PDA

View Full Version : Притеснение-изпит



ChocolateGirl
11-07-2010, 13:12
Здравейте,след няколко дни имам шофиьорски изпит-практика.Имам проблем,защото твърде много се притеснявам когато застана на волана и започна да карам,късат ме няколко пъти,защото поради паникьосване и треперене немога да се съсредоточа нормално.Искам да попитам уместно ли е да пия Валидол или нещо такова в такъв случай,и колко време преди изпита трябва да ги изпия?

eatmysocs
11-07-2010, 15:10
Здравей, напълно ти влизам вположението. Ясно ми е, че го мога... но притеснението ми идва в повече. Преди да тръгнеш от вкъщи - изпий едно валидолче. Внимавай на изпита да не забраивш колан, ръчна,мигач... от притеснение. Г;едай застопове и пешеходци.Успех и да пишеш какво е станало, че на мен тепървами предстои.

Claymore
11-07-2010, 16:32
Специално за Валидола...някъде около час преди изпита. Иначе най-вече ще гледат да те минат със знаците. Ще ти каже "Браво, справи се добре. Отбии тук."и тогава когато вече си отпуснеш душата ще ти кажат "Е да само, че тука е забранено влизането - не внимаваш!" - и ще те скъсат...

Хайде, късмет!

xKiFlA
11-08-2010, 02:46
Ами първо внимавай да не загасиш колата като потегляш щото тва най често се случва :? и също внимавай как отпускаш съединителя ..щото тоя изпитващия може да го натиска когато си иска и да те обърка :o
После внимавай Много с пешеходците (които са досадни) и знаците.
Има 3 случая когато те късат-
1.отнемаш предимство
2.минаваш на Стоп или жп-прелез
3. ПТП


Всички останали грешки които може да направиш се считат за не толкова важни.

ChocolateGirl
11-10-2010, 16:46
......

Всички останали грешки които може да направиш се считат за не толкова важни.

Благодаря за съветите,но точно тези НЕ толкова важни грешки ми провалиха изпита.Бях скъсана в 20-тата минута,заради 10 наказателни.Няколко часа преди изпита,изпих 2 валидола,като че ли малко се поуспокоих,но треперенето си го имаше :) Явно ще стискаме палци за следващият път!

xKiFlA
11-10-2010, 21:39
......

Всички останали грешки които може да направиш се считат за не толкова важни.

Благодаря за съветите,но точно тези НЕ толкова важни грешки ми провалиха изпита.Бях скъсана в 20-тата минута,заради 10 наказателни.Няколко часа преди изпита,изпих 2 валидола,като че ли малко се поуспокоих,но треперенето си го имаше :) Явно ще стискаме палци за следващият път!

явно чести са били малките грешки..и аз се притеснявах мн на изпита и тва с треперенето го има..но го взех. то на всеки изпит съм така :D ..
по принцип може да вземеш 4 часа допълнителни преди следващия изпит.. мисля че след тва няма да имаш проблем и ще го вземеш :-)

SwEeTMuFFiN
11-12-2010, 12:15
еми точно ти си си проблема. защо се притеснявас ??? това ти пречи. кака го взе от 1 път. ако не го вземеш изчакаи почини, спи, води пълноценен начин на живот... и се запиши отново ... :-D

ImmortalSportFreak
11-12-2010, 16:30
Не пий никакви хапчета.Приеми че това е нещо което трябва да направиш и го можеш.Успех за следващия път и не се притеснявай толкова.Опитай се да го възприемеш като изпит в училище,за който си учила и си сигурна,че ще се справиш. И умната. ;)