PDA

View Full Version : Нужда от помощ



blackday
11-07-2010, 08:29
Здравейте на всички , които ще се включат в тази тема.
Искам да задам въпроса , как мога да науча бойно изкуство за защита ? Има ли онлайн учители ? Защото нямам това време да ходя на специални уроци.А искам много да науча изкуство с цел защита , ако имате разни статии или клипчета , в които се показват някой техники ще ви бъда много благодарна. :)

ZipFail
11-07-2010, 10:24
Онлайн е изключително трудно да тренираш каквото и да е. А БИ е почти невъзможно. Без треньор който да ти показва грешките и без партньор е много трудно, особено ако не си се занимавала досега с това. То в вкъщи да си тренираш може, ама трябва да имаш вече изградена основа и да знаеш за какво става въпрос. Плюс това си момиче и дори при нормални тренировки ще ти отнеме много време преди да можеш да набиеш който и да е.

Моят съвет е - ако искаш да можеш да се защитиш на улицата, научи се да ползваш спрей. Или най-простото нещо: да удрящ в топките/гърлото/други слаби места и да бягаш 8-)

TheManTheLegend
11-07-2010, 11:20
По принцип бойните изкуства и да ги тренираш и да си момче няма да ти помогнат много 8-)
Виждал съм наръчници по айкиди джуди и такива ама... със и без тях няма файда. Бойните спортове като бокс, кикбокс, мма, самбо, муай тай са друго нещо, но за да научиш нещо ти е нужен треньор, добра зала да тренираш и спаринг партньори. А принципно момиче няма как да набие момче, освен ако не е някъв пълен мухльо и е 50 кила с мокри гащи :D
Вземи си http://shop.oragie.com/product_info.php?cPath=137&products_id=387 + http://spy.bg/elektroshokove/448/ и никой не би посмял да те доближи :D

blackfireXx
11-07-2010, 14:42
начи пускаш фенерчето на електрошока и го заслепяваш, после пускаш спрея в очите му и накрая му пускаш електрошока на осма степен :Д

TheManTheLegend
11-07-2010, 15:12
Абе и аз гледам тва фенерче и се чудя, пише с колко ампера работи ама си викам сигурно ще е като слаб електрошок :D
Пък то за заслепяване било :D

blackday
11-07-2010, 15:14
Онлайн е изключително трудно да тренираш каквото и да е. А БИ е почти невъзможно. Без треньор който да ти показва грешките и без партньор е много трудно, особено ако не си се занимавала досега с това. То в вкъщи да си тренираш може, ама трябва да имаш вече изградена основа и да знаеш за какво става въпрос. Плюс това си момиче и дори при нормални тренировки ще ти отнеме много време преди да можеш да набиеш който и да е.

Моят съвет е - ако искаш да можеш да се защитиш на улицата, научи се да ползваш спрей. Или най-простото нещо: да удрящ в топките/гърлото/други слаби места и да бягаш 8-)


Аз съм се занимавала с уроци , но като малка , а тогава не бях толковза заета с учене , а сега графика ми е по натоварен.Колкото до спрея не ми се дават пари заради едно две момичета,които ме дразнят , искам само да сритам няколко мазни задника :oops: :D

TheManTheLegend
11-07-2010, 15:37
Е че спрея е 3.50 бе :D
Иначе с уроци от нета няма как да сриташ задници. Мажиш ръцете с лепило хващаш за косата и дърпаш на ляво надясно :smt023

blackday
11-07-2010, 15:40
Е че спрея е 3.50 бе :D
Иначе с уроци от нета няма как да сриташ задници. Мажиш ръцете с лепило хващаш за косата и дърпаш на ляво надясно :smt023

Имам и другата идея , раницата ми е голяма така или иначе , взимам тефлоновия и без това по него нищо не залепва :razz:

LifeFitness0
11-07-2010, 16:07
Крав Мага му е майката.Даже на вас ви се отдава. :-D

TheManTheLegend
11-07-2010, 17:14
То ритане в ташаците голямата сложнотия бе :D

Greennight
11-07-2010, 18:28
Не ти препоръчвам ритане в ташаците,защото ако е срещу теб някой опитен боец,а ти не си без проблеми ще ти хване крака 8-) А и не е 100% сигурно,че ще го нацелиш точно в ташаците.По-добър вариант според мен е бъркане в очите с нокти,или лютив спрей.А иначе квото и да тренираш,ако ти излезне някой 100 килограмов с бухалка,повярвай ми нищо няма да помогне....

LifeFitness0
11-07-2010, 18:59
Кви опитни бойци,тя няма да се бие както го правят момчетата.Отива до него и изненада :smt031

HHristov
11-07-2010, 19:47
Хахаха ако ставаше с тренировки от интернет всички щяха да са нинджи

ZipFail
11-07-2010, 20:18
И аз съм съгласа ен за Крав Мага-та. Най-практичното за самозащита, а става и за момичета..

ExclusiveX
11-08-2010, 08:32
Хахаха ако ставаше с тренировки от интернет всички щяха да са нинджи
И щяха да бъдат добри като тоя от аватара ти. :lol:

PoRcHeTaTa1
11-14-2010, 00:07
По-добре е да ходиш на уроци...тук по интернет едва ли ще научиш нещо! 8)