PDA

View Full Version : Чувствам се предадена отново..



rebeccaa
11-04-2010, 12:05
Незнам от къде да започна..на който не му се чете да не чете темата.

Ще започна от самото начало.До средата на 7-ми клас (тоест миналата година) с М. бяхме най-добри приятелки, с нея бяха едни от най-хубавите ми моменти в живота ми за тези осем години от запознанството ни.Та.. обстоятелствата бяха такива, че се скарахме много жестоко и двете неможехме да се понасяме.През това време се сближих със С.(момче е).Постепенно той се превърна в едни от най-важните хора в моя живот.Беше ми върнал вярата във приятелството..превърна се в един от най-добрите ми приятели.През същото това време с М. бяха станали нереалните филми просто.. искаше да ме бие говореше пълни глупости и измислици зад гърба ми, и когато С. разбра, рабира се ме защити, и с времето той също не можеше да я гледа дори не искаше да чува името и.А аз..аз я ненавиждам до дъното на душата си.Няма дума просто с която да мога да опиша какъв човек е.И така..миналия ден се беше видял с тази М., защото тя му беше звъннала, а и той беше с негов приятел който ходеше с нея и така .. филми общо взето.Та..вчера вечерта със С. имахме среща на която той не дойде.Влезна в скайп и го питах, защо не се появи нито пък си вдигаше телефона.Той ми каза нали за неговите проблеми няма сега да давам подробности какви са, но аз знаех за тях и отдавна.До тука добре той не е виновен.Докато не го питах какво прави,а той ми каза, че си пише с тая неблагодарница М. и в същото време ми каза, че я харесва обаче аз не го повярвах в същия момент, мислех, че се бъзика, но после започна да ми пише някакви неща, а аз през това време седях и гледах като теле в железница и го питах какво и харесва.Каза, че от вчера от както се видяли му станало нещо.При което аз започнах да испадам в някакви истерии, депресий и незнам си още какво.Започнах да рева, ревала съм сигурно 2 часа без да спра, защото се почувствах предадена.Той даже искаше да идва с такси до нас в 11 вечерта.И така карахме се, карахме се той ми повтаряше, че може и да не стане нищо с М. да не се получи просто, но аз си знам мойто и продължавам да противореча.Един вид ревнувах, защото познавам М. и кътните зъби и знам и не искам да го използва, не искам да го манипулира и да го наговаря срещу мен.Исках да харесва сяка, само не нея .Излиза, че му поставям ултиматом, но аз никога не съм го правила на никой и не мисля, че някога ще го направя.С. ми каза, че каквото и да стане никога няма да ме остави, и никой никога не може да му каже нещо против мен, и че е човека който най-мноо ме обича при което аз се успокойх и се оправихме за сега..Но незнам какво да правя ако между тях стане нещо, не искам тя да го наранява или тем подобни, щото за него бих убила всеки.Страшно го обичам тоя човек.И все пак се надявам да не тръгнат, колкот и егоистично да звучи не искам той да бъде с човек като нея просто..доброто му мисля не за друго.За това имах нужда да споделя някъде, защото найстина вече няма на кого.Загубих вярва в приятелстовото, въпреки че винаги трябва да има надежда.И все пак искам съвет, дори и негативни да са мненията.

blackfireXx
11-04-2010, 13:02
просто му кажи/покажи лошите страни на М. и ако ги приеме...остави ги просто...нищо неможеш да направиш...обичат се хората...намери си някое момче...просто не мисли за тях...

Cybershot
11-04-2010, 13:07
Понякога живота просто е гаден и трябва да се примирим с това. Ако започне да показва лошите черти на М. ще стане така че умишлено го настройва против нея и за авторката ще стане още по-лошо. По-добре изчакай да мине време, да видиш как ще се развият нещата....

JustUnforgivable
11-04-2010, 13:57
Не разбирам кое наричаш предателство ?? - факта,че я харесва ?Това, че сте най-добри приятели, не означава, че щом мразиш еди кой си, и той трябва да го мрази.. :-o Може би се страхуваш въпросното момиче да не настрои, както казвате, момчето срещу теб.. Еми, ако наистина сте толкова близки с него, мисля, че не трябва да се притесняваш.. все пак, за да сте приятели трябва да си вярвате..

3motion
11-04-2010, 14:07
След като е преценил така, ОК. Ти си го предупредила, нямаш повече какво да направиш. Той след време ще се осъзнае и ще ти признае колко си била права ... :) Дотогава просто се сдържай малко и си поддържай контакт с него.

BaffaLsc
11-04-2010, 14:09
Не разбирам кое наричаш предателство ?? - факта,че я харесва ?Това, че сте най-добри приятели, не означава, че щом мразиш еди кой си, и той трябва да го мрази.. :-o Може би се страхуваш въпросното момиче да не настрои, както казвате, момчето срещу теб.. Еми, ако наистина сте толкова близки с него, мисля, че не трябва да се притесняваш.. все пак, за да сте приятели трябва да си вярвате..
Най - малкото ,което е.. той е говорил против това момиче и е бил заедно с авторката във всеки един момент. И аз бих го приела като предателство.. просто авторката знае, че ако те тръгнат нищо няма да е както е било досега. Ти.. JustUnforgivable постави се на нейно място (авторката) и помисли ти как би реагирала ? Най - добрият ти приятел да харесва твоя враг ?! (може би силно казано,но.. ) :?

JustUnforgivable
11-04-2010, 18:18
Най - малкото ,което е.. той е говорил против това момиче и е бил заедно с авторката във всеки един момент.
Небезизвестен факт е, че много често приятелите плюят НАШИТЕ врагове, само и само да са съгласни с нас, би било то да ни накарат да се чувстваме добре или просто да не се стига до накакъв спор..Не познавам нито нея, нито негоо.. не мога да твърдя, че това е такаа, но не е невъзможно. И съм била в такава ситуация, подобна..Той тръгна с въпросния ми "враг", а аз просто му казах да прави каквото сметне за добре, с когото реши, но да запазим нашето приятелство.. и то се запази, но най-вече защото имаше доверие между нас ;)Не отричам, че беше трудно, но все пак това, че съм най-добрата му приятелка, не означава, че аз управлявам живота му и че имам право да се меся в него, дори да знам (мисля), че не е правилно

DREAM95
11-04-2010, 21:03
:)

Spikeey
11-04-2010, 21:56
Най - малкото ,което е.. той е говорил против това момиче и е бил заедно с авторката във всеки един момент. И аз бих го приела като предателство.. просто авторката знае, че ако те тръгнат нищо няма да е както е било досега. Т
Поради някаква причина съм напълно съгласен.


:)
Eeeeeewww... http://cdn2.knowyourmeme.com/system/icons/91/thumb/Problem.jpg

SmilezZz
11-05-2010, 04:42
BaffaLsc:
И какво сега,когато например аз
мразя някакво момиче,а най-добрия ми приятел
го харесва,го приемам като предателство ? ? ?
Нещо не схващам логиката..
А и когато мразя,ненавиждам някого - той не е
задължен да го прави..
А и ние нямаме това право..

Авторке,предупредила си го - не се е вслушал
в съветите ти..Окей..Виж как ще потръгнат нещата,
но през това време поддържай връзка с него..
Не му натяквай едно и също нещо непрекъснато..

rebeccaa
11-07-2010, 13:59
BaffaLsc - Да, така е мислчя,че ме разбираш..

Та..послушах ви, изчаках да видя как ще се развият нещата и ето : В Четвъртък тръгнаха вече са заедно, нищо не мога да направя освен да продължа да поддържам връзката си с него.Вчера вечерта ми звъня тази М. и се проведе следния диалог:
М. : Кво правиш бе
Аз : Еми на село съм си
М. : Искам да ти кажа нещо слушай ме сега.
Аз : Казвай
М. : Значи аз нямам нищо против да си приятелка със С. ама не искам да се карате и аз ще говора с него,но той си мисли, че го харесваш и обичаш като повече от приятел.И искам да те помоля да не му викаш обичам те и разни такива работи.
Аз : Добре де са като го обичам да не му го казвам ли кво ?
М. : Ама ти обичаш ли го ? (при което аз :shock: )
Аз : Не М. мраза го с цялото си сърце и душа разбира се, че го обичам.
М. : Добре даже някой път МОЖЕ ДА СЕ ВИЖДАШ С НЕГО И ДА ИЗЛИЗАШ С НАС АКО ИСКАШ. (Представяте ли си кви условия и правила ми поставя за най-добрия ми приятел ?! )
Аз : Аз така или иначе ще си излизам с него когато си искам.
После си говорихме някви неща и затворих..
Наистина вече незнам какво да си мисля и межу другото е казал за цялата наша кавга с него хах.

BaffaLsc
11-07-2010, 14:07
Дръпни й се малко..
Кажи й ,че тя не е човека ,който ще ти каже кога да се виждаш
с най - добрия ти приятел.. :shock:
Еб*ти наглата е тая.. :shock:

rebeccaa
11-07-2010, 14:10
Казах и намекнах и и сега остава пак да се скарам с нея и покрай нея с него, и на къде по хубаво? Офф незнам вече писна ми да се ядосвам за грешките на другите..

BaffaLsc
11-07-2010, 14:13
Поговори с него.

vagarious
11-07-2010, 14:15
А този как не е разбрал, че го обичаш като твой най-добър приятел !?
Авторке, това, което трябва да направиш е да се отдръпнеш.Не се меси, това, което се е искало от теб, си го направила - предупредила си го.Ок.Замисли се, че тази "връзка" няма да продължи дълго.Щом преди заедно с момчето сте говорили против въпросната госпожица...Ти сама казваш, че те е защитавал и не е искал да чуе името й.Помисли си и ще видиш за какво ти говоря.После ще му натриеш носа, задето не те е послушал.Сега ги остави да си гугукат.Ден до пладне е.

rebeccaa
11-07-2010, 14:20
BaffaLsc точно това е,че не искам да говоря с него, защото пак ще и каже всичко.Ще оставя още малко нещата да видя до къде ще се развият.



vagarious : Има много вярно в това което казваш после той ще съжалавя, че не ме е слушал..поне така мисля де.

vagarious
11-07-2010, 14:22
Така е, да знаеш. :wink:

GossipGirl89
11-07-2010, 14:39
От една страна те разбирам, авторке, защо се чувстваш предадена - той ти е най-добрия приятел и е подкрепял изцяло твоето мнение за М. и идва момент,в който научаваш, че я харесва и иска да е с нея... нормално да се почувстваш леко предадена. Аз също бих се почувствала така в същата ситуация. Но това, което ти НЕ трябва да правиш е да му поставяш улптиматуми или да се опитваш да го настрйваш против нея - така ще влошиш тотално отнашенията ви. Остави го, нека си бъде с нея - ако е такава, каквато казваш, рано или късно сам ще го разбере. Нали знаеш, че вълка козината си мени, но нрава не ;) Все ще дойде момент, в който тя ще се издъни и ще му покаже какво лайно е.

А това, което ти е казала тя ако някой на мен ми го каже ще го навра там дето слънчице не огрява, повярвай ми... Няква мърличка смешна ще ми казва кога видиш ли МОЖЕЛО да се виждам с най-добрия си приятел и какво да му казвам, и какво не... :-x Всичко, което си й казала е било правилно. Но тук идва един друг въпрос - като казваш, че го обичаш в кой точно смисъл го обичаш? Като приятел или като нещо повече? Защото тя най-вероятно си мисли че е като нещо повече и за това ти е казала да не му го казваш... не че това я оправдава за наглото й държание де.

Недей да й обръщаш внимание на простотиите и продължавай да си се виждаш с него когато си прецениш. Ако пак почне да се прави на интересна и да се опитва да ти заповядва и да се отнася с него сякаш й е някаква собственост, й тегли една майна и не се занимавай. Той, ако наистина ти е истински приятел ще те разбере и никога няма да се повлияе от това, което говори тя за теб :)

rebeccaa
11-07-2010, 15:40
Така е .. рано или късно истината излиза на яве. А до колкото за това като какво го обичам.Обичам го като приятел-като истински приятел не като нещо повече.А пък и аз му казах, че ултиматоми няма да му поставям каквото и да става, защото това не е правилното решение.Просто му мисля доброто и не искам той да страда заради няква мърла, която незнае какво иска.

BladeDancer
11-07-2010, 16:38
Пубертет... :/
Хах ами кво да ти кажа. Кажи на момчето кво ти е казала тя и колко е нагла е и ако не те разбере просто му кажи че те е предал като приятел и тва е. Щото ако не разбере тая м кво прави просто никакъв приятел не ти е.

rebeccaa
11-07-2010, 17:34
Пубертет... :/
Хах ами кво да ти кажа. Кажи на момчето кво ти е казала тя и колко е нагла е и ако не те разбере просто му кажи че те е предал като приятел и тва е. Щото ако не разбере тая м кво прави просто никакъв приятел не ти е.




Аз колкото и да му го говоря-любовта е сляпа или той може би си е въобразил, че е влюбен.Ще разбере рано или късно каква е тя,аз само чакам момента, а после ще съжалява, че не ме е послушал.