PDA

View Full Version : Новини



GregoryHouse
11-08-2010, 04:23
Предлагам Новикните, макар и да са колкото да има нещо там... Поне да се правят като хората...Първо във поне 50% има баламски правописни грешки които, много моля, не са от недоглеждане или натиснат грешен клавиш, ами от незнание. Може ли да се бъркат "О" и "У", "И" и "Е"... Да не говорим, че повечето са свободни съчнинения със разни призиви във тях...Това дори не може да се нарече новина. А темите, че са обикновени просто разни RSS изкопирани от някой американски сайт и преведени на български е съвсем друга тематика. Все пак живеем във България, не във Америка. Никой не го грее как във някой си щат на САЩ се случило нещо от рода на "Дете блъсна баба."

Просто вече става дразнещо несериозно. Повечето от хората които ги четат, го правят за да има на какво да се посмеят и вземат всички на подбив.

Надявам се хората които се занимават със тази част, да се отнесат малко по-сериозно. Все пак това е сайт който претендира за някаква репутация. Ако греша, поправете ме.

miloto_girl_4e
11-08-2010, 08:58
Предлагам Новикните, макар и да са колкото да има нещо там... Поне да се правят като хората...Първо във поне 50% има баламски правописни грешки които, много моля, не са от недоглеждане или натиснат грешен клавиш, ами от незнание. Може ли да се бъркат "О" и "У", "И" и "Е"... Да не говорим, че повечето са свободни съчнинения със разни призиви във тях...Това дори не може да се нарече новина. А темите, че са обикновени просто разни RSS изкопирани от някой американски сайт и преведени на български е съвсем друга тематика. Все пак живеем във България, не във Америка. Никой не го грее как във някой си щат на САЩ се случило нещо от рода на "Дете блъсна баба."

Просто вече става дразнещо несериозно. Повечето от хората които ги четат, го правят за да има на какво да се посмеят и вземат всички на подбив.

Надявам се хората които се занимават със тази част, да се отнесат малко по-сериозно. Все пак това е сайт който претендира за някаква репутация. Ако греша, поправете ме.


Радвам се, че има хора, които се интересуват от новините на сайта :) Но не мислиш ли, че е малко нагло да даваш съвети за правопис, при положение, че ти правиш елементарни грешки, които отсъстват от новините на сайта?
Нека ти направя една бърза редакция на текста, за да научиш някои елементарни правила или както ти ги нарече - да престанеш да правиш "баламски правописни грешки".

Предлагам Новикните (новините, не новикните и няма нужда от главна буква тук), макар и да са колкото да има нещо там... Поне да се правят като хората... (Смятам, че е нормално първите две изречения да са слети в едно, защото така е доста ... първобитно написано - Предлагам новините, макар и да са колкото да има нещо там, поне да се правят като хората.)Първо във(в поне - във се пише само, ако следващата дума започна с "в" или "ф")поне 50% има баламски правописни грешки (тук ти липсва запетая пред "които") които, много моля, не са от недоглеждане или натиснат грешен клавиш, ами от незнание. Може ли да се бъркат "О" и "У", "И" и "Е"...(ако се опитваш да зададеш риторичен въпрос, хубаво е да сложиш "?") Да не говорим, че повечето са свободни съчнинения със(с разни - нека повторим правилото, което се отнасяше за буквичката "в", "със" се пише само пред думи, които започват със "с" или "з") разни призиви във(повтарям трети път, за щастие - "във" се пише само пред думи, които започват с "в" или "ф") тях...Това дори не може да се нарече новина. А темите, че са обикновени(изпусната запетая) просто разни RSS изкопирани от някой американски сайт(тук нямаш грешки, но да спомена, че си в заблуда) и преведени на български е съвсем друга тематика. Все пак живеем във(нямам сили да го пиша за четвърти път...) България, не във(нито пък за пети...) Америка. Никой не го грее как във(или шести...) някой си щат на САЩ се случило нещо от рода на "Дете блъсна баба." - само да ти кажа, че новините са новини и ако теб те интересуват само нещата, които стават в България, има много хора, които се интересуват и от нещата, които стават в чужбина, неслучайно новините на БНТ се казват "По света и у нас" :)

Просто вече става дразнещо несериозно. Повечето от хората(запетая) които ги четат, го правят(запетая) за да има на какво да се посмеят и вземат всички на подбив.

Надявам се хората(запетая) които се занимават със(май вече стана седми път?) тази част, да се отнесат малко по-сериозно. Все пак това е сайт(запетая) който претендира за някаква репутация. Ако греша, поправете ме.


Понеже каза, ако грешиш, да те поправим - еми видях, че беше сгрешил на много места и те поправих :oops: Интересно ми е, ако всички, които негодуват срещу новините, имат твоето ниво на правопис, пунктуация и граматика, как намират грешки?

shadow4e
11-08-2010, 09:10
^ Колега, ново изречение се започва с главна буква! Дисквалифициран сте от дискусията.

miloto_girl_4e
11-08-2010, 11:31
шокиран съм от отговора.


Не се и съмнявам :)

Sham
11-08-2010, 14:54
На мен, пък, ми стана сУадко от отговора на Милото. 8-)
//за новините няма да говоря (този път:Д)

amk933
11-08-2010, 15:58
Само че GregoryHouse не пуска новините и това, че коригира поста му, си е чисто и просто дребнавост и неспособност да се търпи критика.

Има разлика между личен пост във форум и новина, която всички четат или, която е изложена на показ пред хиляди хора. Малко жалко е да си ги обясняваме тия неща.

Личниъ поуст могъ дъ си гу пишъ къкту си изкам, зъштото ни гу налагъм на още 10 000 хилиъди чувекъ.

С новините положението е малко по-различно. ;)

GregoryHouse
11-09-2010, 15:16
Еми, след този отговор...наистина нямам какво да кажа повече. Ясно ми е, че моят правопис не е перфектен. Нито пък претендирам за такъв. Но както каза amk933 аз не пиша новини. Те тава ви е българскио форум...Изказваш мнение - идва модераторо и ти обснЕвъ "Оооо колко си прост."

Като не търпите конструктивна критика - добре. Проблема си е Ваш, не мой.

Локвайте темата. Ясно ми е, че и последвалите отговори ще са ВЪВ същия дух.

MakeMeLaugh
11-09-2010, 15:47
Оф, тя започна да го яде така, както се опита мен... ;)
Няма оправия.

Общо взето ще се каже, че с новата версия на сайта, нещата ще се променят. А сега са си добре и така ще останат. :Д

sasha_90
11-11-2010, 10:33
Предлагам Новикните, макар и да са колкото да има нещо там... Поне да се правят като хората...Първо във поне 50% има баламски правописни грешки които, много моля, не са от недоглеждане или натиснат грешен клавиш, ами от незнание. Може ли да се бъркат "О" и "У", "И" и "Е"... Да не говорим, че повечето са свободни съчнинения със разни призиви във тях...Това дори не може да се нарече новина. А темите, че са обикновени просто разни RSS изкопирани от някой американски сайт и преведени на български е съвсем друга тематика. Все пак живеем във България, не във Америка. Никой не го грее как във някой си щат на САЩ се случило нещо от рода на "Дете блъсна баба."

Просто вече става дразнещо несериозно. Повечето от хората които ги четат, го правят за да има на какво да се посмеят и вземат всички на подбив.

Надявам се хората които се занимават със тази част, да се отнесат малко по-сериозно. Все пак това е сайт който претендира за някаква репутация. Ако греша, поправете ме.
Прав си,но и ти допускаш грешки,които не са от сгрешено копче!Например:не се пише"във някой",а "в някой"."Във" се пише пред думи,започващи с "ф" или "в".Същото е и при "със"."Със" се пише пред думи,започващи със "з" или "с".