PDA

View Full Version : Хората вярно казвали,че само приятел става предател...



maybeline
11-07-2010, 17:20
само споделям.. на когото му се чете нека го прочете и ме посъветва ..това е едно от най-трудните неща в живота на човек.. мислех си,че аз няма да премина през това..но явно съм грешала.. та историята ми започва преди 6 години някъде.та и аз имам своята най-добра приятелка,с която като всички момичета се заклехме,че никога няма да се разделим,да се лъжем.. та така вече 6 години :) естествено и ние имаме своите периоди на караници и сдобрявания,но единствения по-сериозен проблем дойде едва преди месец.учим в различни училища,но намираме време една за друга.съчетавахме всичко.защо говоря в минало време и аз не знам.та така.проблемът идва оттам,че тя започна да излиза с приятелка от класа си.разбирах я.когато искаше излизаше с нея...междувременно излизаше с мен.мислих си,че е нормално докато един ден не се усетих..започна все по-често да ме пренебрегва.оговорили сме се да излезем и буквално преди 2 минути като отида да я викам тя ми съобщава,че ще излиза с нея.страдах вътрешно без да и казвам,че не го считам за нормално и за истинско приятелство.междувременно останалите неща продължаваха да са си същите-споделяхме си и т.н...но един ден излиза с мен,а после 3 дена с нея.. както и да е сдобрихме се.сега се започна отначало.абсолютно същото нещо..понеже зимата аз не излизам много,но лятото сме неразделни..та тя ми каза:е събота бях с теб..толкова мило..не надменно..казах й:ние се виждаме само събота и неделя,понякога и през седмицата.не може ли днес (неделя) да излезеш с мен..по цял ден и по цяла седмица си с нея.. а тя замълча.. в същия момент много мисли и въпроси дойдоха в главата ми..едната мисъл от които беше:Когато каже,че ще излиза с мен може да отмени уговорката ни,а когато се уговори с нея мен ме отписва.Продължава да ми помага,да,но как да се чувствам аз?другите ме питат къде е а аз като кажа с Е (момичето) е те ми казват пак ли и аз мълча..та се чудя поредното препятствие или края е това.. ?

miskaprizZ
11-07-2010, 17:44
Моята история прилича доста на твоята. При мен това беше края на 10 годишно приятелство. Просто разбрах ,че става мн трудно ,когато се намеси трети човек.
Успех, дано нещата при теб се развият по друг начин :) :)

ligafelka
11-07-2010, 17:55
а не може ли просто да те запознае с въпросното момиче и да излизате трите и никой да не се чувства пренебрегнат?? :)

maybeline
11-07-2010, 17:57
аз се познавам с приятелката й..не искам да се меся межу тях,както и аз не искам тя да се меси между нас :)

a1a2b3v
11-07-2010, 18:07
Абе в подобна ситуация бях, само че от другата страна тази на приятелката ти.Доста сложно понеже с приятелката ми се познавах от подготвителната а сега съм 9ти клас или иначе казано 10 години. :grin:
И миналата година станахме мн. добри приятели с едно момче и почти всеки ден излизахме след училище (с изключения разбира се) а събота и неделя с приятелката. Само дето приятелката ми излизаше с още 2 момичета и 1 момче (общо взето наща си компания), а момчето нямаше с кого така че малко по малко несъзнателно почвах да се отдръпвам от нея.. Тук да уточня че в началото се опитах да ги сприятеля постоянно виках пред момчето абе ---- е много печена и обратно пред момичето ----- е некъв супер добър и обратно за да създам някакво добро впечатление ... Друг е въпроса, че с времето направо не се понасяха и като характери бяха много различни. Няма да пиша продължението на историята че ще стане много дълго=Дд.
Резултат... сега отново съм си с приятелката и съжалявам за станалото. Та вече ще мисля повече какво правя и винаги ще остава и време за нея. С времето и приятелката ти ще осъзнае. Поговори с нея и и кажи, как се чувстваш и за това че ти е супер гадно, когато я пренебрегваш. Кажи и че нямаш нищо против да излиза с другото момиче, но да излиза и с теб.
П.С. Не и казвай нищо от рода на "избирай аз или нея", така ще я отблъснеш обясни и само как се чувстваш, за да разбере по-бързо, че не постъпва добре спрямо теб.

DarkTemplar
11-07-2010, 20:43
Поговорете си сериозно и й обясни разочарованието ти. Дано те разбере и да спре да те пренебрегва.

OldSchoolRebel
11-08-2010, 06:43
Гледай сега, това не е истинско предателство. Новите приятелки винаги са по-интересни за кратко, но когато минат няколко месеца и се изгуби интереса ти пак ще си на челна позиция. Нормално е.

sasha_90
11-08-2010, 09:55
Напомни ми за мен преди няколко години.Имах приятелка-от деца бяхме заедно.Карахме се от време на време,но нищо сериозно.Все бяхме заедно.Но...Появи се друго момиче,запознах ги и можеш да се сетиш какво стана.Да,точно както при теб.Двете започнаха да ме пренебрегват.Те излизаха заедно,мен естествено не ме викаха,въпреки че минават покрай нас,когато се търсят.Реших и прекратих отношенията си и с двете.
По-добре ще е и ти да направиш така.Знам,че ще ти е гадно в началото,но с течение на времето ще разбереш колко правилно решение си взела.Не е честно да си резерва.Не го позволявай!

maybeline
11-08-2010, 10:43
Гледай сега, това не е истинско предателство. Новите приятелки винаги са по-интересни за кратко, но когато минат няколко месеца и се изгуби интереса ти пак ще си на челна позиция. Нормално е.

да,но тя не й е нова приятелка :) 8-ми клас са и са от 1-ви клас заедно :)

SisinkaS
11-08-2010, 17:43
Гледай сега, това не е истинско предателство. Новите приятелки винаги са по-интересни за кратко, но когато минат няколко месеца и се изгуби интереса ти пак ще си на челна позиция. Нормално е.

да,но тя не й е нова приятелка :) 8-ми клас са и са от 1-ви клас заедно :)

Ами незнам какво да ти кажа..Прочети това което съм ти написала тук за моята история.. помисли, може да срещнеш нещо познато понеже е същото, но за другата страна. При мен се получи същото, само че аз бях на мястото на приятелката ти.Имах и продължавам да имам една приятелка вече 10год. (запознахме се когато се преместих в града и бях 3 клас) на която мога да доверя абсолютно всичко - дори и убийство и знам, че за нищо на света няма да ме предаде както и аз нея.Но поради стечение на обстоятелствата малко след като се запознахме .. да сме били мобежи 5-6 клас се очуждихме.. не сме се карали.. скараха се хората които излизаха с нас ии понеже деца още никои нищо не разбира.. кои прав кои крив.. та тя застана зад сестрата на приятеля й, а аз зад братовчедка ми.. и така се очуждихме, не сме се карали просто не контактувахме чак толкова.Мина се време.. Всяка си имаше "компания" така да го кажа.. Аз си имах друга приятелка, уж най-добра, но нещо отвътре си ми казваше, че в никакъв случай немога да й имам такова доверие.Дребни неща да, но по-сериозните ги пазех само за себе си.Ии така със старата ми пр-ка в гимназията пак се оказахме в един клас, взехме да се сближаваме, да излизаме пак, да си споделяме.И в един момент аз самата се осетих, че пренебрегвам другото момиче (както теб те пренебрегват в момента), защото отново имам на кой да споделям, имам кой да ме изслушва и да ме подкрепя.Докато до тогава получавах само изслушване и тук там някоя критика.Никаква подкрепа или насока :? .. Абе общо взето поговори с нея ако има начин. Защото аз като се опитвах да обесня защо става така никой не ме слушаше.Това момиче беше толкова избухливо и твърдоглаво, че няма значение какво и обясняваш, тя си знае, че има само една истина и това си е нейната без значение в действителност дали е така или не :?

LofYou
11-09-2010, 07:54
Няма вечни приятели има вечни интереси ... Помисли над това, може би просто трябва да оставиш нещата да се развиват сами. Ако ви е писано да сте приятелки ще бъдете макар и не по цял ден заедно :)

sweet_sorcerer
11-09-2010, 09:04
И аз бях така, само че при мен беше още по-объркано, защото най-добрата ми приятелка тръгна с най-добрия ми приятел и изведнъж се оаза, че третият (АЗ) е излишен.... Та така, първо ми беше мн гадно, защото аз винаги съм била до тяхм а те изведнъж почват да ме заебават...ама накрая вс се нареди - с него се скарахме (което е жако, като се има предвид, че сме приятели от 12 години), а с нея се виждаме доста рядко, макар че още сме си фр-та. Намери си нови приятели е моят съвет. Тези, които те заебават, не те заслужават!

Andr0medA
11-09-2010, 09:21
Няма вечни приятели има вечни интереси ...

+1!!!! :( Жалко, но факт. Попадала съм в подобна ситуация. Жените са кучки, имам само приятели момчета... с няколко изключения, но не бих ги нарекла ИСТИНСКИ ПРИЯТЕЛИ! На всеки се случва, това е положението..... :( :( :(


Намери си нови приятели е моят съвет. Тези, които те заебават, не те заслужават!

+1 :(