PDA

View Full Version : Има ли защо да се тревожа за килограмите си ?



Blondy77
11-06-2010, 14:55
Здравейте,моля Ви да приемете проблема ми на сериозно и да не се подигравате или шегувате.Пишете ако може да ми отговорите и помогнете.
Ето и какво се случва.Аз съм момиче в средата на пубертета и съм висока 157 см и тежа 47.4 кг..Лятото започнах диета ,бях стигнала 45 и ги свалих до 41 кг,появи се йо-йо ефекта и ги качих до есента до 46 кг.Започнах леко да се ограничавам и ги задържах за извесно време до 44 кг.Сега започнах да ям когато си поискам и каквото ми се дояде.Ям главно полезни храни:зеленчуци,плодове,пи ешко месо,риба ,не се лишавам от сладки и шоколадчета.И така лека по лека сега съм 47кг и продължавам да качвам .Не ми пречи нищо имам (може да се каже хубава фигура) ходя редовно на тренировки и тренирам усилено,имам плочици ,но сега леко се оформя подуто коремче и се стреснах...леко ми се появиха бузки и бедърцата се поувеличиха.Въпросът ми е към всички вас на моята възраст или по-зрели,защото не искам съвети от по-близки тъй като те ще ми кажат да ям ,а това не винаги е правилно ,защото дори и да стана като слонче :-D те ще кажат ,че съм супер.Та въпросът ми е да отслабна ли и да стигна килограмите си през началото на есента и да почакам още до момент когато ще израстна повече,или да запазя масата и да не се интересувам тъй като съм във възраст на разстеж.Много съм раздвоена и не знам да се ограничавам ли от към излишни вкусотиики ,които при наложими причини ще спра на секундата.Моля помогнете ми ! :-) 8-[ :) :)

DREAM95
11-06-2010, 15:44
а на колко си ? ами има решение без диета , яде се от всичко но по малко , и не ставай от масата напълно нахренена а и толкова кила са да малко за ръста ти :) споко :-P

Blondy77
11-06-2010, 15:47
Ами на почти 14 години съм.

kotetyyyy
11-06-2010, 18:07
Супер си си момиче. За твоя ръст това са идеалните килограми. Няма за какво да се питесняваш. Всичко е от възраста. Сега растеш и тялото ти има нужда от хранителни запаси това е нормално. Вече ако наистина не се чувстваш добе в тялото си нали може да спазваш някакви диети, но здравословни. А не никакво ядене или други хард изпълнения. Примерно яж здравословно спортувай редовно и т.н. Според мен килограмите ти са идеални всичко е от пубертета и няма за какво да се притесняваш. :-) :-)

DREAM95
11-06-2010, 19:43
Супер си си момиче. За твоя ръст това са идеалните килограми. Няма за какво да се питесняваш. Всичко е от възраста. Сега растеш и тялото ти има нужда от хранителни запаси това е нормално. Вече ако наистина не се чувстваш добе в тялото си нали може да спазваш някакви диети, но здравословни. А не никакво ядене или други хард изпълнения. Примерно яж здравословно спортувай редовно и т.н. Според мен килограмите ти са идеални всичко е от пубертета и няма за какво да се притесняваш. :-) :-) :) дам , така е ...

elenka3
11-06-2010, 22:35
не ...

ParisHilton
11-08-2010, 19:56
Ти добре ли си!? Идеална си.. точното в нормата, радвай се, че не си с наднормено тегло, то тогава ще трябва да се притесняваш.