PDA

View Full Version : Бихте ли се променили заради момче?



wasch0
11-06-2010, 19:36
Бихте ли се променили\променяли ли сте се заради момче?

jghgh
11-06-2010, 19:45
Не и не съм се променяла.
Играла съм по чужди гайди, но не съм се променяла чак! Когато някой не ме харесва такава каквато съм, може и да се почувствам зле,
но няма да реша по най-малодушния начин да почна да копирам хората, които той харесва - ще се чувствам много глупаво и определено не на мястото си.

Ако ще се променям, ще е заради самата мен.
Трябва човек първо да обича себе си и да търси щастието си, а не да бъде малодушен.


Аз намирам моето щастие в моето, не в чуждото. Просто не се виждам да седна да ставам друг човек, защото на някого така му е скимнало. Просто няма логика. Не живеем за другите все пак.


А иначе, имам си проблеми лични, заради които не мога да завържа и една нормална връзка, но те са си лично мои, и аз се опитвам да ги коригирам заради самата мен, за да бъда нов, по-щастлив човек, а не заради бъдещия ми приятел, който ще е доволен от промяната ми.

Jumbie483
11-06-2010, 19:46
Преди години си мислех, че за да ме хареса дадено момче трябва да се нагодя по неговите очаквания. Да, промених се и съжалявах много след това.
Сега не бих го направила отново. Ако искам някой да ме хареса, тогава ще се надявам да ме хареса такава каквато съм, а не такава каквато той иска да бъда.

ScarletBite
11-06-2010, 19:52
Много често се задава този въпрос, прекалено даже.

Нима не се променяме винаги, когато в живота ни навлизат нови хора и неща? Нима не откриваме себе си и реакциите си в нова светлина и така нататък, и така нататък... ? Човекът постоянно търпи развитие, "учиш се, докато си жив". Съвсем естествено е да вземеш малко от партньора - поне на мен ми се случва всеки път.
Насилствени и съзнатилни промени от рода на "той не харесва срамежливи момичета, затова ще се отварям повече" не трябва да се правят. Ако мъж ме обича, той ще ме обича с, въпреки и заради всичките ми недостатъци. :) Всичко друго би било бягане от истинската същност на връзката и любовта ни, отклоняване и лъжа... които рано или късно ще избият своето.

wasch0
11-06-2010, 19:55
съжалявам ако темата се повтаря :oops:

3oPuTy
11-06-2010, 19:57
В една връзка е почти невъзможно партньорите да не се променят,било то съзнателно или несъзнателно.

Smrazqvashta
11-06-2010, 20:33
не

LovEsIckk
11-06-2010, 21:42
Хах, дори в момента съм променена. Обикна ли някой ставам коренно различно момиче, което то една страна е хубаво, но от друга лошо. Ставам прекалено добра и за това ми се качват на главата.

a1a2b3v
11-07-2010, 05:15
В една връзка е почти невъзможно партньорите да не се променят,било то съзнателно или несъзнателно.
+ Такам е! Ако е достатъчно дълго 1-2 години променят навиците си, понякога дори характера.

Ама иначе преди не знам колко време за някакво момиче, дето приятеля и я навива да се постриже щото с къса коса би и отивало повече. Е това например не бих го направила или нещо такова. Тоест ако идеята ми хареса да, ама иначе ако аз не искам няма шанс. :)

cvetinka95
11-07-2010, 06:32
дам , несъзнателно :P
навици най вече ,начин на живот .. черти на характера ..

DarkTemplar
11-07-2010, 06:47
Променяме се цял живот и това е напълно нормално. Само психоболните не се променят.

sasha_90
11-07-2010, 07:04
Зависи под промяна какво имаш предвид и какво искаш да променяш.Например,ако момчето иска да си руса с големи гърди,да пиеш и да се дрогираш,няма смисъл да го правиш.В случай,че толкова много те обичаше нямаше да те кара да се променяш толкова.
Аз бих се променила,но само при условие,че и аз искам.Например,ако ме накара да сменя цвета на косата си-не бих го направила.Но ако ме накара да бъда по търпелива-бих станала търпелива.

notlike
11-07-2010, 07:06
Всеки се променя, няма как. Заради много фактори, не само заради партньора - компания, стрес и куп други неща. Друг е въпросът дали ние усещаме тези движения, или не. Поне за мен, не си струва да се прави коренна промяна заради друг човек. Вълкът кожата си мени, нрава - не.

DarkTemplar, не съм съгласен с теб. Всеки човек има правото да се развива :D

DarkTemplar
11-07-2010, 07:10
DarkTemplar, не съм съгласен с теб. Всеки човек има правото да се развива :D
Мда, а аутистите имат право на активен социален живот. :D

Въпросът не е на какво имаш право, а по-скоро как и доколко използваш това право. ;)

xxcherry
11-07-2010, 07:23
Ако си заслужава. И, естествено, ако и аз го искам.

ImSoInLove
11-07-2010, 07:24
Да,промених се заради него,но напразно :)

sweet_sorcerer
11-07-2010, 08:22
Не :)

WaterLilly
11-07-2010, 08:54
Не съм, затова и съм сама.

bbabyy
11-07-2010, 08:59
Аз не бих се ппроменила, и не бих променила друг. На мнение съм, че хората трябва да се харесват такива, каквито са.

Ssummerjam
11-07-2010, 09:56
Зависи за каква промяна става въпрос. Понякога хората се влюбват в образа, който са си изградили за определен човек, а не в самия човек. Когато началният етап на връзката с пърхането на пеперуди премине, започват да откриват истинската същност на другия. Тогава пред очите им се разкрива реалността и ако не са удоволетворени от нея, се опитват да променят половинката си. Промяната в някои случаи е осъществима, в други - не. В зависимост от обстоятелствата, нагласите и склонността към компромиси, връзката или продължава и укрепва, или приключва. :)

DarkTemplar
11-07-2010, 10:27
^Много точно казано. Няма какво повече да се добави. ;)

MaLkaTa_LaDy
11-07-2010, 10:42
Вече достатъчно се коментира, че постоянно се променяме несъзнателно, това е ясно. А съзнателно - и да и не, зависи от гледната точка. Реално аз ще се променя единствено и само заради себе си и промяната ще е възможна, само ако повярвам, че ще е към по-добро. Това дали ще е момче, момиче, родителите ми или сестра ми, човекът, който ще ми покаже грешката ми, мисля, че няма значение.