PDA

View Full Version : гнойна ангина :Х



singlelady123
11-05-2010, 08:46
Здравейте :)
Сега в понеделник имах някакви странни бодежи във гърлото , все едно някой ме стиска , ама не обърнах внимание. На другата сутрин се събудих с ужасни болки в гърлото, не преглъщах и имах големи болки в главата.
Отидох на лекар и ми остановиха диагноза- гнойна ангина :Х.
Изписаха ми Аугментин от по-силния, 3 дни ударни дози по 2 хапчета , витамини - калций и Ц и степсилс + . Пия си всичко както трябва обаче почнах да дигам и температура и само се влошавам :# , снощи си правих гаргара със сода и лайка , после си мазах небцето със сода , ама нищо... тази сутрин пак така , гласа ми е отвратителен едва говоря ;( .
Сега забелязах че налепите или са се уголемили или са побелели , незнам на добре ли е това или на зле...
До сега не съм боледувала от това нещо , така че моля ви съдействайте ми , какво да пия ? някакви други методи... всичко си пия стриктно , но няма подобрение ;(
благодаря предварително :)

ImmortalSportFreak
11-05-2010, 11:15
Ами за температурата Парацетамол попринцип,но не знам дали е редно да го приемаш с тези неща,които са ти предписали,тъй че най-добре се обади на личния.. и кажи че се влошаваш.Айде успех и бързо оздравяване! ;)

StolenBliss
11-05-2010, 11:38
Добре си направила като веднага си отишла на лекар. Сега направи същото, не взимай нищо на твоя глава, щото при положение, че взимаш други лекарства, може да не си взаимодействат. Иди просто пак при доктора :) И бързо оздравяване :P

singlelady123
11-05-2010, 15:31
здравейте пак , благодаря за добрите пожелания :)

отидох днес на лекар , както ми и казахте
тя също каза че съм се влошила :( и ме прати при една некадърничка ( УНГ) която миналата година щеше да оперира майка ми , а на майка ми нищо и нямаше... объркала и беше диагнозата ( накафърничка на макс... )
та ме изпратиха спешно при тази понеже беше на долния етаж , и тази неграмотница ми каза че спешно трябва да вляза в болница понеже тва било някаква мнооооооооооооого тежка ангина , и в болницата щели да ме лекуват 5 дни ( нека си вярва .. )
та изпрати ме тя , но първо майка ми се обади на кръстницата ми която ни препоръча да отидем при най-добрия УНГ във Варна . Отидохме ( кабинета му е пълен с толкова много техника , че чак приличаше на зъболекарски стола му :Д ) та той ме прегледа и каза че не е толкова тежко , изписа ми един антибиотик ( оспен ) по 3 хапчета първия ден на доза и едни инжекции гентамицин ( болят ама се надявам да помогнат ) 2 пъти дневно . Та този лекар каза че до 3 дни ще имам някакво подобрение , защото вече ми е и невъзможно да ям , макар че сега пробвах малко по лекичко минава храната ^^
Та този лекар да е жив и здрав и дано ме излекува !!! :-D

koni
11-05-2010, 18:55
Не знам кой е лекарят но щом ти е предписал гентамицин за ангина е БЕЗОТГОВОРЕН. Трудно се намира по-отровен антибиотик. Моя позната оглуша от него. По -добре смени доктора.

bebity92
11-05-2010, 19:57
Не знам доколко антибиотика е отровен,но според мен трябва да си пиеш лекарствата,които са ти предписани.А и това не може да се оправи така изведнъж,после поне месец продължава кашлицата,но все по-слабо,доколкото съм виждала.

darkPaladin
11-05-2010, 21:28
Не знам кой е лекарят но щом ти е предписал гентамицин за ангина е БЕЗОТГОВОРЕН. Трудно се намира по-отровен антибиотик. Моя позната оглуша от него. По -добре смени доктора.

кво ще кажеш че е по-добре да си седи с гнойна ангина ли?

това не е шега работа

singlelady123
11-06-2010, 05:39
ами гнойната ми ангина е доста тежка , зле съм .
Този лекар е един от най-добрите във Варна . Незнам как ще ми изпише лош антибиотик просто , може да е силен но е за хубаво. Чувствам леко облекчение от вчера , ама да не казвам голяма дума.

на тази твоя позната какво и имаше? как оглуша? напълно ли?

programings
11-06-2010, 07:31
Във момента върлува грип със много висока температура, която се контролира само със спринцовки!
Леля ми е болна във момента! Хоспитализираха я!

singlelady123
11-06-2010, 14:08
съгласна съм че има грип , но моето е гнойна ангина

kalpazanka
11-06-2010, 16:03
Оспен хубаво си споменала, ама да бе казала и милиграмите!

koni
11-06-2010, 18:37
на тази твоя позната какво и имаше? как оглуша? напълно ли?
Не слава богу, но сега за да ме чува като говорим се налага да говоря доста силно, а е само на 32.

Rallie
11-09-2010, 07:42
И аз от вчера съм с гнойна ангина :Х вчера започна да ме боли днес на лекар..и се оказа гнойна ангина..същите признаци като твоите..ама температурата ми е 39.2 :Х пих антибиотик..повърнах след като го изпих..ама не го видях да излиза.. (хапчето) .. и аз си правя гаргара със лайка..и се мажа със сода..постоянно пия чайчета..на всякакви лекарства и сиропи съм ;Х до петък няма да съм на училище..надявам се да се подобря :Х Иначе си вързах такив чорпогащник на гърлото (нали уж помага) а със сода се намазах два пъти .. първо към 10..после пак след половин час някъде, че усетих, че почва да ми поминава..

ballancE
01-22-2011, 19:39
В момента и аз съм така. Имам един налеп на сливицата, което естествено е гнойна ангина. Нямам температура, което малко ме притеснява, понеже първия път, когато имах пак такава ангина, имах висока температура и повръщах. Тогава ми изписаха антибиотик "ОСПЕКСИН". Приемах го в продължение на около една седмица и постепенно виждах, че налепа намалява и изчезва. И вече, като отивах на преглед, видях, че налепа вече напълно е изчезнал. Сега обаче се запява старата песен на нов глас. Отново ангина, но този път без температура и повръщане, което както казах, малко ме притеснява. Сега не пия никакви антибиотици, а се лекувам с обикновени "бабини деветини" :D Значи често правя гаргара със сода бикарбонат (сода за хляб) разтворена във вода. Друг начин - пия много често чай от лайка. От днес започнах и честото смучене на лимон (казаха ми, че много помага). Също до вчера смучех бонбони "Тантум Верде - лимон"... това ми изписа личната... и общо взето с това. Пък се надявам да оздравея скоро, както и ти.. ако вече не си оздравял/а :)) Късмет и бързо оправяне. :))

Hassell
01-23-2011, 09:01
Антибиотика действа след 3тия ден. Аз чак след 5тия видях, че налепите изчезват. Едната ми сливица беше проядена от тези налепи, прави си сметка. Само да кажа, че аз температура нямах, само налепи и ебати болките в гърлото. Първият ден се тресох като заметресение, дори на гореща вода ми беше адски студено, превъртях накрая...

Съчувствам ти, свалих 3 килограма, защото не можех да ям.