PDA

View Full Version : Болки в гърлото, възпалени сливици



Kateto92
11-08-2010, 09:46
Здравейте,

От няколко дни имам ужасно силни болки в гърлото. Ходих на лекар и ми каза, че имам само зачервено гърло и са ми възпалени сливиците, да не се притеснявам, даде ми рецепта да си вземя някакви нео ангин и някакво спрейче. Нито едното нито другото имат някакъв ефект. Повярвайте ми болките в гърлото са толкова силни, че дори ми е трудно да се храня и да пия течности.
Дайте ми някакви съвети за болни сливици и болки в гърлото. Какво ви помага, какво пиете и как се лекувате?

Sisito941
11-08-2010, 15:41
Моята съученичка беше в болница..Ще ти напиша какви й бяха оплакванията..Значи не можеше да говори,едвам преглъщаще..бяха й се слели сливиците,изрязаха едната и сега е по-добре..Не знам,отиди на друг лекар и виж той дали ще ти каже това,което лдругия лекар ти е казал ! :-o

darkPaladin
11-08-2010, 17:36
иди пак и кажи че се влошаваш

иначе е добре да направиш една гореща терапия с горещи течности

ако можеш вземи си ментолови бонбони или дъвки

ментола успокоява

нагревки с мед и сенапено семе на гърлото с една марля
и си пий хапчетата

Kateto92
11-09-2010, 10:21
Послушах съвета ви и още вчера отидох на още един УНГ. Диагнозата беше почти същата, само дето кым ангина отива, но този лекар ми препоръча да си взема Тантум Верде спрей Форте и таблетки за смучена- Тантум Лимон. Взех си ги още снощи, незнам дали си внушавам но имам чуството, че ме облекчиха още същата вечер, е не напълно но има доста силен ефект от тях. Дори днес сутринта успях и да закуся горе-долу нормално. Май се чуствам доста по-добре.
Според мен има ефект от тях, но ще ви държа в течение, дали наистина е така или си внушавам.

Впрочем имате ли някакви наблюдения за продуктите на Тантум Верде?

DickJustice
11-09-2010, 19:47
Аз принципно не вярвам на тези методи с хапчета, спрейчета и т.н. ... Ако можеш питай баба ти какво ще ти каже и пробвай (поне аз досега не съм се оплаквал :D ) ... Пък за гърло ... какво да кажа - последния път, когато ме болеше го лекувах с 1 капачка стабилна ракия вечерно време (под стабилна - 60 градуса :) ) преди лягане ... 2 дена и бях бомба :) ! Бързо оздравяване ! :)

mey_si
11-10-2010, 18:56
Преди време баща ми му извадиха сливиците и пожене болката е непоносима трябваше да яде сладолед...така започнах и аз ..заболи ли ме гърло стабилно ям сладолед и до 1 ден ,2 най-много вече всичко е отшумяло...миналата зима редовно така се лекувах...лекарства за гърло от 3 години сигорно не съм купувала ...

Kateto92
11-12-2010, 15:25
И аз не съм голяма фенка на лекарствата, честно казано предпочитам лековете на баба, но този път нещата се получиха много добре! Болките в гърлото изцяло отминаха. Спрейчето на Тантум е наистина вълшебно. За 2 дни се излекувах напълно, а пък бонбонките толкова ми харесаха, че си ги исмуках всичките.
Сега да не си помислите, че ви хваля лекарства и ви карам да се тъпчете с тях. Просто споделям мнението си, че продуктите на Тантум Верде са наистина добри, иначе ако имате проблеми- "на баба лековете". Обаче, ако не ви се занимава Тантум е решението!

:grin: супер щастлива съм, че вече не ме боли гърлото!

Infinity
11-13-2010, 18:42
Радвам се , че вече не те боли , но някой преди мен беше споменал да се правят терапии с горещи течности... НЕ !
Сливиците НЕ обичат горещо ! Изпиеш ли един горещ чай ще те заболи още толкова. Сладолед / кола помагат много повече. 8-)
А следавщия път , когато усетиш , че гърлото пак започва да те боли още същата вечер си направо един компрес със ракия.
Мокриш обилно малка кърпа с ракия и връзваш точно на сливиците.
Хапваш мед , а вечер преди заспиване ти е позволено капачка ракия.
Точно за две вечери с ракийка и мед бях 6 точки. 8-)

mlakniwe2
11-13-2010, 18:57
Аз от както си махнах и 3-те сливици много рядко се разболявам-ако ме заболи гърлото взимам един олипс, пия чай и ми минава-но преди да ги махна много често имах бронхит и други разни болести :-o Питай лекаря дали сливиците ти за махане-може от това да е аз 3-тата я махнах когато бях на 4 май беше, а на 12 другите 2 и от тогава тоест от 2004 до ся много рядко съм се разболявал

ImmortalSportFreak
11-13-2010, 21:39
Аз от както си махнах и 3-те сливици много рядко се разболявам-ако ме заболи гърлото взимам един олипс, пия чай и ми минава-но преди да ги махна много често имах бронхит и други разни болести :-o Питай лекаря дали сливиците ти за махане-може от това да е аз 3-тата я махнах когато бях на 4 май беше, а на 12 другите 2 и от тогава тоест от 2004 до ся много рядко съм се разболявал
... е да ама когато ти махнат сливиците може да се разболяваш рядко,но много по-тежко.(или поне така съм чувала) А това,че не са ти махани сливиците не означава,че по-често се разболяваш... зависи си от човека и имунната му система.

darkPaladin
11-13-2010, 21:44
имаш възпалени сливици и отива към ангина?тва не го разбрах :D

сливиците често се възпаляват но това не значи че са за вадене бъди спокойна

kalpazanka
11-14-2010, 09:25
... е да ама когато ти махнат сливиците може да се разболяваш рядко,но много по-тежко.(или поне така съм чувала)
И какво предлагаш? Да си прави стрептококови ангини, докато не развие гломерулонефрит или проблем със сърцето?!
Само не ми излизайте с теорията, че Господ ги е създал и не бива да ги пипаме!

ImmortalSportFreak
11-14-2010, 10:20
... е да ама когато ти махнат сливиците може да се разболяваш рядко,но много по-тежко.(или поне така съм чувала)
И какво предлагаш? Да си прави стрептококови ангини, докато не развие гломерулонефрит или проблем със сърцето?!
Само не ми излизайте с теорията, че Господ ги е създал и не бива да ги пипаме! :lol:
Имах предвид че ако няма нужда да се махат да не настоява,защото мисли че така ще се разболява по-рядко или нещо такова.. Ест. че ако лекарят й прецени че е нужно ще й ги махнат ..

п.п. Това за Господ... :lol: Не вярвам в Господ. :D