PDA

View Full Version : Как да пиша с другата си ръка...



Inkognoto
11-05-2010, 13:19
Преди 5 дена си счупих два пръста от дясната ръка и сега не мога да пиша с нея.В училище ми е много трудно като трябва се пише нещо. Искам да попитам дали е възможно да се науча да пиша с лявата ръка и дали вие познавате такива хора, дето да могат да пишат с двете :)

ImmoralMind
11-05-2010, 13:29
Не е лесно.
Докато се научиш, другите ти пръсти ще са си наред.

FuckedUp
11-05-2010, 15:24
Трябва МНОГО практика..Успех :D (Ми...няма да пишеш, бе :D )

wasch0
11-05-2010, 15:52
Защо не си останеш у вас?

SiSi7yYy
11-05-2010, 15:54
Защо не си останеш у вас?


И аз това си помислих :-D

Inkognoto
11-05-2010, 16:03
Незнам дали ще повярвате ама на мене ми се ходи на даскало... въпреки, че много се учи, приятелките ми са там, а ако си седя вкъщи ще трябва само на компа да вися :(

KumchoValcho
11-05-2010, 17:04
+ това ще изпуснеш много материал и ще ти е трудно да наваксаш после!
ако имаш някакъв диктофон или нещо такова си го пускай да записва в час, знам ли
и същевременно се опитвай да пишеш някак.

blackfireXx
11-05-2010, 18:17
еми класната ни може да пише и с двете ръце...както каза по горе там някой "ПРАКТИКА"

ImmortalSportFreak
11-05-2010, 21:20
Докато се научиш, другите ти пръсти ще са си наред.
Така е. 8-)

Иначе след като съучениците ти напишат съответния урок снимай с телефота си страницата и чети... Учи си от учебниците и ще се справяш с ученето. Успех и се оправяй бързо))

Според мен възможността на човек да пише с 2те ръце не е постигната чрез упражняваме.. Смятам,че това по-скоро си е заложено у човека,както някои хора пишат с дясната ръка,други с лявата. :-D

blackfireXx
11-06-2010, 08:38
не, когато се пише с дясната ръка се развива повече дясната част на мозъка....затова родителите учат децата си да хващат и да правят всичко с дясната ръка (за чикийте може и с лявата, като чужда ръка е) :razz:

Extremescream
11-06-2010, 14:52
не, когато се пише с дясната ръка се развива повече дясната част на мозъка....затова родителите учат децата си да хващат и да правят всичко с дясната ръка (за чикийте може и с лявата, като чужда ръка е) :razz:

Поправка,като пишеш с дясната ръка,значи ти е по-развита лявата част на мозъка.А и какво лошо има в това да пишеш с лявата ръка?Винаги съм намирала това да караш детето си да пише с дясната ръка тъпо.С която му е удобно ще пише.

fenastz
11-06-2010, 14:54
Не пиши, само слушай.

SwEtyy
11-06-2010, 17:50
Една приятелка миналата или по-миналата година си счупи дясната ръка и пишеше с лявата. Отначало ще ти е трудно но ще свикнеш.

Eddie
11-06-2010, 22:05
Защо просто не слушаш внимателно в часовете и след това да взимаш от някой който пише хубаво и да си преснимаш нещата.

bbabyy
11-07-2010, 08:55
Щом ти е толкова трудно писането- не пиши.Слушай добре в час и си учи уроците от учебниците.

DesireToFire
11-07-2010, 10:58
Една приятелка може и с двете, но тя като много малка пишеше с лявата и техните я накараха да почне с дясната и сега моье и с двете. На теб ще ти е доста трудно. Направо си преснимай плановете, само контролните не знам как ще ги правиш.

Geshev
11-07-2010, 20:22
аз имам тая амбия да мога да пиша с двете раце от 6 клас някъде, не съм хвърлял много труд но вече доста добре мога, та да ти кажа:
- в началото е трудно изобщо да хванеш химикала
- трябва много концентрация (особено в началото)
- пишеш по-грозно и бавно (не е яко на диктовки)
- ако се затрудняваш да правиш линий или други форми просто се пробвай да ги правиш на обратно (примерно: не от ляво на дясно, ами от дясно на ляво)
- идиално е ако искаш да лежиш на другата си ръка ма и пишеш :)

но най-вероятно докат се научиш ще ти мине, ама според мен си е гъзарийка и с двете ръце да пишеш

Уснех \:D/

SmilezZz
11-08-2010, 05:27
Имах една приятелка,която преди
пишеше и с лявата,и с дясната си ръка..
Обаче сега може да пише само с дясната
си ръка..А отначалото пишеше с лявата ръка..
- Как ли ? Постоянно пишеше нещо,за да
свикне да пише с другата си ръка..С часове
седеше над тетрадките и преписваше
някакви приказки и така след време,и
много практика - свикна.. :lol: