PDA

View Full Version : Висше образование в чужбина или тук (Медицина?)



peace94
11-07-2010, 13:03
Здравейте!
Аз съм на 15, почти 16 години - 10 клас. И се опитвам да си подредя приоритетите. На 96% съм решила, че искам да се занимавам с медицина. Въпросът е тук или в чужбина. Според вас как е медицината тук, струва ли си?
Също така знам, че при някои специалности дори да влезеш в български университет, може да се прехвърлиш и да завършиш в чужбина. Важи ли за медицината?
И ако може някой да ми даде повече насоки за кандидатстването в чужбина като цяло!
Благодаря предварително! И съм страшно объркана и несигурна...

gofeto917
11-07-2010, 14:02
къде в чужбина искаш, и преди да решиш за чужбина, трябва да си видиш финансовите възможности, защото хич не е лесно и е доста скъпо.

Sladuranata2298
11-07-2010, 15:01
къде в чужбина искаш, и преди да решиш за чужбина, трябва да си видиш финансовите възможности, защото хич не е лесно и е доста скъпо.

Напълно съгласна съм.
Но ако ме питаш и бих избирала естествено, че в чужбина.
Не се колебай, медицината е хубава професия /само да не е в България/

peace94
11-07-2010, 15:08
В чужбина - англоговоряща държава, най-вече Англия. Знам, че е скъпо. Затова отсега искам да реша с точност. Благодаря за отговорите. :) Go on...

gofeto917
11-07-2010, 16:22
Е щом си се насочила към Англия, не мога повече да помогна, трябва да питаш, питаш, питаш и питаш, така става :Д Успех! :)

van1
11-07-2010, 17:14
В езикова гимназия ли учиш?

chemist9009
11-07-2010, 17:26
Знам за Дания че висшето е безплатно поради най-високия стандарт на живот в БГ.Отколкото до БГ трябва много да кихаш парички за да се набуташ в МУ.Успех!!!

peace94
11-08-2010, 13:21
Не съм решила със сигурност Англия, бих искала там да, но не задължително. Но искам кандидатстването да е с английски език. В Дания има ли програми на английски език? Май става сложно...
Относно питането - нямам кого в общи линии, затова пуснах темата. Ако някой може да ми даде някакви насоки, сайтове и всякаква информация не само за медицина, но и за кандидатстването в чужбина като цяло ще съм много благодарна!!!
Чакам с нетърпение отговори :)...

peace94
11-08-2010, 13:23
В езикова гимназия ли учиш?

yep :). Има ли голямо значение?

Millen4ety
11-08-2010, 13:44
аз съм ориентирана за медицина в Англия.. затова от 11-ти клас се местя в частен колеж там..

peace94
11-08-2010, 14:02
аз съм ориентирана за медицина в Англия.. затова от 11-ти клас се местя в частен колеж там..

Благодаря ти за отговора и най-вече, че е по-конкретен :). Можеш ли да ми дадеш сайт на колежа и какви са таксите...

SmilezZz
11-08-2010, 16:52
В езикова гимназия ли учиш?
yep :). Има ли голямо значение?Мисля,че има..
Не съм сигурна,но май в 11-12 не се изучаваше биология като предмет в езиковите гимназии..Аз също съм решила да следвам медицина,осми клас съм - в профилирана паралелка с Биология..
- Така,че ще следя темата (:

mrtn
11-08-2010, 17:25
В езикова гимназия ли учиш?
yep :). Има ли голямо значение?Мисля,че има..
Не съм сигурна,но май в 11-12 не се изучаваше биология като предмет в езиковите гимназии..Аз също съм решила да следвам медицина,осми клас съм - в профилирана паралелка с Биология..
- Така,че ще следя темата (:
В езиковире гимназии, 11 клас се учи биология и химия. Също може да си ги избереш като зип, също така и 12 клас. Но подготовката е една и съща, както и в други училища.
Езиковата гимназия просто ти дава езика. И от това следва един + при кандидатстване в чужда страна. :)