PDA

View Full Version : Химия



mecheto355
11-06-2010, 13:20
Моля ви за помощ .. умната ми госпожа по Химия желае да намеря информация за мириса на сярата.. имам впредвид не само като мириса на развалено яйце ами и като нещо друго ..

Cybershot
11-06-2010, 13:22
Сярата е химичен елемент със символ S и атомен номер 16. Тя е широко разпространен елемент без вкус и миризма.......
В аптеките продават Сяра, около лев-два е опаковката купи и 1 опаковка ако искаш :-D

mecheto355
11-06-2010, 13:28
Ето чети

При стайна температура сярата е меко светложълто твърдо вещество. Въпреки че тя е известна с миризмата си (често сравнявана с миризмата на развалени яйца), миризмата всъщност е характеристика на сероводорода (H2S). Чистата сяра има слаба миризма, подобна на тази на кибрита.


не ми трябва да си взимам сяра ! :)

zdrasti9182
11-06-2010, 15:43
Може би иска да кажеш, че миризмата на сярата е характеристика на сероводорода, който е е токсичен, безцветен газ с въпросната задушлива миризма на развалени яйца.
Запален, сероводородът гори със синкав пламък и се усеща миризмата, която се дължи на отделящия се при процеса серен диоксид.

Е, тука нещо се оплетох... сярата ли гори, сероводорода ли... я си прочети в учебника