PDA

View Full Version : Влюбване в преподавател. Помогнете



roninko
11-03-2010, 22:03
Здравейте, студент съм първи курс. Имам една преподавателка, която е доста млада (сигурно на 24-25). Когато я видях на първото упражнение (в началото на септември) ченето щеше да ми падне – не съм виждал по-прекрасна жена.

Убеден съм, че и тя доста ме харесва, защото от цялата група единствено с мен говори по-свободно (сякаш се познаваме от години), само с мен се майтапи, по време на час много пъти й засичам погледа как ме гледа (дори с периферното си зрение я виждам, че с минути не сваля поглед от мен).

Когато си засечем погледите се гледаме право в очите, докато аз не си отместя погледа (а това естествено става след 15-30 секунди). Всичко това става всеки час. Само, за да я виждам по-често се записах на консултации. Въпреки, че предмета, по който тя ми преподава, го разбирам идеално.

Сигурен съм, че доста силно я привличам, защото просто си личи, че флиртува с мен. Имал съм доста гаджета с много различни характери и затова мога да различа кога една жена ме гледа влюбено и кога една жена (в случая преподавателката ми) ме харесва, просто защото съм умен и начетен.

Проблема е в това, че искам нещата да станат по сериозни, но не знам какво да правя. Въпреки, че се държим доста свободно един с друг и постоянно си пускаме усмивки, дори намигвания не мога просто ей така да я поканя на кафе, все пак ми е преподавател.

А и си личи, че и тя се притеснява нещата да станат по-сериозни нещата, отново заради това, че ми е преподавател. Разбирате ли – убеден съм, че и тя ме харесва много, но просто си личи, че и двамата се притесняваме от това, че ми е преподавател.

Моля Ви дайте някакъв съвет, защото съм луд по нея .

Serseri91
11-03-2010, 22:22
Кофти.По - добре не търси съвет тука, защото ще получиш неадекватни и глупави отговори.

А за проблема ти - действай по един илу друг начин.Или я каниш да излезете, или притискаш чувствата си.Ако успеете да се виждате тайно, няма никакъв проблем :)

PoRcHeTaTa1
11-03-2010, 22:30
Ама какво се чудиш още покани я на кафенце... :) :) :)

Pa3yMeH
11-04-2010, 05:19
^Здравейте госпожо, искате ли да отидем на кафе в петък ?
Звучи удачно.....

valdesbg
11-04-2010, 05:46
Недей...просто недей...

Никога не е добра идея да излизаш с шефа/учителя си/началника си/работодателя си. Освен ако не искаш да изгориш, а на нея да и коства работата.

Явно е че не си толкова умен, за колкото се представяш.

Другото което е че е твърде възможно да се самонавиваш. Което ще отречеш, предвид "богатия ти опит".

LoveHurT
11-04-2010, 05:49
ха.. като в последната серия на gossip girl, там момичето имаше избор да се откаже от предмета.. или да изчака до края на семестъра, за да е с професора;)
Та.. тя още много ли има да ти преподава?

anonymous708973
11-04-2010, 06:20
Наистина не търси съвет тук, ще получиш маса глупави отговори.

Колко време още ще ти преподава тя?

roninko
11-04-2010, 06:45
ми до края на годината ще ми преподава

dimitar_ak
11-04-2010, 06:49
Влади е прав, че идеята не е добра. Една работна или учебна среда не е място за връзка. Възможно е, но трябва нещата да са много културни и от вашаи от страна на колегите. Аз работя от 5 години в женски колектив, но за тези 5 години не съм станал още свидетел на прескочили искри между колега и колежка.

blackrose
11-04-2010, 06:56
Рискувай,щом я обичаш!Все пак трябва да се постараеш малко,нищо няма да ти падне така от небето!

SmilezZz
11-04-2010, 07:18
И аз съм съгласна с това,че една работна
или учебна среда - не е подходяща за връзка..
Защото не се знае какво ще покаже живота...
Но пък ако искаш - рискувайй,но помисли добре
преди това (:

OldSchoolRebel
11-04-2010, 07:28
Недей...просто недей...

Никога не е добра идея да излизаш с шефа/учителя си/началника си/работодателя си. Освен ако не искаш да изгориш, а на нея да и коства работата.

Явно е че не си толкова умен, за колкото се представяш.

Другото което е че е твърде възможно да се самонавиваш. Което ще отречеш, предвид "богатия ти опит".

Съгласен и несъгласен съм с Валдес. Прецени дали се самонавиваш, защото е важно да не правиш глупости.

Другото е, че ти, приятелю мой, си на НАЙ-доброто място да нарушаваш всички етически правила. БЪЛГАРИЯ! Тук можеш да имаш мечтания романс с преподавателка, без да я уволнят ако бутнеш 300 лева на ректора!

Ако решиш, че си струва, тук можеш да го направиш.

DarkTemplar
11-04-2010, 07:57
Съгласен съм, че всичко трябва да е културно и умерено, най-вече за да не се пораждат клюки. Университетът не е като училището, където връзката между учител и ученик е осъдителна и абсолютно забранена. Във ВУЗ-а и преподавател, и студент са на по-високо ниво, така че не виждам нищо лошо в подобни отношения. Прецени дали не се самонавиваш и я покани да излезете в някое подходящо заведение.

Една моя позната ходи с мъж, който й преподаваше в университета. Сега се сещам и за една моя бивша преподавателка, на която определено не бих простил. ;)

FuckedUp
11-04-2010, 15:37
Учител и ученик......нее..не.

DREAM95
11-04-2010, 21:51
Учител и ученик......нее..не.
съгласен...

jumpin
11-05-2010, 06:51
Не ги слушай какво ти казват повечето .. прави това което ти е на душа :) Ако не можеш да търпиш до края на годината излизайте си,а пък в университета се дръжте като учителка и ученик.Аз не бих изпуснал тази възможност.Учителка и ученик .. мда .. мда :)

1n5ub0rd1na73
11-05-2010, 09:38
Говори с ректора.

NaGaStYlE
11-06-2010, 05:53
хвани се с нейя ще има много шестици,зарежеш или нейзпълняваш желанията и ще има двойки :lol: