PDA

View Full Version : Как да си оплета ръкавици без пръсти?



kiki1991
11-05-2010, 04:56
Не знам темата дали е за тук,но който иска и знае може да отговори!
Искам да си оплета ръкавици без пръсти,но не знам точно как,интересува ме само как се плетат палците иначе другото е лесно.Ето два модела който много ми хареса и ще гледам по тях: http://www.3suisses.bg/bg/shop/tovar/zheni/pazaruvane-po-produkti/aksesoari/rkavici-sportni-rkavici/damski-pleteni-dlgi-rkavici-bez-prsti/10651-1-28406.html

http://knotions.com/Portals/0/images/winter2008/patterns/camelot/camelot_1_sm.jpg

DREAM95
11-05-2010, 06:18
лесно е не си плети , а си купи някои които те кефят , после ги срежи така ,че да не покриват горната част на пръстите :) :-D

FuckingFreak
11-05-2010, 07:45
лесно е не си плети , а си купи някои които те кефят , после ги срежи така ,че да не покриват горната част на пръстите :) :-D

ДА чудесна идея,нямам думи. Особено ако са от вълна после като ги среже и се разплетат става една ЧУДНА картинка.
По темата - Аз и плетенето сме две различни планети. Но все пак...
1- Помоли някоя баба или плетачка да ти покаже как става.
2- Не съм сигурна дали изобщо става.Изплети си ръкавицата с всички пръсти, без палеца. След това си изплиташ едно цилиндърче за палеца. И после ги вплиташ или незнам как да се изразя, съединяваш палеца с ръкавицата, ако има възможност.

kiki1991
11-05-2010, 07:49
ами ще накарам маика ми,че тя е голяма плетачка,ама не знам как става това с палеца ??

anonymous708973
11-05-2010, 10:03
След като майка ти е голяма плетачка, няма начин да не знае. Палецът се слага като ръкав. Плете се отделно и после се зашива :)

ParisHilton
11-08-2010, 12:55
След като майка ти е голяма плетачка, няма начин да не знае. Палецът се слага като ръкав. Плете се отделно и после се зашива :)



+1 :)

SmilezZz
11-08-2010, 16:47
Оле и аз искам такова..
За съжаление на майка ми няма да
й остане време,за да ми плете ръкавици..
Така,че аз ще се заловя.. :D
- Някой знае ли с колко бримки ли или
както се казват там,се започва ?
Ако някой намери някаква "схема",
ще стане супер

fortvilelse
11-08-2010, 18:25
йей, аз имам като първите.. обаче са розовки...
днес ходи с тях и една плетена туника на даскало.. вървят в комплект..
якият коментар беше.. Абе тебе козата ли ти ръпала ръкавите? .. Като ти умалеят дрехите не си купуваш нови, а ги режеш ли?
хахахахаххаха.. паднах да се хиля XDXDXD