PDA

View Full Version : Каква е разликата между: харесвам ти и обичам те



vitorio94
11-03-2010, 16:32
Здравейте някой ще се заеме ли да ми обясни разликата ,между тези две словосъчетания ,защото този въпрос ме мъчи в момента . Благодаря ! :oops:

valdesbg
11-03-2010, 16:40
Разликата е в дълбочината на чувствата.

Или по просто казано - харесвам те и бих се забил/а с теб за 1-2-3 вечери. Ама за повече не е сигурно.

Обичам те и искам да съм с теб повече от три дена. И в това съм сигурен/на.

xoxi
11-03-2010, 16:41
Можеш да харесваш нещо без да го обичаш. Но не можеш да обичаш нещо без да го харесваш. Това е за мен разликата.
Примерно виждаш симпатичен човек от другия пол и ще кажеш "Този човек ми харесва", но няма да кажеш "Този човек го обичам".

OldSchoolRebel
11-03-2010, 16:51
"харесвам те" не означава задължително "искам да имам по-дълбока и силна връзка от обичайното с теб". Ще рече "ще ми е кеф да се понатискам с теб, да излизаме заедно, но ако се опиташ да си вземеш пържено картофче от чинията ми в ресторанта, ще ти шибна един шамар". "Обичам те", от друга страна, означава точно това. Искаш с нея да сте толкова близки, че на практика да делите един чифт чорапи взаимно. Това е основната причина на някое момиче като `и кажеш, че я обичаш, да се изплаши. Не ще да си дели чорапите.

SmilezZz
11-03-2010, 16:59
Всеки приема и тълкува "харесвам те" и
"обичам те" по наааай-различен начин..
Но преди мен ти дадоха доста добър пример:
- Когато видиш някакво симпатично момче
няма да кажеш,че го обичаш,а че го харесваш..
"Обичам те" - обичаш даден човек заедно с
неговите недостатъци..
Приемаш го,чувстваш го като наай-прекрасния
човек на света..А когато сте заедно доста време
- тогава той става целия ти живот,не можеш без него..
Или поне си внушаваш,че е така..
Труден въпрос е,не знам как да ти го обясня..
Но предишните потребители ти дадоха наистина
хубави примери (:

izlishna
11-03-2010, 17:03
Да кажеш на някого, че го харесваш е да изразиш един вид мнение за него, да му намекнеш, че може да опитате и ако се получи..получи, ако не..не и можеш да ги произнесеш почти винаги с лекота, но думите "обичам те" не са от ежедневието, все едно да поздравиш някого.. Много хора не намират разлика между двете словосъчетания..и кратки връзки (несигурни, начални връзки) наричат Любов.. За жалост думите "Обичам те" в днешно време са изпразнени от съдържание и смисъл, и губят истинското си значение..

anonymous708973
11-03-2010, 17:06
"харесвам те" не означава задължително "искам да имам по-дълбока и силна връзка от обичайното с теб". Ще рече "ще ми е кеф да се понатискам с теб, да излизаме заедно, но ако се опиташ да си вземеш пържено картофче от чинията ми в ресторанта, ще ти шибна един шамар". "Обичам те", от друга страна, означава точно това. Искаш с нея да сте толкова близки, че на практика да делите един чифт чорапи взаимно. Това е основната причина на някое момиче като `и кажеш, че я обичаш, да се изплаши. Не ще да си дели чорапите.
Ей това е. :)

Ssummerjam
11-03-2010, 17:13
Харесвам те, тоест ми е приятно да съм с теб, привлекателен си, допадаш ми... Обичам те - изпитвам нещо много по-дълбоко. :)

vitorio94
11-03-2010, 17:19
А според вас на какъв етап от връзка, може да се използват ... Благодаря отново!

anonymous708973
11-03-2010, 17:22
Време - няма.
Масово народът използва "обичам те" и след две седмици вече е "Мразя го тоя тъпак, разби ми сърцето".
Усеща се, колкото и изтъркано да звучи. И не се чувствай длъжен да отговориш, ако ти го кажат, а ти не си сигурен :)

DREAM95
11-03-2010, 17:25
Разликата е в дълбочината на чувствата.

Или по просто казано - харесвам те и бих се забил/а с теб за 1-2-3 вечери. Ама за повече не е сигурно.

Обичам те и искам да съм с теб повече от три дена. И в това съм сигурен/на. :?

darsit0
11-03-2010, 17:26
А според вас на какъв етап от връзка, може да се използват ... Благодаря отново!
Харесвам те - започване на връзка
Обичам те ....... при всяка двойка различно :-D

vitorio94
11-03-2010, 17:26
Време - няма.
Масово народът използва "обичам те" и след две седмици вече е "Мразя го тоя тъпак, разби ми сърцето".
Усеща се, колкото и изтъркано да звучи. И не се чувствай длъжен да отговориш, ако ти го кажат, а ти не си сигурен :)

При мен ситуацията е точно обратната и се чудя дали ще получа точния отговор .

izlishna
11-03-2010, 17:30
"харесвам те" когато ти е приятно да си с един човек, но да не ти пука дали ще те остави или не.. а "обичам те" когато неможеш без даден човек. Чувствата-силно човешки черти, но за нещастие ние се гаврим с тях и един ден 'Обичам те' ще се загуби в мъглата от цинизъм и лицемерие, която ни е обвзела...

Spikeey
11-03-2010, 17:37
Харесвам те- "Кефиш ме на външен вид и искам да се забия с теб"
Обичам те- "харесвам всичко у тебе, дори и недостатъците ти."
за мене е така.
Отделно, много се дразя като видя някои на 14,15 години да си викат обичам те... То тази дума вече е синоним на "харесвам те"...

wasch0
11-03-2010, 17:53
Харесвам те- "Кефиш ме на външен вид и искам да се забия с теб"
Обичам те- "харесвам всичко у тебе, дори и недостатъците ти.

rebeccaa
11-03-2010, 18:10
Разликата е в това какво чувстваш.Можеш да харесаш всеки който ти е симпатичен или мил и.т.н, но можеш да обичаш итински само когато си сигурен в чувствата си.Теорий за любовта има колкото искаш.За жалост в днешно време 'обичам те' стана като 'здравей'.

Spikeey
11-03-2010, 18:32
Разликата е в това какво чувстваш.Можеш да харесаш всеки който ти е симпатичен или мил и.т.н, но можеш да обичаш итински само когато си сигурен в чувствата си.Теорий за любовта има колкото искаш.За жалост в днешно време 'обичам те' стана като 'здравей'.

Е защо ли... Малките постоянно си викат "обичам те" за да се направят на големи и да покажат че "държат на връзката си" Ама кво става след 1 седмица... Опп.. "Ше се самоубия тоя ми разби сърцето"

WhereAreYouNow
11-03-2010, 19:05
"харесвам те" в една връзка се използва само при началото й .. щото все пак много малко хора ти казват направо отначалото "обичам те". Но вече когато нещата се задълбочат можеш да кажеш на някого "обичам те" , но няма подходящо време за това. При всеки е различно в зависимост от това какво чувства и най-важното е наистина да го чувстваш, когато го казваш на някого.

kindergarden
11-03-2010, 19:15
сложно е... 8-)
Харесвам те, за мен, означава,че нямам нищо против да бъда с някого,но не и да хленча,ако не се получи :D
Да обичам е друго.То вече е да харесвам как ме кара да се чувствам някой,да бъде способен да променя деня ми и до такава степен да съм се пристрастила към това чувство на щастие,когато съм с него,че става кофти,когато осъзнаеш,че няма да сте заедно вече, сиреч ме зареже :D

Paramour
11-03-2010, 19:20
"Харесвам те." е когато ти е приятно в компанията на някой човек и изпитваш някакво привличане /физическо/ към него.
"Обичам те." идва след влюбването. Когато видиш човека такъв какъвто е, с всичките му положителни и отрицателникачества и все пак чувствата ти към него не са се променили. Когато осъзнаеш, че без този човек не можеш да изкараш и един ден. Когато разбереш, че имаш нужда от него, от неговото присъствие.

Salom
11-03-2010, 19:31
Хаха...ето темичка за мен.

Давам пример с бившия ми...
Колко пъти му казвах, че не ме обича? Хиляди... И точно затова се дразня. Все още си пише на Скайп-а "Обичам те ЛЮБОВ МОЯ!" :-x Явно още не си е взел поука...тцтцтцтц
А относно "харесвам те"... не звучи много романтично, но пък можеш да го кажеш, когато не си много сигурен како чувстваш и винаги има едно "но". Или пък обикновено казваме: "Абе харесвам едно момче/момиче..." Нищо сериозно...

Ето защо французите си имат отделна думичка за това междинно състояние :grin:

PoRcHeTaTa1
11-03-2010, 19:43
Когато обичаш...обичаш със сърцето си.
Когато харесваш... харесваш с очите си! :)

plumpLip
11-04-2010, 15:34
Разликата е огромна ! Няма какво толкова за обяснение това са чувства няма как да си обясниш чувствата. Когато обичаш ти обичаш с сърцето си макар че повечето момчета обичат с ... :D , а да харесваш някого е просто ей така всичко започва от едното харесване . Просто като го изпиташ няма да питаш :-)

vitorio94
11-04-2010, 16:02
Не сам сигурен ... В момента изпитвам 1 то чувство към момиче и започнах да разбирам много добре разликата .Благодаря на всички за постовете ви .

Saphire
11-04-2010, 16:52
Като пострадаш малко ще видиш каква е разликата ...
пп. Който не е страдал от любовта, не знае нищо за нея :) .

CyberMeX
11-04-2010, 20:18
Аиде и аз да се включа като дървен философ 8-) Дефиницията на "Обичам" е следната: Да си силно привързан към предмет, животно,човек и т.н. На мен лично ми е по лесно да кажа че харесвам даденото момиче вместо да се излагам с клишето "Обичам те", Има 2 причини, първата е че няма да ти повярва и втората че ще я изплашиш.

Jessie
11-04-2010, 22:39
Харесваш го - сипматичен ти е; сладък; привлекателен и т.н.; харесваш го като човек/приятел и т.н.

Обичаш - чувствата ти са по-силно от обикновеното харесване; готова си да правиш компромиси (стига да има смисъл от такива); да правиш жертви (е, без кръвопролития и убийства сега де, хипотетично казано - да се лишиш от нещо например); искаш да си с човека до себе си въпреки недостатъците му, защото го обичаш. А ако само го харесваш - при първите няколко кусура, които намериш - може и да го оставиш. :)


Поне аз така виждам нещата. Плюс - минус някоя друга теория на вероятностите. 8-)

Ayhan94
11-05-2010, 14:25
Харесвам те = бих те чу*ал ; Обичам те = бих дал всичко за теб
Кратко и ясно ...

LovEsIckk
11-05-2010, 14:48
Офффффффффф.. Божеееее!

ScarletBite
11-05-2010, 15:10
Абе до около 15 години няма особена разлика в двете, еднакво често се казват и в повечето случаи неискрено (за обичането). :lol:

w0sh
11-05-2010, 15:12
Няма особена разлика. И двете са думи, и за двете може да лъжеш.

stefan1
11-06-2010, 09:40
Разликата между тези две понятия е, че ако при харесването изпитваш някакви любовни трепети към даден човек, без да е нещо сериозно.Да обичаш означава наистина да държиш на човека, в когото си влюбен.

vilito2589
11-06-2010, 10:47
Да харесваш - примерно виждаш някое момче и си казваш ''той е много сладък бих тръгнала с него'' или нещо от тоя сорт.

Да обичаш - тва значи да си превързан към даден човек да знаеш за кусурите му но въпреки тва да не ти пука за тях може дори любовта ти да е несподелена но въпреки тва да изгаряш да го видиш да се задушаваш когато не е близо да теб. Да обичаш значи да си готов на всичко за някой дори да знаеш, че на него му е все едно.

b3b3t0y
11-06-2010, 11:11
Разликата е огромнаа.. колкото от тука до небето :) Лесно можеш да харесаш някой,ама трудно можеш да го обичаш... Вярно е,че на думи двете понятия са еднакви..