PDA

View Full Version : Обобщение.



Nam3less3
11-08-2010, 13:07
Ето едно мое изложение на нещата:
Има 3 пътя към духовно развитие - ляв, среден и десен. Средният път е на добродетелите и е пътят към Бог, най-трудният и правилен(какъвто предлага примерно християнството). Левият и десният са съответно липсата на добродетели и техният излишък(примерно атеизъм и липса на вяра - ляв път, вяра в доброто и Бог - среден път, фанатизъм - десен път). Това са кривите пътища, към които води да речем окултизма(заради това е отричан от християнството, естествено всички окултисти се наричат бели магове, но това е заблуда). Това е лесният и грешният път - към злото, където човек следва собствената си воля за лична изгода и власт. Такъв път поемат примерно всички лоши герой от филмите и кнгите :D Животът е борбата между тия 2 пътя, между доброто и злото, и смисълът на живота е да еволюираме постепенно, избирайки добрият път. Ако се отклоним от доброто следват изпитания и наказания, защото човек обикновено се научава по трудния начин. Та общо взето неща в тоя дух имам предвид. Съгласни ли сте горе-долу?
И темата не е за спорове от типа на няма добро и зло и т.н.

gandalfepi4
11-08-2010, 14:51
ми не си бав прав. от религиозна позиция трябва да си си баш твърде добродетелен - да живееш като иисус/мохамед/буда, а те са уж добродетелни на супер, мега, максимум.

а от обикновенна позиция пак май грешиш щото ми се струва правилно да си правиш каквото си правиш и по който път си изберещ и ако е за доброто на хората да не ти се държи сметка за това какво не ти отговаря на някакви измислени стандарти при положение че вече си си "изплатил дълга". даде за пример филми и книги за'тва и аз така - виж Хари Потър брат - той си прави зли, извратени и отвратителни неща заради които заслужава смърт и вечно мъчение(според библията поне) но това не му е проблем да си остане с добра душа (сигурно заради онзи дърт, содомит Дъмбълдор) и да прави добри и безкористни дела, ами Кратос от год ъф уар, ами Споон, ами уичблейд, ами Гандалф, ами Оби-Уан Кеноби, ами Тор (марвелският Тор), ами Рамбо, ами Лео от Лео и Сатаната? всички те са добри въпреки че правят неща определяни като изрудски от библията и които са непростими въпреки че са си ги изкупили.

пък и не виждам как религията да е морална всъщност, ако не друго даже те подстрекава да правиш неморални неща:

морално е ако някакъв призрак ти каже да си убиеш хлапето в негово име да му кажеш "фък ю бе призрак", а не да грабнеш ножа

морално е да НЕ правиш секс с хлапе под десет години, жена на която си и избил семейството, приятелите и родата преди 20-30 минути или жена която не те иска (изнасилване му викат атеистите зли)

морално е и да не шибаш людете с камщик

морално е да не убиваш животни и хора за някой си бог да мирише и да му е приятно

морално е да НЕ гориш Ганди за цялато време на света

морално е да не мразиш педалите

морално е да не искаш да убиеш някого с камъни

морално е да не си биеш детето

морално е да не си караш жената да се прави на нинджа

морално е да не се криещ когато те търсят

морално е да помагаш когато си казал че ЩЕ помогнеш (което е причина много хора да си убиват децата в Америка)

и още много други моралности от библията и корана които ПРОТСТО НЕ СА МОРАЛНИ

ей заради тези морални книжки едни хора увековечиха датата 9/11, изгориха няколко хиляди напълно невинни жени след ужасяващи мъчения, ей заради тях има кръстоностни походи, убийства на доктори правещи аборти, хомосексуални, болни деца, друговерци и тн и тн и тн

Nam3less3
11-08-2010, 15:00
Това за което говориш е фанатизъм(десния път) :D
А тия неща за убийствата с камъни и т.н., дето може да се намерят примерно в Стария Завет, то това е по-скоро историята на еврейте, и времената и нравите са били такива(хората са били страшно диви и греховни). Новия Завет показва как трябва да стават нещата.
А тия фантастични герой, които си изброил, са добри, защото тяхното битие им е дадено да е такова, и са пример за това как трябва да постъпва човек. Бих ги нарекъл християни, все пак говорим за измислени светове с измислени правила, и те постъпват правилно при тяхната ситуация. Примерно Властелинът на Пръстените, в който колкото и да са идеализирани геройте, показва битката между доброто и злото нагледно.

gandalfepi4
11-08-2010, 16:00
всъщност Саурон е Хитлер ама карай да върви не е вайно 8-)

бичът за който говорех е в новия завет и дайе иисус го размахва, камъните си ги има на 100% в корана.

но иначе май ти схванах идеята горе-долу. изразил си го адски лошо но мисля че си прав що-годе. просто нари4аш християнин някой който християните не биха - нали знаеш примерно че много хора покрай точно хари потър и междузвездни войни са се побъркали защото учели на вещерстжо?

та това ми пречи - наричаш християнстко нещо което просто не е такова (освен това какво ти е станало бе идиът, как можа да изцепиш че споон е "християнин"? за тоя пич говорим все пак

http://avagidenavlanir.files.wordpress.com/2010/02/spawn-wings-of-redemption.jpg


това е да кажеш че байонета е монахиня нек'во! еретик)

Nam3less3
11-08-2010, 16:07
всъщност Саурон е Хитлер ама карай да върви не е вайно 8-)

бичът за който говорех е в новия завет и дайе иисус го размахва, камъните си ги има на 100% в корана.

но иначе май ти схванах идеята горе-долу. изразил си го адски лошо но мисля че си прав що-годе. просто нари4аш християнин някой който християните не биха - нали знаеш примерно че много хора покрай точно хари потър и междузвездни войни са се побъркали защото учели на вещерстжо?

та това ми пречи - наричаш християнстко нещо което просто не е такова (освен това какво ти е станало бе идиът, как можа да изцепиш че споон е "християнин"? за тоя пич говорим все пак

http://avagidenavlanir.files.wordpress.com/2010/02/spawn-wings-of-redemption.jpg


това е да кажеш че байонета е монахиня нек'во! еретик)За тоя специално дето си дал линк не знаех кой е, просто наричам християнин всеки, който в неговото си битие работи за доброто, и следва правия път(макар че е много трудно да правиш добро).

Nam3less3
11-08-2010, 16:12
Всъщност естествено никой от тия не е християнин, но напоследък почнах да лепвам тоя термин на всеки добър и праведен човек, макар че е грешно :D

gandalfepi4
11-08-2010, 16:19
Всъщност естествено никой от тия не е християнин, но напоследък почнах да лепвам тоя термин на всеки добър и праведен човек, макар че е грешно :D

A! Т'ва исках да кажа и мисля че е важно:

добър човек не задължително = на християнин (или на религиозен изобщо)

за'тва и не виждам как целия ти пост да е много смислен щото ми се струва поне че е изграден на тази логика :(

Nam3less3
11-08-2010, 16:25
Всъщност естествено никой от тия не е християнин, но напоследък почнах да лепвам тоя термин на всеки добър и праведен човек, макар че е грешно :D

A! Т'ва исках да кажа и мисля че е важно:

добър човек не задължително = на християнин (или на религиозен изобщо)

за'тва и не виждам как целия ти пост да е много смислен щото ми се струва поне че е изграден на тази логика :(Да речем че към тоя прав път има различни начини за стигане, аз съм дал пример с християнството, защото за мен е така. Ако има будисти тука, може да сложат будизма там. Но все пак това е крайно обобщение на нещата, защото има различни хора, различни религии и всичко това не става само за един живот. Всъщност аз го направих на базата на една дълга таблица систематизираща всички добродетели, чувства, структурата на душата и т.н., затова темата ми е непълна.

WaterLilly
11-08-2010, 17:34
Булшитове...

Nam3less3
11-08-2010, 19:28
Булшитове...Само това ли ще кажеш?

WaterLilly
11-08-2010, 20:32
Булшитове...Само това ли ще кажеш?
Духовното развитие няма общо с религията. То е развитие на ценности, добродетели, лични философии, които човекът си извежда за живота и куп други неща, които са далеч от религията, която ти ги дава наготово и ги представя като единствения верен път.

Намесването на Бог в цялата работа е безсмислено. Твърдението ти, че средният път, правилният път, води към Бог, ти прави неработеща цялата теория при положение, че Бог няма (хипотетично говорим, не си натрапвам липсата на вяра).

Също така е доста наивно от твоя страна да вярваш, че "Ако се отклоним от доброто следват изпитания и наказания". След като самият свят го доказва на всички и им навира в лицето, че рядко всеки получава заслуженото (било то наказание или награда), това отпада напълно при липсата на Бог.

Смехотворно е да твърдиш, че атеизмът е липса на добродетели. Макар че съм атеист не се обидих, ами ми стана смешно.

И съжалявам, че е забавих с аргументите, нямах много време когато писах мнението, а държах да кажа, че с всичкото писане и цялото мислене, нищо (ново) не си казал/а.

Nam3less3
11-08-2010, 20:46
Булшитове...Само това ли ще кажеш?
Духовното развитие няма общо с религията. То е развитие на ценности, добродетели, лични философии, които човекът си извежда за живота и куп други неща, които са далеч от религията, която ти ги дава наготово и ги представя като единствения верен път.

Намесването на Бог в цялата работа е безсмислено. Твърдението ти, че средният път, правилният път, води към Бог, ти прави неработеща цялата теория при положение, че Бог няма (хипотетично говорим, не си натрапвам липсата на вяра).

Също така е доста наивно от твоя страна да вярваш, че "Ако се отклоним от доброто следват изпитания и наказания". След като самият свят го доказва на всички и им навира в лицето, че рядко всеки получава заслуженото (било то наказание или награда), това отпада напълно при липсата на Бог.

Смехотворно е да твърдиш, че атеизмът е липса на добродетели. Макар че съм атеист не се обидих, ами ми стана смешно.

И съжалявам, че е забавих с аргументите, нямах много време когато писах мнението, а държах да кажа, че с всичкото писане и цялото мислене, нищо (ново) не си казал/а.Ти изключваш съществуването на Бог от обобщението ми, тогава нормално то да е безсмислено. Точно целта на религията е духовно развитие, изобщо това и целта на всички учения, и на живота.
И като съществува Бог, това да не вярваш в него е грешка, съответно липсата на добродетел - вярата, така че не виждам нищо смехотворно в това. Или и да съществува Бог, няма да вярваш в него?

WaterLilly
11-08-2010, 20:55
При изграждане на теория човек се опитва да я състави възможно най-непоклатима. Затова повечето се въздържат от намесване на Бог. Тесногръдо е да градиш на база християнство, след като теорията ти е безполезна и непрактична за човек с каквато там друга религия изповядва (и не си стигнал сам до тези изводи, а са ти наложени от религията)...

Затова и повечето неща, учени по психология, етика, философия, са общочовешки, рядко са в конфликт с религията и са една теза, която може да бъде доказана. Ти си написал/а само тази теза. Аз ти казах защо за мен е невярна. Твоите доказателства къде са?

Nam3less3
11-08-2010, 20:59
При изграждане на теория човек се опитва да я състави възможно най-непоклатима. Затова повечето се въздържат от намесване на Бог. Тесногръдо е да градиш на база християнство, след като теорията ти е безполезна и непрактична за човек с каквато там друга религия изповядва (и не си стигнал сам до тези изводи, а са ти наложени от религията)...

Затова и повечето неща, учени по психология, етика, философия, са общочовешки, рядко са в конфликт с религията и са една теза, която може да бъде доказана. Ти си написал/а само тази теза. Аз ти казах защо за мен е невярна. Твоите доказателства къде са?На мястото на християнството както казах може да сложиш и друга религия, която изповядваш. А тук не боравим с доказателства, но все пак прочети и анализирай библията, както и окултните книги(главните за агни йога, теософията, херметизма, книгите на Алис Бейли и т.н.) и ще разбереш защо съм написал това.

WaterLilly
11-08-2010, 21:05
Ако сложа атеизъм не работи, сори.

Не виждам защо да не се борави с доказателства. Всяка теза е създадена, за да е оборена/доказана. :)

Няма смисъл да чета книга, написана от хора, които твърдят определени неща и с нищо не могат да ги докажат. Не могат да стигнат до различни заключения от тези, до които и аз мога. С нищо не са по-различни от мен, не могат да ми кажат нещо, до което не съм можела да стигна и сама, докато не му дойде времето. :)

Nam3less3
11-08-2010, 21:17
Ако сложа атеизъм не работи, сори.

Не виждам защо да не се борави с доказателства. Всяка теза е създадена, за да е оборена/доказана. :)

Няма смисъл да чета книга, написана от хора, които твърдят определени неща и с нищо не могат да ги докажат. Не могат да стигнат до различни заключения от тези, до които и аз мога. С нищо не са по-различни от мен, не могат да ми кажат нещо, до което не съм можела да стигна и сама, докато не му дойде времето. :)Атеизма няма как да го сложиш, защото той отрича всичко това.С тоя ти начин на разсъждение, никога няма да стигнеш до тяхното ниво, само това ще ти кажа. Пък и като гледам всичко го обръщаш на доказателства, така че няма смисъл да се занимавам да ти отговарям.

gandalfepi4
11-09-2010, 06:20
^ струва ми се ч

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-17-2010, 12:19
Защо всичко свързвате с Бог бе де**а?
Защо сте толкова ограничени от мнения?Все едно човек е единствен от всяка една гледна точка.

mortor
11-23-2010, 14:23
Според логиката на Неймлес,ако си атеист си супер мега зъл и биеш малки кученца,отиваш в ада,където те мъчат вовеки,ако можеш да ми докажеш,че бог го има (като изключим литературното произведение "библия")ще се съглася с теб ;)

radeberger
11-27-2010, 18:27
Изобщо не съм съгласен. Поне за мен, това което си написал са пълни глупости. Не е задължително изобщо да си религиозен, за да си добър човек.

Nam3less3
12-21-2010, 19:11
Добрите атеисти са подсъзнателни християни 8-)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 11:23
А какво имате под добро или зло?Не говоря за общоприетите, за наистина.Никой не знае от хората кое наистина е добро или зло?Ееее има ама единици от хора, но на фона на цялата маса са абсолютно нищо.

Nam3less3
12-23-2010, 13:50
А какво имате под добро или зло?Не говоря за общоприетите, за наистина.Никой не знае от хората кое наистина е добро или зло?Ееее има ама единици от хора, но на фона на цялата маса са абсолютно нищо.Ами човек трябва да може да прави разлика между добро и зло, а не всички могат.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 22:27
А какво имате под добро или зло?Не говоря за общоприетите, за наистина.Никой не знае от хората кое наистина е добро или зло?Ееее има ама единици от хора, но на фона на цялата маса са абсолютно нищо.Ами човек трябва да може да прави разлика между добро и зло, а не всички могат.

Но единици знаят истината, кое е наистина зли и кое наистина добро.И дали има такива понятия в реалноста.

Nam3less3
12-23-2010, 22:29
А какво имате под добро или зло?Не говоря за общоприетите, за наистина.Никой не знае от хората кое наистина е добро или зло?Ееее има ама единици от хора, но на фона на цялата маса са абсолютно нищо.Ами човек трябва да може да прави разлика между добро и зло, а не всички могат.

Но единици знаят истината, кое е наистина зли и кое наистина добро.И дали има такива понятия в реалноста.Има това, че човек може съзнателно да е решил да се стреми да бъде добър или не добър.

Destroyer89
12-23-2010, 22:31
В реалният живот, като цяло, добро и зло е много разтегливо понятие изцяло зависещо от гледната точка. Ултиматно зло-няма, както и ултиматно добро.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 22:32
А какво имате под добро или зло?Не говоря за общоприетите, за наистина.Никой не знае от хората кое наистина е добро или зло?Ееее има ама единици от хора, но на фона на цялата маса са абсолютно нищо.Ами човек трябва да може да прави разлика между добро и зло, а не всички могат.

Но единици знаят истината, кое е наистина зли и кое наистина добро.И дали има такива понятия в реалноста.Има това, че човек може съзнателно да е решил да се стреми да бъде добър или не добър.

Не четеш това което пиша.

Nam3less3
12-23-2010, 22:34
Преди да пристъпим към темата за доброто и злото, първо трябва да изясним други, по-фундаментални теми, които да послужат за духовната основа.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 22:38
Преди да пристъпим към темата за доброто и злото, първо трябва да изясним други, по-фундаментални теми, които да послужат за духовната основа.

Го го го!

Nam3less3
12-23-2010, 22:40
Преди да пристъпим към темата за доброто и злото, първо трябва да изясним други, по-фундаментални теми, които да послужат за духовната основа.

Го го го!Трябва да си търпелив. Това е едната духовна основа. Сега трябва няколко дни да рефрешваш тази тема, докато се появи отговорът. Това е първото изпитание.

Auriss
12-23-2010, 22:45
Кво има да изясняваш :

Зло - всичко ,което се приема като заплаха за нормалното функциониране на човешкото общество. Тадааам. Изяснихме се.
Затова да убиеш човек е лооооошоооо - не 'щото някой мисли ,че е тъпо ,а 'щото ако не се наказваше щяхме да се изпоизтрепаме.
И затова няма нищо нередно в това .... хмм .... да пра'иш секс за кеф. Ако гледаме библията е содомия и разврат ,но ако гледаме обществото - нищо особено.

Е ,изясни ли ви се кое е добро/зло в общ план ? :D:D

ПП: Не ми изпадайте в някакви обяснения за морал и прочие ,'щото 100% ви е ясно ,че по-субективна тема няма да изкопам и от на замръзнал мамут зад*ика

Destroyer89
12-23-2010, 22:45
Поне ти е останало чувството за хумор след всичко това. Евала !!!

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 22:46
Преди да пристъпим към темата за доброто и злото, първо трябва да изясним други, по-фундаментални теми, които да послужат за духовната основа.

Го го го!Трябва да си търпелив. Това е едната духовна основа. Сега трябва няколко дни да рефрешваш тази тема, докато се появи отговорът. Това е първото изпитание.

И каква е целта?Да видя повърхноста?Защо като имам поглед върху същината да правя подобно нещо?

Destroyer89
12-23-2010, 22:49
Кво има да изясняваш :

Зло - всичко ,което се приема като заплаха за нормалното функциониране на човешкото общество. Тадааам. Изяснихме се.
Затова да убиеш човек е лооооошоооо - не 'щото някой мисли ,че е тъпо ,а 'щото ако не се наказваше щяхме да се изпоизтрепаме.
И затова няма нищо нередно в това .... хмм .... да пра'иш секс за кеф. Ако гледаме библията е содомия и разврат ,но ако гледаме обществото - нищо особено.

Е ,изясни ли ви се кое е добро/зло в общ план ? :D:D

ПП: Не ми изпадайте в някакви обяснения за морал и прочие ,'щото 100% ви е ясно ,че по-субективна тема няма да изкопам и от на замръзнал мамут зад*ика
Пак казвам-злото е зависимост от гледна точка.
например убиваш човек и си извършил грях, но човекът, който си убил е бил тиранин и е щел да убие десетки други. В този случай чрез убийство не си ли извършил добро !?

Nam3less3
12-23-2010, 22:52
Преди да пристъпим към темата за доброто и злото, първо трябва да изясним други, по-фундаментални теми, които да послужат за духовната основа.

Го го го!Трябва да си търпелив. Това е едната духовна основа. Сега трябва няколко дни да рефрешваш тази тема, докато се появи отговорът. Това е първото изпитание.

И каква е целта?Да видя повърхноста?Защо като имам поглед върху същината да правя подобно нещо?За да запомниш откъде си тръгнал. За да се преродиш :!:

Nam3less3
12-23-2010, 22:53
Поне ти е останало чувството за хумор след всичко това. Евала !!!Ако ще и 10 пъти да мине всичко това, пак ще имам чувство за хумор 8-)

А иначе утре ще ви кажа моята гледна точка относно гледните точки отностно доброто и злото :D

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 22:57
Преди да пристъпим към темата за доброто и злото, първо трябва да изясним други, по-фундаментални теми, които да послужат за духовната основа.

Го го го!Трябва да си търпелив. Това е едната духовна основа. Сега трябва няколко дни да рефрешваш тази тема, докато се появи отговорът. Това е първото изпитание.

И каква е целта?Да видя повърхноста?Защо като имам поглед върху същината да правя подобно нещо?За да запомниш откъде си тръгнал. За да се преродиш :!:

ъъъъъъъъъ.....?

Nam3less3
12-23-2010, 22:59
ъъъъъъъъъ.....?За да видиш новата същност на същината, ти трябва нов поглед.

Destroyer89
12-23-2010, 23:00
Радвам, че темата се казва " философия и религия". Само първата дума гони голяма част от потребителите на този форум, които са с мозъчният капацитет на стара обувка.Това помага да се запази добрият тон в чата, което е много важно !

Nam3less3
12-23-2010, 23:00
Радвам, че темата се казва " философия и религия". Само първата дума гони голяма част от потребителите на този форум, които са с мозъчният капацитет на стара обувка.Това помага да се запази добрият тон в чата, което е много важно !Именно заради това сме 10тина човека, и разделът не е оспамен.

Destroyer89
12-23-2010, 23:02
Всъщност ние от 5 минути спамим...

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 23:03
ъъъъъъъъъ.....?За да видиш новата същност на същината, ти трябва нов поглед.

Същността е една, за какво да я "преоткривам".

Nam3less3
12-23-2010, 23:03
Всъщност ние от 5 минути спамим...Ами днеска се изписаха десетки мнения, и се изморихме, а "утрото е по-мъдро от вечерта", та утрото на утре или някой друг ден може да има аргументирани мнения от моя страна.

Nam3less3
12-23-2010, 23:04
ъъъъъъъъъ.....?За да видиш новата същност на същината, ти трябва нов поглед.

Същността е една, за какво да я "преоткривам".Защото всичко е относително и динамично. Утре същността ще е друга.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 23:12
ъъъъъъъъъ.....?За да видиш новата същност на същината, ти трябва нов поглед.

Същността е една, за какво да я "преоткривам".Защото всичко е относително и динамично. Утре същността ще е друга.

Ееее вече почна да се лигавиш.

Destroyer89
12-23-2010, 23:14
Хах, момчето се лигави вече от половин час, както и ние или поне аз

Nam3less3
12-23-2010, 23:15
ъъъъъъъъъ.....?За да видиш новата същност на същината, ти трябва нов поглед.

Същността е една, за какво да я "преоткривам".Защото всичко е относително и динамично. Утре същността ще е друга.

Ееее вече почна да се лигавиш.Е аз отдавна почнах. Мислиш ли, че мога да напиша пълноценни отговори на толкова много мнения днеска. Но и в лигавенето ми се стремя да давам духовно инфо.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 23:17
ъъъъъъъъъ.....?За да видиш новата същност на същината, ти трябва нов поглед.

Същността е една, за какво да я "преоткривам".Защото всичко е относително и динамично. Утре същността ще е друга.

Ееее вече почна да се лигавиш.Е аз отдавна почнах. Мислиш ли, че мога да напиша пълноценни отговори на толкова много мнения днеска. Но и в лигавенето ми се стремя да давам духовно инфо.

Е то и аз се лигавя от бая време, но давам истината.

Nam3less3
01-02-2011, 14:21
Е то и аз се лигавя от бая време, но давам истината.Аз това със всеки пост го правя.

01-02-2011, 19:33
Е то и аз се лигавя от бая време, но давам истината.Аз това със всеки пост го правя.

И аз кво да напрая?Компот ли да си отворя?

ZipFail
01-02-2011, 20:23
И аз кво да напрая?Компот ли да си отворя?

Ей лайно, няма ли да спреш да спамиш раздела най-после ?


Влизам - всички теми светят червено и във всяка изсрал по 1 изречение колкото да се разпише...

NomNomNom
01-02-2011, 20:51
С първото си мнение Неймлес се утеши, за дето е чикиджия. Все пак Господ не иска да сме фанатични религиозни и да не лъскаме , а ?
Точно това иска. Иска да не пропиляваш и капчица сперма за глупости.
Трябва да се стремиш към най-висшата добродетел.
И пак казвам - а подсъзнателното като започне да избива? Я в сънища, я в някакви уж незнаничетелни неща и реакции.
В другите теми съм ти опонирала по този иначе просташки начин.
Но понеже винаги можеш да кажеш, че не крадеш, че не лъжеш, че не желаеш нищо чуждо , че уважаваш вашите и т.н. , то няма как да отречеш , че се самозадоволяваш.

И се утешаваш - "тооо средният път е правилен" , бла бла.

01-03-2011, 05:43
И аз кво да напрая?Компот ли да си отворя?

Ей лайно, няма ли да спреш да спамиш раздела най-после ?


Влизам - всички теми светят червено и във всяка изсрал по 1 изречение колкото да се разпише...

Оле, оле пряка обида към друг потребител...това си е за бан...
А аз ли спамя ве, момко...Погледни какви постове си правил, особено след моите...И тогава ми говори за спам...

Nam3less3
01-03-2011, 12:50
С първото си мнение Неймлес се утеши, за дето е чикиджия. Все пак Господ не иска да сме фанатични религиозни и да не лъскаме , а ?
Точно това иска. Иска да не пропиляваш и капчица сперма за глупости.
Трябва да се стремиш към най-висшата добродетел.
И пак казвам - а подсъзнателното като започне да избива? Я в сънища, я в някакви уж незнаничетелни неща и реакции.
В другите теми съм ти опонирала по този иначе просташки начин.
Но понеже винаги можеш да кажеш, че не крадеш, че не лъжеш, че не желаеш нищо чуждо , че уважаваш вашите и т.н. , то няма как да отречеш , че се самозадоволяваш.

И се утешаваш - "тооо средният път е правилен" , бла бла.Е не е ли? Нали си учила там религия, или не ги знаят тия неща? И не мисля, че е лошо да се самозадоволяваш, нито е антихристиянско.

01-03-2011, 13:40
С първото си мнение Неймлес се утеши, за дето е чикиджия. Все пак Господ не иска да сме фанатични религиозни и да не лъскаме , а ?
Точно това иска. Иска да не пропиляваш и капчица сперма за глупости.
Трябва да се стремиш към най-висшата добродетел.
И пак казвам - а подсъзнателното като започне да избива? Я в сънища, я в някакви уж незнаничетелни неща и реакции.
В другите теми съм ти опонирала по този иначе просташки начин.
Но понеже винаги можеш да кажеш, че не крадеш, че не лъжеш, че не желаеш нищо чуждо , че уважаваш вашите и т.н. , то няма как да отречеш , че се самозадоволяваш.

И се утешаваш - "тооо средният път е правилен" , бла бла.Е не е ли? Нали си учила там религия, или не ги знаят тия неща? И не мисля, че е лошо да се самозадоволяваш, нито е антихристиянско.

Тогава защо оргазма не се позволява от църквата?

filmimilmi
01-03-2011, 13:55
^ По този въпрос повечето християни посочват 7-та заповед "Не прелюбодействай".
http://www.gotquestions.org/Bulgarian/Bulgarian-masturbation-sin.html

:lol:

01-03-2011, 13:57
^ По този въпрос повечето християни посочват 7-та заповед "Не прелюбодействай".
http://www.gotquestions.org/Bulgarian/Bulgarian-masturbation-sin.html

:lol:

Това в подкрепа ли е? 8-)

Nam3less3
01-03-2011, 14:25
Църквата не ме интересува какво казва. Ако анализираш светото писание, ще видиш, че не е антихристиянско това. Освен ако не си в брак(и то истински) и да мислиш за други жени и т.н..

01-03-2011, 14:27
Църквата не ме интересува какво казва. Ако анализираш светото писание, ще видиш, че не е антихристиянско това. Освен ако не си в брак(и то истински) и да мислиш за други жени и т.н..

Значи църквата и Библията нямат нищо общо?

Nam3less3
01-03-2011, 14:30
Църквата не ме интересува какво казва. Ако анализираш светото писание, ще видиш, че не е антихристиянско това. Освен ако не си в брак(и то истински) и да мислиш за други жени и т.н..

Значи църквата и Библията нямат нищо общо?С кое? Христос не е забранявал тия неща, за които говорим. Изобщо такива дребни неща са маловажни, пък църквата да си говори квото ще.

01-03-2011, 14:32
Църквата не ме интересува какво казва. Ако анализираш светото писание, ще видиш, че не е антихристиянско това. Освен ако не си в брак(и то истински) и да мислиш за други жени и т.н..

Значи църквата и Библията нямат нищо общо?С кое? Христос не е забранявал тия неща, за които говорим. Изобщо такива дребни неща са маловажни, пък църквата да си говори квото ще.

Значи оргазма и да го направиш се там..църквата ще каже...Айде от нас да мине...

Nam3less3
01-03-2011, 14:34
Църквата не ме интересува какво казва. Ако анализираш светото писание, ще видиш, че не е антихристиянско това. Освен ако не си в брак(и то истински) и да мислиш за други жени и т.н..

Значи църквата и Библията нямат нищо общо?С кое? Христос не е забранявал тия неща, за които говорим. Изобщо такива дребни неща са маловажни, пък църквата да си говори квото ще.

Значи оргазма и да го направиш се там..църквата ще каже...Айде от нас да мине...Тоест? Аз не слушам църквата.

01-03-2011, 14:35
Църквата не ме интересува какво казва. Ако анализираш светото писание, ще видиш, че не е антихристиянско това. Освен ако не си в брак(и то истински) и да мислиш за други жени и т.н..

Значи църквата и Библията нямат нищо общо?С кое? Христос не е забранявал тия неща, за които говорим. Изобщо такива дребни неща са маловажни, пък църквата да си говори квото ще.

Значи оргазма и да го направиш се там..църквата ще каже...Айде от нас да мине...Тоест? Аз не слушам църквата.

Значи и Библията ти е далеч...

Nam3less3
01-03-2011, 14:39
Значи и Библията ти е далеч...Значи само църквата може да тълкува библията както трябва ли?

01-03-2011, 14:41
Значи и Библията ти е далеч...Значи само църквата може да тълкува библията както трябва ли?

Еми църквата е посредника...

Nam3less3
01-03-2011, 14:43
Значи и Библията ти е далеч...Значи само църквата може да тълкува библията както трябва ли?

Еми църквата е посредника...Църквата е човешка институция, и често е тълкувала библията така, както и е изгодно. Няма нужда от посредници в днешно време. А и предпочитам тълкуванията на източноправославни независими светци, вместо на папите.

01-03-2011, 14:47
Значи и Библията ти е далеч...Значи само църквата може да тълкува библията както трябва ли?

Еми църквата е посредника...Църквата е човешка институция, и често е тълкувала библията така, както и е изгодно. Няма нужда от посредници в днешно време. А и предпочитам тълкуванията на източноправославни независими светци, вместо на папите.

Нямаш избор...църквата е посредника...Ако мислиш че тя е измислица...същото важи и за Библията...

NomNomNom
01-03-2011, 14:48
Под прелюбодеяние се счита всяка една нечиста мисъл, да не говорим за действия.
Това, че не ти изнася - твой проблем.
Заблуждавай се.
Абе, само аз ли усещам тролването на "християните" тук .

Nam3less3
01-03-2011, 14:50
Значи и Библията ти е далеч...Значи само църквата може да тълкува библията както трябва ли?

Еми църквата е посредника...Църквата е човешка институция, и често е тълкувала библията така, както и е изгодно. Няма нужда от посредници в днешно време. А и предпочитам тълкуванията на източноправославни независими светци, вместо на папите.

Нямаш избор...църквата е посредника...Ако мислиш че тя е измислица...същото важи и за Библията...Цял живот съм се "справял" без тая човешка институция, и няма и да ми потрябва. Защо да нямам избор? Църквата да не би да ме насилва нещо? С какво ми посредничи на мене, освен с издателството на някой книги?

Nam3less3
01-03-2011, 14:52
Под прелюбодеяние се счита всяка една нечиста мисъл, да не говорим за действия.
Това, че не ти изнася - твой проблем.
Заблуждавай се.
Абе, само аз ли усещам тролването на "християните" тук .И какво е нечиста мисъл? Защо мастурбирането да е с нечиста мисъл? Просто задоволяване на телесни нужди. По същата логика не трябва и да ядем, щото е нещо нечисто. Тия неща са за монасите. Това дали мастурбираш или не не те прави по-малко християнин.

01-03-2011, 14:52
Значи и Библията ти е далеч...Значи само църквата може да тълкува библията както трябва ли?

Еми църквата е посредника...Църквата е човешка институция, и често е тълкувала библията така, както и е изгодно. Няма нужда от посредници в днешно време. А и предпочитам тълкуванията на източноправославни независими светци, вместо на папите.

Нямаш избор...църквата е посредника...Ако мислиш че тя е измислица...същото важи и за Библията...Цял живот съм се "справял" без тая човешка институция, и няма и да ми потрябва. Защо да нямам избор? Църквата да не би да ме насилва нещо? С какво ми посредничи на мене, освен с издателството на някой книги?

Значи нямаш връзка с Бог...

Nam3less3
01-03-2011, 14:56
Значи и Библията ти е далеч...Значи само църквата може да тълкува библията както трябва ли?

Еми църквата е посредника...Църквата е човешка институция, и често е тълкувала библията така, както и е изгодно. Няма нужда от посредници в днешно време. А и предпочитам тълкуванията на източноправославни независими светци, вместо на папите.

Нямаш избор...църквата е посредника...Ако мислиш че тя е измислица...същото важи и за Библията...Цял живот съм се "справял" без тая човешка институция, и няма и да ми потрябва. Защо да нямам избор? Църквата да не би да ме насилва нещо? С какво ми посредничи на мене, освен с издателството на някой книги?

Значи нямаш връзка с Бог...Наистина спри да пишеш и да разсъждаваш на тема християнство. Аман от глупости. Под църква като връзка с Бог се има предвид храма в сърцето на човека, а не някаква си сграда. Другото са простотии. Това че хиляди лицемери ходят в самата сграда на църквата не ги прави християни. Връзката с Бог не се осъществява чрез някаква си постройка.

01-03-2011, 14:58
Значи и Библията ти е далеч...Значи само църквата може да тълкува библията както трябва ли?

Еми църквата е посредника...Църквата е човешка институция, и често е тълкувала библията така, както и е изгодно. Няма нужда от посредници в днешно време. А и предпочитам тълкуванията на източноправославни независими светци, вместо на папите.

Нямаш избор...църквата е посредника...Ако мислиш че тя е измислица...същото важи и за Библията...Цял живот съм се "справял" без тая човешка институция, и няма и да ми потрябва. Защо да нямам избор? Църквата да не би да ме насилва нещо? С какво ми посредничи на мене, освен с издателството на някой книги?

Значи нямаш връзка с Бог...Наистина спри да пишеш и да разсъждаваш на тема християнство. Аман от глупости. Под църква като връзка с Бог се има предвид храма в сърцето на човека, а не някаква си сграда. Другото са простотии. Това че хиляди лицемери ходят в самата сграда на църквата не ги прави християни. Връзката с Бог не се осъществява чрез някаква си постройка.

Кой казва за сградата?Става дума за хората...Те са посредници...(свещеници, попове етц)...

NomNomNom
01-03-2011, 14:59
Неймлес, - Всеки, който гледа жена, за да я пожелае, е вече прелюбодействал с нея в сърцето си."”(Мат. 5:28 ).
Със сигурност си лъскал на някое порно с голи жени в него. Или мъже.
И то не веднъж.

Изобщо не допускам, че някога си имал връзка с жена, и сексуална, и не-сексуална.

Nam3less3
01-03-2011, 15:05
Неймлес, - Всеки, който гледа жена, за да я пожелае, е вече прелюбодействал с нея в сърцето си."”(Мат. 5:28 ).
Със сигурност си лъскал на някое порно с голи жени в него. Или мъже.
И то не веднъж.

Изобщо не допускам, че някога си имал връзка с жена, и сексуална, и не-сексуална.Това би било грях за един женен мъж. А дори и да не е така, това са дребни ежедневни прегрешения, и не мисля, че ще ида в ада само заради тях.
А относно последното не знам защо си мислиш така, че не съм общувал с жени едва ли не. Сигурно според тебе всеки като мене(който се мисли за християнин) е някакъв зубър или си стои по цял ден вкъщи за да се пази от грехове. Точно снощи бях в чалга-клуба и си танцувах с (курвите както бихте ги нарекли) напук на всички прелюбодейства. Абе едно 5-6 прелюбодейства направих снощи :D

01-03-2011, 15:12
Неймлес, - Всеки, който гледа жена, за да я пожелае, е вече прелюбодействал с нея в сърцето си."”(Мат. 5:28 ).
Със сигурност си лъскал на някое порно с голи жени в него. Или мъже.
И то не веднъж.

Изобщо не допускам, че някога си имал връзка с жена, и сексуална, и не-сексуална.Това би било грях за един женен мъж. А дори и да не е така, това са дребни ежедневни прегрешения, и не мисля, че ще ида в ада само заради тях.
А относно последното не знам защо си мислиш така, че не съм общувал с жени едва ли не. Сигурно според тебе всеки като мене(който се мисли за християнин) е някакъв зубър или си стои по цял ден вкъщи за да се пази от грехове. Точно снощи бях в чалга-клуба и си танцувах с (к***те както бихте ги нарекли) напук на всички прелюбодейства. Абе едно 5-6 прелюбодейства направих снощи :D

Свети Петър - Ох този как ще му го върна тъпкано...Сега ще им кажа да смажат вилите(тризъбците)...Муахах хахахха

Nam3less3
01-03-2011, 15:31
Неймлес, - Всеки, който гледа жена, за да я пожелае, е вече прелюбодействал с нея в сърцето си."”(Мат. 5:28 ).
Със сигурност си лъскал на някое порно с голи жени в него. Или мъже.
И то не веднъж.

Изобщо не допускам, че някога си имал връзка с жена, и сексуална, и не-сексуална.Това би било грях за един женен мъж. А дори и да не е така, това са дребни ежедневни прегрешения, и не мисля, че ще ида в ада само заради тях.
А относно последното не знам защо си мислиш така, че не съм общувал с жени едва ли не. Сигурно според тебе всеки като мене(който се мисли за християнин) е някакъв зубър или си стои по цял ден вкъщи за да се пази от грехове. Точно снощи бях в чалга-клуба и си танцувах с (к***те както бихте ги нарекли) напук на всички прелюбодейства. Абе едно 5-6 прелюбодейства направих снощи :D

Свети Петър - Ох този как ще му го върна тъпкано...Сега ще им кажа да смажат вилите(тризъбците)...Муахах хахаххаНе мисля. Даже и в дискотеката спазвам християнските добродетели, свалям ги по християнски начин и играя християнски кючеци 8)

01-03-2011, 15:33
Неймлес, - Всеки, който гледа жена, за да я пожелае, е вече прелюбодействал с нея в сърцето си."”(Мат. 5:28 ).
Със сигурност си лъскал на някое порно с голи жени в него. Или мъже.
И то не веднъж.

Изобщо не допускам, че някога си имал връзка с жена, и сексуална, и не-сексуална.Това би било грях за един женен мъж. А дори и да не е така, това са дребни ежедневни прегрешения, и не мисля, че ще ида в ада само заради тях.
А относно последното не знам защо си мислиш така, че не съм общувал с жени едва ли не. Сигурно според тебе всеки като мене(който се мисли за християнин) е някакъв зубър или си стои по цял ден вкъщи за да се пази от грехове. Точно снощи бях в чалга-клуба и си танцувах с (к***те както бихте ги нарекли) напук на всички прелюбодейства. Абе едно 5-6 прелюбодейства направих снощи :D

Свети Петър - Ох този как ще му го върна тъпкано...Сега ще им кажа да смажат вилите(тризъбците)...Муахах хахаххаНе мисля. Даже и в дискотеката спазвам християнските добродетели, свалям ги по християнски начин и играя християнски кючеци 8)

Свети Петър - О, Господи...Играе кючеци и се смята за християнин....ц-ц-ц...бедното момче...Бая ще ври в казана...

Nam3less3
01-03-2011, 15:35
Свети Петър - О, Господи...Играе кючеци и се смята за християнин....ц-ц-ц...бедното момче...Бая ще ври в казана...Е какво му е греховното на кючека :D

01-03-2011, 15:36
Свети Петър - О, Господи...Играе кючеци и се смята за християнин....ц-ц-ц...бедното момче...Бая ще ври в казана...Е какво му е греховното на кючека :D

Кючека на коя страна/религия е националния танц...На България....?

Nam3less3
01-03-2011, 15:39
Свети Петър - О, Господи...Играе кючеци и се смята за християнин....ц-ц-ц...бедното момче...Бая ще ври в казана...Е какво му е греховното на кючека :D

Кючека на коя страна/религия е националния танц...На България....?Е и турски да е какво от това? Не е патриотично или е мюсюлманско :razz: Танците, музиката и т.н. не са предмет на патриотизъм или религия.

01-03-2011, 15:42
Свети Петър - О, Господи...Играе кючеци и се смята за християнин....ц-ц-ц...бедното момче...Бая ще ври в казана...Е какво му е греховното на кючека :D

Кючека на коя страна/религия е националния танц...На България....?Е и турски да е какво от това? Не е патриотично или е мюсюлманско :razz: Танците, музиката и т.н. не са предмет на патриотизъм или религия.

Ти изпълняваш ритуали(айде така да го наречем) на друга религия...Това е непростимо за един християнин...Ще вриш в казана невернико...

Nam3less3
01-03-2011, 15:45
Свети Петър - О, Господи...Играе кючеци и се смята за християнин....ц-ц-ц...бедното момче...Бая ще ври в казана...Е какво му е греховното на кючека :D

Кючека на коя страна/религия е националния танц...На България....?Е и турски да е какво от това? Не е патриотично или е мюсюлманско :razz: Танците, музиката и т.н. не са предмет на патриотизъм или религия.

Ти изпълняваш ритуали(айде така да го наречем) на друга религия...Това е непростимо за един християнин...Ще вриш в казана невернико...Никакви ритуали не изпълнявам, а просто танцувам. Това че някоя друга религия ползва този танц за ритуал не ме бърка. Все едно ако нося свастика да кажеш че съм нацист. А и в духа на християнското поведение е да си широкоскроен, да не би да има някаква война между християнството и мюсюлманството?

01-03-2011, 15:47
Свети Петър - О, Господи...Играе кючеци и се смята за християнин....ц-ц-ц...бедното момче...Бая ще ври в казана...Е какво му е греховното на кючека :D

Кючека на коя страна/религия е националния танц...На България....?Е и турски да е какво от това? Не е патриотично или е мюсюлманско :razz: Танците, музиката и т.н. не са предмет на патриотизъм или религия.

Ти изпълняваш ритуали(айде така да го наречем) на друга религия...Това е непростимо за един християнин...Ще вриш в казана невернико...Никакви ритуали не изпълнявам, а просто танцувам. Това че някоя друга религия ползва този танц за ритуал не ме бърка. Все едно ако нося свастика да кажеш че съм нацист. А и в духа на християнското поведение е да си широкоскроен, да не би да има някаква война между християнството и мюсюлманството?

Свастиката е много по-свещенна и изпълнена със смисъл от кръста и от това което си мислиш...А другото написано ми говори, че явно ти си нямаш много на понятие за какво става на въпрос...Колкото и да се правиш на духовен глава...

NomNomNom
01-03-2011, 15:48
Та, това те прави лицемерен християнин.
Това е низост направо.

А относно това на какво ми приличаш - на един съвсем обикновен човек, с нищо различаващ се от останалите. Сигурно не ти се занимава с усилено учене и много работа, сигурно и от тълпата не блестиш много , заради това "истинската" ти вяра някак те кара да се чувстваш спокоен, че другите ще го духат, но ти ще си останеш пич (господ ще те помилва и т.н.)

Онзи тип "зубари" , които ти спомена, са ми съученици. Всъщност са умни момчета, печелят какви ли не състезания по математика, все са атеисти. Тъй че и за момент не съм те взела за техен тип.
Та сигурно и аз се числя към някакви зубари, щом вместо Коледа и Нова година да празнувам, кисна да помагам в един комплекс (отвори на скоро, нямат достатъчно персонал за рецепция , магазин, преводач, разпределител на задачи, секретар и играя всичко в едно.), през останалото време си имам достатъчно уроци и приятни занимания.
Интересно какво един християнин намира в чалга клубовете, щом един атеист не вижда нищо там.
Вярно, от както се помня съм атеист, а такива места не съм посещавала.
Даже живеех три години в студентски, пък не съм мръднала на никъде.
Тъй, че , Неймлес, имах високи очаквания към теб, но след като на места аргументацията ти беше никаква и след като чух за чалга клубовете видях, че и в границите на българската ни общност не си нищо повече от един ординъри заблуден тип. А в християнската и атеистичната - си ординъри по дефоулт..

NomNomNom
01-03-2011, 15:49
А и да, Неймлес. Танцуваш на - Секс, секс а леле майко и Домашно порно.
Епик .

01-03-2011, 16:02
Килллинг спрееееее.....

Nam3less3
01-03-2011, 16:06
Та, това те прави лицемерен християнин.
Това е низост направо.

А относно това на какво ми приличаш - на един съвсем обикновен човек, с нищо различаващ се от останалите. Сигурно не ти се занимава с усилено учене и много работа, сигурно и от тълпата не блестиш много , заради това "истинската" ти вяра някак те кара да се чувстваш спокоен, че другите ще го духат, но ти ще си останеш пич (господ ще те помилва и т.н.)

Онзи тип "зубари" , които ти спомена, са ми съученици. Всъщност са умни момчета, печелят какви ли не състезания по математика, все са атеисти. Тъй че и за момент не съм те взела за техен тип.
Та сигурно и аз се числя към някакви зубари, щом вместо Коледа и Нова година да празнувам, кисна да помагам в един комплекс (отвори на скоро, нямат достатъчно персонал за рецепция , магазин, преводач, разпределител на задачи, секретар и играя всичко в едно.), през останалото време си имам достатъчно уроци и приятни занимания.
Интересно какво един християнин намира в чалга клубовете, щом един атеист не вижда нищо там.
Вярно, от както се помня съм атеист, а такива места не съм посещавала.
Даже живеех три години в студентски, пък не съм мръднала на никъде.
Тъй, че , Неймлес, имах високи очаквания към теб, но след като на места аргументацията ти беше никаква и след като чух за чалга клубовете видях, че и в границите на българската ни общност не си нищо повече от един ординъри заблуден тип. А в християнската и атеистичната - си ординъри по дефоулт..Какви аргументи да ти дам? Над 1000 мнения имам в тоя раздел, и то все с атеисти съм писал, и файда няма. Повече няма какво да кажа, каквото трябва съм го писал по много пъти. И както обичам да казвам, вярващите и атеистите говорят на различен език.
А относно дискотеките - ами аз съм широкоскроен и не се комплексирам - през годините съм излизал да се забавлявам с всякакви типове хора от всякакви прослойки на всякакви места, няма нещо което да не съм видял от живота на младите и нощния живот(и слушам всички съществуващи стилове музика). Заради това много добре знам какво намирам в чалга клубовете, и няма нищо лошо в това да ходиш там. Важно е как ти се държиш. Писнало ми е от дребнави и консервативни хора. Също лошо е и изобщо да не излизаш, или всички ти са под нивото? Аз се стремя да живея в златната среда, онзи среден път от християнството за който говорих.

Nam3less3
01-03-2011, 16:08
А и да, Неймлес. Танцуваш на - Секс, секс а леле майко и Домашно порно.
Епик .Ритъма е хубав. Не си мисли че си над нивото на такива песни. Или ти директно слушаш опера? Щото аз и това правя. Няма лоша песен или музика, лоши и тъпи са хората.

Nam3less3
01-03-2011, 16:10
Свастиката е много по-свещенна и изпълнена със смисъл от кръста и от това което си мислиш...А другото написано ми говори, че явно ти си нямаш много на понятие за какво става на въпрос...Колкото и да се правиш на духовен глава...Кръста е символ на онзи път на духовно усъвършенстване, който е най-правият от всички. Свастиката е окултен символ и означава завихрена енергия. И ти не говори, щото явно и 1 книга на духовна тематика не си чел.

01-03-2011, 16:21
Свастиката е много по-свещенна и изпълнена със смисъл от кръста и от това което си мислиш...А другото написано ми говори, че явно ти си нямаш много на понятие за какво става на въпрос...Колкото и да се правиш на духовен глава...Кръста е символ на онзи път на духовно усъвършенстване, който е най-правият от всички. Свастиката е окултен символ и означава завихрена енергия. И ти не говори, щото явно и 1 книга на духовна тематика не си чел.

Сега какво?Ще изкараш, че свастиката произлиза от кръста? хахаххаха...И се мислиш за духовен глава....
И да фаида няма....за атеистите да им наливаш акъл...еми оратното също важи...

NomNomNom
01-03-2011, 16:46
А и да, Неймлес. Танцуваш на - Секс, секс а леле майко и Домашно порно.
Епик .Ритъма е хубав. Не си мисли че си над нивото на такива песни. Или ти директно слушаш опера? Щото аз и това правя. Няма лоша песен или музика, лоши и тъпи са хората.
Случам класическа музика като цяло, не само арии . И други стилове съвременна музика.
И не , не съм консерва.
Но като един истински християнин ти би трябвало да се откъснеш от земната суета, не да вървиш по някакъв си измислен среден път.

Nam3less3
01-03-2011, 16:50
А и да, Неймлес. Танцуваш на - Секс, секс а леле майко и Домашно порно.
Епик .Ритъма е хубав. Не си мисли че си над нивото на такива песни. Или ти директно слушаш опера? Щото аз и това правя. Няма лоша песен или музика, лоши и тъпи са хората.
Случам класическа музика като цяло, не само арии . И други стилове съвременна музика.
И не , не съм консерва.
Но като един истински християнин ти би трябвало да се откъснеш от земната суета, не да вървиш по някакъв си измислен среден път.Това не е суета. Живея сред хора, и аз трябва да си изкарвам парите, да поддържам връзки и приятелства и да се забавлявам. Или да стана монах и да избягам от проблемите? Ето отново съм в златната среда - нито съм краен материалист, нито отшелник. И този среден път или златната среда не е измислен, ами е пътят на християнството и на качествения живот. А уж 3 години си учила религия, пък най-важното не са ви обяснили.

01-03-2011, 17:30
А и да, Неймлес. Танцуваш на - Секс, секс а леле майко и Домашно порно.
Епик .Ритъма е хубав. Не си мисли че си над нивото на такива песни. Или ти директно слушаш опера? Щото аз и това правя. Няма лоша песен или музика, лоши и тъпи са хората.
Случам класическа музика като цяло, не само арии . И други стилове съвременна музика.
И не , не съм консерва.
Но като един истински християнин ти би трябвало да се откъснеш от земната суета, не да вървиш по някакъв си измислен среден път.Това не е суета. Живея сред хора, и аз трябва да си изкарвам парите, да поддържам връзки и приятелства и да се забавлявам. Или да стана монах и да избягам от проблемите? Ето отново съм в златната среда - нито съм краен материалист, нито отшелник. И този среден път или златната среда не е измислен, ами е пътят на християнството и на качествения живот. А уж 3 години си учила религия, пък най-важното не са ви обяснили.

Като ти видях няколкото поста....не можеш да критикуваш...