PDA

View Full Version : 03.01.2011



fenastz
11-07-2010, 21:35
Предполагам повечето вече знаете от facebook, но за непросветлените - това е националния ден за бягство от училище. Причината е крайното редуциране на зимната ни ваканция.

Причината е учителската стачка преди три години, макар че не виждам как ще наваксаме нещо от тогава като ни намаляват почивката сега. Факт е, че тази година учебните ни седмици са почти 40, което е доста повече от предишните години.

Е, ще отидете ли на училище ?

Аз няма. Не съм длъжен да плащам за капризите на учителското съсловие и с отсъствието си в този ден искам да покажа, че не съм съгласен с решението на министерството.

Greennight
11-07-2010, 21:37
Има такава тема,и не..няма да отида...

Reaper93
11-07-2010, 21:45
И аз няма да отида.
Нищо съществено няма да пропусна.. :)

gofeto917
11-07-2010, 21:56
Айде бе и като не отидете 1 ден голяма работа, все едно като не отидете и после няма да бягате през годината, за да искате да са коректни с вас и вие трябва да сте коректни спрямо училището, а вие не сте, никой ученик не е, освен това подхождате доста детски към проблема, мислейки, училището ви е виновно затова, че нямате по - дълга ваканция, все едно учителите разбираш ли умират да имат и те по-къса ваканция, ако искате нещо да направите е редно да отнесете въпроса към по-висока истанция, например министерството и тн. Ама това е България и нищо няма стане, тъй че най - добрия вариант е нещо от рода на "Господари на Ефира". Ама за да стане това ви трябва много добра организация и единност в действията, а това почти невъзможна задача за българите, защото всеки е голям разбирач..., ама все пак това е само моята гледна точка, може и аз да греша.

Yoana
11-07-2010, 23:12
^много добре казано. Това за коректността най-много ми хареса.
Сега според мен учениците(4-10кл.) толкова много коментират тези няколко дни, които са им взети от ваканцията, защото вече не им е интересно в училище - затова има изказвания от рода на "стачка, айде стачка". Като не ти се ходи на училище точно тези 2 дни, не ходи. Почивай, изтрезнявай до 3-4 януари и след това си ходи в часовете. Няма да изпуснеш нищо, а отсъствията вече никой за нищо ги няма - и учениците, и училището.
Януари ще съм 2ра смяна, така че на 3ти ще отида по някое време в училище. Аз пък искам ваканцията да е още няколко дни, за да си седя вкъщи на топличко и да уча, защото съм 12 клас...

xKiFlA
11-07-2010, 23:39
Аз съм казала съм че няма да отида..и Няма да отида :?