PDA

View Full Version : Какво мислите за...



ScarletBite
11-07-2010, 16:49
... варианта да не се занимаваш със сериозни обвързвания и тем подобни през тийн-годините? Да бъдеш един вид непукист (за любовните работи) и човек на момента, удоволствието и емоцията?
Плюсове, минуси и заслужава ли си?

awerw
11-07-2010, 16:51
в предимство ти е. Много ядове си спестяваш така, после вече като узрееш и си бил с леки обвързвания знаеш как стоят работите и ще си готов за по-сериозно

bbabyy
11-07-2010, 16:53
И аз много пъти съм мислила по този въпрос. И защо не?! Наистина много излишни ядове, тъги и тъжни емоции се пестят.

mArMaLaDkA
11-07-2010, 17:03
Винаги съм смятала, че точно сега му е времето да експериментираш, да имаш многобройни връзки, да видиш, да опиташ, да се "наживееш" на тия години, а не, когато вече си на 35 и имаш семейство, деца и отговорности, да ти хрумне, че си изпуснал много и трябва да наваксаш.

Минусите от цялата работа са, че може би, се изхабяваш емоционално, затъпяваш душевно, ако мога така да се изразя. Това са си чисти предположения, разбира се. Въпреки, че съм поддръжничка на тезата, че сериозните връзки в тийн-годините само пречат, никога не съм(а навярно и никога няма да имам) имала връзка, или две, и три, само за забавлението и за момента. Просто влагам твърде много нерви, прекалено много емоции и мислене "какво ще стане, ако...", за да успея да поддържам едни такива отношения, пък било то и за една нощ, без да се чувствам като парцал на следващия ден.

anonymous708973
11-07-2010, 17:07
Съгласна съм с Мармаладка.

На моменти се замислям дали не изпускам нещо и си давам сметка, че не бих могла да имам двуседмична връзка... Наистина влагам много в цялата работа. А и според мен постоянното сменяне на гаджетата като носни кърпички, свалянето, пък чуденето дали сигналите са такива или не са.. прекалено много ядове и неизяснени неща, от които бягам като дявол от тамян. Не мисля, че с много връзки от 2 седмици се натрупва опит.
Напротив, опитът се гради върху многобройните ситуации в дългата връзка, върху реакциите на отсрещния човек и прочее.

BlindedAngel
11-07-2010, 17:09
Абсолютно За такива "връзки" в тийн годините.

Ssummerjam
11-07-2010, 17:21
На мен специално винаги ми е било противно тва сменяне на партньорите като носни кърпички. Без значение възрастта. Това си е психическо изхабяване. На много повече неща би те научила една сериозна връзка, в която и двете страни имат чувства и не са заедно "за купона". :)

Paramour
11-07-2010, 18:31
Аз не мога така.. не съдя хората, които го правят, но ми е някакси странно как от съвсем малко харесване или симпатия ще тръгнеш с някого.
.. не знам. Аз се привързвам прекалено много към човека до мен.. не мога на няколко дни да ги сменям ;\

OldSchoolRebel
11-07-2010, 19:07
По-скоро за. Тийн връзките са глупавички.

sasha_90
11-07-2010, 19:13
Против такъв вид връзки съм.Винаги,когато съм с някого влагам много.Може би и затова накрая толкова ме боли.

sladur4etyYy
11-07-2010, 20:18
когато двама човека тръгнат, те няма как да знаят колко ще продължи връзката им и дали ще прерасне в сериозна. може да тръгнат с нагласата да се женят, ама да не им се получи. може да тръгнат и колкото за едната свалка, а впоследствие да се окаже, че идеално се допълват и не искат да се разделят.

DarkTemplar
11-07-2010, 20:24
По принцип сега му е времето да се живее и лудее, но не трябва да се прекалява, че започва да се губи смисъла. А и повечето хора са полигамни и готови на експерименти (което си е чисто лутане), докато не намерят нещо наистина сериозно и стойностно и да се съсредоточат върху него.

Ти прецени кое си заслужава в конкретния момент и постъпи според преценката ти. А и предполагам имаш други (учебни) приоритети.

jghgh
11-07-2010, 20:45
И аз много пъти съм мислила по този въпрос. И защо не?! Наистина много излишни ядове, тъги и тъжни емоции се пестят.
Обаче и опит се пести ;)

Ако не са били ядовете ми преди, нямаше да съм това, което съм сега, и нямаше да имам добър опит в комуникацията с отсрещния пол.
Представям си да трупам опит на 20,21, вместо сега да си го имам и на 20,21 да съм на по-високо развитие.

Вярно, че съм си дала почивка от момчета засега, и имам намерение да е за дълго, но то е защото смятам опитът ми за предостатъчен.

Искам да кажа с този пост, че съвсем без връзки в пубертета не бива. Нали зат'ва е пубертет - да се учиш там..

fenastz
11-07-2010, 21:13
Такава нагласа е извинение да изпускаш възможности да бъдеш с желан обект от чуждия пол.

puhi14
11-08-2010, 17:36
м аз предпочитам така , отколкото накрая да стоя и да се тюфкам "ох , що стана така ? " или нещо от сорта .. ама някои пъти просто не може да се избегне ..

11-08-2010, 17:50
За. Няма по - голямо богатство от своя страна в това да учиш да имаш доверие на някого и съответно на теб да ти се има доверие. Защото няма нищо по - приятно от това да знаеш, че можеш да вярваш на някого..

Сериозните връзки изграждат характер. Не затормозяват душата и обогатяват човек. Освен ако от едната страна не се желае различно, разкрепостено държание - тогава са безсмислица и в повечето случай става така - човек просто иска да е тиин ( идиот ) и започва да си повтаря, че тиин връзките са му по подходящи.. защото е в такава възраст НАПРОТИВ - точно сега трябва да се изгради като характер!! А сериозната връзка изгражда характер, тиин връзката нищо, само загуба на време.

За тиин връзките за по месец.. простичко казано: изхабяват времето на човек, нищо не научава накрая и винаги завършват с много гняв, болка и негодувание. Никакви пълноценни изводи, нищо.

fenastz
11-13-2010, 21:27
Защо смислени теми като тази замират толкова бързо :(

Taam
11-13-2010, 22:05
Че ти и в сериозна връзка можеш да си изживееш моментите на спонтанност и чиста емоция. Стига да е истинско, тях си ги има. Даже ще проява смелостта да кажа ,че са в пъти по-сладки.
А това с нагласата е глуповато. Причината идва от това ,че когато "тръгваш" с някого ,обикновено не си правиш (не дългосрочни,а) никакви планове колко дълго и по каква причина ще си с него.

PoRcHeTaTa1
11-13-2010, 22:56
Твъродо ЗА! :?