PDA

View Full Version : Помагало



ameli
11-06-2010, 16:47
http://download.pomagalo.com/495149/nadejda+i+razocharovanie+v+stihotvorenieto+na+lili ev+tihiyat+proleten+dyjd/?search=45821192

Може ли да ми изтеглите това и да постнете и 2те страници тук. Нямам абонамент, а ще ми е в полза, ако го прочета цялото. :( Също ако ми намерите и още нещо по темата ще съм ви адски благодарна.

П.С. Не искам да ми го пишете, и сама мога ..

DREAM95
11-06-2010, 19:01
немога да го намеря ...

ameli
11-06-2010, 19:08
Надежда и разочарование в стихотворението на Лилиев “Тихият пролетен дъжд”

Spikeey
11-06-2010, 19:11
Надежда и разочарование в стихотворението на Лилиев “Тихият пролетен дъжд”
Имате да правите Съчинение Разсъдфение а 8-) ей са ще ти го дръпна
Всъщност ще ти го дам под формата на снимки :lol:

Spikeey
11-06-2010, 19:26
опс,
Може да видиш и ТУК (http://www.neznam.bg/%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/58-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B8/464-%D0%A2%D0%B8%D1%85%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D1%8A%D0%B6%D0%B4-%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9-%D0%9B%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0%B2)

sToyAncHo
11-06-2010, 20:50
Надежда и разочарование в стихотворението на Лилиев “Тихият пролетен дъжд” Стиховете на Лилиев излъчват дълбока душевност, изразена чрез мелодичноста на изказа. В стихотворението се преплитат широк диапазон от чувства и емоции – контрастни, различни и противоречиви. В този мистичен езически контекст дъжда носи живителното начало. Водата е символ на живота и растежа. Символичния образ на дъжда е подсилен с определението -пролетен. Пролетта също е символ на възраждането и растежа. Сезона, в който природата се възражда и събужда за нов живот, първия етап от жизнения кръговрат. С умирането на едни надежди и чувства се раждат нови, още по-силни и красиви, след всеки край идва ново начало...В стихотворението е на лице една много висока повторителност.Словосъчет нието”Тихия пролетен дъжд” е на лице във всеки от нечетните стихове което внушава чувството на повторителноста, и мотоноста на самия падащ дъжд – внушава неговия природен ритъм. При по-задълбочен анализ установяваме, че словосъчетанието ”Тихия пролетен дъжд” съвсем не е монотонно повторение, а влиза в различни смислови и граматични връзки. На два пъти то се оказва подлог ”Тихия пролетен дъжд звънна...” и ”Тихия пролетен дъжд/...шъпне”. Явява се като пряко допълнение ”Тихия пролетен дъжд слуша земята и тръпне”. Явява се и като обстоятелствено пояснение ” в тихия пролетен дъжд... “. Така граматиката се оказва оръжие на лириката. Двата епитета в ”Тихия пролетен дъжд” разкриват различни качества. “Тих” внушава звукова картина, а “пролетен” със зрителви впечатвения. Пролетта е сезон в който природата се променя динамично. В последователно разгръщане на стихотворението има равновесие между звуковото и зрителното възприятие. В първия куплет се равнопоставят звук с картина. Във втория куплет преобладава звуковото - “слуша” и “шъпне”. А пък в третия куплет преобладава зрителното – “сълзи, възторг и уплаха” и “изтляха”. Така езика на стихотворонието като чели опазва равновесието на различните сетива и по този начин осигурява пълнотата на изживяването.

само това мога ... надявам се да съм помогнал
:)

ameli
11-07-2010, 10:05
Надежда и разочарование в стихотворението на Лилиев “Тихият пролетен дъжд”
Имате да правите Съчинение Разсъдфение а 8-) ей са ще ти го дръпна
Всъщност ще ти го дам под формата на снимки :lol:

Мерси все пак, мисля, че се справих горе-долу добре :D При следващото ЛИС пак ще питам 8-)

litexforever
11-07-2010, 17:03
и аз преди търсех това,но след няколко дена рабрах,че няма смисъл.по-добре научи анализа сега,че да нямаш ядове после.