PDA

View Full Version : Нещо срещу косопад и за забързване на растежа на косата?



DarkKisss
11-08-2010, 04:48
Знам, че вероятно има такава тема, но все пак бих била благодарна, ако някой ми препоръча продукт, който е изпробвал върху себе си и е постигнал очаквания ефект ..

SmilezZz
11-08-2010, 05:30
За забързване на растижа на косата:
- Хининова вода и Тривитаминол..

За косопад:
- Не знам,преди бях използвала някакъв
шампоан против косопод и имаше ефект,но
сега никъде не вога да го намеря..
- Но можеш да си правиш някакви
заздравяващи маски..

cherrygloss
11-08-2010, 05:34
Ами аз ползвам една маска която е точно срещу косопад и по-бърз растеж, и майка ми я ползва от много време, наистина много помага. Не мога да намеря снимка обаче, със чесън е (не мирише) ,френска е и я има в магазините на Вела, но не е марка Вела.По-късно ще я снимам.

dqvolcheto9
11-08-2010, 12:04
Да не е Лорис ? http://www.astra.bg/files/images/lorys/new_loris/600105.jpg

cherrygloss
11-08-2010, 19:08
Да не е Лорис ? http://www.astra.bg/files/images/lorys/new_loris/600105.jpg
Не, в една плоска широка кутия е. Така и не намерих снимка :(

sunshine955
11-08-2010, 19:40
Значи за бърз разтеж аз се мажа с тривитаминола .. по точно го правя на маска .. доволна съм но не ми расте по 3см косата на месец.. може би половин един повече.. моята поринцип си расте бързо но може и да си внушавам .. все пак всеки продукт на всеки действа различно (:
мама преди ми се смееше че се мажа с витамини за животни,но една нейна колежка и беще казала,че преди време много коса започнала да и пада ( цели кичури ) и много се изплашила и започнала да се маже с тривитаминолчето ;дд само заради косопада и наистина имало голям ефект даже започнала да и расте нова косичка ..( в повечето случаи тривитаминола сгъстява косата но не при всеки .. при мен за сега не забелязвам ;д ) и даже без да иска и порасна много косата от това абе много доволна остана .. съветвам те да пробваш не казано че на 100 процента ще ти помогне но има голям шанс :]] пожелавам ти успех и се надявам да съм била полезна :)

DarkKisss
11-09-2010, 05:22
Благодаря ви за отговорите :Р
А чувала съм, че от тривитаминола много се омазнявала кожата на главата, така ли е? А хининовата вода как действа? :neutral:

3oPuTy
11-09-2010, 09:10
Тривитаминола действа на всеки по различен начин като всеки продукт :) Може да започне да ти омазнява косата,може да ти се появи пърхут,може да си е все същата,може да започне да пада още повече ... Да,и косопад причинява.С очите си видях как на една приятелка,която реши че няма да си прави маска,а ще се маже както с Хининовата вода,започнаха да й падат малки кичурчета още при второто мазане и спря! :?
При Хининовата вода е същото.Могат да ти се появят същите странични ефекти,но там вероятността е много по-малка,защото и концентрацията й е доста по-малка от Тривитаминола.
Също така може да използваш ампули за коса.Има специално за косопад,има за стимулиране на растежа ...
Шампоаните с катран са специално за хора с косопад,но до колкото знам миришат кофти :?
Ейвън бяха пуснали специална серия за слаба и падаща коса.Една моя приятелка беше адски доволна от нея,но аз лично не посмях да си я поръчам,защото с малки букви пишеше "Препоръчва се за жени над 35 години" :-D

Амиии за това се сещам в момента :)

sunshine955
11-09-2010, 11:08
попринцип така се говори но аз изобщо нямам такъв проблем .. попринцип тривитаминола са витамини в течно състояние на масна основа за това може да де омазнява на някои момицхета косата но ако сложиш лимон примерно тои исушава леко и придава блясък (също така мн подхранва) или сока на половин греипфрут .. може да слагаш и кисело мляко което придава еластичност на косъма или мед който прави косата сташно мека : ]] така,че за да нямаш проблеми с омазняването просто прибавяй и други съставки към маската ..

slynchoo
11-09-2010, 11:10
Благодаря ви за отговорите :Р
А чувала съм, че от тривитаминола много се омазнявала кожата на главата, така ли е? А хининовата вода как действа? :neutral:

Моята коса не се омазни от тривитаминола,а ефекта си беше супер!
От хининовата вода аз изобщо не бях доволна!

MegiBoOm
11-09-2010, 12:19
Аз ползвам Хининова вода, но не виждам кой знае какъв ефект! :(

art
11-09-2010, 14:53
За астеж Тривитаминол или от маслата за коса на Икаров. Аз като яло съм доволна и от дватапродукта.Хининова вода съм ползвала, но ефект не усетих.

DarkKisss
11-10-2010, 05:29
3oPuTy, майка ми ползва катранен шампоан от време на време и се задушавам, когато мина покрай банята :?
Също си слага и жълтък на косата, като го смеси в една чинийка с малко доза обикновен шампоан и казва, че не й пада косата. Аз опитах, но доста кофти се нанася сместа и косата ми става като слама и нищо не мога да постигна :(
Все пак смятам да си взема първо хининова вода с ясното съзнание за по-малък риск от някакви странични ефекти .. Знаете ли някаква цена и в аптеките се продават нали?

wasch0
11-10-2010, 07:02
Аз използвах едни ампулки. След баня се нанасят в корените.. След това започва да те сърби, и сърби, и сърби :D

П.П. Има ефект !

3oPuTy
11-10-2010, 10:08
Хининовата вода е около 1-3лв. в зависимост от марката :)

Di
11-12-2010, 21:50
ами с тая руса боя си си изгорила косата на макс
сменяй цвета

kalpazanka
11-13-2010, 07:42
Герикапс меки желатинови капсули.
От шампоаните с катран косата ми се омазнява за 24 часа. Ползвам Milva с хума. :)

SkyEatsAirplane
11-13-2010, 09:23
Аз използвам бадемово масло Икаров и съм много доволна. Бях 2 години с черна коса и използвах преса всеки ден. Косата ми заприлича на слама и нямаше никакъв живот. Купих си бадемово масло и за 2-3 месеца си възвърна предишният вид. Но все пак всяка коса е различна и зависи :-)