PDA

View Full Version : Относно противозачатъчните



biskvitkatata
11-05-2010, 18:46
колко голяма е вероятността ако с приятеля ми сме правили секс без презерватив и той не е свършвал в мен да забременея при прием на противозачатъчни? пия ги от 6 месеца но ми закъснява с 2-3 дена.. има ли опасност от забременяване или е нещо друго? моля за помощ

darkPaladin
11-06-2010, 05:44
0.001%

biskvitkatata
11-06-2010, 06:03
Благодаря за отговора, че още не идва и вече ще се побъркам.. #-o

darkPaladin
11-06-2010, 06:07
цикъла се влияе от много фактори също и от противозачатъчните

kalpazanka
11-06-2010, 15:39
Диария/повръщане имала ли си? Пила ли си други медикаменти, които повлияват метаболизма на ОК?

kiki1991
11-07-2010, 10:02
оффф аман не мога да разбера някви малки момиченца дет пият от сега противозачатачни...не знаете ли колко за вредни бе???кат не искате с презерватив ..толкоз ли е трудно на момчето кат усети че му идва да го извади и да свърши някаде

Claymore
11-07-2010, 14:41
оффф аман не мога да разбера някви малки момиченца дет пият от сега противозачатачни...не знаете ли колко за вредни бе???кат не искате с презерватив ..толкоз ли е трудно на момчето кат усети че му идва да го извади и да свърши някаде

Точно заради остроумни коментари като твоя малките момичента надуват коремите. След като не знаете какво да кажете, най-добре да си замълчите. Съветвай я да не използва предпазни средства и после я критикувай, че е пуснала тема "Да дам ли детето за осиновяване?".

biskvitkatata
11-08-2010, 17:41
Така като за начало благодаря на тези които ми отговориха.. Дойде ми и всичко е наред.
Относно kiki1991 пия едни от най-пречистените протичозачатъчни, а сега почти всички са пречистени и дори са полезни и не мисля че на 17 години съм малка за това. Другото което е, че по време на полов акт сперма се отделя и има голяма вероятност от забременяване. Не мисля, че "малки момиченца" като мен "дет пият противозачатъчни от сега" трябва да обяснява на големите и компетентни като теб. :)

kalpazanka
11-09-2010, 18:04
Пречистени противозачатъчни... смях!
Страничните ефекти са си все едни и същи, особено тези, които са т. нар. отдалечени във времето. ;)
Оралните контрацептиви и методът на прекъснатия полов акт не са единствените достъпни методи за контрацепция- образовайте се за локалните средства. Разнообразието им е огромно.

kiki1991
11-09-2010, 21:16
1 година и нещо правя с моя приятел секс и мога да те уверя че няма проблеми..а не знам кои ти е казал че има безвредни противозачатъчни!!!Супер са вредни и след време може да имаш големи проблеми.Казвам ти го за добро..всичко друго но само не и хапчета!Ти си знаеш в крайна сметка,но ти го казвам за добро..

biskvitkatata
11-09-2010, 21:57
Ако са толкова вредни колкото ги изкарвате гинеколожката ми няма да ми ги предпише ей така без да ми каже за вредите от тях а само за положителните ефекти. Мисля, че тя си разбира от работата.

kalpazanka
11-10-2010, 15:41
Явно проблемът е в твоята гинеколожка. При нас се тръби от лекари от всякакви специалности за рисковете от прием на ОК. Като почнеш от доброкачествените тумори на гърдата, минеш през злокачествените на гърда и бял дроб, белодробната хипертензия, белодробния тромбемболизъм и стигнеш до нарушенията във фертилитета, които, на фона на горните са просто "бял кахър".

doctors
11-11-2010, 09:02
Аз от много време ги говоря нещата относно противозачатъчните.Аз съм категорично против тези медикаменти поради многото им странични ефекти които са повече от ползата им(позитивните ефекти).Това което Калпазанка казва е така - аз в друга тема подробно съм описвал тези и други неща и затова тук няма да се спирам отново.Относно предпазването от бременост има доста други методи освен противозачатъчните медикаменти.А гинеколожката на момичето - без да и каже страничните ефекти,а само плюсовете сигурно има полза от това.Кой знае колко са и платили да изписва определени медикаменти от фармацевтични фирми и представители - нали знаете,че доста ги ухажват гинеколозите и други специалисти да предписват определени медикаменти.Манипулаторит на общественото мнение относно ползата от противозачатъчните и техните много полезни ефекти са много - всички ги знаем кои са.Това са хора които целят да заблудят обществото,че виждате ли тези медикаменти са безвредни,а имат много полезни ефекти.