PDA

View Full Version : Пропадам...



ivcho96
11-07-2010, 17:24
Здравейте.. предварително искам да кажа, че пиша, защото ми е трудно, и искам просто да споделя, и дано така ми олекне малко, моля не ме нападайте!
Всичко започна миналата година, тогава бях на 13 ( 7клас ) започнах да пуша и да пия малко ( предимно бира ), не изкарвах добри оценки, ниска даже 3-ки от време на време 4-ки... влязох в механо, и нещата станаха още по зле, тук просто е ужасно...вече имам 7 отсътвия, а не ходих 2 седмици на у-ще, без да знаят родителите ми, но ги извиниха, та както и да е, също и се разминах от наказание, защото имам вече три сбивания.. абе ужас е в тфа механо, та не не знам дали ше издържа до втория срок, искам да свърши годината и да вляза в някое авто да не хода на даскало поне.., и както и да е, та вече почнах и да пуша на седмица един, максумум двапъти ( рядко два ) трева.. спрях да ходя на волейбол, който тренирам от 4 години.. с нашите се карам всеки ден минимум 4-5 пъти, направо е ад.. не знам защо, но всякаш така ми е по добре, като гледам как по големите, пушат, трева и цигари, пият, ходят по дискотеки, не ходят на даскало и тн., тяхни живот е рай... жалкото е, че някоя от тях, които завършиха тая година влязаха в университети :shock: , но аз едвали ще успея.. макар, че искам живот като тяхния.. хах... и най-жалкото, може би е, че съм само на 14... :? та това е мерси на всички, които я прочетоха :)

Reaper93
11-07-2010, 17:30
Най-добре смени заглавието на: "Пропаднах..."

Спри цигарите и тревата и почни пак волейбол, едва ли за една година си стигнал до толкова сериозно пушене, че да няма отказване.. ;)

FlowerPower
11-07-2010, 17:34
Ами първо реши какво наистина искаш- да си губиш времето или да влезеш в университет? И знаеш ли, много хора успяват да се справят добре с училище и да се забавляват в същото време. Защо не се организираш? Можеш да си комбинираш нещата, стига да искаш. Полагай постоянно некви усилия и ще видиш накрая, че ще си е струвало ;)

Lucho
11-07-2010, 17:35
Добре.

1-во: Яд те е, че си в Механо-то
2-ро: Да приемем, че не си учил, пропаднал си, стигнал си до механото
3-то: Осъзнай се, изгради собствен живот, не гледай "големите"
4-то: Колко са големи "големите" ?
5-то: Искаш да влезеш в университет, същевременно искаш да не изтрезняваш, да си "душата на компанията" и да си първия пич, не ти се учи, а искаш университет ?

Помисли по 3-та и 5-та точка. Кое ще е по-добро за теб ?

ivcho96
11-07-2010, 17:44
Добре.

1-во: Яд те е, че си в Механо-то
2-ро: Да приемем, че не си учил, пропаднал си, стигнал си до механото
3-то: Осъзнай се, изгради собствен живот, не гледай "големите"
4-то: Колко са големи "големите" ?
5-то: Искаш да влезеш в университет, същевременно искаш да не изтрезняваш, да си "душата на компанията" и да си първия пич, не ти се учи, а искаш университет ?

Помисли по 3-та и 5-та точка. Кое ще е по-добро за теб ?Грешката ми е(май), че се сабирам/х с по-големите, те бяха 11 клас, аз 7 всичко почнах с тях, те пушеха > и аз почнах, така и с алкохола, но сега повечето се спряха щото са 12 клас и от автото нищо не научават и учат сами... но останаха и още 10-11 клас дето пак си живееат живота...

Spikeey
11-07-2010, 18:02
Аз пуша трева и не съм пропаднал. :-o

ivcho96
11-07-2010, 18:14
Аз пуша трева и не съм пропаднал. :-oМа, то моя проблем не е само тревата! :D

Ssummerjam
11-07-2010, 18:16
Този рай води в ада... :-({|= Осъзнаваш, че пътя, по който си тръгнал няма да те отведе до нищо добро. Сега остава само да прецениш дали да смениш посоката, или да продължиш и да си понесеш последствията. :wink:

xWandereRx
11-07-2010, 18:19
жалкото е, че някоя от тях, които завършиха тая година влязаха в университети :shock:

колко жалко наистина !?
няма да коментирам правописа
та като знаеш какъв ти е проблема направи нещо по въпроса

danibebi
11-07-2010, 18:22
Здравейте.. предварително искам да кажа, че пиша, защото ми е трудно, и искам просто да споделя, и дано така ми олекне малко, моля не ме нападайте!
Всичко започна миналата година, тогава бях на 13 ( 7клас ) започнах да пуша и да пия малко ( предимно бира ), не изкарвах добри оценки, ниска даже 3-ки от време на време 4-ки... влязох в механо, и нещата станаха още по зле, тук просто е ужасно...вече имам 7 отсътвия, а не ходих 2 седмици на у-ще, без да знаят родителите ми, но ги извиниха, та както и да е, също и се разминах от наказание, защото имам вече три сбивания.. абе ужас е в тфа механо, та не не знам дали ше издържа до втория срок, искам да свърши годината и да вляза в някое авто да не хода на даскало поне.., и както и да е, та вече почнах и да пуша на седмица един, максумум двапъти ( рядко два ) трева.. спрях да ходя на волейбол, който тренирам от 4 години.. с нашите се карам всеки ден минимум 4-5 пъти, направо е ад.. не знам защо, но всякаш така ми е по добре, като гледам как по големите, пушат, трева и цигари, пият, ходят по дискотеки, не ходят на даскало и тн., тяхни живот е рай... жалкото е, че някоя от тях, които завършиха тая година влязаха в университети :shock: , но аз едвали ще успея.. макар, че искам живот като тяхния.. хах... и най-жалкото, може би е, че съм само на 14... :? та това е мерси на всички, които я прочетоха :)

Чуй ме, не си съсипвай живота..та ти си едва на 14, има време и за цигари и за алкохол и за всичко. С голяма воля ще постигнеш много неща. Като за начало спри тревата, като ти се прииска да пушиш трева си мисли, че така само се съсипваш. Спри и цигарите, макар, че на твоята възраст (както и на моята де, колкото теб съм) почти всички деца пушат. :? Избягвай да се караш с родителите си, е то понякога е нормално, пък и сме в такава възраст, че почти няма как да се избегне, но това не е толкова сериозно. :) Ходи на училище, не се прецаквай. Като не ти се учи, гледай поне 3- ките да хващаш, че лятото да не си биеш главата в стената и догодина вместо в Афтото, пак да си си в Механото. :? Ако все още те влече волейбола, записвай се. С много воля всичко ще се оправи и успех . :) :-)

Spikeey
11-07-2010, 18:27
Виж са ти явно имаш проблем, просто спри да движиш с по-големите, спри да пушиш трева (поне за сега) и да пиеш. Завърши училище намери си хубава работа и тогава се напушвай и напивай :)

ivcho96
11-07-2010, 18:37
Виж са ти явно имаш проблем, просто спри да движиш с по-големите, спри да пушиш трева (поне за сега) и да пиеш. Завърши училище намери си хубава работа и тогава се напушвай и напивай :)Мда, и да кисна по цял ден пред компа? Нямам друга компания освен големите... защото аз съм единствения, който не се кефи на една гръмната пиратка или пък не сабирам кестени... :shock: 8-)
Колкото до тревата.. ще се постарая да я спра или поне намаля до минимум.. :o

ameli
11-07-2010, 18:45
Аз пуша трева и не съм пропаднал. :-o

О не, изобщо, само дето в предната тема се питаше как аджеба си изкарал 24 бал :lol:

Както е. Важното е, че си се осъзнал на време и все още имаш шанс да се поправиш. Не го пропилявай! ;)

Spikeey
11-07-2010, 18:46
И аз попринцип движа с големите (10 клас) Ама имам и приятели на моята възраст (14) с които пак си се размотавам, иначе исках да кажа, просто да внимаваш в часовете и да учиш, пък след това ако искаш се размотавай с приятелите ти 8-)

Reaper93
11-07-2010, 18:47
Пиратките са само за през зимата така, че това не е оправдание..А и като не те кефат, вземи си фойерверки.

Spikeey
11-07-2010, 18:48
Аз пуша трева и не съм пропаднал. :-o

О не, изобщо, само дето в предната тема се питаше как аджеба си изкарал 24 бал :lol:

Както е. Важното е, че си се осъзнал на време и все още имаш шанс да се поправиш. Не го пропилявай! ;)
Tова по-скоро беше грешка защото с 24 бал няма как да влезна в Ломоносов с най-добрата специалност :x

ivcho96
11-07-2010, 18:50
Пиратките са само за през зимата така, че това не е оправдание..А и като не те кефат, вземи си фойерверки.Имам впредвид, че връсниците ми прават тфа, а мене не ме влече и ме отхвърлят..

П.С Spikeey в какво у-ще учиш?

Spikeey
11-07-2010, 18:56
В Английска бизнес Гимназия :D

GossipGirl89
11-07-2010, 19:23
Виж сега, не ги гледай големите. Всяко нещо с времето си. И ти ще пораснеш, спокойно, и ще дойде момента, в който ще се отдадеш до някаква степен на забавленията, нощния живот, купоните, цигарите, алкохола и т.н. Казваш, че имаш желание да учиш 1 ден в университет, но в същото време сам си правиш така че да пропадаш. Защо си се отказал от волейбола? Можеш да го запишеш пак, като преди това спреш с тревата и цигарите, както и алкохола. Никой не те е спрял да се забавляваш, но просто съчетай двете неща - ученето и забавленията. Ако смяташ че Механото не е за теб си седни на д-то и учи, за да може догодина да кандидатстваш пак и да влезеш на друго място. Но ако искаш да се преместиш в Автото само щото там се учи по-малко и от Механото просто забрави нещата да се оправят... Или искаш да просперираш, или не искаш - сам трябва да решиш кое от двете :)

Относно компанията - можеш да продължиш да излизаш с "големите", но просто да се ограничаваш в това, което правят. Връстниците ти те отхвърлят най-вероятно, защото гледаш с прекалено голям песимизъм на тях и на това, което правят - за тебе всичко е тъпо и те го виждат + факта че най-вероятно знаят че дружиш с малко по-големи от вас, които се напиват и напушват и може да го смятат за неправилно и за това да те отбягват.

Опитай да балансираш нещата - да излизаш и с едните, и с другите, но да си имаш акъл в главата и да внимаваш какво правиш

Carexx
11-07-2010, 19:51
Малко хора успяват да комбинират ходенето на дискотеки с прилично учене така че поне да успея да влязат в учебното заведение което искат по-нататък.Навсякаде има кретени, идиоти, гъзари ,тузари,зубари и т.н
Ти избери какъв искаш да бъдеш.Но аз ще ти дам 1 съвет - Започни да учиш от 8ми клас, остави тревата купоните и дискотеките за сега първо защото си малак, и най-важното че няма да изкарваш прехраната си с трева , сбивания или дискотеки.Не всичко е като по филмите.Истинския "купон" започва след 12-ти клас тогава повечето хора са разумни, и има наистина хубави изживявания.Това е от мене.

SmilezZz
11-08-2010, 05:01
Ти си си виновен за това,че пропадаш..
Никой друг не е виновен..И какво толкова ти
харесва в "големите" ? Това,че не ходят на училище,
пушат,пият и се забавляват ? Я си помисли - дали
ще успеят да си изградят някакво ХУБАВО бъдеще
за себе си..И след време ще съжаляват,че не са
отишли на училище..
Осъзнай се - никой друг не ти е виновен..

fenastz
11-09-2010, 21:33
По принцип подхождам със сарказъм към същества като теб, но ще ти го кажа в прав текст - дискотеките, цигарите, алкохола, наркотиците, дори секса с яки кyрви - това не е Рай. Това е заблуда за 5-6 години, след която осъзнаваш, че нямаш нищо. Спри, докато още имаш шанс.

Tempest
11-09-2010, 21:45
пиеш, пушиш, пушиш и мара... екстра си... само дето трябва някъде там да вмъкнеш и ученето, брат... осъзнаваш си грешката, ама продължаваш... ето - жертвал си ученето за някви простотии, дето са до едно време.. после или си мъртъв, или не намираш тръпката..

защо сега не жертваш това, което ти трови живота, за да можеш след време да имаш един нормален живот, в който да не се вайкаш какво ще стане следващия ден.. ? Мисли в перспектива, не мисли за настоящия момент..

на такива болки съм се подлагал, обаче знаех, че след това няма да се оплаквам от тях... и просто преживях тоя ад, за да мога сега да си седя кротко и да не се чудя кога пак ше ме пронижат... имах избор и за бавно лечение.. както и да е де.. исках да ти кажа да не мислиш за днес, утре и до края на седмицата.. мисли за бъдещето си.. изгради си такова. Имаш преимущество над другите деградета - осъзнал си се на време, както сам каза - само на 14 си...

Peshec
11-09-2010, 21:58
Ами всичко опира до волята.За да се пооправиш като за начало започни волейбола отново,отдели повече време на уроците и определно трябва да смениш компанията.Така лека полека нещата ще започнат да се нареждат,но няма да стане за 1 месец,така че не се отчайвай!Айде успех ;]

iLovePussyJuice
11-09-2010, 23:56
ти ако си пропаднал, какво да кажа аз за себе си?
просто ми е тъжно, когато се замисля над това, а вече е късно за много неща :)

иначе се ти се стягай, няма смисъл от тия неща 8)

Cybershot
11-10-2010, 06:47
Има някаква надежда за теб, макар и минимална. Щом осъзнаваш грешките си, значи има надежда. В темата ти казаха какво да направиш, вече всичко зависи от теб! Вземаш живота си в ръце и така...

everythingisrelative
11-16-2010, 17:25
Здравейте.. предварително искам да кажа, че пиша, защото ми е трудно, и искам просто да споделя, и дано така ми олекне малко, моля не ме нападайте!
Всичко започна миналата година, тогава бях на 13 ( 7клас ) започнах да пуша и да пия малко ( предимно бира ), не изкарвах добри оценки, ниска даже 3-ки от време на време 4-ки... влязох в механо, и нещата станаха още по зле, тук просто е ужасно...вече имам 7 отсътвия, а не ходих 2 седмици на у-ще, без да знаят родителите ми, но ги извиниха, та както и да е, също и се разминах от наказание, защото имам вече три сбивания.. абе ужас е в тфа механо, та не не знам дали ше издържа до втория срок, искам да свърши годината и да вляза в някое авто да не хода на даскало поне.., и както и да е, та вече почнах и да пуша на седмица един, максумум двапъти ( рядко два ) трева.. спрях да ходя на волейбол, който тренирам от 4 години.. с нашите се карам всеки ден минимум 4-5 пъти, направо е ад.. не знам защо, но всякаш така ми е по добре, като гледам как по големите, пушат, трева и цигари, пият, ходят по дискотеки, не ходят на даскало и тн., тяхни живот е рай... жалкото е, че някоя от тях, които завършиха тая година влязаха в университети :shock: , но аз едвали ще успея.. макар, че искам живот като тяхния.. хах... и най-жалкото, може би е, че съм само на 14... :? та това е мерси на всички, които я прочетоха :)


Благодаря че ми даде стимул да живея ! ](*,) ](*,) [-(

everythingisrelative
11-16-2010, 17:27
По принцип подхождам със сарказъм към същества като теб, но ще ти го кажа в прав текст - дискотеките, цигарите, алкохола, наркотиците, дори секса с яки кyрви - това не е Рай. Това е заблуда за 5-6 години, след която осъзнаваш, че нямаш нищо. Спри, докато още имаш шанс.

Много точно казано

amk933
11-16-2010, 18:52
Аз пуша трева и не съм пропаднал. :-o

Какъв оксиморон само...

По темата:
Ако не си помогнеш сам, няма кой да ти помогне. Колкото и банално да звучи, това е истината. Ти си избираш - или ставаш поредната необразована утрепка, или тръгваш по другия път, изучаваш се и ставаш интелигентен млад човек. С тревата и ниските оценки до никъде няма да стигнеш. Изолирай се от вредната компания и прояви малко характер...

Само не разбрах каква е логиката да се местиш от механото в автото при положение, че във второто не се учи... :-o

CrAzYanDlaZy
11-16-2010, 19:28
Не си губи времето в размисли, ами се стягай и подреди живота си!! Ще ти трябва воля, за да спреш цигарите и тревата, но трябва да го направиш! Стегни се! Ходи редовно на даскало, учи си уроците и направи така, че вашите да се гордеят с теб! Замисли какво искаш да правиш след като завършиш, казваш, че големите са ги приели в университети .. защо и теб да не те приемат, ако си седнеш на задника?! Повярвай ми, ще имаш време за забавления след, като завършиш, сега му е времето да се учи, за да можеш да следваш там, където искаш и да си уредиш живота ... наистина още си в началото, всичко може да се поправи, но не отлагай, защото после ще е прекалено късно!

tItEufFf
11-17-2010, 10:23
Ти сам трябва да се мотивираш. Просто съм се убедила, че нито родителите, нито учителите, нито приятелите ( дори и най-близките ) не могат да те накрат да учиш и да се отървеш от лошите си навици.
Стегни се. Ти си само на 14, не си проваляй живота още от сега. Имаш време да се поправип. По-късно ще съжаляваш ако продължаваш да се вайкаш колко си пропаднал.