PDA

View Full Version : Най-добра приятелка



shadows92
11-03-2010, 15:21
Имам най-добра приятелка от 8 години.Напоследък тя започна да излиза постоянно с едно друго момиче, да ме игнорира да спи в другото момиче,( да го наречем “Х”)
Грешката ми беше ,че след две седмици доза такова държание аз и обясних в гнева си ,че не искам да се среща с Х… Тогава се сдобрихме,но пак започна да ме игнорира излизайки и дружейки с Х .Когато е във моя квартал ходи при Х (тя живее в моя квартал) ,а когато и звъня не ми дига.Днес говорих с нея и я питах дали ще мине към нас или да се срещнем някъде ,но тя обърна темата сподели ми ,че съм я отдалечавала със това ,че съм и забранявала да се среща със Х извиних и се ,но нищо …. .Хора много ме боли.. Съжалявам ,че си позволих да и забранявам…Какво да правя във момента наистина имам нужда от нея.УЖАСНО много ми липсва да е до мен… Дали ще се оправят нещата какво да правя… Помощ..

:smt085

n3zabrawiimaa
11-03-2010, 15:48
Може би тя просто не те заслужава.. но незнам, 8 годишно приятелство да се хвърли на вятъра.. по-добре поговорете, но без да си викате..

anonymous546178
11-03-2010, 15:50
Това ли е най-голямата грешка в живота ти ...еех значи водиш непълноценен живот
По темата остави приятелката си, ако още държи на теб сама ще те потърси след време

shadows92
11-03-2010, 15:57
Мерск.. Найстина много съжалявам за всичко тя много ми липсва...не сме се виждали от 1седмица

Tempest
11-03-2010, 16:12
Съжалявам ,че си позволих да и забранявам…

а би трябвало да съжаляваш, че си си позволила да мислиш, че можеш да й забраниш нещо... занапред ти предлагам да мислиш преди да си отвориш устата.

GossipGirl89
11-03-2010, 16:12
Ти не си направила никаква грешка - е може би не е трябвало чак да й забраняваш, но е нормално след като те е игнорирала и пренебрегвала да й покажеш по някакъв начин, че се дразниш и това те наранява... Просто опитай още 1 път да поговориш с нея и този път не се опитвай да й забраняваш, а само я помоли да ти отделя толкова внимание, колкото и на Х, за да не се чувстваш кофти и на заден план :)

fUcKsMiLe
11-03-2010, 17:09
GossipGirl89 е права! .. Ти не си напълно виновна и тя има вина.. Аз слава богу нямам такива проблеми с най-добрата ми приятелка. За жалост сме разделени тази година, защото учи в друг град.. Но никога, не бихме се скарали за нещо подобно..

Виж, пробвай да и кажеш, че съжаляваш, но това те е наранило .. или там каквото точно чувстваш..

А тази "Х" искам да попитам.. стара приятелка ли и е или някакво ново момиче с което се познават от по скоро ? .. :)

SladkaZagadka
11-03-2010, 17:13
Ако един мъж може да раздели две истински приятелки, то истински ли са те всъщност?

arizona
11-03-2010, 17:37
хм,ами виж просто и кажи за чувствата си и тва,ако не те разбере не те,все пак едвали това е единствената ти приятелка....а това дето сте от 8 години,кво тва не значи, че вечно ще останете приятелки,все пак в такава възраст всички се меним и започваме да харесваме и други типове хора и да се отдалечаваме от други :) ..

ThisIsMe
11-03-2010, 17:46
1.Взимаш нещата прекалено навътре.След време ще разбереш ,че приятелството е нещо твърде относително и че рано или късно всеки си хваща пътя.
2.Уверявам те,че много грешиш като мислиш ,че това е най-голямата грешка в живота ти!
3.Заблудена си,може би :)
4.Съвет от мен-Приемай нещата както приятелката ти.Щом тя не е оценила дотолкова приятелството ви ,направи го и ти и излизай с други приятелки.В живота човек може да си спечели приятел,стига да знае как и да има желание :)

MiChKoO
11-03-2010, 18:01
ХАха абе виновната не си ти , ти неможеш да и забраниш нещо ако тя не ти позволи да го направиш + тва защо я търсиш след като тя те игнорира , Приятелката ти явно не е приятелка ,щом толкова бързо те заменя

shadows92
11-03-2010, 18:09
Мерси много за съветите,но аз се чувствам виновна.Искам си старата най-добра приятелка с която се хилихме по цели нощи и знаех ,че когато и да я потърся ще имам рамо на което да се облегна...както и тя... А сега тя е толкова студена с мен немога да я позная...Наистина ме боли много, немога да преглътна. А “Х” иначе я познаваме и 2те (и аз и най-добрата ми приятелка) около 2 години ,но сега покрай едно момче много се сближиха.Всичко започна невино говориха си с Х често по телефона ,след това BFF то започна да спи в тях често съботите…а сега е изцяло с нея…Много ме боли. :( :(

mArMaLaDkA
11-03-2010, 21:16
Еми, зарежи. Като се тикаш и скрибуцаш, ще промениш ли нещо? Не, нали? Стой си на д-то, БЪДИ непукист и толкова. Намери си нещо да ти отвлича вниманието и разбери, че животът не свършва с един човек. Приятелите те зарязват в един момент, заради пълната простотия, малцина са онези, които не го правят. Интересувай се от други хора, излизай с други хора, а на тия двете не им се обяснявай. Дръж се дружелюбно, лицемерно, все едно нищо не е станало. Трябва все пак да имаш на кого да се обадиш, когато ти се ходи на кафе, нали?

ImmoralMind
11-03-2010, 23:30
Нека ти дам, пък аз, един позитивен коментар.
Остави я да му се понарадва момичето на този "X". Видиш ли - след месец пак всичко ще си е окей, а и тя ще има да ти връща. Просто така стават нещата. Ако ти е приятелка от 8 години, не вярвам да те зареже заради един "X".

GossipGirl89
11-04-2010, 07:42
Мерси много за съветите,но аз се чувствам виновна.Искам си старата най-добра приятелка с която се хилихме по цели нощи и знаех ,че когато и да я потърся ще имам рамо на което да се облегна...както и тя... А сега тя е толкова студена с мен немога да я позная...Наистина ме боли много, немога да преглътна. А “Х” иначе я познаваме и 2те (и аз и най-добрата ми приятелка) около 2 години ,но сега покрай едно момче много се сближиха.Всичко започна невино говориха си с Х често по телефона ,след това BFF то започна да спи в тях често съботите…а сега е изцяло с нея…Много ме боли. :( :(

Миличка, нали си чувала, че три най-добри приятелки не може да има, защото темата на разговор на две от тях винаги ще е заговор срещу първата :) Аз съм го изпитвала на гърба си и знам как е... С един човек сте страшно близки, всичко правите заедно, много се обичате и в 1 момент се появява трети човек към когото е насочен целия интерес и ти оставаш на заден план и с пръст в уста... Кофти е много, но трябва да продължиш напред. Или поговори с нея човешки, както вече те посъветвах, или не й обеснявай нищо, а директно си продължи с живота. Вярвам че има и други хора, с които да общуваш и излизаш, така че няма да умираш я. Живота занапред ще те сблъсква с безброй такива изпитания и приятелства и ако след всяко едно седнеш да се тръшкаш... :)

Greennight
11-04-2010, 08:47
Дай и малко свобода на момичето....За мен най-добър приятел,не значи да не се срещам с никой друг...

SkyEatsAirplane
11-04-2010, 12:50
Много е грешно да се опреш на чужд гръб, както и да имаш пълно доверие на някого, особено в тази възраст. Скоро той може да го използва срещу теб, да те загърби, да се подиграе с теб, да те кара да тичаш след него... Малко егоистично и донякъде наивно от твоя страна ''липсва ми, защото имам проблеми вкъщи..." това като прочетох ми стана ясно....
Понятие като НАЙ-ДОБРА ПРИЯТЕЛКА НЯМА! Научи се да разчиташ на себе си в трудни ситуации, споделай с приятели, но не ''изпускай'' всичко. Всеки си има тайни, които пази само за себе си. Не си допуснала най-голямата грешка в живота си, защото той тепърва започва и хората ще идват и ще си отиват.Ако продължаваш по този начин, ще останеш просто една самотна наивна глупачка :)

изказах се така поради лични причини и защото съм ядосана на един човек, който прави така :)

WildChild
11-04-2010, 13:19
Много е грешно да се опреш на чужд гръб, както и да имаш пълно доверие на някого, особено в тази възраст. Скоро той може да го използва срещу теб, да те загърби, да се подиграе с теб, да те кара да тичаш след него... Малко егоистично и донякъде наивно от твоя страна ''липсва ми, защото имам проблеми вкъщи..." това като прочетох ми стана ясно....
Понятие като НАЙ-ДОБРА ПРИЯТЕЛКА НЯМА! Научи се да разчиташ на себе си в трудни ситуации, споделай с приятели, но не ''изпускай'' всичко. Всеки си има тайни, които пази само за себе си. Не си допуснала най-голямата грешка в живота си, защото той тепърва започва и хората ще идват и ще си отиват.Ако продължаваш по този начин, ще останеш просто една самотна наивна глупачка :)

изказах се така поради лични причини и защото съм ядосана на един човек, който прави така :)


+1 Напълно вярно!!!

SWT
11-05-2010, 08:40
Ако държи на вашето приятелство всичко ще е наред а ако не просто трябва да свикваш без нея :)

XheroineX
11-05-2010, 10:33
Тя е кучка ...зарежи я

shadows92
11-05-2010, 13:06
Поговорихме сериозно без да викаме.Здобрихме се ,но се надявам нещата да не станат пак същите след една седмица...Или по скоро.

sabri4456
11-05-2010, 14:29
при мен стана съ6тото много е гадно

zdrasti9182
11-06-2010, 05:37
Най-добра приятелка - е те такова животно нЕма.
Че не ти е приятелка би трябвало сама да си разбрала.
Това трябва да ти е един добър урок за приятелството, доверието, отдадеността и т. н., а ти

Поговорихме сериозно без да викаме.Здобрихме се ,но се надявам нещата да не станат пак същите след една седмица...Или по скоро.
Я стига ... звучиш като изоставена жена с малки деца.

А пък "най-голямата грешка"... смени това заглавие, pls