпочитам, да кажа на някой непознат какво ми е вместо на някой който познавам ,.. защото знам че непознатият или ще ме изслуша и ще ме разбере, или ще ми каже "не ме занимавай с тези неща", до колкото днес .. всеки те слуша, но не всеки е стока .. !! :booooomb:

Ще намериш най-добър приятел .. бъди сигурна .. нали знеш, че всичко идва от самосебеси :)

suNnykaty96
11-03-2010, 17:51
Истински приятели ИМА. Това, че много от нас не са ги намерили, не означава, че няма такива. Ще ви разкажа за моята най - добра приятелка. Всичко започна в 2 клас, когато бях нова в училище. Запознахме се, отидохме заедно за солетки до бюфета и от тогава вече седма година сме най - добри приятелки. Вярно, не се виждаме мн често, в различни училища и квартали сме но това не ни пречи на приятелството - аз винаги знам че мога да й споделя всичко, тя на мен също.
Миналата година, когато бях 7 клас, в даскало ми беше мн тежко защото съучениците ми ми се подиграваха без явна причина. В момент, когато всички ми бяха обърнали гръб, тя беше до мен и ме подкрепяше винаги, каквото и да се случи. Без нея просто нямаше да се справя. Оттогава вече наистина знам, че тя е много ценна за мен ( надявам се и аз за нея ). Хора, ценете приятелите си и не позволявайте на дребни спречквания да застанат между вас... Няма по - ценно от истинското приятелство, затова когато го намерим, трябва да го ценим и да го запазим.
Обичам те Л. !!! :-) :-) :-)

SwEtyy
11-03-2010, 18:10
Аз пък нямам истински приятелки! Имам истински приятел, който е с 1 година по-малък от мене. Не се виждаме често, но мога на него да споделя някои неща, с които другите не мога.

Точно когато си мислия, че някой ми е истински приятел, той се оказва , че не е. Това е една от причните да не ми се ходи на даскало. Не ги разбирам другите. Дружат с някой и после говорят лошо за него. Баси! Понякога си мисля, че сички ме мразят. Мисля, че вече реших с кой да дружа.

И хора! Един съвет от личен опит: повечето дет са популярни из класа и са мислят за голямата работа, са едни от най-лошите приятели. Не се притеснявайте да дружите с някой който/която не е толкова контактен/а.

Истинските приятели се намират толкова трудно, че почти ги няма. После това няма да е от голямо значение, защото вече ще се разделите (може би), ще тръгнете на работа и ще имате семейство. Важно е сега, само да си намерите някои приятели, където да можете да им вярвате!

ri41
11-03-2010, 18:18
^ мда адски си права по-свитите хора са по-добри приятели, но с някой такива от моя клас просто нямаме допирни точки, или са пътуващи или прекалено свити, едно такова момиче от моя клас все се опитвам да я аговоря, но те много ранима ли ддз, не се доверява :(

SwEtyy
11-03-2010, 18:29
^ мда адски си права по-свитите хора са по-добри приятели, но с някой такива от моя клас просто нямаме допирни точки, или са пътуващи или прекалено свити, едно такова момиче от моя клас все се опитвам да я аговоря, но те много ранима ли ддз, не се доверява :(

Може би не се доверява, защото си мисли, че ще я използваш или нещо подобно дзз. То вече и аз не се доверявам. Имам едно наум за всеки. Има едно момиче от класа никой не и обръща внимание, освен едно момиче от другия клас. Така, въпросното момиче един път се опълчи на една кифла. Беше я хванала за косата, а тая кифла дет са праеше на голямата работа само седеше и не можеше да направи нищо. Ние ги разтървахме и всички почнаха да я нападат защо я хванала и т.н. Само аз почнах да я защитавам. Става ми много тъжно като видя такъв човек, където като кажат истната другите нападат този човек. Повечето хора са такива изпозлвачи. В момента ми е толкова гадно... Истинските приятели се срещат мноооооогооо рядко, което е жалко. :(

SiSi7yYy
11-05-2010, 14:22
Има истински приятели .. вярно 7-ми клас съм, всички се заяждат с мен . В 5-ти клас дойде момичето което мога да нарека ИСТИНСКА приятелка.. винаги ме изслушва, казва си мнението, знае неща които никой не знае за мен и аз за нея. Винаги мога да разчитам на нея .. вярно, една единствена е но е истинска ;]] За което адски много и благодаря :-D :-D :-D :oops: