PDA

View Full Version : Xранене след 18:00



PerFectGirl
11-08-2010, 13:22
Чела съм много теми за това , че когато не се яде след 18:00 се свалят килограми. Та въпросът ми е някой пробвал ли е? Има ли ефект? Hякаква диета ли трябва да се спазва или преди 18:00 си ядете каквото искате ? :)

Infinity
11-08-2010, 13:46
Мненията всъщност са доста противоречиви , но моето лично , е че ако след 6 часа нямаш някаква по-натоварена активност не е енеобходимо да ядеш , ако разбира се целиш да отслабнеш , защото това не означава , че всички не трябва да ядем след 6 часа.. 8-)
До 6 часа ти си решаваш какво да ядеш , защото това не е някой конкретен режим , но ако искаш да отслабваш все пак се съобразявай.

FuckingFreak
11-08-2010, 14:01
Не, няма да отслабнеш.Просто на организма му трябва време, за да преработи останалата храна от вечерята, а когато например вечеряш в 10 и заспиш след 1 час при спането всички жизнени процеси се забавят, а с това и храносмилането. Просто храната ще ти се задържа по-малко в организма и по-точно ненужните токсини ще бъдат по-малко в организма ти. Не виждам как ще отслабнеш например ако не вечеряш и в 6 си навън с приятелки и ядеш вафла,шоколад или нещо сладко. Като се прибереш ще заспиш поне след 4 часа, нали? За това време организма ще е преработил поне част от храната, тя не се променя по състав за да остлабнеш. Също поне са ми казвали, че в организма веществата не се разграждат. Например ако пиеш мляко с какао то не се разгражда като го погълнеш на мляко и какао. На същия принцип е.

Greennight
11-08-2010, 16:35
Тва е пълна глупост,просто като не ядеш от 18:00 до 8:00 сутринта ти стават 14 часа без храна и реално гладуваш,но не го усещаш,както ще го усетиш от 8 сутринта до 11 вечерта например,щото спиш...Най-добре е да се яде по 5-6 пъти на ден по малко

Fx1
11-08-2010, 16:39
...Най-добре е да се яде по 5-6 пъти на ден по малко

Точно така, през 2-3 часа по малко е перфектно. И все пак, според мен, след 18:00 часа е добре да се ядат плодове, зеленчуци, само леки неща.

fuckme
11-08-2010, 16:40
Greennight :e по - голяма глупост не бях чувала.... айде през нощта да ставаме да ядем, че да не гладуваме?!?!?!?? Иначе според мен това за яденето след 18 е пълен мит.

ri41
11-08-2010, 17:03
това си е вид гладуване според мен, и от 18.00 ч до 22/23 зависи кога си лягате, стомаха ви стърже :? не е работа, да вярно се отслабва, но ако след тва се храниш по всяко време пак ще си качиш кг, по-добре е вечер да се ядат плодове, кисело мляко, супи, зеленчуци

MegiBoOm
11-08-2010, 17:26
Не, няма да отслабнеш.Просто на организма му трябва време, за да преработи останалата храна от вечерята, а когато например вечеряш в 10 и заспиш след 1 час при спането всички жизнени процеси се забавят, а с това и храносмилането. Просто храната ще ти се задържа по-малко в организма и по-точно ненужните токсини ще бъдат по-малко в организма ти. Не виждам как ще отслабнеш например ако не вечеряш и в 6 си навън с приятелки и ядеш вафла,шоколад или нещо сладко. Като се прибереш ще заспиш поне след 4 часа, нали? За това време организма ще е преработил поне част от храната, тя не се променя по състав за да остлабнеш. Също поне са ми казвали, че в организма веществата не се разграждат. Например ако пиеш мляко с какао то не се разгражда като го погълнеш на мляко и какао. На същия принцип е.

+1 \:D/

AliceSw
11-08-2010, 17:41
Аз обикновено си лягам около 2 най-рано, ако не ям след 6 нали се сещате, че ще полудея 8 часа...до 2-3 часа преди лягане мога да приема, но другото са глупости

katericArofl
11-08-2010, 18:03
по тв преди време даваха репортаж точно за този „мит„ и заключението беше, че няма значение кога, а количеството и вида на храната. демек, че можеш да ядеш по-лека храна, когато пожелаеш, а не да муаш вафли преди сън :D .. та това е.. иначе аз си гладувам и не ям след 6 ( най-късно до 7 в редки случаи) таа лятото умирах по този начин кат лягах в 4 :razz:

zoreto
11-08-2010, 18:57
ай да не е до 18,но до 19 според мен е нермално ,аз след 19 само плод или чаша прясно мляко и се чувствам добре, всеки организъм е различен и мног зависи :)

ParisHilton
11-08-2010, 19:31
...и да искам не мога да ям по това време, тогава кажи-речи ми е следобедната закуска :D вечерям към 21:00 и си лягам към 24:00 :-D Но по принцип си спортувам и не качвам (да чукна на дърво) килограми ;д :)

jeni92_abc
11-08-2010, 19:34
няма значение по кое време ядеш,стига да не надвишаваш калорийният дневен прием ако искаш да отслабнеш

MissNothing
11-09-2010, 05:26
Аз съм чела всякакви неща-не яж след 5, не яж след 6, неу яж след 7, яж 2 часа преди лягане.. не знам кое е вярно, но вечер не е хубаво да ядеш прекалено много, както и каквото си искаш-пици, шоколади и т.н. А относон това, дали ще отслабнеш, ако не ядеш след 6-ако през деня се тъпчеш с какво ли не, много ясно, че няма.

EarthShaker
11-09-2010, 07:27
яж когато ти се яде.. слушай организма си