PDA

View Full Version : Претоварване



etrnall
11-05-2010, 10:54
Е тоя проблем не е за никой друг форум. Спортист съм и тренирам плуване - знам как да се изморявам страшно много.
Преди 2 дена се ядосах много и започнах да правя лицеви вкъщи правих правих правих докато вече неможех да се надигна. След това с около 10 сек почивка серии по 10 продължих докато по 1-но време неможех и 3 да направя. Но без почивка продължих и започнах да ги правя 10 чисти и още и още . След около 1 час тренировка с по 10 сек почивки вече бях забравил за какво се бях ядосал и спрях. Сега нямам мускулна треска а мускула (ръцете само) ме болят като след удар . Мисля че това е някакъв режим на тялото за оцеляване за който съм гледал по дискавъри, но не знам дали може да се предизвика. Е въпроса ми това че съм се преуморил толкова полезно ли е за мускулите в дългосрочен план ?

DREAM95
11-06-2010, 10:24
много дискавари гледаш . :?

slicky
11-06-2010, 15:06
скъпи ама ти ме уби.Аз гледам джеографика и гледах,че като стане така ти се разпадат мускулите.Тай че бягай в спешното :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :D

elenka3
11-06-2010, 16:42
:D

ibojilow
11-06-2010, 17:18
Само не разбрах защо се смеете на момчето?
По-добре да гледа дискавъри, а не да се занимава с глупости!

Не мога да ти кажа точно защо те болят така мускулите, но почивката трябва да е повече. 1 минута - минута и 30 секунди.



Slicky научи се да си почваш изреченията с главна буква и можеш ли да ми кажеш в кой край из селата викате "тай" , а не "тъй" ?
:oops:

Elenka3 ти пък нарушаваш правилата който не си прочела, защото си на 10.

Нещо сте много отворени в тоя форум, галоши..

slicky
11-06-2010, 19:21
Само не разбрах защо се смеете на момчето?
По-добре да гледа дискавъри, а не да се занимава с глупости!

Не мога да ти кажа точно защо те болят така мускулите, но почивката трябва да е повече. 1 минута - минута и 30 секунди.



Slicky научи се да си почваш изреченията с главна буква и можеш ли да ми кажеш в кой край из селата викате "тай" , а не "тъй" ?
:oops:

Elenka3 ти пък нарушаваш правилата който не си прочела, защото си на 10.

Нещо сте много отворени в тоя форум, галоши.. Много си лош обаче :D

everythingisrelative
11-13-2010, 20:28
Ще се мре бате 8-)

DREAM95
11-13-2010, 20:54
Ще се мре бате 8-)Аха 2012 идва.

Rakshy
11-13-2010, 23:21
И аз съм гледал Discovery и Нат. Гео. и по тва което казват там би трябвало да има "разпадане" на мускулите!!!

Ама не се плаши ако продължи тряа да ходиш или при по рабиращ лекар(казвам това защото повечето лекари ти казват че си тъп или побъркан и ти казват да не дигаш тежести) или някой треньор :)

Като правиш упражнения по принцип за най добър ефект ти трябват 43 сек почивка :):):)