PDA

View Full Version : Въпрос към тези, които са минали 7 клас.



sToyAncHo
11-06-2010, 18:35
Във 7-ми клас ходили ли сте на уроци по нещо и много домашна ли ви даваха. Защото сега ходя на уроци по БГ и математика и ми дават адски много домашна. Бъпроса ми е тези, които сте ходили на частни уроци как сте се справяли с домашни уроци за учене и частни? Защото сега ходя на частни за да науча повече и да вървя на горе, а от всичките домашни и глупости аз не успявам да се справя и падам надолу :S

Spikeey
11-06-2010, 18:42
Във 7-ми клас ходили ли сте на уроци по нещо и много домашна ли ви даваха. Защото сега ходя на уроци по БГ и математика и ми дават адски много домашна. Бъпроса ми е тези, които сте ходили на частни уроци как сте се справяли с домашни уроци за учене и частни? Защото сега ходя на частни за да науча повече и да вървя на горе, а от всичките домашни и глупости аз не успявам да се справя и падам надолу :S
Едвам, едвам даже не знам как минах 7ми клас. Е уроците по Български ми помогнаха доста, специално за съчинението което трябваше да пишем в края на годината. По математика, нищо не разбирах. Само писах някакви глупости и по късмет изкарах Четворка. А иначе аз домашни не писах. Госпожите не си правеха труда да ги проверяват (в училище) Иначе в уроците си ги писах. Може да пробваш така да направиш или просто да поговориш с госпожата, да и кажеш, че ти е трудно така и може да ти даде по-малко домашно :)

ameli
11-06-2010, 19:03
Ходих по математика на школа и ни даваха ужасно много домашно. Някои петъци не съм спала, за да си го напиша.. През седмицата просто нямах време, а урока беше в събота от 8.. Както и да е. За мой късмет материала в 7 клас беше лесен, както и теста и изкарах над 5..

По БЕЛ на нищо не съм ходила, а на края изкарах 6 без някакви стотни..

И имах близо 34 бал, влязох по 1во желание и всичко е ОК.
Като се замисля, не си давах почти никакъв зор 8-)

IvUsHkA
11-06-2010, 19:07
Аз ходих на уроци и по БЕЛ и по математика и от училище винаги ни даваха много домашни.Пишех домашните от уроците, а те бяха мнооого, пишех си и от училище.Учех винаги не си почивах не излизах много, за да мога да смогна.Когато вече не ми оставаше и секунда време за учене през седмицата преценявах по кой предмет няма да ме изпитат и мога да не си науча и така.

Spikeey
11-06-2010, 19:41
Ходих по математика на школа и ни даваха ужасно много домашно. Някои петъци не съм спала, за да си го напиша.. През седмицата просто нямах време, а урока беше в събота от 8.. Както и да е. За мой късмет материала в 7 клас беше лесен, както и теста и изкарах над 5..

По БЕЛ на нищо не съм ходила, а на края изкарах 6 без някакви стотни..

И имах близо 34 бал, влязох по 1во желание и всичко е ОК.
Като се замисля, не си давах почти никакъв зор 8-)
Окей едно не разбирам, аз имах 24 бал копеле а имах по БГ 5 и математика 4 и ме приеха в ломоносов С медицинска техника което е най-доброто... ама не влезнах :-o и са ми викат, че тва 24 бал начи съм бавноразвиващ се :-o

sToyAncHo
11-06-2010, 19:41
А ще може ли някакъв съвет, за това как ще мога да убедя наще, че не ми трябват уроци. По българси за сега имам само 6-ци и 1 4-ка на входното, щото не правихме преговор като хората. По математика за сега съм отличник. На входното имам една 4-ка останалото 6. Имаме отделно сипове по БГ и математика и консултации по всички предмети. Всичко ми е ясно. Химията ще трябва да се постегна там, но относно уроците даваме 80лв на месец за уроци. По математика ходя веднъж в седмицата за 20лв, а по български не плащаме, защото е колежка на мама учителката ми и т.н. Вие сте :)

Spikeey
11-06-2010, 19:47
Е годината сега започва и аз си мислех, че ще е лесно ама... Е може и без уроци ама ще ти отнеме Двойно повече време...

Lucho
11-06-2010, 21:32
Стягаш се и учиш. Можеш и без уроци. Всичко е въпрос на воля.

Burn94
11-07-2010, 06:40
Аз лично ходих само на уроци по математика тъй като учителката е .... абе един вид роднина както и да е. Та аз за да не се натоварвам излишно просто използвах уроците за да си затвърждавам трудните неща или пък да ми обяснява неясните защото няма смисъл да уча и там нещо което ми е ясно и просто да си губя времето :)

anonymous708973
11-07-2010, 07:06
Аз ходих на уроци и по БЕЛ и по математика и от училище винаги ни даваха много домашни.Пишех домашните от уроците, а те бяха мнооого, пишех си и от училище.Учех винаги не си почивах не излизах много, за да мога да смогна.Когато вече не ми оставаше и секунда време за учене през седмицата преценявах по кой предмет няма да ме изпитат и мога да не си науча и така.

+1. Гледах си предимно българският и математика, по останалите предмети гледах да мина с минимума и нямах никви угризения, че преписвам. Сядах на компютъра 3 пъти седмично по 1 час. Учих постоянно. Последните 2 месеца решавах по 4 теста по математика на ден, а тези по български ги ядях за закуска просто.
Резултат имаше.
Бал 34.996, бях приета първа в най-доброто училище в Пловдив. :)

awesomesheepy
11-07-2010, 08:18
много добра тема,браво
и аз мислех да правя такава.
та,искам да питам,какво точно време ви оставаше за излизанки,по колко часа учихте,как най-лесно си учихте разказвателните,по колко часа стояхте на компа и подобия..че ;/ на мен нещо не ми се получава много разпределянето на времето..и ходя и на уроци по математика и български .

и накрая,на изпита..с каква нагласа бяхте,притеснено ли ви беше?

ludiqtzubar96
11-07-2010, 08:19
Във 7-ми клас ходили ли сте на уроци по нещо и много домашна ли ви даваха. Защото сега ходя на уроци по БГ и математика и ми дават адски много домашна. Бъпроса ми е тези, които сте ходили на частни уроци как сте се справяли с домашни уроци за учене и частни? Защото сега ходя на частни за да науча повече и да вървя на горе, а от всичките домашни и глупости аз не успявам да се справя и падам надолу :S
Ами първо ще ти кажа не се шашкай,че имаш толкова много домашни.Тази година е много важна за животати,така че няма да можеш да излизаш толкова често с приятели и да играеш на компа.Аз ходех и на уроци по БЕЛ и математика и даже помня дни когато съм учил до 1 часа.Седях на компа най-много 4 часа на седмица(сега стоя по 20 :-D ).
Ама си струваше.Влязох с бал 33.98 в най-доброто училище в Русе и сега си почивам просто.Така че както виждаш,ще трябва да се понапънеш тази година,а когато ти се стори невъзможно не учи по предмети на които си сиигурен,че няма да те изпитат.

ameli
11-07-2010, 10:10
Ходих по математика на школа и ни даваха ужасно много домашно. Някои петъци не съм спала, за да си го напиша.. През седмицата просто нямах време, а урока беше в събота от 8.. Както и да е. За мой късмет материала в 7 клас беше лесен, както и теста и изкарах над 5..

По БЕЛ на нищо не съм ходила, а на края изкарах 6 без някакви стотни..

И имах близо 34 бал, влязох по 1во желание и всичко е ОК.
Като се замисля, не си давах почти никакъв зор 8-)
Окей едно не разбирам, аз имах 24 бал копеле а имах по БГ 5 и математика 4 и ме приеха в ломоносов С медицинска техника което е най-доброто... ама не влезнах :-o и са ми викат, че тва 24 бал начи съм бавноразвиващ се :-o

Копеле, ако щеш ми вярвай, ама почти нищо не ти схванах :lol: След като са те приели на най-доброто, що не си влязъл там? И 24 бал не е най-зле, имахме и с по 14-15.. 8-)

DesireToFire
11-07-2010, 10:42
:shock: Какво толкова сте учили в този 7ми клас. Аз не съм ходила на никакви уроци, не съм учила повече от другите години, не съм стояла по-малко на компютъра, нито пък съм излизала по-малко. Просто решавах тестове през свободното си време, ходих на пробните и това е. В резултат балът ми беше почти 35.

Millen4ety
11-07-2010, 10:43
мм ходих на курсове по БЕЛ и математика...
по БЕЛ имаше някаква полза предполагам, по математика нямаше, защото само тази в училище бях математическа паралелка и нямах проблеми с математиката.
всъщност учих по всичко, но не и за изпитите,,
накрая се явих на всички възможни изпита - 7 общо...
приеха ме в НПМГ и във всички езикови..
в крайна сметка отидох в езикова, без да знам защо и с език, който никога не бях обмисляла.. ;д
абе беше голямо меле ;д

dolly
11-07-2010, 11:28
Аз не съм ходила а уроци по нищо.Просто си седнах на задника и реших че искам да завърша 7 клас с 6.00 и тва е.Вярно беше ми трудно,но усилията си заслужаваха.Имало е случаи,особени в края на годината преди матурите,в които съм чела урока и усешам как заспивам,понякое време се стряскам и се събуждам и продължавам пак така до към 1 часа. Сутринта,умираща за сън,в 5:00 ставах да преговарям :D

Pospalanka
11-07-2010, 16:59
Лично аз ходих 6 пъти на уроци - 3 по БГ и 3 по Математика .И шестях урока бяха дни преди изпитите ,през другото време учех здраво и явно за това не съм изпитала нужда от уроци.Не ограничих времето си за излизане,просто реших да стана по - организирана и се получи ! Колкото до другите предмети ,не ги пренебрегвах но като имате предвит ,че нашите госпожи казваха - Вие учете за изпите повече ! Та стана ! Завърших 7 клас с пълна 6.Взех изпитите с 5 по мат и 6 по бг.Влязох в най-хубавата паралелка на едно от най-хубавите училища -ГПЧЕ с Английски и немски език :) Та моя съвет е да не правиш излишни работи , и да се натоварваш излишно .Създай си един ритъм ,едно ежедневие и ще видиш колко по-лесно ще ти е ! Успех ! :)

Di
11-07-2010, 17:04
не съм ходил на уроци,не ни даваха домашни

sasec
11-07-2010, 17:16
:shock: Какво толкова сте учили в този 7ми клас. Аз не съм ходила на никакви уроци, не съм учила повече от другите години, не съм стояла по-малко на компютъра, нито пък съм излизала по-малко. Просто решавах тестове през свободното си време, ходих на пробните и това е. В резултат балът ми беше почти 35.

И аз се чудя същото. Преди седми клас всички ме плашеха, че материалът е много труден, че едва-едва се справяли и т.н. Следователно се приготвих за нещо много по-трудно, а то се оказа, че материалът изобщо не е толкова сложен, колкото ми го описваха. Сега си уча както в 5ти и 6ти клас и не изпитвам никакви затруднения. Вярно, давам си малко повече зор, но не прекалявам.

А иначе и аз искам да попитам как беше настроението преди изпита? А как беше самият изпит?

FlowerPower
11-07-2010, 17:26
Ако на всяка цена искаш да влезеш в гимназия от тия с най висок бал, то просто забрави останалите предмети, хващай тройки по тях дори
(образно казано 8-) ), и учи много по БЕЛ и Математика. Ако претупваш другите предмети, времето ще ти е достатъчно, за да се поготвиш отлично, НО после трябва да се хванеш здраво, за да си наваксаш, например жертвайки половин лятна ваканция...

Rashugun
11-07-2010, 17:54
Никакви уроци.

DesireToFire
11-07-2010, 17:57
:shock: Какво толкова сте учили в този 7ми клас. Аз не съм ходила на никакви уроци, не съм учила повече от другите години, не съм стояла по-малко на компютъра, нито пък съм излизала по-малко. Просто решавах тестове през свободното си време, ходих на пробните и това е. В резултат балът ми беше почти 35.

И аз се чудя същото. Преди седми клас всички ме плашеха, че материалът е много труден, че едва-едва се справяли и т.н. Следователно се приготвих за нещо много по-трудно, а то се оказа, че материалът изобщо не е толкова сложен, колкото ми го описваха. Сега си уча както в 5ти и 6ти клас и не изпитвам никакви затруднения. Вярно, давам си малко повече зор, но не прекалявам.

А иначе и аз искам да попитам как беше настроението преди изпита? А как беше самият изпит?
Преди изпита по математика проблеми нямах. Както и по време на изпита. Просто имах само отлични оценки на пробните, а и от втори клас ходя по състезания, така че бях повече от свикнала. За изпитът по БЕЛ бях по притеснена. Цялата вечер почти не съм спала от притеснение. Даже имам една книга с такива ритуали и магии и търсех нещо за кконцентрация и спах на бели свещи (това пак някоя простотия) :lol: . Обаче имах късмета бившата ми класна ( от 1ви до 4ти клас) да ми е квестор и се поуспокоих. Всички това си беше напълно излишно де. Чак сега ми е смешно за какво съм се притеснила.

DesireToFire
11-07-2010, 18:00
А това да зарежете другите предмети е най-голямата простотия. Та нали с нея ще кандидатствате. Искат ви я в новото даскало. Не искате да са ви приели и да трябва да я носите във вид 6633344333.

Ssummerjam
11-07-2010, 18:41
3-4 месеца преди да завърша 7 клас ходих на уроци по математика, за да вляза малко в крак с нещата, пък и заради кандидатстването. Не са ми давали чак много домашна, щото все пак имах доста да уча и по други предмети и жената си беше наясно с тва. :)

xWandereRx
11-07-2010, 18:56
ходих на уроци по математика, но само няколко пъти, защото по едно време бях закъсала с оценките, не ми даваха много домашно, но за сметка на това г-жата направо ни съсипваше :D

ааххх хубави времена бяхаа

autumn666
11-07-2010, 19:00
Да, ходих на уроци по математика и български в 7 клас... :D
Относно домашните... на всяка цена си прави домашните от училище, да не вземат да ти лепнат няква двойка и после да се чудиш как да я оправиш... частната ти учителка няма как да ти пише двойка за дето не си си довършила домашното, която тя ти е задала. Казваш и, че имаш много домашни в училище, и не успяваш да напишеш всичко за уроците... молиш я да се съобрази с това и да ти дава по-малко домашни, за сметка на това да решавате повече на уроците, или нещо такова, знам ли...
Тази година наблягай много на БЕЛ и математиката... не ти казвам да зарежеш напълно другите предмети, преговаряй си по тях де, да успееш да хванеш там 4ки, да не изоставаш.. ама наблягай на бел и мат... аз така правих и в крайна сметка бала ми накрая си беше добър..

mrtn
11-07-2010, 19:07
Леле, мина толкова време сякаш беше вчера. Не съм ходил на уроци нито по български, нито по математика.. каквото беше в училище. И може би за това не изкарах хубава оценка на изпита по математика..

GossipGirl89
11-07-2010, 19:07
Ходех на уроци по БЕЛ и Математика в една школа. По Математика почти нищо не вдявах ама не знам с какъв късмет успях да се справя на изпита и да влезна там където исках макар и от едно от последните класирания... 8-) А БЕЛ-а попринцип си ми вървеше и общо взето със съчинението нямах почти никакъв проблем. За домашни честно да си кажа нямам никакви спомени. Аз тогава учех в кварталното училище, а там не ни даваха почти никакъв зор... Справях се с нещата дори и без да уча понякога. Всичко е въпрос на организация. Доста е трудничко в 7-ми и 12-ти клас, но ако седнеш и си разграфиш нещата за през седмицата и успяваш да отделяш и минимално време по всичко, ще се справиш :)

Witch94
11-07-2010, 19:27
Ходех на уроци по БЕЛ и математика. Нямам воля да си седна на задника и да уча здраво, затова се налагаше по някакъв начин да се принудя да го правя. Даваха доста домашни, но аз естествено все си намирах оправдание да не ги правя. Хубавото е, че попаднах на страхотни учители и на изпитите резултатите ми бяха страхотни. :))

SmilezZz
11-08-2010, 04:57
Spikeey - Нищо не ти схванах..
Приеха ли те или не.. ? Ако са те приели и
това е най-добрата гимназия - просто се радвай..
Защото - Да,бал 24 си е доста ниско..Една позната
на първото класиране беше влязла с бал 24 - в
11 си желание..На второто класиране се издигна до
5 мисля,че (: ...

По темата:
- Ходех на уроци само по математика..Защото почти нищо
не схващах от това,какво ни обясняваше учителката в
час..Отидох и си имах доста голяма полза от тях..
Даже и сега,в 8 клас - задачите си ги разбирам идеално..

- По БЕЛ не съм ходила на уроци..
Но пък си имах 3 сборника с тестови задачи + 2 за трансформиращи
преразкази..
И си ги решавах редовно..

- Ходих и на последните пробни изпити и по двата предмета...

- Не съм се ограничавала от компютъра - тъй като по-голямата част за информацията за кандидатстването,уроците по останалите предмети си ги наваксах от тука :lol:

- И да,наблягай на балообразуващите - защото ако искаш да влезеш в добро училище,трябва и да се справиш добре на изпитите (:

minionka
11-08-2010, 06:56
Аз не ходех на уроци..учех си нормално..не съм си ограничавала времето и си влезнах без никакъв проблем там дет исках и то по 1 желание. Но ако някой предмет ти куца ходи...този по който си добре ...за кво?? Само да си губиш времето и парите.

Greennight
11-08-2010, 07:27
В седми клас не мога да кажа,че съм си скъсвал г*за от учене,но определено ми беше напрегнато...нямах много свободно време 8-)

edelweiss96
11-08-2010, 12:10
Ходех на курс по математика от априлската ваканция, защото някои неща не ми бяха съвсем ясни. По БЕЛ нямаше нужда от уроци - материалът ми беше сравнително лесен.

Pwnmaster
11-08-2010, 13:05
Добре бе, това ми е много чудно - ако знаеш основите на предметът защо аджеба ще ходиш на уроци!? Просто сядаш и се упражняваш! За мен ходят на уроци хора, които не знаят нищо от това, което се учи. И да, може спокойно да се вземат изпитите без НИКАКВИ уроци.

FlowerPower
11-08-2010, 13:21
хмх, има хора, които и с уроци не успяват ;)

ameli
11-08-2010, 14:21
Добре бе, това ми е много чудно - ако знаеш основите на предметът защо аджеба ще ходиш на уроци!? Просто сядаш и се упражняваш! За мен ходят на уроци хора, които не знаят нищо от това, което се учи. И да, може спокойно да се вземат изпитите без НИКАКВИ уроци.

Не може спокойно, защото на уроците се обясняват трудни задачи, на които не се обръща внимание в часа ;)

Pwnmaster
11-08-2010, 14:40
Добре бе, това ми е много чудно - ако знаеш основите на предметът защо аджеба ще ходиш на уроци!? Просто сядаш и се упражняваш! За мен ходят на уроци хора, които не знаят нищо от това, което се учи. И да, може спокойно да се вземат изпитите без НИКАКВИ уроци.

Не може спокойно, защото на уроците се обясняват трудни задачи, на които не се обръща внимание в часа ;)
Хахах, основата на тези задачи каква е? Тази, която учите в час, нали?
Трудността на задача от канд.гим. изпит е 3х, а тази от клас са х. Базират се на правила/закони/теории/ учени в училище.

Sisito941
11-08-2010, 16:14
Ами аз лично не съм ходила на никакви,ама никакви уроци..в училище ни подготвяха добре,особено по БЕЛ постоянно ни даваше госпожата тестове и то много..А по математика правихме много упражнения в часовете и за домашно имахме задачки..