PDA

View Full Version : Кръвни изследвания



krissy7
11-04-2010, 16:12
Здравейте , имам един така да се каже "проблем" ... въпроса ми е може ли от изследвания за анемия (не знам какви ще са) могат ли да засекат ако имам наркотици в кръвта ? Трева , амфетамин , кокаин , могат ли да ги засекат ? Моля без малоумни отговори (:

Slamdancer
11-04-2010, 19:18
Да

SK0RP10N
11-05-2010, 08:45
Принципно могат, все пак даваш от кръвта си, що за малоумен въпрос ?

Но надали някой ще засече каквото и да било, защото те гледат нивото на желязото в кръвта ти и нивото на хемоглобина, а не съдържанието на кокаин, алфаметилфенилетиламин или тетрахидроканабинол, така че си трай ;)

BlackEyedPeas
11-05-2010, 12:11
Възможно е!

ImmortalSportFreak
11-05-2010, 12:23
Принципно могат, все пак даваш от кръвта си, що за малоумен въпрос ?

Но надали някой ще засече каквото и да било, защото те гледат нивото на желязото в кръвта ти и нивото на хемоглобина, а не съдържанието на кокаин, алфаметилфенилетиламин или тетрахидроканабинол, така че си трай ;) :smt023

SK0RP10N
11-05-2010, 16:30
Забравих само да уточня, че тези неща евентуално биха могли да повлияят на нивото на хемоглобина (да го понижат/повишат), което да ги накара да ти направят по-обстойни изследвания.
Хемоглобинът има "свободни слотове" като пъзел, където лесно могат да се закрепят освен кислород, също така и въглероден моноксид (CO) или пък цианиди.Така например при пушачи се наблюдават по-високи нива на хемоглобин, защото организмът се опитва да компенсира бастисания хемоглобин, който се е свързал не с кислород, а някое "неправилно" вещество.

Sisito941
11-05-2010, 18:46
И аз днес ходих на изследване на кръвта за анемия.. :shock:
А за наркотиците...не знам..

Бахти..имам анемия.. :? :(

darkPaladin
11-05-2010, 22:52
Забравих само да уточня, че тези неща евентуално биха могли да повлияят на нивото на хемоглобина (да го понижат/повишат), което да ги накара да ти направят по-обстойни изследвания.
Хемоглобинът има "свободни слотове" като пъзел, където лесно могат да се закрепят освен кислород, също така и въглероден моноксид (CO) или пък цианиди.Така например при пушачи се наблюдават по-високи нива на хемоглобин, защото организмът се опитва да компенсира бастисания хемоглобин, който се е свързал не с кислород, а някое "неправилно" вещество.

хемоглобина бива окси и дезокси хемоглобин


окси хемоглобина е богат на кислород а дезокси на въглероден диоксид

той е белтък който се съдържа в еритоцитите (червените кръвни клетки) и служи за пренасяне на въглероден диоксид и кислорд

неговото ядро е желязно (предполагам знаете как се получава ръжда от взаимодействитео на въздуха с метала) и това желязно ядро влиза в контакт с кислорода и го пренася
съдържанието на хемоглобина във всеки еритоците е различно

ако хемоглобина е намален е възможна анемия