PDA

View Full Version : проблем с моделин (handmade дрънкулки)



ecstazy
11-05-2010, 21:17
добре бе аз ли някъде греша .. не знам. Взех си моделин от Слънчогледа на Фимо нали Софт и си пише , че се пече на 110 * по целзий 30 минути. Първия път ми прегоряха човечетата, втория път се получиха, след като ги пекох около 20 минути на 100 градуса и днеска ми изгоряха 2 серии отново след като ги пека вече на 100 градуса и по-малко от 30 мин. Много се изнервих неска, станаха мн яки и вложих мн труд и желание и накрая излезнаха черни потъмнели няк'ви ник'ви. Някой да е имал подобен проблем и да ме съветва нещо? -.-"

fuckme
11-06-2010, 05:29
не съм ползвала моделин и не мога да ти отговоря, но може ли да ми кажеш цената на моделина и той в пакет с няколко цвята ли е, или ? :-)

pritesnenaaa
11-06-2010, 07:38
Прочети внимателно да няма още нещо,което да не си прочела на опаковката.А иначе бих искала да попитам в какъв магазин да го търся този моделин,че нямам представа :)

pinkflower
11-06-2010, 08:00
Авторке и аз имах същия пороблем.
Първия път ги пекох на 110 градуса,прегоряха,а не бяха минали 30 мин,да не говорим после как миришеше.
След това отидох в слънчоглед,за да питам защо така се е получило и те ми отговориха 'емии при нас това не се е получавало,може да е от печката,много странно...бла бла'
Добре.Викам си айде пак ще пробвам - този път на 100 градуса,нямаше и 15 мин и ми се запалиха :o
Нямам думи.Повече такова нещо няма да си купя,най-много да подпаля къщата - еми не мерси :x

ecstazy
11-06-2010, 08:26
Моделина си го взех от Слънчоглед - 3.45 лв един цвят иначе са неска ще ги наблюдавам и дано да не изгорят ;д

RainbowGirl
11-06-2010, 11:08
И при мен е така.. първо измекох една фигурка на 180 градуса за около 15 минути и ми се получи, а след около 1 месец пекох две кексчета за 20 - 25 минути (може и по-малко да са били) на 110 градуса и ми изгоряха. Бяха едни такива кафяво-черни и смърдяха отвратително. Не знам защо става така. :(

П.С.. Някой знае ли дали има значение колко време моделинът е стоял неизползван? И трябва ли фурната да е загряла преди това?

Minerva
11-06-2010, 11:19
Не съм се занимавала с такива неща, обаче предполагам, че е като при готвенето. Има разлика от печка до печка - и то голяма! А и всяко нещо, което е в печката трябва да се проверява редовно какво става с него и дали не се е опекло преждевременно. Това не е микровълнова да нагласиш минутите и да знаеш, че нямаш грижи.

ecstazy
11-06-2010, 11:33
Ми така е.. вчера ги наблюдавах.. точно 5 мин преди да ги извадя ги погледнах и си бяха мн добре.. след 5 мин ги извадих потъмнели :x отидоха ми 6 човечета.. както ида е неска ги сложих на 100 градуса за 10 минути и излезнаха с такъв цвят, с какъвто ги сложих и съм много доволна :)

MegiBoOm
11-06-2010, 14:53
Ми така е.. вчера ги наблюдавах.. точно 5 мин преди да ги извадя ги погледнах и си бяха мн добре.. след 5 мин ги извадих потъмнели :x отидоха ми 6 човечета.. както ида е неска ги сложих на 100 градуса за 10 минути и излезнаха с такъв цвят, с какъвто ги сложих и съм много доволна :)

Еййй моля те сложи снимки да видим как изглеждат!? :)

Punisherrr
11-06-2010, 16:48
И аз си купих преди време, направих си някви обици ... пекох ги толкова време и на толкова градуси, колкото пише на опаковката и...същата история. Излязоха черни,черни, та не се вижда цвят :x
От тогава ги зарязах тия работи и не съм опитвала пак... Така и не разбрах защо става така, но от някъде дочух, че май трябвало да се пече много дълго и на много слаба температура.

ecstazy
11-06-2010, 17:01
Ето ви снимка : http://prikachi.com/images/3/2643003S.jpg иначее не знам явно трябва по кратко да се пекат на по-малко градуси ..-.-

RainbowGirl
11-06-2010, 17:14
Ми така е.. вчера ги наблюдавах.. точно 5 мин преди да ги извадя ги погледнах и си бяха мн добре.. след 5 мин ги извадих потъмнели :x отидоха ми 6 човечета.. както ида е неска ги сложих на 100 градуса за 10 минути и излезнаха с такъв цвят, с какъвто ги сложих и съм много доволна :)

Еййй моля те сложи снимки да видим как изглеждат!? :) аз ще сложа :D

http://prikachi.com/images/50/2643050K.png
http://prikachi.com/images/51/2643051I.png

Черното трябваше да е зелено (то е софт), а това кафявото трябваше да е бяло с блестящи частици (май се води перлено) :D Трябваше да са кексчета и цветя...

Иначе преди малко извадих едни кексчета от фурната и станаха добре (като за втори опит :D ). Просто трябва да го гледаш непрекъснато. :-D

fuckme
11-07-2010, 15:29
а вие в какво ги слагате, в някаква тава или ? :D

nef4y123
11-07-2010, 15:51
Това е много готино.
За пръв път виждам такива.
Може ли малко повече инфо?

ecstazy
11-08-2010, 09:07
а вие в какво ги слагате, в някаква тава или ? :D ми аз ги сложих в една метална чиния ли ква е, дето не я ползваме и такам. Ако ги държиш много, залепват и изгарят. Инфо.. ми значи тоя магазин е на Иван Вазов 13, ако не се лъжа.. Ако знаете къде е На тъмно, е т'ва е точно до него, едно до друго са. Моделина бива 2 вида : фимо, който е по качествен и маааалко по-голям на цена 3.45 един цвят и май беше 60 грама или нещо от тоя сорт. Другия беше печулин и е 3 лева но е някъв гаден смис не е мн качествено, но аз си взех черен и бял, щото за очи не ми тряа супер качествения ;дд. Фимо се пече 30 минути на 110 градуса, а печулина 15 минути на 110. Обаче аз вече ги пека по 10 минути на 100 градуса и ми излизат перфектни :D много е зарибяващо. От опит вече знам, че трябва да се наблюдават, да не изгорят, щото стават едни тъмни и гадни, т.е. за хвърляне направо -.- Може да си правите обеци и медальони или к'вото ви падне, а закачалки за обеци и медальончета също се продават в Слънчогледа

cyclops
11-08-2010, 09:30
И аз ги изгорях първия път. Номерът е да ги извадиш докато са още леко меки. В момента в който истинат, обаче те си се втърдяват. Мисълта ми е да не се плашиш ако ги извадиш малко меки. Това е нормално ! Друго - моделинът е отровен и е хубаво да си имаш отделен съд специално за моделина !

MeruShish
10-14-2011, 16:37
Щом е опасен можеш ли да го пипаш с ръце и достатъчно ли е след това да се измиеш?

RainbowGirl
10-14-2011, 16:45
2010 :-o

MeruShish
10-14-2011, 19:21
Да, знам. :D